Skupinka soutěžících se pokusí dobýt legendární pevnost Boyard. V několika náročných disciplínách musejí ukořistit klíče a indicie, aby měli co nejlepší výchozí pozici pro závěrečné získání zlatého pokladu... (oficiální text distributora)

hyde1987

Jak zde bylo několikrát řečeno - prostě to už není ono. Profesor místo otce Fury je trapnej, stejně jako vychlastaný anglán odněkud ze Soho coby šerif mi taky dost nesedí. Francouzská verze byla o dost vydařenější, disciplíny se mi taky zdály náročnější. A taky mi už není deset. Škoda! ()

Martan1994

Zajímavý soutěžní pořad, na který se teď každý večer těším, ale ten český dabing katastrofa. Někdy přemýšlím, jestli fakt nevypnout zvuk :D Radši bych to nechala v originále a přidala k tomu titulky... ()

Drky

Zábavná sportovní soutěž v Britském podání, které již nemá takové kouzlo jako Pevnost Boyard v podání francouzské režie. Místo otce Fury, nechutný Anglićký Kapitán. Moc pěkné prsaté moderátorky. Zajímavé soutěže. Neuvěřitelně odporný český dabing. Pořád je to ale srdcovka a proto dávám 3* a 60%. ()

Eisenmann

Dokonalý příklad toho, že i naprostý kýč se může stát klasikou. Atmosféra je jednoduše totálně umělá. Celý pořad zachraňují jen některé zajímavé a netradiční úkoly a pěkně oděné soutěžící slečny. ()

lajkus

Banda namakanejch hovad, z nichž polovina dělá v posilovně (a to vážně), ženský se zadky že by zalehli slona, pan Boyard co má furt stejný pitomý kecy, blonďatá pinda co si neuvědomuje, že je trapná, kapitán co pindá blbosti a snaží se o improvizovaný vtip.... Hned jak vidím obsazení a soutěžící této fraška beru do ruky šavli, ptáka si hodim na rameno a mám chuť podřezat pár hrdel.... Ta hvězda je za znělku a krásnou pevnost... ()

Ruslan

Dlouhe prodlevy mezi soutezemi, Boucka jako mederatora nemam rad, misto radoby celevrit tam meli dat obycejne ceske lidi. ()

katjaaa

Originál z FR byl lepší, toto mě nějak nebaví, je to ukřičené a nějak postrádám to předešlé kouzlo. Maximální zklamání. ()

zhulosek

já nevím... Souhlasím se všemi, kteří tady nadávají na blonďatou prsatici, tragicky směšného Boyarda nebo na legračního profesora. ALE! Tahle soutěž je o úkolech, ty zůstaly stejné a stejně zajímavé. Byť mě ta sladkost okolo pořádně sere pokaždé sedím u televize a koukám jak se s nástrahami popere další družstvo... Možná jsem divný, ale dokud tam budou Kebule, Paklíč a Pačes budu se bavit. ()

GlaDOS

Už je to nějaká doba, co jsem se jako malý prcek dívával na francouzskou verzi a tak jsem se na vysílání Coolu těšil, dokud jsem nezjistil, že se jedná o britskou verzi. Ta umělá blondýna nedokáže spasit trapné macho chování Boyarda a toho senilního čaroděje ve věži. Originál je originál. Važně nechápu, proč Cool vysílá tenhle čaj. 2. série je trochu lepší, Boyard už není takové pako a i moderátorka vypadá přirozeněji, než ta voskově silikonová Barbie #1. ()

hansek990

Oproti originálu mnohem horší, samozřejmě. Naprosto trapný ˇˇmoderátor´´ či jak to nazvat, kterej má neustále debilní řeči, úkoly taky nic moc, ovšem nejhorší je ten dědek ve věži, opravdu nechápu jak tam mohli někoho takovýho dát. Pro mě to aspoň trochu zachraňuje moc pěkná průvodkyně, která je možná blbá a ukecaná, ale je na co se dívat... ()

lukaskon1

Francouzskou verzi (tedy "Klíče od pevnosti Boyard") jsem bohužel neměl možnost vidět ale musím říci, že i tohle je rozhodně lepší než vyloženě odporný "Survivor". Náplň každého dílu je v podstatě stejná ale i tak jde o slušnou zábavu. Skupina soutěžících s průvodkyní pobíhají po pevnosti a plněním úkolů a hádanek se snaží získat klíče a nápovědy, díky kterým se dostanou ke zlatu. Co tuhle soutěž kazí je jednak český překlad díky kterému je často nemožné vyřešit hádanky, které nedávají vůbec smysl a také průvodkyně. Neustálé pokřikování na soutěžícího, který právě plní úkol je otřesné. V jedné větě je schopna říci, že má soutěžící času dost a zároveň, že by měl spěchat jinak to nestihne. Myslím, že soutěžící se potřebuje při úkolech hlavně soustředit a ne poslouchat uřvanou slepici, ke které se přidávají i další členové týmu. Pán pevnosti je figurka spíše k smíchu a jeho urážlivé jednání si koleduje o ránu pěstí. Profesor také působí směšně ale tam je to účelné. Další osazenstvo pevnosti je zvoleno velice dobře. Jde o zajímavý soutěžní pořad, kterému se máloco vyrovná a bylo by dobré kdyby se na obrazovkách udržel dlouho. Pravdou ovšem je, že dnes jsou diváci zvědaví spíše na senzaci. Lidé chtěji vidět jak se žerou kraví mozky a podobné nechutnosti (Faktor strachu), jak soutěžíci padají do bahna nebo vody (Drtivá porážka, Ninja Faktor), jak se jiní lidé zesměšňují (Takešiho hrad) nebo jak se lidé k sobě navzájem chovájí hůře než zvířata (Kdo přežije). Na poli podobných soutěží pro mě však jednoznačně vítězí Boyard a Xapatan ()

DžejPý

Chtěl jsem napsat komentář, ale to by mě Phobia mohla nařknout z plagiátorství - její komentář je (téměř) dokonalý. Odlišnosti: Profesor mi až tak nevadí - samozřejmě otec Foura je jen jeden... Zato mě vytáčí "tvrdej Boyard" s hlasem Jamese Maye... EDIT: výměna "Boyarda" a průvodkyně (nyní Christopher Ellison a Jodie Penfoldová) je určitě změna k lepšímu, ale originál je pořád originál... ()

padlar

Sice to už není ono, ale stále velmi dobré. Když mám čas, tak si opět nenechám ujít ani díl. Prima Cool díky uvedení této soutěže u mě získala dalších pár bodíků oblíbenosti :-). Jediným mínusem jsou pro mě oba moderátoři. ()

Revelate_17

I když mám Británii a její pořady ráda, tohle se moc nepovedlo. Na původní francouzskou verzi to zdaleka nemá, bohužel. Kde je otec Fura a všechno to tajemno kolem pevnosti? A koho teda vůbec nemůžu vystát je nesympatický a trapný pán pevnosti a ta blonďatá slečna moderátorka - hodila by se spíš do laciného pornofilmu než sem :-/ ()

Kakarinka odpad!

Pitomost, až to bolí. Sadisti a ještě nějací úchylové v rádoby pohádkohistorickém scénáři, kteří prostě milují pavoučky, šváby, červy a jinou havěť. ()

Ilhvm

Původní francouzskou verzi neznám, takže nemůžu porovnávat. To ale nic nemění na tom, že to neustálé pokřikování a opakování pokynů je naprosto otřesné. ()

Anděl odpad!

Nikdy jsem tomuto pořadu nepřišel na chuť. Kliše, nuda, nezajímavost - těmihle slovy bych to hodnotil. ()