Jakubik

Docela slušná reklama na OBI. Tak spíše tři a půl kvůli Danzelovy. Jinak se vesměs jedná o průměrnou akční jednohubku. Pomalejší rozjezd a příliš dlouhá stopáž to bych viděl jako hlavní průšvih u tohoto typu filmu. Osobně se mi to líbilo více než John Wick kterej je svým způsobem dost podobnej… ()

HenryIvan

Dynamický triler, v ktorom je Denzel Washington ako nezastaviteľný stroj na zabíjanie, ktorý sa snaží byť pokorný a až filozofický. Viem, že to znie komplikovane, ale to je tak trochu aj ten film. Dej síce nie je komplikovaný, ale je taký neprehľadný. Je to celkom rýchle, no film trvá akosi dlho. V podstate dosť kvalitný triler na dobrú noc. 70 %. ()

Dimo

Několikrát viděné schéma, scénář, který nepřekvapí, role na zakázku pro Denzela... Jasně, ale funguje to velice dobře, je to slušná jízda a Denzel si svou moc, kterou mu scénář vypůjčuje, viditelně užívá. A já, jako divák netrpím. Nadhodnocené, ale upřímně přiznané čtyři hvězďáky. ()

emdvojka

Tieto filmy si v 80. a 90. rokoch vyslúžili veľkú pozornosť a publicitu vďaka jednoduchému námetu, v ktorom jeden človek ktorý túži po pomste, alebo po dobrých skutkoch vyvraždi napríklad aj celú ruskú mafiu. Keď pred pár desaťročiami im dominovali vyfešakovaný svalnatí a hlavne mladí herci, dnešný trend je presne opačný. Starší aktéri, ktorí v minulosti bojovali v elitných komandách si to teraz rozdávajú v plnej paráde zo všetkými zlosynmi. A ide im to. Ak sú to takí charizmatickí bojovníci ako Denzel tak mi neprekáža, že tento film je vo svojej podstate už strašne ohraný a naivný. ()

Torpid

Názorný příklad jak může tuctový akční scénář vykopnout nahoru obsazení charismatické hvězdy. Bez Denzela by to bylo za 2*. Jinak celkem slušně stavěné drama a představení postav v první polovině filmu se v poslední třetině láme do čistokrevné b-čkové, superhrdinské, ne příliš přehledné rubačky, která by spíš seděla Seagalovi. Ale i tak jsem fandil až do konce, takže trochu zvedám hodnocení nahoru. ()

tomik99

Na tomto filmu se dá poměrně najít dost chyb, pokud budete chtít. Pokud ale přivřete oči, budete naprosto skvěle spokojeni. Danzel Washingtion si samozřejmě krade celý film pro sebe a i ve svém věku zvládá akční scény parádně, jeho charisma je neskutečné a užívá si každou scénu. Z poměrně „fádní“ události se stane případ, který sahá do spletité nory k ruské mafii a Danzel ničí jeden podnik za druhým s pomocí pár šroubů, vrtaček, pálek apod. Jedná se vlastně o takového superhrdinu bez masky pracujícího v americkém OBI. Jak jsem řekl, na filmu lze najít spoustu věcí, při kterých se můžete chytat za hlavu, ale lze poměrně lehce přimhouřit oko. Jediné, co zůstane, je skvělá podíváná. ()

aR3Zz

Uf to byl nášup! Pomalý rozjezd jako příprava, kdy je divákovi vykresleno okolí hlavního hrdiny. Pak nekompromisní zlom. Skvělý způsob vyprávění příběhu. Denzel v nejlepší formě a film o tom, jak šlápl na kuří oko soudruhům zloduchům. Bavilo mě to od začátku do samotného do konce a bez problému odpouštím i dějové nedostatky či někdy i hlouposti. 80% ()

Razzor_82

Equaparalyzér je další tuctový příběh pomsty v kruhu ruské mafie. Washingtonova tichá postava působí jako klidný Kája Mařík křížený s Johnem Rambem. Navíc ke svému věku ve filmu vypadá absurdně jako oplácaný děda. Akční scény jsou pomalé. Film má celkem dlouhou stopáž a nepřinese nic závratně nového a chvílemi i nudí. Nadchnout mělo asi finále v nákupáku ale působí to na mě kýčovitě jako Sám doma v OBI. 6/10 ()

papaguy

Film vzdáleně připomíná Man on Fire. Equalizer je ale o dva levely níž. Starostlivý sečtělý americký občan nakopává zadnici ruské buranské mafii. Tolik asi děj v kostce. Sice nic nedává smysl, ale hlavně že to je brutální, že...? Ostnatý drát, extra silný. Fuquo by si už místo točení filmů měl otevřít sado-maso salón. První polovina filmu byla celkem fajn. Druhá je mozkuprostý sled kokotin a pro mě ztráta času. Zajímavý komentář: Cival. ()

D.Sleeper

Zdá se, že technické služby města Boston mají co nabídnout. Nadstandardně rychlý a efektivní úklid "smetí" dnes přeci jen není úplná samozřejmost... Ovšem nejlepší recept na úklid hledejte jednoznačně v místním OBI, kde pracuje i nenápadný kutil Bobby. Kutil, co se vyzná nejen v práci se dřevem, ale rád pomůže i nad rámec pracovní náplně. Zkrátka a dobře, je to jeho hobby. I když se práci se "dřevem" občas nevyhnete, můžete si být jisti, že lepší návod, než od Bobbyho z OBI těžko pohledáte... A vezmete-li si z Bobbyho "hobby" náležitý příklad, není zcela vyloučeno, že se jednoho dne cifra na vašich stopkách zastaví i na méně než třiceti vteřinách... ()

Franc1s

Pro mě žádný nový Taken a další podobné, tady je prostě jeden "dědula" co je v důchodu z elitní jednotky, čte knihy a na poloviční úvazek chodí dělat do hobbymarketu a sem tam pomůže lidem ve svém okolí, že někoho sejme nebo vrátí ukradené peníze. Pak potká jednu slečnu, no a vrátí se k tomu co umí nejlíp... :) Při tom hlavně využije Macgyverovi schopnosti a náčiní z Obi, na což se dalo dívat! Možná někomu nesedl pomalý rozjezd, tak jako některým v kině, co si to vynahradili kecáním, ale jak se Denzel rozjel, palec hore. Klidně bych si dokázal představit druhej díl, kde bude hledat prácičky přes inzeráty. 8/10 PS. Ten Denzel furt vypadá na 30 :D ()

haWranka

Spoilery!______Tak asi takhle. Nemůžu říct, že bych se nebavila, docela mě ten film vtáhl. Bohužel potenciál zůstal absolutně nevyužitý. Denzelovo herectví mi nějak nic moc neříká, ale dejme tomu, snažil se. Jeho postava ale byla o ničem. Jak už tu psala spousta dalších, vůbec se nedalo s hlavním hrdinou (rozumějte Batmanem + Rambem + MacGyverem) ztotožnit. Proč dělá to, co dělá, mi vlastně zůstalo záhadou celou dobu. Vůbec to celé bylo dost černobílé. Rusové slizouni a hajzlíci, Denzel svatoušek. Nikdo, na kom mu záleží, ve filmu nezemře, což by to přece jen stavělo trochu výš. Konec byl naprostá fraška, kdy jsem nevěděla, jestli to tvůrci mysleli naprosto vážně (např. "deštivá" scéna) nebo se můžu beztrestně smát. Suma sumárum, oddechovka, která tu má možná drobet vyšší hodnocení, než si zaslouží. A nebýt těch někdy až moc naturalistických scén, klidně bych se na to někdy zas koukla. Takhle si ale tu vývrtku klidně můžu odpustit. ()

zberatel

952ty poradovnik medzi regalmi a padajucimi kvapkami vody. Na Denzela sa da spolahnut, podrzi, pomoze a hlavne nenudi. Uz to patri medzi klise kazdeho akcnaku. JEDEN vs ostatni, kto asi vyhra ? Nemusite sa o neho bat, on sa o seba postara aj sam, popripade dostane pomocnu ruku od security, vam staci len pozerat a uzivat si akciu a hudbu a herecke predstavenie zucastnenych. Co na tom ze logika obcas je nelogicka ? Ziadny film nieje perfektny, iba DW - Co vidis ty, ked sa na mna divas ? ()

Ceberus

Pomsta, rychlá likvidace nepřátel, odchod od výbuchu bez ohlížení... prostě klasika se vším všudy. :-) Můj oblíbenec Denzel tentokrát nebyl tím “rozdílovým hráčem“ - imho mohl jeho part odehrát kdokoli. Záporák na druhou stranu vypadal, že snad vyfoukl roli Dougrayi Scottovi. ()

pulDag

Solidní výplach, kterému by slušelo trochu prostříhat. Pochvala směřuje k jednomu z nejlepších záporáků v dějinách filmu, už jen díky němu stojí film za shlédnutí. (cinemacity - malý sál) ()

s1r1us

Pravě jsem se vrátil teď večer z Hornbachu, takže za mě *** =) . Věděli jste, že má Batman nevlastního bráchu? Vysloužilce a kutila Tima na steroidech. A teď mě omluvte, jdu očekovat svoji aku ... celkem funny dejà vu. ps. to finále v "dešti" - lahůdka, ***-****. ()

Denzel Washington chystá třetího Equalizera

Denzel Washington chystá třetího Equalizera