helloween93

Bratříček sérií Jason Bourne, Taken, nebo Jack Reacher. Co mají tyto série společného? Nenápadného hrdinu, který ovladá téměř vše, chytrou akci (až na pozdější díly Taken) nebo samotářský život hlavního hrdiny. Equalizer boduje především v akci (i když je jí pomálu) a naopak ztrácí ve scénáři, kde scénáristé úplně ignorují policejní vyšetřování vražd. Hodnocení - rozhodně za Bournem, zhruba na slušné úrovni Reachera a rozhodně nad úrovní Taken. 4* ()

Folky

Strašně utahané. Tohle chtělo zkrátit minimálně o půl hodiny. Opravdu totiž nebylo nutné vidět tolik dějových odboček, stejně jako tolik zpomalených scén, co většinou působí vyloženě směšně. Na tři hvězdičky to táhne jen charismatický Denzel Washington a několik stylových scén/smrtí. A když si vzpomenu na nudné finále, které mělo být pravděpodobně napínavé, nemám chuť dát ani ty tři. ()

Rathalos

No klobuk dole pred tymto thrillerom,tak perfektne natoceny film,velmi zaujimavym sposobom som uz dlho nevidel,aj napriek dlhsej stopazi to zbehlo fest rychlo,Denzel Washington hral bozsky,radost na neho pozerat,no a Antoine Fuqua si zasluzi mega-pochvalu...:-) ()

Lyžař

Me tenhle styl filmu proste bavi. Navic je to presne ten zivotni pribeh, ktery povazuju za spravny…jednej spravne vzdy a za kazde situace! A kdyz se v zaveru rozehraje Eminem, nejak to vsechno zaklapne. Pro nekoho mozna malo, film s ruzovymi brylemi, pro me ideal. ()

panvasik

Hodně slušný kousek. Je to docela pro mě překvapení, ale jedná se o mojí první zkušenost s hercem Denzlem Washingtonem a po této nové skutečnosti určitě ne o poslední. Těším co s ním ještě uvidím. Praktický by se dalo říct, že Equalizer ničím nevybočuje a že se jedná o rutinní akční film, kterých je dneska i dřív mraky. Co můžu říct, že vybočuje a že je prostě bonus je samozřejmě Denzel, který hraje postaršího vdovce, který musí pomstít jednu mladou slečnu, která byla napadena ruským gangem. Menší roli si střihl i David Harbour a opět se jenom ukazuje, že to bude jednou herecká legenda, kterou bude každý milovat 8/10 ()

Sgt.Cliffer

Velice hezká pohádka pro dospělé. Pravda hlavně kvůli Washingtonovi. Dost se mi líbil hodně pozvolný začátek. A pak už to jelo. Robin-Bat-Super man Hood v podobě skladníka v hobby marketu. Bohatým a zlým bere a chudým pomáhá a dává. Prostě solidní oddychovka, se solidními efekty a pestou škálou usmrcení (hlavně ke konci). Jen mě mrzí bitky s fousáčem u zrcadel, která pro mě byla jen pár minut naprosto nepřehledého máchání kamerou a občas až moc nepochopitelné Denzelovi super schopnosti. I tak to jsou ale solidní 3*. ()

TakeruDavis

Equalizer je zosobněním tužeb mnoha lidí. Kdo se setkal s bezprávím, ať již namířeným proti něj, či někomu blízkému, má často chuť jej potrestat. McCall je tím, kdo to se svým výcvikem dokáže a vystřílí přitom celý gang ruské mafie. K jeho smůle ho s podobným, lépe napsaným příběhem o šest let předběhl Bryan Mills, který ze spárů Albánců vyrval vlastní dceru. ()

Eilean Donan

A že či mi neskreslil dojem kinový zážitok? Neviem, v TV som to zatiaľ nevidela. Ale... páči sa mi, ako využívali aj iné, ako zabehané postupy. A že keď niečo nastolili (Danzelov drsný "mašinkiller" pohľad a pod.), tak ho dodržali poctivo až dokonca a vlastne skoro všetko. Sem-tam ma dokázalo strhnúť, a to sa mi už veru nestáva tak často. Len jediný záber mi vadil, ale to ani nestojí za zmienku. No starký valil. ()

ozeki

Připadalo mi to jako setkání Walta Kowalskiho, Harryho Browna, Bryana Millse, Kevina McCallistera a Johna Ramba v Hornbachu. Jako cílová skupina jsem byl ale zasažen přímo do srdce, nic se mi nezdálo přehnané, díky Denzelovi bylo vše na svém místě, záporák byl dostatečně psychopatický a z každého záběru na mě vyzařovala zručnost a láska k řemeslu. Klidně bych snesl i o hodinu delší trvání. Nehledejte logiku, o tom ten film není. Taky přeci nepůjdete do Alcronu na párek v rohlíku. ()

Ivo

Všemocný, nezranitelný pracovník z Baumaxu, filozof, rétor a vzdělaný čtenář v jedné osobě (navíc bývalý člen tajného elitního komanda - jak jinak) neomylně masakruje komické figurky ruské mafie (včetně likvidace oligarchy přímo v jeho moskevské rezidenci) a též jako bokovku i zkorumpované policisty a lupiče ze své prodejny, protože jeho oblíbená děvočka z noční hospody dostala od pasáků přes pusu ... V závěrečné scéně z Baumaxu navíc nápaditě využívá různého zboží z regálů (dráty, vrtačky apod.) k postupné likvidaci vousatých ruských ivanů se samopaly. Má jinak sympatický Denzel Washington zapotřebí snižovat se k podobným prázdným klišoidním stupiditám ? Zlatý Švarceneger a Komando, to je aspon sranda ... ()

palmrus

Začátek trošku vleklý, ale pak solidní akce s možná až trošičku moc slow-mou (bez toho by byl film asi o půl hodinku kratší. ()

Killingjoke

Zákon hledej v soudní síní, spravedlnost v boční uličce... Super, zábavná, oldschoolově laděná akční podívaná s drsnými hláškami a pohledy taťky Denzela, kterému v to v akční poloze pořád šlape i se šesti křížky na krku. Samozřejmě, pár much bychom vytknout mohli, ale závěrečná "dešťová" atmosféra v obchoďáku prostě stála za to. Equalizer mě bavil méně než před pár dny viděný Mezi náhrobními kameny s Neesonem, nebo než třeba starší Jack Reacher s Cruisem. Takových filmů bych si přál více, jsou to sice takové brutální pohádky pro nás kluky, místy až úsměvně přepálené, ale co naplat, máme je pořád rádi... ()

Willy Wonka

Ale jo, dobré to bylo. Béčko jak se sluší a patří. Několika násobný OBI zaměstnanec měsíce Denzel Washington během filmu náramně porcuje ruské mafiány pomocí panáků, kladiva, vrtačky či ostnatých drátů. Fuquova režie je někdy pěkně staromilská, jindy klukovská a mírně úsměvná. Příště bych poprosil o něco zkrátit, lépe rozvrhnout tempo, vyhnout se vybuchujícím tankerům a trošku přidat na realističnosti. Celkově celkem spokojenost, Equalizer je dobrá zábava pro velký kluky na sobotní odpoledne. ()

FanKalEl

Equalizér baví od začiatku až do konca. Denzel Washington ma totálne prekvapil; úloha ako vyšitá pre neho. Konečne je tu i záporák ako sa patrí, už od začiatku naháňal strachom a rešpektom. Akčné choreografie sú cool ako aj v poslednom režisérskom počine. Scenár a dialógy sú veľmi pútavé. A tá hudba sa mi páčila pocelý film, nie len finálna. Ide o slušnú krimi zápletku s Denzelom a ruskou mafiou ktorá patrí do top akčnej trojky roka 2014. (100%) ()

Eduardo

Výborne natočený a tradične perfektne zahraný (Washington) priemerný film. Keby ten príbeh nebol také brutálne klišé (a keby tu už dávno nebol podstatne lepší Man on Fire), tak by to bolo aj na pekné 4*. ()

bararich8

Kdo by řekl, že potkáme Denzela a Chloe v jednom snímku. Moc se mi zde líbili záporáci - potetovaní rusové, velký hovada s plnovousem, paráda. Na druhé straně tu máme chladnokrevnou a na můj vkus až příliš dokonalou hlavní postavu, které vychází úplně všechno nač si vzpomene a vyzná se snad v každém oboru - nicméně to vše lze odpustit, jelikož předvádí krásnou smrtonosnou jízdu a ještě u toho stihne konat dobro pro zúčastněné. Musím pochválit výběr místa finálního souboje, tam se fakt dají dělat psí kusy. Pár scén bylo možná až zbytečných (návštěva u kolegyně), ale jinak pěkná podívaná s celku neotřelými akčními prvky, 4*. ()

Denzel Washington chystá třetího Equalizera

Denzel Washington chystá třetího Equalizera