Působivý portrét neurvalého, arogantního podnikatele, který záměrně provokuje pokryteckou společnost... Režisér Miloš Forman byl jednou z vůdčích osobností české nové vlny a jeho tři české dlouhometrážní filmy Černý Petr (1963), Lásky jedné plavovlásky (1965) a Hoří, má panenko (1967) patří dnes do zlatého fondu české i světové kinematografie. Víc v Československu natočit nestačil. Politická realita po sovětské okupaci v roce 1968 ho donutila k emigraci. Jako mnoho filmařů před ním (i po něm) se rozhodl uplatnit tam, kde je to nejtěžší – v Hollywoodu. Na rozdíl od mnoha cizinců se mu to skutečně podařilo. Získal dvakrát Oscara za nejlepší režii (Přelet nad kukaččím hnízdem, Amadeus). Vytvořil si pověst svébytného umělce, který nedělá kompromisy a který přitom dokáže svou uměleckou vizi skloubit s komerčními požadavky amerického filmového byznysu. V roce 1996 natočil snad svůj nejkontroverznější snímek, životopis známého pornomagnáta, nazvaný Lid versus Larry Flynt. Jak už název napovídá, osou příběhu je série soudních procesů, v nichž se Flynt snažil (a nakonec toho dosáhl) o důsledné uplatnění svobody slova, zaručené prvním dodatkem Americké ústavy. Forman vytvořil působivý portrét neurvalého, arogantního podnikatele, který záměrně provokuje pokryteckou společnost. Velkou zásluhu na tom má herecký výkon Woodyho Harrelsona v titulní roli, který byl stejně jako režisér Forman nominován na Oscara. Vynikající herecké kreace předvedli rovněž Edward Norton v úloze Flyntova přepracovaného advokáta Alana Isaacmana a zpěvačka Courtney Loveová jako Flyntova láska Althea. Epizodní postavu soudce si ve filmu zahrál sám Larry Flynt. (Česká televize)

Mr.Hudson

Dle mého názoru nejlepší film Miloše Formana. Samotný Larry Flynt je rozporuplná osoba která pobuřuje naši společnost už několik desítek let a to svými názory, postoji a nekompromisní upřímností v oblasti sexuálním průmyslu, kterou nedokážou někteří pokrytci jednoduše vydýchat. Mistr Forman dokázal všechny tyhle aspekty přenést na filmové plátno a za to mu patří můj velký dík. ()

sandinista

Jo, jo, Formanovy filmy můžu. Má cit pro téma a jeho vyprávění. A u tohoto filmu se mi líbilo obzvlášť :-) Jediný, kdo mi moc neseděl je Curtney Love. Myslím, že ve skutečnosti není moc daleko od role, kterou představovala. ()

Aere

Musím říct, že mě tenhle film velmi příjemně překvapil. Forman je skutečně jeden z nejlepších režisérů. Způsob, jakým se chopil tohoto kontroverzního a složitého tématu, je zkrátka obdivuhodný. Donutí vás se zamyslet, ale přitom nenudí, není zbytečně roztahaný. Dále bych vyzdvihnul výkon Woodyho Harrelsona v roli Larryho, který byl zkrátka výborný, Courtney Love a mého oblíbence Edwarda Nortona, který si roli advokáta střihnul skutečně s chutí. :) Zajímavá byla i minirole Jana Třísky v úloze… Ne, o tohle překvapení bych vás nerad připravil. :) ()

sirien

Film se sice tváří jako "životopis" Larryho Flynta, ve skutečnosti je spíše záznamem jednoho konkrétního tématu, které jeho život naplňovalo a zároveň záznamem doby, kultury a poměrů, v nichž se tento příběh postupně odehrává. Vše z Larryho života, co nepatřilo k tématu boje za svobodu projevu bylo nenápadně vynecháno (služba v armádě, předchozí asi čtyři manželky a asi pět nebo kolik dětí atd.) Film tedy není moc životopis, ale určitě je svědectvím o příběhu, který patří k těm, které by lidé asi měli znát. Velmi mě potěšil způsob, kterým film jednotlivé momenty vypráví - krátce, úderně, minimalisticky, přímo vpřed - Formanovi sem se doteď vyhýbal stejně jako všem ostatním českým tvůrcům, ale v tomto případě zjevně neprávem a byl jsem velmi příjemně překvapen. ()

HH

Vcelku lehce lze pornografii symbolicky vyměnit za cokoliv. Hlavní je onen souboj osobní svobody a státní zvůle. Myslím, že se Miloši Formanovi povedl natočit docela provokativní film, i když prostředky ne moc provokativními. Je to sice o králi porna, ale nahé ženy v tomto filmu lze spočítat na prstech jedné (možná obou) rukou :-) ()

zeres

hrdý orol bol uväznený v klietke zákonov a neslobody nad oceánom americkej morálky... oslobodzujúci kľúč slobody má tvar vagíny... krása... ()

boul

brutální příběh, skvělé herecké obsazení a Miloš Forman + Jan Tříska... res5ekt !! nic víc nemám co dodat, nádhera. ()

Rockerman

Včera jsem se podíval po delší době na "Flynta" a byl jsem zase spokojen. Není to rozhodně vrcholné dílo Miloše Formana, ale sílu to má a dá se na to podívat i vícekrát. Můj zážitek byl však neustále rušen velmi špatným dabingem. Hlavně dabérka Courtney Love mi šla vyloženě na nervy. Škoda, protože jinak jsem se opět bavil. ()

agassi68

Ďalší Formanov skvost si berie na paškál pokryteckú morálku USA 70 tych rokov. Divoký pár Flintovcov pripomínajúci Mojsejovcov v inteligentnejšom vydaní, svojským spôsobom bojuje za slobodu vyjadrovania a aj vďaka skvelým výkonom ústrednej dvojice im nakoniec držíte palce. Najmä Courtney Love som podozrieval, že ani veľmi nehrá, ale len funguje ako v normálnom živote.. ()

Adm.Nelson

Na tomto filme sa mi najviac páčila úloha Edwarda Nortona, jeho uvedomelý právnik je jednou z jeho najsympatickejších postáv. Aj samotný Larry Flynt je tu vykreslený veľmi pozitívne, v jeho boji proti prudérnej Amerike mu každý rozumne uvažujúci človek musí fandiť. Témou a spracovaním mi to dosť pripomenulo môjho obľúbeného Amadea, pre mňa je to druhý najlepší Formanov film. 10/10 ()

Iwiiik

Formanova práce samozřejmě opět bezchybná, po několikáté dokazující, že je Miloš absolutní hollywoodskou špičkou v oblasti životopisných snímků. Woody božský, Courtney sama sebou, Edward standardní. V podstatě bych asi z té dokonalosti seděl na zadku, ale trochu mě ruší scénář. Nepovažuji totiž život Larryho Flynta za tak zajímavý, aby se ho ujaly špičky světové kinematografie. Jako průměrný Američan s rozvinutým smyslem pro vlastenectví bych na to měl pravděpodobně asi jiný názor, ale v této své "inkarnaci" považuji tento Formanův snímek za plejádu soudních sporů s výstředním vizionářem erotického průmyslu, který mocně apeluje na právo svobody slova. Paradox je v tom, že USA jsou dnes téměř policejním státem. 80%! ()

Lyžař

Trochu složitý film na sobotní dopoledne. Vlastně - ne složitý. Ale rozporuplný. Svou tématikou. Závěry, které z tohoto soudního případu plynou, jsou..souhlasím s oběma postoji - v případě Flynta neměl nikdo právo z něj udělat toho, koho z něj udělali. Na straně druhé, když bude každý pomlouvat každého a to naprosto volně, kam pospějeme? Kde bude naše vážnost? Kde bude nedotknutelnost našich činů a historie? Rozporuplnost. To je přesně to slovo, co vystihuje tenhle celý film. A vlastně život L.Flynta. Ač jsem mu fandil ve filmu, potkat ho dříve v životě, asi bych měl názor z čista jiný. Ale - asi - kdo ví. Každopádně herecky je tenhle filmek veledílo. Woody, Courtney a Edward no teda!! Všechna čest všem!! A Tříska? Jan Tříska? Tady bych ho nehledal. Je to skoro půl století, co hrál v Záhadě hlavolamu. A že má charisma pořád. A to ani mluvit nemusí. Klaním se! Herci: *****; Hudba: ****; Scénář: ***** (je super, že tohle je podle skutečné události); Režie: **** ()

baiskon108

Poutavý bizár a skvělý biják o hranicích lidské svobody. „Jestli první dodatek ochrání vyvrhela jako jsem já, pak vás ochrání všechny. Já jsem nejhorší.“ ()

Miloš Forman 1932 - 2018

10.05.2017

Další King na plátně

Další King na plátně

10.03.2006

Jen nedávno se svěřil Eli Roth se snahou zfilmovat novelu Stephena Kinga a už tu máme další pokus přenést knižní hororovou atmosferu a chladné emoce z tvůrčí dílny spisovatele na stříbrné plátno.… (více)