Působivý portrét neurvalého, arogantního podnikatele, který záměrně provokuje pokryteckou společnost... Režisér Miloš Forman byl jednou z vůdčích osobností české nové vlny a jeho tři české dlouhometrážní filmy Černý Petr (1963), Lásky jedné plavovlásky (1965) a Hoří, má panenko (1967) patří dnes do zlatého fondu české i světové kinematografie. Víc v Československu natočit nestačil. Politická realita po sovětské okupaci v roce 1968 ho donutila k emigraci. Jako mnoho filmařů před ním (i po něm) se rozhodl uplatnit tam, kde je to nejtěžší – v Hollywoodu. Na rozdíl od mnoha cizinců se mu to skutečně podařilo. Získal dvakrát Oscara za nejlepší režii (Přelet nad kukaččím hnízdem, Amadeus). Vytvořil si pověst svébytného umělce, který nedělá kompromisy a který přitom dokáže svou uměleckou vizi skloubit s komerčními požadavky amerického filmového byznysu. V roce 1996 natočil snad svůj nejkontroverznější snímek, životopis známého pornomagnáta, nazvaný Lid versus Larry Flynt. Jak už název napovídá, osou příběhu je série soudních procesů, v nichž se Flynt snažil (a nakonec toho dosáhl) o důsledné uplatnění svobody slova, zaručené prvním dodatkem Americké ústavy. Forman vytvořil působivý portrét neurvalého, arogantního podnikatele, který záměrně provokuje pokryteckou společnost. Velkou zásluhu na tom má herecký výkon Woodyho Harrelsona v titulní roli, který byl stejně jako režisér Forman nominován na Oscara. Vynikající herecké kreace předvedli rovněž Edward Norton v úloze Flyntova přepracovaného advokáta Alana Isaacmana a zpěvačka Courtney Loveová jako Flyntova láska Althea. Epizodní postavu soudce si ve filmu zahrál sám Larry Flynt. (Česká televize)

Joski

Forman nám na príklade pornomagnáta Larryho Flynta ukazuje cenu za slobodu slova a prejavu, ktorá prekoná i neoblomne "správne demokratické zákony". Čo sa smie a čo nie? Rebel Flynt veselo porušuje pravidlá a systém americkej morálky. Na provokatívnej prednáške porovnáva slobodný sex s vojenskou mašinéroiu. Ktorý ľudský pud je vacsie zverstvo? Výsmech spoločnosti, ktorá zastiera svoje prirodzené konanie je v tomto filme na tanieri. Divák nemá veľmi na výber. Režisér ho dostal do úzkych a je na ňom či sa s touto kritickou analýzou morálky stotožní. Obsahovo je Larry Flynt priamočiary film, ktorý svoju tému zdanlivo vyčerpal. Mne tam ešte niečo chýba... ale tento typ kontroverzného filmu nemohol dopadnúť inak!? 80% ()

danny_21

Oslava lidského pokrytectví :-) Miloš se zase jednou vyznamenal a přihrál osud porno magnáta, kluka odvedle, Larryho Flynta v žiovtní roli Woodyho. Coutney a její výraz zubožené smažky se na tuhle roli hodí výborně, měla taky z čeho čerpat, že. No a Ed, tak ten předvádí další že té řady přesně zahraných rolí. Forman si v kontroverzi libuje a to se nám na něm líbí - 90 %. ()

1985lula

Skvelý film od Miloša Formana. Ako je u Formana zvykom, opäť kontrovezné dielo a opäť nesklamal. Woody Harrelson zvládol svoju rolu naprosto geniálne. Jeho svojrázny, za ľudské práva bojujúci Larry Flynt je veľmi presvedčivý. Osobne ma ale veľmi (a asi aj najviac) prekvapila Courtney Love, o ktorej som si nemyslela, že by dokázala podať tak skvelý výkon. Postava Althei jej sadla ako uliata, jej premeny počas filmu boli geniálne, možno aj vďaka tomu, že sama má za sebou pestrú drogovú minulosť. Vlastne zahrala to, čím sa nakoniec sama stala. :) ()

Mouchal

Na Larryho jsem šel s naprosto minimálním počtem informací a vzhledem k tomu, že nejsem nějaký znalec amerických pornografických magazínů, mi jméno právě výše zmíněného Larryho nic neříkalo. Pro diváka z našich krajů může oku lahodit režie Miloše Formana, který za velkou louží zanechal pořádně hlubokou českou stopu, či český představitel atentátníka (Jan Tříska), který se bohužel mihne jen na okamžik a neslyšíme od něj ani hlásku. Asi nejlepší výkon zde podává už tradičně výborný Edward Norton, kdy ještě svým roztomile klučičím "kukučem" a inteligentním projevem získává (nebo se alespoň urputně snaží) na svou a Larryho stranu porotu a soudce. Woody "Hrouda" Harrelson vyobrazil Larryho opravdu velmi zdatně a stejně tak dobře mu sekunduje i jeho kolegyně Courtney Love, které se výborně povedl přerod z mladé krásky na nechutně oplzlou fetku (hlavně i díky osobním zkušenostem). I přes fakt, že se film odehrává většinou po soudních síních, je zde přítomna i určitá dávka humoru. Scény, kdy Larry soudem pohrdá a nebojí se mu to dávat velmi zřetelně najevo, jsou toho jasným důkazem (házení pomerančů po soudci, tričko "fuck this court" či nošení americké vlajky jako pleny). Bohužel ke konci jakoby filmu začínal docházet dech a už nenabízí nic, co bychom neviděli už dříve a scény s náboženstvím mě vysloveně iritovaly. Každopádně jako sonda do "svobodné" Ameriky 70.let film funguje jak má. 75% ()

haWranka

Nevím, čím to je, ale pan Forman má talent na zobrazování hlavních postav, které jsou mi děsně nesympatické. Larry Flynt nebyl výjimkou. Prakticky celou dobu jsem měla chuť ho něčím praštit po hlavě. Na druhou stranu se nedá upřít skvělý způsob vyprávění a naprosto úžasné herecké výkony. ()

Inozuka

Tématicky velice dobré a jako traktát o svobodě dokonce výborné, ale jako film poněkud roztěkané a nedotažené. Harrelson a Norton skvělí, Courtney Love mě spíš štvala - ale možná jen skvěle hrála svůj předobraz. Ačkoliv Forman natočil lepší filmy, pořád nadprůměr ... ()

Maximilianus

Je trochu škoda, že všetky tieto biografické filmy musia obsahovať drogy, alkohol alebo všetko. Bez toho by to bol zaujímavejší film, ale čo už, keď sa tak v 80. rokoch žilo. Woody výborný ako vždy, len ma mrzelo, že väčšina filmu riešila iba súdne procesy počas ktorých sa Larry Flynt správal nevhodne, a závislosť jeho a jeho manželky. Z tohto dôvodu bol film z časti nezáživný,  pretože to bolo stále dokola a už nešlo ani o časopis a boj sa spravodlivosť, ale iba o Larryho excesy. 7,2/10. ()

Nix

Film má skvělou první půlku, která mne bavila. Dialogy se snaží držet film, jenže v druhé půli už to nemělo takové tempo ani mne to nějak moc nebavilo. Každopádně se zas člověk dozví něco o člověku, o kterém jsem nikdy neslyšel a nic jsem o něm nevěděl. Herecké výkony mne bavili, hlavně Norton, u Woodyho je to taková klasika, ten na mne působí pořád stejně, i když kvalitou nenudí. Určitě ale Forman patřil mezi špičky svého oboru, o tom žádná. ()

junxi91

Tento film ve mně zanechal nějaké ty rozpory. Na jednu stranu se mi taky moc nelíbí "hypersexualizace" společnosti a to, že se vše zakládá na nejnižších pudech a všude je toho hodně. Na druhou stranu souhlasím s tím, že ten, komu se to nelíbí, si prostě časopis Hustler nekoupí! Je třeba dávat ve společenské diskuzi prostor také nepopulárním názorům a vyslyšet je, protože kdyby zaznívali jen povolené názory, tak by to tu bylo jak v SSSR nebo KLDR. Miloš Forman se tímto snímkem určitě opětovně vyznamenal a jsem na něj jako krajan hrdý, že prorazil i v USA. Jan Tříska si zde střihnul takovou malou roličku, která však měla fatální dopad na Larryho Flinta, který místo šoustání 6x denně s hezkými ženami mohl po jeho atentátu tak cvrnkat své mrtvé koule. A Courtney Love závislá na heroinu - ta to ani hrát nemusela, ta se jen vrátila o pár let zpět do časů, kdy si dávali do žíly s nebohým Kurtem, který už ji nemohl vystát, a tak se raději zastřelil. Edward Norton byl také skvělý a jeho proslovy u soudu byly dost ponaučné. Celkově prostě podařený snímek. ()

winstonik

Tieto Formanove "ideovky" sú stále o tom istom: bojujme za právo váľať sa v tráve, húliť trávu a byť sprostí. Čo takto prekročiť občas latku najhlúpejších ľavicovo-liberálnych žvástov? ()

Grissom

Vynikajúci Woody Harrelson ktorému slušne sekunduje E.Norton. Veľmi dobre natočený film o pikantnom živote Larryho Flynta ktorý prechádza rôznymi etapami...Larry si splnil americký sen aj keď nakoniec dopadol tak ako dopadol....u mňa jeden z naj Formanových filmov! ()

raiN[ratm]

"Chci vám něco říct .. Vražda je nezákonná. Když ale vyfotíte někoho, jak vraždí dají vás na titulní stranu Newsweeku. Sex je legální. Všichni to děláme, nebo bychom to chtěli dělat. Když si ale vyfotíte akt milování, nebo byťjen nahý ženský tělo, strčí vás za mříže. Všem hodným, morálním křesťanům, co si stěžují, že vagína je obscénní, vzkazuju: Stěžujte si u výrobce!" ()

Miro_CZ

No, co k tomu dodat? Zajímavý životopisný film popisující největšího porno průmyslníka své doby (možná i dnes). Na druhou stranu zde Forman ukazuje tu slavnou americkou demokracii, o který všichni pořád mluví. Ukazuje, že ne vždycky je demokracie úplně demokratická a že né vždycky platí svoboda slova pro všechny... Zároveň vidíme Flynta jak se nebál bojovat za tyto práva a nezastavilo ho v jeho boji nic. Nezbývá než doporučit každýmu kdo film neviděl. 4* ()

Myrddin

Film o tom, co se vždycky dělo a bude dít, protože lidi sou hold úplně tupí... 5 hvězd a dal bych i víc, kdyby to šlo ()

godspeed

Největším problémem filmu je postava Larryho Flynta. Přestože se celý film hlavní postava ohání "svobodou slova", každému, kdo není zcela nadopovanej je jasné, že se chlapík hlavně staral o svůj porno business a vlastní zviditelnění/PR. Mozart byl v Amadeovi ztvárněn jako geniální podivín a holkař, zatímco Flynt jako obchodník ochotný udělat cokoliv, aby prosadil své zájmy. A s někým takovým se leckdo nemá chuť ztotožnit. ()

Miloš Forman 1932 - 2018

10.05.2017

Další King na plátně

Další King na plátně

10.03.2006

Jen nedávno se svěřil Eli Roth se snahou zfilmovat novelu Stephena Kinga a už tu máme další pokus přenést knižní hororovou atmosferu a chladné emoce z tvůrčí dílny spisovatele na stříbrné plátno.… (více)