Jedna z mála rolí, kde se mi líbí Jiřina Štěpničková, která mě jinak nechává chladnou. Skvělý film.(21.5.2014)

Báječná podívaná, tahle historická komedie. Mistr ostrého meče, pan Jiří, je z podstaty dobrák od kosti a slouží městu, resp. měšťanům podstatně lépe jako ranhojič, než-li kat. Jeho žena Rozina je nejen krásná, ale i zručná švadlena, znalá bylinkářka a svou kůži, ani na kůži, nedá zadarmo. „Komu čest, tomu čest.“(1.5.2016)

Skvělá komedie, v níž excelovala řada vynikajících herců a v tomto případě by se slušelo genderově to oddělitř, protože to byly především herečky, které stály za úspěchem tohoto filmu. Zejména scéna u soudu s kančí kůží mě navýsost pobavila.(18.4.2010)

"Nešlapte mi na kůži..." Za trest musela stát na kančí kůži. Tahle úsměvná historická komedie má všechno, co má komedie mít. Chudák Jiří už nechce být městským katem. Jeho žena tajně plete punčochy a prodává je. Jiří by byl velice rád, kdyby mohl i se svou ženou patřit mezi počestné měšťany pardubické.Ti ho však mezi sebe přijmout nechtějí a odnímají mu právo být vyslyšen, aby mohl svůj úřad složit. Podaří se mu odhalit jisté nepravosti a vypátrat pravé viníky.(9.12.2008)

V rámci české kinematografie té doby učiněný klenot. Výtečně napsané, skvěle zahrané...(22.9.2009)