Philip, Lars a Jozeph jsou tři mladíci po dvacítce, kteří milují víno a ženy. Jenže jsou stále panicové. Pod záminkou ochutnávání vína se vydají na cestu do Španělska s vidinou prvních sexuálních zážitků. Nic je nemůže zastavit – dokonce ani jejich handicap: jeden je slepý, druhý na vozíku a třetí zcela ochrnutý. Hasta la vista! vypráví příběh o lásce, síle přátelství a chtíči. Příběh o humoru jako jediném prostředku, který pomáhá vyrovnat se s nelehkou situací, o silné touze jako největším hybateli lidské snahy bořit hranice. Člověk ovládaný touhou dokáže věci, o kterých netušil, že je může zvládnout. Přitom její naplnění bývá až druhotné.V této road movie je cesta důležitější než její cíl. Film vznikl na motivy skutečného příběhu Asty Philpota a jeho přátel. (oficiální text distributora)

JOZZZKO

Traja priatelia, dvaja chromí a jeden slepí sa vydávajú na zakázaný výlet kde opäť platí že nieje dôležitý cieľ, ale cesta. ()

Lukasinoo

Ten koniec sa dal predvídať. Postavy boli celkom sympatické a zábavné. Len som čakal, že to bude viac ako Prci, prci prcičky, ale nevadí, čas pritom ušiel rýchlo. ()

goni

Nevsedny road movie o tazkom zivote postihnutych, ktori sa snazia zabudnut na svoje trapenie a uzivat si zivot ako normalni ludia. Zo zaciatku je taka celkom prijemna komedia, ale postupne zacinaju prevladat problemy a zaver uz s komediou nema nic spolocne. V kazdom pripade je to ale zaujimave dielko [33/2013] ()

Biopler

Ďalší road movie, ktorý je obohranou platňou s prvoplánovým, mne už na nervy lezúcim, humorom. V princípe zaujme len to, že je to obstojne natočené a že chlapci musia zdolávať prekážky v ceste za ich cieľom. ()

tranquill

Vím, že to hraje na city. Vím, že ten závěr je klišovitý. Ale také vím, že tahle tragikomedie je citlivá, vtipná a funguje. A především, herecké výkony jsou excelentní! Za ně plný počet. ()

pabelito

Tak sa nám v poslednom čase nejak roztrhlo vrece s komédiami o postihnutých:) Ale nič proti! Tento flámsky kúsok je určite z tých podarenejších a vtipnejších, podobne ako napríklad dnes už megapopulárni Intouchables alebo írsky Inside I'm Dancing. Ak by som ich mal zoradiť, Hasta La Vista by asi obsadila tretie miesto - chýba mi tam trochu hlbšia psychologizácia postáv, obcas je to strasne ploché. Ale ináč fajn road-filmík, určite odporúčam. ()

10Domik10

Niektoré pasáže sú natočené veľmi citlivo no zároveň vtipne, tak aby človeka neurazili ale ho naopak potešili. Ak tento film pozerá niekto s podobným postihnutím tak mu to musí dodať obrovskú energiu a okamžite zdvyhnúť náladu. Belgická produkcia odviedla veľmi dobrú prácu, avšak ak hodnotím film nezaujate ako celok, tak som toho názoru, že sa nejedná o filmové umenie ale skôr o pohľad na to akou cestou sa dá kráčať v živote dopredu. Trio hlavných hrdinov odviedlo veľmi dobré herecké výkony, hl. Robrecht Vanden Thoren bol vynikajúci. ()

Karp

Jediné co mě mrzelo, byla absolutní předvídatelnost a to nejen konce, ale i průběhu cesty... Tušil jsem jakou hru Claude hraje a tušil jsem, jak skončí Jozeph. U Larse bylo rozhodnuto prakticky na samotném začátku (pro mě kýč - v podstatě dávno ověřený postup), bohužel jsem předpokládal i jaký bude vztah Claude a kluků, co bude znamenat její hotel, jak dopadne konflikt na vinici atd. Zkrátka tenhle film nic nového nepřináší, ale téma je uchopeno citlivě a příjemně, to se musí uznat. 3,5 * ()

dEst28

Strašně příjemný film o několika lidských osudech. Nechyběl vtip, ani emoce. Trošku mi ale trvalo, než jsem si zvykl na jednotlivé hlavní postavy. Závěrečná pasáž filmu nebyla uplně dotáhnutá do té největší kvality, kterou jsem viděl v průběhu, ale je jen malá výtka a u takového filmu/roadmovie to zas tak moc nevadí. ()

billyador

51 IFFKV mrzi mi, ze kdyz to poprve navstivilo Vary, nechali jsme si projekci uteci, letos napravujeme a rozhodne nelitujeme...BTW: je mozne vyhrat dovackou cenu 2x? :) ()

Veronica27

Tak tady jsem čekala mnohem více humoru, Lars v pohodě a celkem i hezký kluk, Philip totálně na facku a Jozeph dobrák od kosti.Mamut ...teda..Cloude celkem pohodová, fajn sympaťačka.Převážně se mi líbil její hotel s milióny hvězdiček.Pokud tady něco zvládli, tak to bylo odhodlání jít do bordelu, aby je pracovnice zbavily toho nejhoršího - panictví . ()

AweDuckling

Dojemný, silný příběh, kterému zároveň nechybí nadhled a inteligentní humor. A k tomu ještě výborné výkony herců (a herečky) v hlavních rolích. Jednoznačně palec nahoru! ()

Šňůra

Jejim přes dvacet, jeden je téměř slepý, druhý částečně ochrnutý z důvodu nádorového onemoceně a třetí úplný paraplegik. A všichni tři jsou ještě panicové a nechtějí to tak nechat... Sympatická road-movie, která nemá vůbec nic společného s Prci, prci, prcičky, ač se někteří snaží srovnávat. Je to humorné, ale nikdy to nepřekročí hranici lacinosti a nevkusu. Humor je to sice místy černý, ale vkusný. ()

masekjc

Tento snímek Vás skutečně zasáhne a to se v záplavě dnešních rádoby uměleckých snímků nestává příliš často...8/10 ()

Oudee33

Dokonale vysušená komedie podle neskutečně nudného příběhu s prvky strnulého dramatu. Nicméně se jí nedá upřít fakt realističnosti a druhá půlka to svou zápletkou trochu vytáhla... Alespoň na 30% ()

iz67

V první půli bez chyby. Jakmile se řidička/oštřovatelka stane správnou babou a život naší trojice fatálnější, tak to začne skřípat. Ale furt je to fajn. ()

boombang

Dobrý film, vtipný, výstižný a famózně zahraný, ale trochu povrchní a v rámci zobrazované tematiky je svojí kvalitou až za "Nedotknutelnými" a "Uvnitř tančím". O "Kurzu negativního myšlení" ani nemluvě - to je naprostý vrchol "handicapovaného žánru". ()

22. Dny evropského filmu

22. Dny evropského filmu