Špion, který mě miloval

• Česko Agent, který mne miloval (více)
Ukázka z filmu 2

Studená válka v plném proudu, James Bond v nejlepší formě. Roger Moore v hlavní roli britského akčního filmu. Britská jaderná ponorka po nečekaném výpadku energie záhadně zmizí z armádních radarů. Totéž se stane s jednou ruskou ponorkou. Britský tajný agent 007 James Bond je kvůli incidentu odvolán z úkolu v Alpách, kde stačí v sebeobraně zabít sovětského agenta KGB. Jeho první cesta vede do Káhiry k bohatému překupníkovi Fekkesovi. Ten měl na černém trhu zprostředkovat prodej mikrofilmu s plány zařízení, které umožňuje právě sledování ponorek. Zde se Bond setká s ruskou agentkou XXX, půvabnou majorkou Aňou Amasovou, stejně jako se zabijákem Sandorem a především s nezničitelným obrem s přezdívkou Zub. Zabiják, který kromě svých svalů používá i stisk umělého ocelového chrupu, pracuje pro loďařského magnáta Stromberga. Bond s Amasovou musejí spolupracovat, aby odhalili Strombergův zločinný plán: šílený boháč s pomocí obřího tankeru ukořistil obě ponorky a teď z nich chce vystřelit jaderné střely na New York a Moskvu. Tím hodlá vyvolat celosvětovou jadernou válku a zánik lidstva na zemském povrchu. Zároveň buduje podmořská města pro novou „nezkaženou" civilizaci. Bond a Amasová se v boji proti Strombergovi osvědčí jako skvělí spolupracovníci – ovšem jen do chvíle, kdy se ukáže, že ruský agent, kterého 007 zabil v Alpách, byl Aniným milencem... (Česká televize)

hroubek

První bondovka s Rogerem Moorem, která mě opravdu bavila.Otevírací scéna se mi moc líbila, protože byla krásně řemeslně natočená a taky byla vtipná.Poté následuje představení zápletky a hlavního arcilotra.Není to vyloženě špatné, ale něco tomu chybí.Takže filmu v tuto chvíli dodává šťávu vzájemné pošťuchování mezí Moorem a Barbarou Bach.Pak jako by se přepnul mód filmu a všechno začalo být mnohem akčnější a taky vtipnější honička po silnici a následně pod vodou.A tím to nekončí.Dostaneme dlouhý souboj o ponorku, vysvobozování bondgirl a taky souboj s kovovou tlamou.Je toho požehnaně, ale zároveň to neztrácí nadhled a svoje kouzlo.Hodně dobrá bondovka. ()

Sany33

Spy Who Loved Me nepriniesol do univerza Jamesa Bonda vôbec žiadne oživenie. Všetko čo sa v tomto diely odohralo som už mal možnosť vidieť v predchádzajúcich dieloch ako napríklad Bond dostane do postele každú, ženy sa kvôli nemu vrhajú do striel a tie súboje v štýle Spancera a Hilla s toho som sa skoro zmagoril. Hudba bola absolútne otrasná vôbec nevystihovala atmosféru a v mnohých prípadoch mi to prišlo ako soundrtrack od skupiny Abba, čo teda v tomto filme absolútne nemá miesto. Ďalšia vec, ktorá mi nesedí už dlhšiu dobu je samotný Moore. Jeho vystupovanie je dosť starecké a vôbec mu úlohu Playboya nemôžem zožrať jednoducho to nejde. Teraz by som chcel pre zmenu vyzdvihnúť to, čo sa mi páčilo. Podvodné auto bolo originálne a dosť preslávilo práve tento diel k tomu nemám žiadne výhrady. ďalej neviem či v roku 1977 vynašli pushupku alebo konečne zistili, že mužom sa páčia ženy s prsami ale v konečnom dôsledku sa mi ženské herečky úplne všetky v tomto filme veľmi páčili. tak a to by sme mali dúfam že ďalší diel prinesie značnú dávku inovácie inak ma jebne. A nič iné ako 44% si tento diel nezaslúži. ()

mab

Jeden z nejslabších Bondů. Bez myšlenky, klasický céčkový akční film, kde furt někdo někoho bezmyšlenkovitě honí jen proto, aby ho honil a natáhl tak film, do toho hraje špatný hudební podklad. Propracovanost, scénář, střih, kulisy vše vysloveně mizerné. ()

lykan9

Jedna z mála bondovek, kterou jsem nyní viděl úplně poprvé a hned velké překvapení. Určitě se jedná o jednu z nejlepších bondovek, co jsem viděl a společně s Chobotničkou nejlepší bondovka s Moorem. ()

fabecc1222

Za mě s Goldfingerem zatím nejlepší Bondovka, a určitě ta nejlepší s Moorem. Dočkáme se ikonického záporáka, který nemá problém svými zuby překousat řetězy, a rukama urvat kapotu auta. Spouta výborně natočených atmosférických scén (pyramidy), spousta vtipných hlášek ("Neměl bych řídit?"; "Ach ty řidičky"...). Bond a jeho vztah s Bondgirl tu také není tak černobilý, jak jinde, a v závislosti na Bondovo rozhodnutí na začátku filmu je pojí velmi zvláštní pouto. Taky tu máme opět narážku na film s Lazenbym, což jakoby potvrzuje teorii, že Bond je stále tím jedním a samým člověkem. ()

Elrond88

75%, "Obsah / Info: Dvě atomové ponorky zmizeli beze stopy...(oficiální text distributora)" - shoda přísudku s podmětem (ponorky-zmizeli ;))... a k filmu: další běžný případ agenta 007, kdy musí eliminovat nějaké atomové bomby, svést pár krásek a dát si při první vhodné příležitosti sklenku oblíbeného Dom Pérignon... prostě pohoda :) ()

J-o-k-e-r

Určitě jeden z těch lepších Bondů. Spojení ruské a britské tajne služby se zřejmě povedlo. B. Bach jako Bondgirl rozhodně sexy, padouch C. Jurgensa taktéž na úrovni, ale nejvíc mi v hlavě zůstal asi nejlepší zabiják v bondovské sérii - Jaws, kterého evidentně nezastaví nic - natož řetěz či dokonce žralok! :) ()

Autogram

Úvodná skvelá lyžiarsko-výsadkarská akcia ma veľmi navnadila a tento Bond naozaj vyčnieva oproti predchádzajúcim. Oteplenie v sovietsko-britských vzťahoch bolo nutné v boji proti novodobému kapitánovi Nemovi, ktorý chce spasiť svet svojským jadrovým spôsobom. So sovietskou agentkou Bond zabodoval a XXX bola zatiaľ určite jeho najkrajšia bondgirl. Akcia je okrem niekoľkých obligátnych naháňačiek poväčšine originálna, podvodné auto, zabiják Zub a podmorská základňa boli na svoju dobu asi na úrovni a ani dnes ma nenudili. ()

corbeau

Opravdu slabá bondovka - nudná zápletka, až komicky amatérské souboje, směšný záporák a Moore, který neřekne jedinou vtipnou hlášku. Nejlepší britský agent skáče z jedné léčky do druhé s naivitou, hraničící s demencí a z toho, jak pitomá je jeho sovětská souputnice lze usuzovat, jak nízké mínění měli Britové o KGB. Tolik oceňovaný Mr. Zoubek mě vůbec neoslovil, podmořské scenerie jsou sice pěkné, ale kdybych chtěl koukat na ně, pustím si dokument od Cousteaua. Jediným světlým místem filmu tak zůstávají úvodní lyžařská scéna a přestřelka na tankeru, která je natolik přehnaná, že celkem zabaví. No, doufám, že se jedná o výjimečně slabou Moorovskou bondovku, jinak radši zůstanu touto kapitolou britské kinematografie nedotčen. ()

vyfuk

Zdá se mi, že s Mooreme je to jako na horské dráze. Jedna bondovka je čiré zlato a ta druhá hromádka hnoje. Takhle je... já ani nevím, něco mezi asi... film asi bude odkazovat na to, že se James Bond zamiluje, ale v podstatě místo toho dostane oprc jako při každém dílu s Bond girl. Film je trochu originální v tom, že se nemusíme zase setkat se Spectrem. Ale jestli mě něco štve... je to furt jeden a ten samej stereotyp. Jako jsou žraloci, krokodýli a tak. To vidí v každé bondovce furt a furt dokola. A nic z toho. Nu... tenhle Bond špatnej nebyl, ale sláva s polní trávou to také nebyla. ()

zigíš

Vrcholní mooreovka (!) světovládní sklony exkluzivního záporáka (masterplan: zničení metropolí atomovkama a život pod vodou) se zálibou v klasice a nádrži se žralokama. To už je vlastně taky klasika, ale do těchto se nepohodlní sešoupnou výtahovou skluzavkou. Samotný Bond je tu děsný pohodář, s kalhotama do zvonu se v klídku vybavuje s holkou zatímco mu Jaws cupuje auto na kousíčky. Jednoduše seventies náladička v každém záběru, výborná zábava ! ()

Pit

Toto sú tie Bondovky na ktoré sa všetci tak radi pozeráme a snívame o tom ako by sme chceli byť v ich koži už len kvôli autám a ženám !!! ()

Pecival

Moore sice není extra štramák, ale nebere se sympaticky moc vážně a to se mi líbí. Jeho škleby po všech ženských okolo nemají chybu. Stejně jako Barbara Bach. A ani monstrózní obr Richart Kiel není špatný. Prostě jedna z těch lepších bondovek co jsem viděl. Na poctivé čtyři by to asi nebylo, ale v rámci s konkurencí s ostatníma Bondama musím trochu přilepšit. ()

Liqid

Jedinečná bondovka s podvodním Lotusem a velice povedená přestřelka po únosu ponorek a jedna z nejlepších bondgirl. ()

Darth_AK

Myslím že je to skoro zbytečné, ale pozor, SPOILERY! Špion který mě miloval je pravděpodobně jedna z nejlepších bondovek "Rodžra Můry". Jak je známo, jeho bondovky oplývají víc jak svižností spíše nadhledem a vtipem, což sice není špatně, ale v některých scénách je to poněkud na hraně rušivosti. Hlavní padouch Stroomberg mi ze začátku imponoval (topení sekretářky, odpálení vrtulníku), ale později se z něj stal až podprůměrný padouch, obzvláště v závěru filmu. Moore zde dostane asi nejvíc sexy ženu ze svých bondovek, Barbaru Bach,což jen schvaluji, v jiných bondovkách už to "štěstí" neměl. Navíc je to okořeněno tím, že jsou nepřátelští špioni. Co se týče příběhu-rozhodně zajímavý, obzvláště scény na tankeru Liparus. Jinak proč jen 3* tedy? Jedna je stržena za závěr, ve kterém je padouchovi úplně ukradené, co se děje s jeho velkoplánem a radši sedí ve svém podmořském hříbku. A 1* dolů jde bohužel už za efekty-jsem ochotný odpustit hodně i na starou dobu, ale některé věci mi zde vyloženě vadily (to nemohli udělat jen výbuch nad vodou?-ne, oni museli dodávat atomové výbuchy z atolu Bikini a červenou obrazovku, aby každý poznal že to fakt byla ta ponorka!) a pak v jednu chvíli jde vidět že Strombergův podmořský hříbek je jen model. Ale celkově krásné 3* jak vyšité a PS? Chci do garáže Lotuse! (samozřejmě ve speciální 007 výbavě) ()

P1tr

Romantická linka hraje v tomto snímku mnohem větší roli, než je u Bondovek běžné a jedná se o vítanou změnu, která je na celém filmu skoro tím nejlepším. Zbytek je tradiční Bondovkou dané doby, která střídá zajímavé momenty s těmi slabšími a občas vás donutí kroutit hlavou nad prezentovanými nesmysly. Jde o nevyrovnaný zážitek, který ale patří k tomu lepšímu, v čem Moore účinkoval. ()

Zemřel původní Boba Fett Jeremy Bulloch

Zemřel původní Boba Fett Jeremy Bulloch