Když si mezigalaktičtí mimozemšťané chybně vyloží videozáznamy klasických videoher jako vyhlášení války, zaútočí na Zemi s armádou jednotek, která je inspirovaná objekty ze zmíněných videoher. Prezident Will Cooper (Kevin James) je nucen vyzvat na pomoc svého nejlepšího kamaráda z dětství a nepřekonatelného hráče videoher Sama Brennera (Adam Sandler), jenž v současné době provádí instalace domácích kin, aby se ujal vedení týmu ostřílených pařanů (Peter Dinklage a Josh Gad) s cílem vetřelce porazit a zachránit tak naši planetu. Připojuje se k nim také podplukovnice Violet Van Pattenová (Michelle Monaghan), specialistka, která hráčům dodává jedinečné zbraně, určené k boji s mimozemšťany. (Falcon)

JohnCZ

Strašně z toho vyzařuje samoúčelnost. Zápletka je přesně tak blbá, aby vystačila na fakt, že se po městě můžou prohánět všemožné pixely a spojení "přitažené za vlasy" tu dosahuje úplně nového levelu. Naštěstí je to docela dobrá sandlerovka, má to pár nápadů, dobrých hlášek a do toho roztomilé CGI efekty (sekvence s Donkey Kongem v závěru byla supr). Jen je to celé takové režisérsky nenápadité a suché, což se ale od rutinéra Columba dalo čekat. Jednohubka na jedno zkouknutí. ()

corpsy

Nenútenou zábavnosťou strčí tento nezaslúžený prepadák do vrecka nejeden tohtoročný blockbuster. Rozhodne nejde o typickú sandlerovku, ako to mnohý tvrdia, Adam sa s prehľadom krotí a jeho humor je na morálnej úrovni. Celkovo herecké výkony sú tu bez výnimky asi tou najlepšou položkou. Dinklage, Gad, Bean, proste všetci tu valcujú. No aby som nezabudol, triková stránka vynikajúca. Pre starých gamerov je tento film povinnosťou. ()

PauloZ

Obrovská škoda, že z toho vypadla takhle přímočará koninka o záchraně světa směřovaná hlavně pro děcka, která sice i tak dokáže bavit, jenže pak to sráží přiblblé moudra a zbytečné řeči hlavním tahounů, hlavně Sandlera! Přitom to mohl být, vzhledem k velmi zajímavému námětu, vcelku velký film. Efektně je to brilantní, to ale nestačí. ()

berny2468

Zajímavý námět, a i skvělé provedení. Je zde sice hodně znát americkost, ale ta je tady vtipná a přidává pár vtipků, kterých je zde hodně a vtipných. Já jsem tyhle hry v jejich slávě nezažil, a přesto mě film bavil. Herci byli zvoleni skvěle a hudba též. Docela mi vadilo, že nikdo nezemřel nebo jsem si toho nevšiml. Což bych při válce s mimozemšťany očekával. A právě to a pár dalších logických nesrovnalostí mi zabránilo dat plný počet hvězd...75%. ()

DEXTER099

Tak si nám Adam Sandler po řadě dalších komedii,kde předvádí často humor až fekální,splnil zřejmě sen a připravil nám film Pixely,kde bojuje proti nájezdu vesmírných videoher,které sám jako malý hrál.Jelikož jsem generace až po této vlně populárních her,tak k tomu nemam nějakou nostalgickou vzpomínku a film hodnotím pouze na základe zábavnosti a dalších aspektu.Z tohoto pohledu to pro mě byl obyčejný film o partě kamarádu,kde chyběl humor na ,který jsem si už od téhle dvojky (Sandler,James) zvykl.Za mě tedy celkově 50% a tři hvězdy. ()

ConanVJ

Příjemná komedie, i když zde zas tolik vtipných scén není. Co je ale na filmu pro mě to plusové je zavzpomínání na staré arkádové pecky, na kterých jsem vyrostl a jejich přetvoření do našeho světa. Pro mě jako fanouška her je to 5* jinak bych dal asi 4*. Za mě 86% :) ()

Kryton

Futurama to udělala líp!..... ale není to tak špatné, jak někteří "kritici" píšou a říkají. Je to oddechovka, kde vypnete mozek na hodinu a půl. Z nápadu se určitě dalo vytěžit více, ale ono se musí vzít v potaz fakt, že je to celé cílené na mladší publikum. To je celkem paradoxní, protože dnešní mládež žádnou z těch her nehrálo, nedrželo v ruce ovladač NES/SNES ani neznají hraní na automatech - nemyslím bedny ve smradlavým nonstopu, kde si dáte teplou desítku a mačkáte na tlačítko s třešní. To je největší chyba celého filmu, který se místy tváři jako rodinná komedie. Sandler/James mají opět ty samé postavy, které hrají ve všech svých filmech. Narozdíl od posledních (pa)výtvorů jsou zde snesitelní až na fakt, že bych nikdy a opravdu nikdy nezvolil za prezidenta Kevina Jamese. Film zachraňují vedlejší postavy > Dinklage ví v jakém filmu hraje a tak náležitě přehrává a škodolibě se usmívá (!), Michelle Monaghan je kus a Josh Gad jako konspirační magor potěší nějakou tou hláškou. Nakonec malá cameo Dana Aykroyda, Seana Beana i Briana Coxe jsou příjemná překvapení. SPOILER -> Sean Bean neumře! <- KONEC SPOILERU. PIXELY nejsou nejlepší film roku 2015, ale také tím nejhorším za rok 2015. Jedná se o klasickou letní blockbuster komedii, kde se nevyplácí přemýšlet a mít velká očekávání. Hodnocení OST: Henry Jackman vytvořil epickou akční hudbu, která místy je lepší než film. Hned jsem si jí zařadil do mého playlistu na SPOTIFY. 8/10 - P.S.: výběr písní chválím - Queen (!!!) ()

hous.enka

Pozor, útočí na vás pixely z vesmíru... Pixely jsou typická Sandlerovina od začátku ("Paní, co děláte v tom šatníku?" odpověď: "Brečím a piju víno z bumbátka") až do konce, což se při jeho obsazení v komedii dá očekávat. Kdo mě ale naprosto vytáčel, byl ten skrček a jeho přístup ke hře, k Sereně a Marthě Stuartový. Brrr. A taky prezidentova scéna s dortíkem, parodie na britskou předsedkyni vlády... Asi už zkrátka nejsem ta správná cílovka těchto rádoby vtipných komedií. ()

FFilipCZ

Povedený nápad z kraťasu přetavený v celovečerní film. Bohužel se mi nedostalo tolik tíženého wow faktoru, který jsem očekával, přestože herecké obsazení bylo trefné a pár džouků z klasických videoher bylo opravdu podařených. ()

schizmo

Nenáročná a zábavná komedie plná laskavého humoru v originálním tématu. Nic pro náročné diváky, ale mezi všemy těmi thrilery a horory tohle působí jako zaručená očisťující oddechovka :). ()

maddy

Pixely, Pixely, všade samé Pixely! Sľubný námet oživiť arkádové klasiky v hranom filme, no bohužiaľ silne nevyužitý a to je tá najväčšia slabina filmu. Všetky tie hry som síce v útlom detstve hral, ale v Pixeloch sa nedostavil nijaký pocit nostalgie, ani to nebola výrazná pocta starej generácii hier, ani nič iné (ale zase si tu zahrajú i Last of Us akoto Playstation exkluzivitu). Namiesto toho sú všetky osemdesiatkové odkazy využívané samoúčelne a viac menej sa z Pixels po chvíli stáva samoúčelný digitálny bordel, v ktorom postavičke z hier útočia na Zem, ale v princípe je jedno, či tam pobehuje Pac-Man, Donkey Kong alebo by ich nahradila nejaká iná CGI postava. Na druhej strane to nie je také neznesiteľné ako som po traileroch čakal a niekoľko podarených momentoch sa nájde. Našťastie ubudol aj typický Sandlerov trápny humor a Pixely namiesto toho, aby chceli byť streštenou komédiou sú skôr takou akčnou jazdou pre celú rodinu. Hýria farbami, neustále sa v nich niečo deje a celkom slušne šľapú po celú stopáž. Teda samozrejme v prípade, že sa divák oprostí od toho, že to celá nedáva zmysel, ani čo sa týka pravidiel hry, ani v zápletke, ale niečo podobné je vo filme s takouto uletenou zápletkou úplne zbytočné riešiť a snáď nikto nechce, aby počínanie tých oživených videoherných postavičiek fungovalo na nejakej logike. Vo výsledku tak neškodná oddychovka pre celú rodinu hravo znesiteľná na nedeľné popoludnie, pri ktorej najviac zamrzí, že zo sľubného námetu nedokázala vyťažiť nič viac ako zabudnuteľný film na jedno použitie a pri ktorej najviac zabavia záverečné titulky počas ktorých sa celý film prehrá v 4-bitovom móde :-) CELKOVO: 2,5* (5/10) ()

bublajsa

"Zahrajme si po boku několika známějších a slavnějších ksichtů, než jsme my sami, a nikdo si ani nevšimne, že všichni hrajeme v totální kravině, která je parodií, aniž by to sama chtěla." ()

MartinezZ

Další typická Sandlerovina, tudíž dobrý nápad (převzatý), zprzněný v nudnou nesmyslnou a zcela nehumornou druhořadou hovadinu. Nechápu, proč se v tom muselo angažovat takových herců, když by stačili tak max. dva. Minimálně tak 50% filmu by zasloužilo vyškrtnout. Dal bych tomu tak ** za některé nápady a za grafické provedení, ale když si vzpomenu na Wreck-It Ralpha, je mi do breku: * ()

SaNcHeZ_cz

Ne, tohle vážně teda ne. I když musím uznat, že několik dobře mířených nebo i dokonce vtipných momentů se v Pixelech najde, jedna věc je více než zřejmá. Tohle není pocta, tohle je urážka, znásilnění a poplivání celé historie videoherního média. Hloupé charaktery, tuctové a bezpředmětné dialogy, hloupě vystavěný scénář (pokud jde o tomhle říct "vystavěný"), krajně debilní postavy (s vyjímkou Seana Beana, který je dokonalý) a to celé v takovém balení, ze kterého vám bude místy fyzicky nevolno, zvláště pokud k przněným titulům máte nějaký vztah nebo jen trpíte nostalgií. Tohle je zkrátka tupá prasárna dělaná čistě pro prachy bez špetky rozumu nebo smysluplné nápaditosti. Smíchejte si všechny postavy a stereotypy posledních Sandlerovek, přidejte opět nutnou porci humoru s tělními tekutinami a to celé naroubujte na nudný film uplatňující zacházení s herními předlohami, vedle kterého i Super Mario Bros vypadá docela neškodně. ()

agentmiky

Na film jsem se docela těšil,protože spojení pixelových postaviček z her 80.let a Adam Sandlera coby hlavního hrdinu mě určitě lákala.Nakonec jsem dostal docela slušnou zábavu a pár skvělých hlášek.Jinak ale nic moc.Musím tedy říct,že vytvořit digitálně tento film muselo dát hodně práce(výsledek za to určitě stojí).Objevili se zde i potrhlý prezident v podání Kevina Jamese,dále například Michelle Monaghan a Peter Dinklage.Kdyby konec domysleli trochu lépe,rozmýšlel bych se nad lepším hodnocením.Takto si film odnáší pouze lehce nadprůměrné hodnocení 60% ()

Praxis

Oddechová kravinka, která neurazila, příliš mě ani nenadchla, zkrátka příjemně vyplnila páteční večer s pívkem v ruce. JInak nic světoborného, z námětu se rozhodně dalo vytěžit stokrát více, než se autorům podařilo. Chris Columbus sice stále umí dělat rodinné taškařice, ale jeho starší kousky oplývaly mnohem větším nábojem a vtipem než tenhle místy zbytečně křečovitý komediální patos, který až se až příliš zběsile snažil odkazovat na osmdesátky. Efekty ušly, Peter Dinklage je boží a Monagham stále sexy kostička. 60% P.S.: Sean Bean přežil! ()

JJ.Gibson

Pixely, no jak to shrnout?!? Skvělý, opakuji skvělý nápad, bohužel nemilosrdně potopený! Nerdvána se uplně tak nekoná, ikdyž Donkey Konga jsem take hrával ;) Chtělo to uchopit celé trochu jinak, buďto vázněji nebo naopak mnohem vtipněji, prostor by k tomu byl. Jenže to by nesměl za kormidlem sedět Ajdam Sandler, ktery si prostě postavil byznys na tom, že bude točit výhradně srágory a dělá vskutku mistrně už pěknou řádku let. O to více mě mrzí, že když už konečně zavadil o něco originálního, tak toho vůbec nevyužil!!! Vytvořil opět klasickou ,,sandlerovku" nemasnou, neslanou, nevtipnou a místy trapnou. Ano pár světlých míst se najde a herecké obsazení není nejhorší, ale co naplat, když z toho nedokážete vytvořit něco víc... ()

Fruit Ninja míří na velké plátno

Fruit Ninja míří na velké plátno

24.09.2016

36. ročník Zlatých malin - výsledky

36. ročník Zlatých malin - výsledky

28.02.2016

Tak jak už je dlouhá léta zvykem, den před udílením Oskarů se udílí tzv. anticena Zlatá malina pro nejhorší film a nejhorší tvůrce za uplynulý rok. Nejinak tomu bylo i letos. V posledních ročnících… (více)

Sean Bean bude pomáhat Marťanovi

Sean Bean bude pomáhat Marťanovi