Reálná výzbroj a taktika US Navy SEALs ve filmu inspirovaném skutečnými událostmi. Když CIA odhalí teroristické spiknutí proti USA, jsou nasazeni do akce ti nejlepší z nejlepších – Navy SEALs, speciální jednotka zvláštních sil Námořnictva Spojených států amerických. Ale pokaždé, když zneškodní jednu hrozbu, objeví se další. Zasahuji po celém světě, od Čečenska a Filipín až po Ukrajinu nebo Somálsko. Členové SEALs sledují teroristy až na mexicko-americké hranice, kde má dojít k finálnímu střetu... (Bohemia MP)

Rez0

Jasně hráli to většinou vojáci profíci, takže úroveň hraní nic moc. To přehrávání při dialogů je sice vidět, o to lepší je pak ale zážitek přímo z akce, kterýmu ještě přidá výborná kamera. Snímek je podle mě jeden z lepších z prostředí speciálních jednotek a stojí za to vidět... Za mě necelý čtyři hvězdy. ()

Prechytraly

Místy náramně povedená akce a pár parádních záběrů (SWCC výsadek, ponorka...). Dialogy naštěstí hrají vedlejší roli, protože jsou tak strašně toporný, až se musí zakládat na pravdě, jinak nevim, kde by to vzali :D Některé "herecké" partie mají až ochotnický nádech. Celkově ale srovnatelné s Lone survivor. ()

wallax

Film s dobre zvládnutými akčnými scénami, no absolútne nefungujúcimi dialógmi a slabučkým hereckým výkonom. Ano, je to spôsobené tým, že herci sú aktuálnymi členmi US Navy Seals a teda sú to profi vojaci a neherci (škoda, že to z toho filmu bolo tak moc cítiť). Celé to mohlo byť o riadny kus ďalej keby vedeli hrať, ale zase by to strácalo na autentičnosti. Na druhej strane, čo je lepšie? Pozrite a posúďte sami. ()

p.i.t.b.u.l

Co bylo platné, že některé akce byly opravdu povedené, když celou podívanou Vám pokazí dialogy. To bylo něco otřesného. Kdyby herci mlčeli, bylo by to lepší. Takhle z toho udělali jen frašku. Na druhou stranu akce byly povedené, ty si zaslouží uznání. Při sledování doporučuji vypnout zvuk a znovu jej zapnout až začne nějaká operace, pak zase vypnout. ()

Ace.A.T.L.

Co dodat? Po dlouhý době film kterej ukazuje i něco víc, než jen efekty a "americký" střílení. Ukazuje vážně styl života a pohled na svět, členů NAVY SEALS a to z toho kladnýho i zápornýho pohledu. Chvílema záběry z VOP sice drobet přibržďovaly spád, ale pro většinu diváků to bude spíš zpestření. Já obdivoval zpracování, myšlenku, děj a ochotu členů SEALS se natáčení zůčastnit. Film obsahuje všechno, úspěchy i neúspěchy, vcítí se i do záporáků s ohledem, že kažej z nás je člověk co myslí na svojí rodinu a naštěstí až tolik na konci nzklouzne k tomu americkýmu stylu filmů. Já dávám 5* a jen a jen doporučuju. Čekal jsem na to jako malý dítě a můžu s klidným srdcem říct, že to čekání stálo za to a vůbec jsem se nezklamal. Za mě DOPORUČUJU! :o) ()

RomaS

<<< Žij svůj život tak, aby strach ze smrti nikdy nepohltil tvé srdce. Nikoho neponižuj kvůli jeho vyznání. Respektuj pohled druhých a konej tak, aby respektovali tvůj. Žij svůj život, zdokonaluj svůj život. Zkrášluj všechny věci ve tvém životě. Ať je tvůj život naplněn službou tvým lidem. Až přijde tvůj čas, zemři. Nebuď jak ti, co mají srdce plné strachu ze smrti. Když přijde jejich čas, jsou slabí. A modlí se, aby žili svůj život stále znovu do nekonečna. >>> Jestli je vám tenhle kodex nebo pohled na svět blízký, řídíte se jím nebo byste alespoň chtěli, tento důvod stačí proč se dívat na Act of Valor. Když opominu herecké výkony (oba hlavní představitelé jsou opravdu v jednotkách NAVY SEAL) a jednoduchost, výborně funguje vcítění se do realisticky vytvořených akcí spec. jednotek, kde jeden spoléhá na druhého s vědomím, že kdyby si měl vybrat, zda nasadí život za kamaráda, nebude váhat ani sekundu. Tyto hodnoty, které v poslední době nejsou vůbec vidět nebo byly zastíněny těmi sebeprospěšnými jsou zde připomínány, proto dávám vyšší hodnocení než by si zfilmování zasloužilo. ()

nightstalker

Jednoduchá dějová linka se spoustou akčních záběrů. Líbily se mi 1st person záběry, ale celkově film působil dost průměrně. ()

Stranger#

Zde bych "ukřižoval" lidi, kteří dali hodnocení od dvou dolů. Naprosto nejlepší military film o speciální jednotce. Nikde neuvidíte tak výborně zvládnutou taktiku celé jednotky, všechny drily a postupy jsou nádherně zobrazeny. Nevím na jaké herecké výkony si zde obecenstvo stěžuje, vojací byli zobrazeni tak jak by po tvrdém výcviku a válečných zkušeností zobrazeni měli být. Kamera, střih bomba. Amerikanismus? Ten se drží na uzdě, zde jde jen vyzobrazení speciální jednotky a námět pro mise zde byl velmi vhodně. Chápu, že mnoho lidí odpuzuje jakákoliv zeleň nebo zbraň, ale do modrých sfér tento film nepatří ! ()

morwen

Opravdu nevím o co se tvůrci snažily ale do filmu jako je tenhle prostě nastrkaly hloupé postavy ke kterým si žádně pouto nevytvoříte a dětinský příběh ala Call of Duty tomu také nepomáhá. Tím pádem nějaké ztráty jsou bez emocí, člověk toho zas nelituje jakoby to bylo u jiných filmů tohohle žánru. Každopádně jde vidět že se na tom podíleli skuteční vojáci. Film tím pádem obsahuje hromadu zajímavé akce, kterou bohužel kazí hromada jak filmových tak herních klišé. ()

Kusic

Obsadit role hlavních hrdinů skutečnými mariňáky, může mít jen dva jediné důsledky. V prvé řadě vynikající akce, ale v té druhé příšerné, amatérsky naučené dialogy. Ze začátku mi opravdu trvalo nějakou dobu, než jsem si na to zvykl, vlastně jsem se každou chvilkou bez akce modlil, aby už zmlkli, vzali kvéry do ruky a dělali to, co jim jde nejlíp. Naučené texty, odříkávání jako ve školním divadale... abych ale jen nekritizoval, hlavní silnou stránkou, na kterou vlastně film stavěl, je akce. Ta odsejpá, dobré pohledy kamer, taktická střelba všechno okořeněné občasnými pohledy z první osoby. Navíc jeden z nejlepších gore ve filmech k vidění, alespoň co se do reality týče. Děj snad ani nemá cenu řešit, protože byl jen jakýmsi "doplňkem" stravy syrového masa pojídajících mariňáků :D Zhodnotit se to dá tedy snadno, nejspíš jako bezduchá střílečka, která ale rozhodně neurazí a na nudný večer i potěší :) ()

Rian_witcher

Herci ani scénáristé jistě nedosáhnou na Oskara, ale to určitě není smysl filmu. Nikdo z nich není Rambo, jsou to lidé a obětují své životy pro své blízké a svou vlast. Držel jsem jim palce a bál se o ně. Nevidím v tom akční film, spíš válečný, podle skutečných událostí. Act of Valor bych povinně přibalil ke každé počítačové hře s podobnou tématikou. Rád si sám zahraji Call of Duty, Medal of Honor a pod. Jenže by měl každý chápat, že ve skutečnosti nestačí se k doplnění zdraví schovat na pár sekund za nejbližší roh. Ani že nenajdeš v další místnosti lékárničku, co ti doplní zdraví na maximum.... ()

Scaevola

Instruktážní film o tom, jak je Amerika neporazitelná... až mi z toho šel mráz po zádech a fanatikům nekonvenčního boje se přestávám divit. Jinak nacionalističtí Expendables s nepochopitelným angažmá mariňáků (to už v Holywoodu došli i svalnatci?). ()

clikclikCZ

Řekl bych, že toto je velice rozporuplný film. Mě osobně, jakožto velkému fandovi válečných filmů a hlavně realističnosti v nich, se tento film líbil. Na druhou stranu chápu, že někomu to přišlo jako absolutní slátanina a kravina. Dialogy stojí za prd a z toho co "herci" řekli jsem jim neveřil ani slovo. Naštěstí se ve filmu spíše střílí než mluví. Pak je tu táké ta fáma o tom, že představitelé hlavních rolí jsou "Active Duty Navy SEALs". Každému kdo se o tyhle věci zajímá musí být jasné, že je to nesmysl. Na starých fotkách třeba i z Vietnamu mají všichni vojáci začerněné obličeje, a že by hráli ve filmu kde jsou jasně vidět jejich obličeje je hloupost. ()

Zlatý glóbus 2013 - výsledky

13.12.2012

Speed a Colossus míří z monitorů na plátna

Speed a Colossus míří z monitorů na plátna

26.05.2012

Konkrétně Need for Speed a Shadows of the Colossus, dvě mimořádně úspěšné počítačové hry. Přestože jde o různé žánry a jejich adaptace vznikají u různých studií, oba filmy mají něco společného.… (více)