michald99

Tak zaprvé, o postavách se nedozvíme vůbec nic. Proč je McCall elitní vrah, proč je Alina prostitutka, kdo byla ta babka, která mu asi ve 3/4 filmu radila a kdo je ten McCallovo dobrý známý, kdo je ten rusák, absolutně nic. Denzel sice podává suprový chladnokrevně rozvážný výkon, jenže k čemu je to platný, když akce spočívá v tom, že McCall za určitý zlomek sekundy pozabijí většinu lidí na scéně v nudné sekvenci úderů a chmatů. Závěrečná akce nám také prozradila, že ten rusák vlastně neumí vůbec nic, jenom škrtit nevěstky a mlátit rozvalité tlusťochy, když to nečekají. Chloe se objevuje jen za začátku a krátce ke konci, aby vůbec dala záminku zápletce něco vykouzlit. ||50%|| ()

katmandzoo

Mám veľmi rád Denzela Washingtona, a to predovšetkým akčné filmy s ním, v ktorých berie spravodlivosť do vlastných rúk a mení sa na neľútostného pomstiteľa. Takéto role mu sadnú najviac. Ani tento film nie je výnimkou a počas celých 130 minút som sa ani na sekundu nenudil a Denzelovi som uveril každé jediné gesto. Chloe Grace Moretz bola príjemným spestrením filmu a budem sa opakovať, ale je to podľa mňa najtalentovanejšia herečka v súčasnom Hollywoode. Má obrovský potenciál a raz to dotiahne veľmi ďaleko. Ak si chcete spraviť akčný piatok, tak nesledujte markízu, ale pustite si Equalizera. ()

Kingjiri

Denzel Washington je jako vždycky pořádně charismatickej a odvádí poctivou práci. Jenomže Antoine Fuqua už bohužel tolik nezazářil. Akce je sice sympaticky drsná a krvavá, jenže jí na dvou hodinovej snímek fakt neni dost. Kecacích scén je naopak nadbytek, úvod je docela dlouhej a pomalejší tempo vyprávění dokáže párkrát trochu znudit. Že je McCall dobrák od kosti, kterej pomůže každýmu v nesnázích mi taky moc nesedlo a např. scény s výpalnym nebo krádeží u pokladny byly fakt zbytečný, měla se řešit jenom ruská mafie. Určitá mysteriózní atmosféra, která vzniká kolem McCallovi osoby je fajn, ale měla se jeho minulost aspoň z větší části naznačit (btw. co jeho věčný "počítání" času?). A i když akční žánr beru s velkou rezervou, musim říct, že je McCall se svojí schopností zabít holýma rukama několik chlapů s bouchačkama najednou, už regulérnim nadčlověkem (škoda, že nedošlo na nějakej pořádnej závěrečnej fight s Teddym). Menší zklamání a třetí silnější hvězda za Washingtona, hudbu a atmosféru. ()

Dm1tr1j

Ale áno, je to dobré, na niečo také ako vybrať oko poldecákom alebo efektné pobodanie či medzinárodné zabíjanie som mal chuť už dlho. Starý dobrý Denzel to vybalil. Prvá polovica trochu nudná ale tá druhá bola zábavná. Ešte John Wick a rok 2014 je pre mňa mŕtvy. ()

Torgal

"Neprišiel žiadať o pomoc, ale o povolenie." Denzelovi drsná póza svedčí a smeruje k Neesonovskému štandardu nekompromisných starnúcich tvrďákov. V akčnej polohe to funguje výborne, v medzičase medzi otĺkaním rusákov a prevŕtavaním hláv nastupuje, aj kvôli prepísknutej stopáži, nuda. Na konci mi ale už tá Denzelova neohrozenosť a všemocnosť začala dosť vadiť - veď samojediný (a až pričasto medzi zábermi) dokáže položiť na lopatky celý mafiánsky kartel. Plusové body za správne maniakálneho záporáka. 7-/10 ()

KOOHA

Příliš ploché a bez jakékoli invence. Tisíckrát obehraný příběh v novém kabátě, nic jiného. Proti takovému Jackovi Reacherovi to neobstojí ani náhodou. Takové filmy házet rovnou do koše. ()

chaotic

Bčko jako hrom, sorry Danzele, ale nevím jestli máš problémy s pohybovým systémem a 3x měněné klouby, ale role důchodce ti jde naprosto skvěle. Film by mohl být také skvělý, kdyby jsi za rusákama šel s prosíkem a zahrál si s nima o prostitutku bingo, ale scénář byl asi jinde... Odhodit v 60 berle i chodítko a že prej i decentní důchodcovská akce téměř á la Johny Woo je to co publikum chce - ano, ale v jiném podání (Expendables?), nikoliv jako vážně míněnej thriller... 30% za film až do doby, kdy se mělo hrát bingo. ()

Ondr@932

Solidní film s dobrým a napínavým příběhem a hlavně se skvělým Denzelem Washingtonem, který pořád stejně dobře hraje ... Je to borec ... A ten konec filmu se opravdu povedl, výborný soundtrack a k tomu docela masakr, ale nebudu spoilerovat :-) 80% ()

rukay

New Balance, Suunto a Sony zatlačili a z Denzela je fajnový introvertní altruista, co po nocích míti zločin a kladivem morduje všechny falešníky kteří si to zaslouží. Práce má chlapec nad hlavu, až by jeden nevěřil kolik šlapek, mafounů, vrahů a veškeré podplácené policejní verbeže se motá okolo jednoho hobby marketu a kavárny. A aby se i děcka mohla koukat na první půlku toho veledílka, zbytek si zajisté snadno domyslí, je diváctvo zprvu krmeno spíše náznaky takových spravedlivých likvidací. Ještě že si to všechno ale Denzel přesně stopuje, i když důvod proč to děla jsem asi zaspal. Bohužel i podprůměrně zfilmovaný super hrdina dostane občas důvod se pořádně nasrat, své by mohl vyprávět Bruce Banner, takže když Denzelovi zmlátí jeho oblíbenou sečtělou štětku, vezme nespící vigilant spravedlivost a nastřelovačku hřebíků naplno do svých rukou aby vykopal všechny ty grázly zpátky do Moskvy. Houževnatá Ruská svoloč se ale taky nadá snadno a tak soudruzi zase povolají svého Voloďu, se skoro stejně nevýrazným herectvím jako tady předvádí náš geront, aby si to kluci společně rozdali mezi regály v absolutní tmě. Slepci tak zase pojednou nejsou při sledování thrilleru diskriminování a mi ostatní aspoň nemusíme přemýšlet jak by to vlastně fungovalo s tou vrtačkou. No prostě blbé to bylo až to bolelo a od potupné 1*  Equalizer zachrání jen Chloë Grace Moretz a chytlavý soundtrack. 2** ()

DAPDO

Až půjdete někam do kavárny a někdo se Vám tam nebude líbit, dejte si majzla, než toho dotyčného urazíte, jestli poblíž nesedí maník a nečte si knížku. I když nebude znát Vás, ani nikoho dalšího kolem, může se z něho stát vraždící monstrum. A přijede si pro Vás kamkoliv, vzdálenost Boston-Moskva není překážkou. Denzel Washington v roli Mirka Dušína a Terminátora zároveň, umí to rukama, nožem, vývrtkou, kladivem, vrtačkou, prostě vším. Ještě že neumlátil někoho pérem, i když i to možná režisér zvažoval. Ale koukalo se na to hezky, holt v zemi neomezených možností se rodí takovýto Rambové. Zřejmě slušnej oddíl. ()

misbos

Ale huš. Ještě že tu je ten psychopatickej Csokas. Denzel se bere moc vážně, Keanu ví, jak na ruskou mafii! :-) ()

Whitebeard

Akční lahůdka. Do Denzela bych to moc neřekl, rozhodně bych nečekal tak dobrý čapnutí role. Zejména sázka na postupný představování postavy vyšla na jedničku. Nějak mu tu jeho roli prodejce v Baumaxu a mstitele šlapek nežerete a když nakráčí do kanclu ruskýho kuplíře, začíná to slušně vřít. Ještě po hodině filmu nevíme, s kým máme tu čest, zatímco Denzel kosí Rusáky jednoho po druhym. Ale když se to pak dozvíme, film najednou ztrácí tempo a přestává být tak zajímavej. Na konci nás tak čeká hlavně několik zbytečných zpomalovaček, song od Mobyho a hořká pachuť, že to mohlo být ještě o fous lepší. 4* ()

Harry_

Pěkný komentář od SteveV, nicméně já se půlku docela nudil, i když se ukázalo, že gradace je udělaná pěkně. Vyjímečný film to není, lehce nadprůměrný asi ano. Hodnocení mezi 70 a 75 % úplně sedí. ()

RobLord

Proti JOHNU WICKOVI slaboučké - viděl jsem ho před Equalizerem, který se tak stal nudným rohypnolem. V bývalého elitního zabijáka z Home Martu, který je na stará kolena posedlý konáním dobra, nevěřím a uvěřit nemohu (je komický!), ačkoliv ho hraje skvělý Washington. Jednu hvězdičku za to, že je to barevné a hýbe se to, druhou za mnohem uvěřitelnějšího Teddyho v podání Martona Csokase, kterého od xXx vždycky rád vidím. Nemám ponětí, jak McCall Teddyho dostal, poněvadž jsem usnul. ()

Stíba

Typická "Fugujovina" u které je lepší nechat mozek v režimu spánek a nechat se unášet akcí a pak můžete být spokojeni. Ve finále už sem totiž jen čekal, až Robík v podání Denzela vyhubí rakovinu a založí trestaneckou kolonii na Měsíci, kam bude každý padouch nemilosrdně vystřelen. Akce i napětí ale splnily moje očekávání a ty 4* nakonec dávám. ()

PEZ

Ale hej, Denzelovi to ide aj po 60-tke. Vidiet, ze uz nema 20, ale tu sa tak ani nikto netvaril a stale ma tu svoju neskutocnu charizmu v sebe - vnutornu silu, ktora z neho vyzaruje na kazdom zabere. Scena v restauracii, kde sa stretne medzi styrmi ocami s demonickym Teddym bola fakt luxusna (Marton Csokas zahral asi najvyraznejsieho zaporaka za cely minuly rok!). Tento remake serialu z 80. rokov sa nevyhne akcnemu klise, ale je to vsetko natocene poctivo a bez prilisneho prehanania. Teda az na tie spomalovacky - je mi jasne, ze slo o referenciu na spominany serial, ale tu sa to do moderneho prevedenia nehodilo. Ako zanrova jednohubka fajn, dnes sa vela takych filmov uz netoci. Antoine Fuqua toci na hrane A-ckovych a B-ckovych vod, ale formou a aj obsadenim nastastie blizsie k tomu A. Aj jeho predosly kus bol megazabavny (i ked este viac prehnany), v nom to potiahol Gerard Butler. Povodne mal hrat aj tu, ale nakoniec ho nahradil iny borec - tmavsej pleti. Cely film sa odohraval viac v noci, takze dobra volba. :) Bavil som sa. ()

Strmda

Prakticky stejný film jako "Man on Fire", ale vše co mi tam přišlo zajímavé a uspokojivé, tak mi tady příjde trošku hloupé a přehnané. ()

Ozzy2

Dávám čtyři hvězdy za to, že zde nehraje všudybyl S.L.Jackson, na kterého začínám mít pořádnou alergii. ()

ludva10

Po prvním shlédnutí v kině jsem dal 4*, ale po dalších shlédnutích dávám 5*. Výborný film se skvělou atmosférou, bomba herecký výkon Denzela Washingtona a ač místy brutální a řekl bych nerealistické scény, s odstupem času říkám super film s výbornou hudbou. ()

Denzel Washington chystá třetího Equalizera

Denzel Washington chystá třetího Equalizera