Špion, který mě miloval

• Česko Agent, který mne miloval (více)
Ukázka z filmu 1

Studená válka v plném proudu, James Bond v nejlepší formě. Roger Moore v hlavní roli britského akčního filmu. Britská jaderná ponorka po nečekaném výpadku energie záhadně zmizí z armádních radarů. Totéž se stane s jednou ruskou ponorkou. Britský tajný agent 007 James Bond je kvůli incidentu odvolán z úkolu v Alpách, kde stačí v sebeobraně zabít sovětského agenta KGB. Jeho první cesta vede do Káhiry k bohatému překupníkovi Fekkesovi. Ten měl na černém trhu zprostředkovat prodej mikrofilmu s plány zařízení, které umožňuje právě sledování ponorek. Zde se Bond setká s ruskou agentkou XXX, půvabnou majorkou Aňou Amasovou, stejně jako se zabijákem Sandorem a především s nezničitelným obrem s přezdívkou Zub. Zabiják, který kromě svých svalů používá i stisk umělého ocelového chrupu, pracuje pro loďařského magnáta Stromberga. Bond s Amasovou musejí spolupracovat, aby odhalili Strombergův zločinný plán: šílený boháč s pomocí obřího tankeru ukořistil obě ponorky a teď z nich chce vystřelit jaderné střely na New York a Moskvu. Tím hodlá vyvolat celosvětovou jadernou válku a zánik lidstva na zemském povrchu. Zároveň buduje podmořská města pro novou „nezkaženou" civilizaci. Bond a Amasová se v boji proti Strombergovi osvědčí jako skvělí spolupracovníci – ovšem jen do chvíle, kdy se ukáže, že ruský agent, kterého 007 zabil v Alpách, byl Aniným milencem... (Česká televize)

PanPyzamo

Roger Moore zde prostě zraje, jak víno. Čím novější film s ním, tím je to lepší. Muž se zlatou zbraní byl dobrý a Špion, který mě miloval, je ještě lepší. Příběh opět dobrý. Záporák bezvadní, ale hlavně ty lokace... Ty byly jedny z nejlepších, co jsem v Bondovkách viděl. Za mě dobrý film, který můžu doporučit. 7/10 ()

PeteBuck

Takto nejako má vyzerať film s Jamesom Bondom. Krásna Bond girl (tentokrát ruská agentka), riadne švihnutý záporák, kopa bombastických kulís, akcia, výprava, Moorove suché hlášky, netradičný zabijak (Jaws) a všetko zmiešané do riadnej jazdy. Aj keď sa objavujú určité opakovačky (tanker požierajúci ponorky, myslím, že v inom filme s 007 bola vesmírna loď, čo požierala iné lode, či družice?). Ale inak pecka. Asi najlepší Bond s Moorom. Krásna zábava. ()

Teachman

Námět a zápletka: 4/10 ... Vizuální stránka: 5/10 ... Soundtrack: 5/10 ... Didaktický potenciál: 4/10 ... Celkový dojem: 4/10. ()

JesterKruger

Možná je problém na mé straně, ale i přes to, že jsem fanoušek Mooreovek, tak jsem tomuto dílu nedokázal podlehnout. Proč je problém na mé straně? Děj této Bondovky mě jaksi nezaujal, a nezaujal mě ani při sledování. Akce byla skvělá, a to hlavně na konci. Ty výbuchy! Perfektní! Jenže děj mě prostě nezaujal. Co mě tady ale přeci jen hodně zaujalo, tak byla postava " Zub ". Zub je jako takový " občasný zástupce záporáka " perfektní. Já se na tento díl ale podívám ještě jednou, a možná se mi na podruhé zalíbí víc. ()

fooggyy7

007 se chová primitivně a naivně. Ale je tam ještě někdo horší - režisér. Jediné, co je tam pozitivní, je Barborka - včera měla svátek, tak proto ty hvězdy ()

PTuranyi

Roger Moore postupne stráca šarm a mení sa na starého "párpdu". Ruská agentka XXX, tentokrát na rozdiel od Srdečných pozdravov z Ruska na rovnakej strane, je vtipné prekvapenie, ale na agentku sa správa ako naivná študentka. Po úvodnej naháňačke na lyžiach (čo sme už videli V tajnej službe Jej veličenstva), ktorá vytvorí dôvod na zabitie Bonda v závere. Nasleduje zápletka s únosom ponoriek a James cestuje do Káhiry (kde je v pyramíde ukryté riadiace centru tajných agentov) potom Orient Expresom. V Terste nasadne na svoje ponorkové auto a po neúspešnom pokuse o jeho vraždu sa s ním dostane k svojmu hlavnému nepriateľovi. Ten samozrejme s unesenými ponorkami plánuje zničiť svet, čo mu 007 samozrejme prekazí. Všetko prebieha hladko a hlavný hrdinu nič nemôže ohroziť dokonca ani vrah so železným úsmevom. Ten sa ním blysne niekoľkokrát ale hlavne keď ho Bond trafí guľkou priamo doň a následne ho spacifikuje magnetom. Zub sa však z toho vyhryzie aj cez žraloka. Takže vtip scenáristom nechýbal. Je to skrátka mydlová opera. ()

Woyczek

Mám rád drobnosti a auto, který pod vodou zatáčí a ještě k tomu hodí blinkr považuji za dokonalý smysl pro detail. ()

Arassuil

Dle mne nejlepší Bondovka ve které hraje Roger Moore a k tomu se zde objevuje jedna z těch pěknějších Bondgirl. A ty Čelisti mě děsí dodnes a to jsem to poprvé viděl jako sedmiletý. :.) ()

gezko

Čo dodať - dobrá komédia. Dávno som sa tak nezabavil ako na tomto filme. A to je vžánroch napísané akčný/sci-fi/thriller. Je jasné, že Bond drží Britskú vlajku naozaj "vztýčenú". Čo však zaujalo boli: Jaws, Lotus premieňajúci sa na ponorku, prvý xXx v histórii (správne, nebol to Vin Diesel) a tá obrovská loď požiarajúca ponorky. Dobrú zábavu nepokazila ani ako to bratia Česi nazývajú "studený čumák" Barbara Bach. Slušných 78%, čo je pre mňa slušné hodnotenie, na to, že nemám rád Moora ako Bonda. ()

Nobunaga

Dobrý to bylo. Zajímavá zápletka, podařená akce, moc pěkná hračka z dílny Q a velmi příjemným kořením je i vzájemné špičkování 007 a XXX, ruské agentky a best of bondgirls. A samozřejmě nesmím zapomenout na tradičního poskoka tradičně zastiňujícího svého pána, Jawse. P.S.: Už druhý film za poslední týden s Barbarou Bach (Oddíl 10 z Navarrone, též s R.Kielem -Jawsem). P.P.S.:"Držím britskou stranu v pozoru, pane" ()

Khronos

TOP bondovka v podaní Rogera Moorea spolu s "For your eyes only" ! Dobrý príbeh so scénami, ktoré Vám zostanú v pamäti, veľkolepé prevedenie, jedna z absolútne najkrajších bondgirls a skutočne presvedčivý Mr. Moore. Bondovka ako má byť. Najvyššie hodnotenie. ()

Gyl

Chtělo by se mi zvolat třikrát sláva, ale bohužel ani u tohoto dílu to nejde. Film má zajímavý začátek, divák tuší, že když je plná postel agentů, že to bude zábava... První půlka filmu celkem funguje, vymazlený Lotus potěší snad každého fanouška aut,..a pak se to nějak zvrtne, všichni skončí zavření v lodi, co není loď a snad hodinu se tam střílí a hází granáty a odpalují jaderné hlavice a je to jenom hluk a zmatek a celý film to naprosto pokazí. Ach jo! Sovětská agentka číslo 1, je holka sice hezká, ale kouká jako když jí nadloube a prostě jí tu super agentku nelze věřit ani na minutu. Pobavil mě snad jen agent Zub, který přežil naprosto všechno. Dal bych 3 hvězdičky, ale v porovnání s předchozími díly musím dát 4, i když trochu nezaslouženě. ()

Arany

Jedna z nejpovedenějších bondovek. Všechny postavy dávali smysl a krásně jsem se vžil do příběhu a ani moje přítelkyně, která pokaždé, když se máme dívat na bonda reptá, to vydržela dokonce a naznačila, že by se jí to snad i líbilo. Jaws mi silně připomíná neporazitelného Terminátora ()

Lukkyn

Další velice povedená Bondovka. Jednoznačně nejlepší Bond girl Barbara (při poslední scéně kdy se Atlantis potápí vynikl doslova její talent :-). Akční scény povedené.Pro mě nezapomenutelná s autem - ponorkou pod vodou. Všichni tu chválí záporáka Čelist. Mě přišel jako jeden z těch slabších a hlavní záporák úplně trapnej páprda . Nicméně ostatní věci to vyvažují.Výsledek tedy v pořádku. ()

Lenss

3,5 ... diktát doby, jak tu nekdo zminoval.... ale i tomu se tenkrát dalo vyhnout a zapojit zdravý rozum, vkus a vynechat trapný scény. Ach, ten dabing... (koukám na to na CT2( ()

gizi

Nabité vtípky, které zachraňují slabý děj. Bohužel minus je spousta akcí, které zde jsou jen pro efekt, ale nemají smysl (jen jeden příklad: cesta autem se zubem kamsi do pouště, kde nic tu nic... No ale pořád je to dobrá podívaná. 75%, 15.3.2015. ()

Zemřel původní Boba Fett Jeremy Bulloch

Zemřel původní Boba Fett Jeremy Bulloch