Zátah: Vykoupení

• Česko Zátah (více)

Speciální policejní komando má za úkol proniknout do přísně střeženého domu a zneškodnit šéfa gangu. Tým je však brzy prozrazen a zbytek nájemníků stojí před jednoduchou volbou. Když se nepřidají na policejní stranu, budou už navždy bydlet zadarmo... Rama je mladý policista, který je povolán do nebezpečné akce. V chudinské čtvrti Jakarty je bytový dům, jehož horní patro obývá nebezpečný zločinec Tama Riyadi. Svůj dům pronajímá dalším zločincům, kteří mu ochotně slouží, žijí tam však i obyčejní lidé. Rama společně s dalšími asi dvaceti kolegy má za úkol nepozorovaně vniknout do domu a Tamu zlikvidovat, případně zajmout. Není to snadný úkol, dům je pomocí kamerového systému zcela pod zločincovou kontrolou. Když Tama zjistí, že mu do objektu vstoupili policisté, vyhlásí domovním rozhlasem, že každý, kdo pomůže zabít nezvané hosty, má od něj doživotní bydlení zadarmo. To je velké lákadlo, takže se rozpoutá velmi krutý boj na život a na smrt... (TV Prima)

solid

Ostré, drsné, ale po druhém vidění ubírám jednu hvězdu. Protože věřím, že kluci mají ještě navíc =D ()

strikeman

Indonézský Bruce-Lee, a to doslova. Film, ve kterém nejde o děj, ale o choreografii soubojů a nápaditost akčních sekvencí. V této kategorii jde o solidní produkt. 75% ()

agassi68

Konečne poriadny kus nakladačky, tentokrát v neokukanom indonézskom kabáte. Akurát záverečná bitka mi prišla smiešna. Toho malého zmrda by v skutočnosti takí dvaja bratia rozbili na kašu. Ale nejakú logiku tu predsa hľadať nebudeme, keď si môžme zgustnúť na ázijskom natural lámaní kostí, či podrezávaní a bodaní na všetky spôsoby.. ()

rekkky

Důkaz, že i film plný násilí a akčních scén se dá natočit sympatickým minimalistickým stylem. Jedna budova, vypečené záporné postavy a spousta krve. Film má ten správný spád, ale některé scény jakoby byly nadbytečné a do celku nezapadají. Nicméně hlavní postavy svým charakterem přesvědčivě a zaručeně vytvářejí uspokojivý filmový zážitek. ()

finn

Nekompromisní rubačka postavená (hlavně) na skillu protagonistů a ne jen na penězích. Nemůžu nevypíchnout poslední (2v1) a první souboj Mad Doga. Promo "nejlepší akční film posledních desetiletí" zase až tak nepřehání. ()

Octane

Jo, tak tohle byla taková lahůdka. Spousta střeliva, mačety, nože, bojová umění = parádní masakr, kde je to jako David proti Goliášovi. Rozhodně nejde říct, že byste se u tohodle snímku nudili, od začátku má solidní tempo. Prý se tenhle film, řadí do nejlepších akčních filmů posledního desetiletí..nemůžu jinak, než souhlasit. ()

Puol

Štipku originality sa tomuto snímku nedá uprieť, len som ma občas dojem, že skôr ako na akčný film pozerám na horor s poriadnou porciou gore efektov. Tak 7/10. ()

hEROic

hmm celkem maso :) mluvene slovo by skoro bylo lepsi vypustit, ale akce teda na jednicku... prijemne krvave becko v ackovem kabate... a Iko Uwais predvedl rozhodne zapamatovanihodny vykon... 80% ()

drankeryth

U mna osobne neznamy film, ale ked som si ho pozrel, tak mu jednoznacne davam maximum hviezdiciek, aky sa tu len da dat. Krasne spracovane bojove sceny, prestrelky a vsadepritomne zanedbatelne poschodia v panelaku posobili na mna napinavym dojmom, kto vybehne von z dveri za ucelom zabit policajtov. Uz dost dlho som nevidel taky napinavy akcny thriller, ktory by ma uputal az do konca. Chcelo by to viacej takychto filmov. ()

Marykus

Tohle bych pustil těm ,,gangsterům,, z 2. stupně základek! Jinak pokud bych měl ohodnotit tento film, tak se mi docel líbil ale potom jsem si musel pustit TBBT na lepší náladu :D ()

IGNI

Tak jsem zmlsán místním hodnocením pustil Raid. Hm prvních asi tak 20min jsem měl hubu otevřenou a něco takovýho jsem vážně nikde jinde neviděl, je zase pravda, že žánr není můj šálek čaje. Ale po úžasný bitce v patře jednoho proti asi třiceti lumpům začal do filmu vstupovat děj, který mě přišel uměle našroubován a ve finále ani nebyl ten děj dobrej. Bitky jako úžasný ale od setkání bratrů už to bylo strašně nudný. Technicky vynikající, ale bohužel už těžko uvěritený. V poslední už přehnané bitce jsem si vlastně uvědomil, že je to takový od začátku. Prostě jsem tomu neuvěřil. nebýt poslední bitky asi by mi to ani nedošlo. škoda očekávání jsem měl velký. ()

Páně

Kdyby existoval bůh násilí, krve a boje, s radostí by zatleskal. Děj: 0,05%. Násilí, boj a smrt: 99,95%. Místnost po místnosti, podlahu za podlahou, dveře za dveřmi si užijete tenhle brutální skvost. Žádné přemýšlení, žádné filozofování, žádné kompromisy. Pure combat! ()

Rockerman

Kdo má rád bojové sporty, musí to být pro něj lahůdka. Kdo k těmto lidem nepatří, tak jako já, brzy se nekonečné rvačky omrzí. Chápu, že film s tak řídkým příběhem musí být vyplněn nějakou vatou, ale na mě toho bylo už příliš. Uznávám však, že jízda to je, stále se něco děje, na zbytečné kecy není čas. Navíc trikově to je skvěle natočeno a tak jsem se většinou nenudil. Určitě nadprůměr, ale jen lehký. ()

johnywalker

Totálně přehnaný, přesto splnilo očekávání. Magořina, která dává lidem pocit, že každej šikmovokej je mistrem kung-fu či dalších podobných umění. Film nabízí spoustu super fightů, nápaditých smrtí, rodinný příběh a aspoň jednoho američana, který byl už od začátku pasován do role hajzla. ()

BOURQUE

Jednoduchý a nekomplikovaný príbeh, skvelá choreografie bojových scén, veľmi silné a nekompromisné boje so zbraňami a holými rukami a sympatický duševne čistý hlavný hrdina. Stačí to na kvalitný akčný film? V tomto prípade jednoznačne áno! PS: Bojová scéna „dvaja proti jednému“ je parádna! Osobné hodnotenie: 82% (****) ()

Nerd4Dreaming

Ze začátku mě vytáčel otravnej anglickej dabing, ale ani ten mi nezabránil se do toho totálně zažrat! Brutální kontaktní souboje vypadají nechutně realisticky. Vrcholem jsou pro mě boje s nožema a mačetama, nechápu jak se jim to povedlo takhle suprově natočit! No a samozřejmě finální bitka, u tý člověk ani nedejchá :) ()

MickeyStuma

Brutální exhibice akce plné soubojů a přestřelek. Žádné použití lan, žádné speciální efekty. Vše co je tu k vidění tají dech. Děj by se dal říci jedním souvětím, ale o ten tu vůbec nejde. Kdysi dávno byli takovéto filmy k vidění z produkce HK. Indonéská produkce tomuto žánru dělá čest a dává do toho opravdu všechno. A přitom stačí tak málo. Jedna větší bytovka plná mafie a zpackaná policejní přepadovka. Chvílemi to dokonce vypadá jak videohra, ale nakonec proč ne. Je na co se koukat a to je tady to hlavní. ()

Evander

Extrémně brutální film bez smysluplného příběhu. Český dabing pak tuto neskutečnou bídu jen umocňuje. 45% ()

korok

Být to natočené v "trošku" rozumnějším a realističtějším duchu, tak by i celkový dojem a zážitek byl jistě vyšší. Námět kdy policejní komando jde vyčistit dům od mafiánské party je totiž velmi lákavý. Tuhle východní akční schématiku, kdy jeden člověk tvářící se realisticky, zmlátí na počkání 20 dalších, přičemž také schytá asi 100 ran a vůbec mu neteče byť jen troška krve, ani žádná modřinka, podlitina prostě nic, jsem osobně nikdy nemusel. To tak můžeme věřit leda hrdinům od MARVELU, nicméně tam je jasné, že se jedná o nadpřirozené akční hrdiny. Škoda no. Možná v realističtějším západním podání by to bylo lepší. ()

Remake akčního Raidu je v nejlepších rukou

Remake akčního Raidu je v nejlepších rukou

11.01.2022

Čtvrtí Expendables našli hlavního záporáka

Čtvrtí Expendables našli hlavního záporáka

27.10.2021

Čtyřka Expendables už je téměř hotová, a tak nyní na veřejnost prosákla informace už i o tom, kdo nakonec ve filmu ztvární hlavního záporáka. Proti týmu vedenému Sylvesterem Stallonem a Jasonem… (více)

Režisér Raidu a Tom Hardy míří na Netflix

Režisér Raidu a Tom Hardy míří na Netflix

20.02.2021

Nadějná režisérka a drsný akční komiks

Nadějná režisérka a drsný akční komiks

03.06.2020

Victoria Mahoney má za sebou jeden celovečerní film a pár seriálových epizod, jejím dosavadním kariérním vrcholem tak byla režisérka druhého štábu na Star Wars: Vzestup Skywalkera. Nyní ale dostane… (více)