Působivý portrét neurvalého, arogantního podnikatele, který záměrně provokuje pokryteckou společnost... Režisér Miloš Forman byl jednou z vůdčích osobností české nové vlny a jeho tři české dlouhometrážní filmy Černý Petr (1963), Lásky jedné plavovlásky (1965) a Hoří, má panenko (1967) patří dnes do zlatého fondu české i světové kinematografie. Víc v Československu natočit nestačil. Politická realita po sovětské okupaci v roce 1968 ho donutila k emigraci. Jako mnoho filmařů před ním (i po něm) se rozhodl uplatnit tam, kde je to nejtěžší – v Hollywoodu. Na rozdíl od mnoha cizinců se mu to skutečně podařilo. Získal dvakrát Oscara za nejlepší režii (Přelet nad kukaččím hnízdem, Amadeus). Vytvořil si pověst svébytného umělce, který nedělá kompromisy a který přitom dokáže svou uměleckou vizi skloubit s komerčními požadavky amerického filmového byznysu. V roce 1996 natočil snad svůj nejkontroverznější snímek, životopis známého pornomagnáta, nazvaný Lid versus Larry Flynt. Jak už název napovídá, osou příběhu je série soudních procesů, v nichž se Flynt snažil (a nakonec toho dosáhl) o důsledné uplatnění svobody slova, zaručené prvním dodatkem Americké ústavy. Forman vytvořil působivý portrét neurvalého, arogantního podnikatele, který záměrně provokuje pokryteckou společnost. Velkou zásluhu na tom má herecký výkon Woodyho Harrelsona v titulní roli, který byl stejně jako režisér Forman nominován na Oscara. Vynikající herecké kreace předvedli rovněž Edward Norton v úloze Flyntova přepracovaného advokáta Alana Isaacmana a zpěvačka Courtney Loveová jako Flyntova láska Althea. Epizodní postavu soudce si ve filmu zahrál sám Larry Flynt. (Česká televize)

-Dawe-

Miloš Forman dohnal Woodyho Harrelsona k životnímu výkonu a Nortonovi pomohl posunout se ještě dál. To, že tam hraje Courtney Love jsem zjistil až po skončení filmu a strašně mě to překvapilo. Ona hraje fakt dobře! Jan Tříska potěšil. ()

KoRner

Máme tu aktuálny film opisujúci (aj) momentálne dianie na CSFD. Nemusíme používať vulgarizmy ako verbal, avšak neustále sa obhliadať cez rameno, či som nepoužil nejaké slovo, ktoré nekorešponduje s názormi vedenia filmovej stránky, ktorá žije z návštev a z vyjadrení slobodného názoru na film, či udalosť podľa môjho názoru nie je v poriadku. Larry si nikdy nenechal srať na hlavu a radšej strávil pol života na súde akoby mal ustúpiť choromyseľným pánbožkárom, ktorí by najradšej kontrolovali všetko dianie okolo. Aj keď sa správal ako debil, mal v mnohom pravdu a obhajoval iba to, čo bolo uzákonené už dávno. Dobrý film, s dobrými hereckými výkonmi a silnou myšlienkou. [7/10] ()

Loki_Six

Az mi bolo miestami smiesno z tych ludi co sa na tom pohorsovali a fandil som mu najma po tom co prekonal tu svoju choru cirkevnu etapu. Aj ked tragicky. ()

Wally

První polovina byla super, druhá byla už jen o zfetovaném bláznu, co nemá všech pět pohromadě...druhá polovina mne hodně zklamala... ()

cab

Uchvatne vypraveny pribeh porno krale Larry Flynt zachycujici nejen jeho zivotni kroky, ale i funkcnost americke justice a hlavne svobody slova. 100% ()

lonewolf

Unikátní snímek od Formana, který dokazuje, že Forman to prostě umí a nebojí se ožehavých témat. Woody Harelson skutečně předvádí svůj životní výkon a vůbec ponoření do této aféry je výborné. Pokud chcete vidět absolutní špičku, tak se podívejte na tento film, kde vystupuje lid versus pornomagnát a kde se probírají všechny předsudky společnosti. Ostatně to, že film nebyl v Americe oceněn, jen dokazuje předsudky této společnosti. ()

dopita

Příběh, kterej je pro Formana typickej - jeden člověk bojuje proti systému a autoritám. Životní příběh Larry Flynta je pro film jak dělanej a Forman rozhodně nezklamal. Nadprůměrnej film, ale v porovnání s jinejma Formanovejma filmama je to spíš průměr. ()

Mičl

Woody Harrelson ztělesňující Larryho Flynta (který prožil opravdu pestrý život).Tento zakladatel časopisu Hustler (díky za něj Larry:) je člověk s takovým SEXuálním Ďáblem v těle, že by mu mohl Dr.Uzel i s celým svým arginmaxem závidět. A konečně jsem pochopil co to Forman na tý Courtney Love má. No není sladká:) ()

divak84

nepopírám skoro kultovost tohoto filmu, ale není to film pro každého. jako drama je to pro mě osobně solidní, ale není to holt film pro každého. zakoutí pornoprumyslu a propad lidskosti na samé dno je v tomto filmu zobrazeno způsobem jaký se mi příčí chápat, natož respektovat.. ()

showxman

Řemeslně z mého pohledu není co vytknout. Obsahově zajímavé a poutavé. Takový život si rozhodně zasloužil zvěčnit na stříbrném plátně a je nepochybně dobře, že tento výborný film vznikl. ()

SpaceOdyseus

Klasicke formanovske tema klasicky paradne zpracovane v zivotopisne forme. Funguje tu napeti v soudnich sinich, vztahove emoce i podvratne komedialni elementy, za ktere je zodpovedny hlavne Woody. Proste dobry trochu kontroverzni snimek. ()

Prochy38

I když nevím, proč by někdo tvořil film o takovémto člověku, filmařsky to bylo zvládnuto skvěle. W. Harrelson v hlavní roli skvělý. I C. Love se těžce do role vžila... Kvalitní režie je znát z každého záběru. Skvěle se ukázal i E. Norton. Pobavila mě role J. Třísky :). Celkově se mi to moc líbilo. I když s hlavní postavou absolutně nesympatizuji. Souhlasím ovšem se vším, co jeho strana u soudu přednášela. Smutný osud, pro mě nedůležitého člověka, promítnutý ve skvělém filmu. ()

J*A*M*A*L

Mě asi ty filmy od Miloše Formana nejsou souzeny a nebo mi prostě neseděj.Neříkám, že Forman není frajer by naopak, je to osobnost díky ní se můžeme chlubit a na kterou můžeme být právem hrdí, ale mě ty filmy prostě nikdy moc nechytly.67% ()

Paldiny

Problém Larryho Flynta spočíva v samotnom Larry Flyntovi. Jeho život totiž ponúka materiál pre mini sériu o desiatich hodinách, tak logicky muselo vo filme kvantum veci buď presvišťať, zostať na papieri, alebo sa naň nedostať vôbec. Preto mi ako neznalcovi tejto figúrky, čo skrz jediný časopis zahnal cenzúru do tých najtmavších kútov hanby, prišli niektoré motivácie a rozhodnutia (prechod na vieru) nedostatočne objasnené. S odhliadnutím tohto faktu šlo o neskutočne zábavnú jazdu, ktorá svojou živelnosťou miestami až trhala bránicu (súdny spor s cirkevným pastorom), inokedy nútila rozmýšľať nad tým, kde hranica voľnosti končí a či vôbec. Je pornografia nelegálna iba preto, že pohoršuje okolie ? Mňa potom pohoršujú vlasáči, keďže z mojej hlavy sa vlasy rozhodli odísť a žiadam aj ostatných byť súdržný. Ale každá minca má svoju druhú stranu a tiež by sa mi neľúbilo, keby ma v miestnych lahôdkach obsluhovala spotená šesťdesiatnička v bikinách, len preto lebo jej zamestnávateľ pre šetrenie vypol klimatizáciu a mala potrebu sa voči tomu ohradiť po svojom. Je to skrátka téma na dlhé hodiny, ktorú v tomto momente - komente nehodlám rozlúštiť. Čo môžem je vyzdvihnúť a odporučiť tento životopisný snímok aký si minimálne za scenár, réžiu a hlavnú postavu sošku zaslúžil, ale to by v komisii nemohli sedieť ignoranti bez zmyslu pre humor a vkus, však ? A je to vonku, teraz čakám náramky. ()

filipvrbik

Co natočí Miloš Forman za mořem má vždy svoji neoddiskutovatelnou úroveň, nejinak je tmu i zde. ByŤ je mi téma vzdálené, film se mi velmi líbil....90% ()

Rozjimatel

"Take off your pants." "Why?" "Because I never f*cked a millionaire before."  Forman sa rozhodne nebál kontroverzných a provokatívnych tém, čo ukázal aj v tejto štúdii na tému, kam až siahajú hranice slobody prejavu. Je to životopisný film o jednom slávnom chlipníkovi, ktorého ďalším koníčkom bol boj proti neslobode a pokrytectvu. Je nepochybne výborne nakrútený, ale nemôžem si pomôcť, tá téma a aj hlavné postavy ma dosť odpudzujú (a to nie som žiadny svätuškár), takže je to môj najmenej obľúbený film môjho obľúbeného režiséra. Film pôsobí trochu chaoticky, ako jeden veľký spletenec žánrov. Na jednej strane to dokážem pochopiť, veď samotný život Larryho Flynta bol jeden veľký bordel, na druhej strane to u mňa ale nabúrava pocit celistvosti diela. Veď uznajte sami, o čom všetkom tento film je: životopis, čierna komédia, súdna dráma, o drogovej závislosti, o výstupoch na vrchol a následných pádoch (americký sen), o korupcii, o pokrytectve, o náboženskom fanatizme, a to je len pár z tém, ktorým sa film venuje. Film je v každom prípade myšlienkovo veľmi silný, pri niekoľkých prejavoch Larryho Flynta, či jeho právnika som musel hlasito pritakávať. Kvalitu filmu navyšujú výborné herecké výkony hlavnej trojice, čo určite najviac prekvapuje v prípade Courtney Love (zrejme to ale mala jednoduchšie, však hrala len samu seba). Na to, aby u mňa tento film nejak viac zarezonoval, je až príliš americký. ()

Alf

jako film nic moc, hlavní zklamání přineslo ono "kontroverzní" téma a jeho hlavní hrdinové, bohužel, skutečně se nemůžu radovat z toho, že jako důkaz svobody slova a vrcholu demokracie je zda prezentováno rozhodnutí vrchní soudu, že každý má právo pošpinit někoho jiného nehoráznou lží, doufám jen, že se nedočkám doby, kdy se bude podobně tak oslavovat stejné vítězství jakéhosi Adolfa H. .II, i když současné problémy, jaké mají v Německu s neonacisty, mi moc naděje nedávají... mimochodem - použít Dvořákovo Stabat Mater ve scéně, kdy umírá hlavní feťačka a prostitutka mi připadá přinejmenším velmi nevkusné... ()

dehlie

pre mňa spolu s mužom na mesiaci a amadeom najoblúbenejší formanov film. veľa šokujúcich až škandalóznych scén v podaní skutočne výborných hercov- od woodyho harrelsona, courtney love, crispina glovera až po edwarda nortona. pre mňa ako študenta práv zároveň zaujímavý pohľad na slobodu prejavu. ()

fredisek

Těžkopádná nuda, u níž jsem dvakrát usnul. Na druhou stranu jsem se i dvakrát probudil, takže úplný propadák to být nemohl. ()

Miloš Forman 1932 - 2018

10.05.2017

Další King na plátně

Další King na plátně

10.03.2006

Jen nedávno se svěřil Eli Roth se snahou zfilmovat novelu Stephena Kinga a už tu máme další pokus přenést knižní hororovou atmosferu a chladné emoce z tvůrčí dílny spisovatele na stříbrné plátno.… (více)