Skvělá komedie, v níž excelovala řada vynikajících herců a v tomto případě by se slušelo genderově to oddělitř, protože to byly především herečky, které stály za úspěchem tohoto filmu. Zejména scéna u soudu s kančí kůží mě navýsost pobavila.(18.4.2010)

Na to, aké intrigy sa tu splietajú, tak je tento film veľmi sympatický a príjemný na pozeranie. V podstate z toho mohla byť aj poriadna dráma. Len o čom to bolo, kto koho podrazil a komu o čo šlo, mi bolo jedno a nakoniec som to ani príliš neriešil a nechal sa iba unášať samostatnými scénami. Končí to tak, ako to končí, nechcem spoilerovať, ale vzhľadom k jednej konkrétnej udalosti akoby bolo všetko ostatné druhoradé. Frič proste vedel, ako upútať a vo svojej dobe to mohlo byť veľmi populárne.(16.1.2017)

Vtipné a naivní zároveň.(21.2.2011)

Banda pitomých (malo)měšťaček tolik typických pro český historický film má tentokrát opravdu silnou protivnici - úžasnou katovku Rozinu - být holka, chci být jako ona:) A nešlapte mi na kůži!(22.11.2009)

"Zatracený ženský pokolení !!" ;)(2.6.2015)

• - Film stál na tu dobu závratných 6 513 000,- protektorátních korun
    materiál: 291 000,-
    výprava: 550 000,-
    exteriéry: 490 000,-
    doprava a pojištění: 190 000,-
    poplatky, režie, výrobní skupina aj.: 420 000,- (krib)

• - Pro film bylo zapůjčeno několik historických relikvií z pardubického muzea. (krib)

• - Jindřich Plachta natočil ve stejném roce dalších pět filmů. (M.B)