Philip, Lars a Jozeph jsou tři mladíci po dvacítce, kteří milují víno a ženy. Jenže jsou stále panicové. Pod záminkou ochutnávání vína se vydají na cestu do Španělska s vidinou prvních sexuálních zážitků. Nic je nemůže zastavit – dokonce ani jejich handicap: jeden je slepý, druhý na vozíku a třetí zcela ochrnutý. Hasta la vista! vypráví příběh o lásce, síle přátelství a chtíči. Příběh o humoru jako jediném prostředku, který pomáhá vyrovnat se s nelehkou situací, o silné touze jako největším hybateli lidské snahy bořit hranice. Člověk ovládaný touhou dokáže věci, o kterých netušil, že je může zvládnout. Přitom její naplnění bývá až druhotné.V této road movie je cesta důležitější než její cíl. Film vznikl na motivy skutečného příběhu Asty Philpota a jeho přátel. (oficiální text distributora)

Pedross800

Nádherná usměvavě-hořká road movie o cestě za ztrátou panictví, která zúčastněným nakonec přinese mnohem, mnohem víc. Handicapovaní mládenci veškeré peripetie zvládají s grácií a nadhledem. Vtipné okamžiky střídají ty smutnější, humor se tu přelévá od toho nevinného k černému až morbidnímu a i přes předvídatelný konec to z člověka vyždímá i pořádnou dávku emocí. Jeden z těch filmů, které na člověka chrlí velkou dávku pozitivních emocí a minimálně jednu scénu, která v mém srdci zůstane napořád. Takže HASTA LA VISTA borci, užil jsem si to s vámi :-) ()

jefff

Film u kterého není špatně vůbec nic, nic nechybí ani nepřebývá. Človeku by se až chtělo říci, že tohle byl vlastně takový perfect movie. Kombinace humoru, napětí, smutku, štěstí, naděje a marnosti. Hasta La Vista je klenot, který se musí vidět. ()

standsiller

Traja priatelia s telesným postihnutím na ceste za prirodzenou túžbou. Uznanlivé , ale nedoriešené. Enthoven sa nevyhol prílišnému klišé a mnohým vo filme školáckym chybám , ktoré síce boli čas od času spestrené skvelými zábermi , no tie neboli a vo filme nesmú byť všetkým. Jednou z najzásadnejších chýb bolo, že zanikol charakter španielskeho dievčaťa, ktoré nasadilo smrteľne chorému chlapcovi na hlavu klobúk a následne sa náhodne stretli , no on na svoj popud odchádza preč. Ona za ním beží, ale nezastaví ho. Škoda. Mohol to byť pekne rozpracovaný motív. Nie len tak pustený do vody. Slovo náhodné som nepoužil náhodou. Tých vo filme bolo až príliš, ale nechcem sa im venovať. Príbeh nemal za cieľ byť komplikovaným, to je vidieť. Všetky veci sú totiž na povrchu a človek nepotrebuje pátrať po hlbších zmysloch. Cesta za ochutnávkou mladosti. Rovnako ako pasia z ochutnávania vína. Veľmi príjemne a naturálne zahraný príbeh o trojici hendikepovaných, z čoho však Robert Vanden Thoren a Tom Audenaert skvelé a Gilles de Schrivjer najslabšie, nie však zle. 70 percent. ()

Arkanoid

Námet amerických tínedžerských komédií sa v belgickom podaní ujal výborne. Partia kamarátov na ceste je tentoraz trojica telesne postihnutých, ktorým nejde nefandiť. Vtipné scény striedajú dramatické až do záveru s trpkou pachuťou, no výsledný dojem je pozitívny. ()

joora1

Váhal jsem mezi 2 a 3 hvězdičkami, protože film Hasta la vista mě trošku i zklamal. Může za to i přehnané očekávání, které podpořilo vítězství va filmovém festivalu ve Varech. Čekal jsem více lehkosti, vtipu a zatím na mě působil film trošku těžkopádně. Vzpomínám si, jak jsem se skvěle bavil u Kurzu negativního myšlení, ale tento road trip mě nechával chladným. ()

F.W.Colqhoun

Režisér Geoffrey Enthoven otevírá nejen kinematograficky atraktivní téma: mají všichni právo na plnohodnotný sexuální život? Lze na sexuální život cosi jako právo vůbec mít? Kde se v nás Evropanech ta nová záliba ve filmech o těch, kteří neměli takovou kliku, bere? Aniž by se nám dostalo odpovědí, které by možná trochu zkazily legraci (třeba kdyby se ke slovu dostaly štětky z El Ciela – zajímavej námět na scénář, ne?), jaksi to nevadí a film skvěle šlape. Nabízí se srovnání s nedávno kiny za velikého humbuku na invalidním vozíku prosvištivčími „Nedotknutelnými“ a nutno konstatovat, že tohle je jinej level – v dobrém. Snímek samozřejmě disponuje prostředky těžkotonážní dojemnosti a nebojí se je použít, nepůsobí ale tak vykalkulovaně. Invalidé sice nejsou žebráci, ale nejedná se o miliardáře, ani jeden z xichtů nepatří nubijskému bohovi resp. francouzskému Dustinu Hoffmanovi (právě naopak - všichni fyzicky zcela zdraví herci jsou věrohodně zkrouceni do povědomých, nikoliv nejfotogeničtějších paragrafů), soundtrack je líbivý, nikoli však prvoplánový a hlavně * na rozdíl od „Nedotknutelných“ * mezi postavami probíhá přirozená a pravděpodobná interakce – baví se jako lidé, serou se a i když příběh není „založen na pravdivých událostech”, jeden má dojem, že by mohl. A přes jisté tragické události funguje skvěle i jako komedie. Čtyři a půl, zaokrouhleno nahoru. ()

bloodline

Hasta la vista Amerika! Takto sa točia filmy o obyčajno neobyčajných ľuďoch, humorom krásno morbídno čiernym a výpravne čistým. Vo svojej podstate prostý príbeh, podávaný ako exkluzívne ľadové víno v neoznačenej fľaši. Nevedomosť striehla, čo ma čaká vo vnútri, ale po otvorení a vypití (čítaj pozretí) zostala chuť výnimočného večera :) 4 a 1/2* ()

kolemjdouc

Film pobaví i přes to jakými zdravotními problémy aktéři trpí.Každý si nese svůj kříž s nadhledem a především film má hlavu i patu.S málo herci se dá sdělit vše.O touhách ,bolestech,radostech,dychtivém očekávání.Konec vás překvapí a určitě nebudete litovat času stráveném u této komedie.U mě dobrý. ()

iampatrik

60% Nechci srovnávat, ale po nedávno viděném Nedotknutelní, to srovnání v hlavě mám (zmiňovanému filmu nesahá ani po pás), i kdybych nesrovnával, tak mě hlavní trojice vůbec nechytla. To stejné by se dalo říci o jejich cestě - málo vtipu, průměrné drama. Na druhou stranu musím uznat, že zde se nesnažili uměle vyvolávat pocity soucitu či jinak ovlivňovat děj filmu, i když samotný konec byl předvídatelný. Přestože se jedná o negativní komentář, film není zase tak špatný, pořád se totiž jedná o zajímavý mix humoru a dramatu handicapovaných na cestě za "vysněným cílem". ()

J*A*M*A*L

Docela hodně skvělý a příjemný a taky hodně zábavný i trošku smutný film o touze a neztrácení naděje.Přesně o tom Hasta la vista je.Když mrknem do filmografie hlavních i vedlejších postav, tak tam asi moc filmů nenajdeme a na to, že tu byli naprosto neznámí herci, kteří toho moc ve filmech nenahráli předvedli skvělý výkon.89% ()

vander19

Moje prvé filmové stretnutie s belgickou kinematografickou tvorbou. O tomto filme som si na začiatku prečítal pár recenzií a zdalo sa mi, že sa asi bude jednať o komédiu. Ale po pár minútach sa namiesto komediálnych scénok, na mňa vyvalila veľmi kvalitná dráma. Samozrejme film obsahuje aj komediálne scény, ale neporovnateľne menej ako som očakával pred začiatkom. Film o troch kamarátoch a ich doživotnému handicapu v podobe postihnutia alebo choroby na mňa spravil veľký dojem. Toto je presne jeden z tých filmov, kde si človek uvedomí aké má šťastie. Jednoduché a prosté veci sa zrazu javia ako veľké výhra, ako napr. to že môžem ísť sám na wc, obliecť sa. Hneď si viac viem vážiť týchto drobností. Sila priateľstva je vlastne jediné čo týchto chlapcov núti žiť. Sila priateľstva a normálna ľudská túžba po žene akú pozná každý z nás (no väčšína :-))... ()

peetriss

Hasta la Vista! je poměrně dobrá "dramedie", jejímž sledováním nelze určitě udělat chybu. Přesto se nemohu zbavit dojmu určité rozpačitosti, protože tato snaha o jakési belgické Klepání na nebeskou bránu umí černohumorně rozesmát, dovést k zamyšlení a k emocím, ale bohužel obsahuje hlušší místa, nejednou tápe a přešlapuje na místě, jakoby tvůrci nevěděli kudy kam. Roadmovie, které mě sice dokázalo chytnout, ale k účinkům zmíněné německé komedie má ještě dost daleko. ()

DannyBoy80

Dost jsem se pobavil na úkor třech kryplů co se mermomocí vydali na výlet přes půl evropy do bordelu si zašukat. Trochu mi to připomělo film Kurz negativního myšlení nebo Aaltra. SIce dva zmíněné filmy stojí ještě výše, tak ani tento nebyl špatný. Dva vozíčkaři a jeden slepec on the way se svou tlustou průvodkyní. Ovšem prostitutky se jevily luxusní. ()

woodsman

kokos tak toto bolo vazne silne ten konec ma dostal nemuselo to tak skoncit smutne ale normalne som myslel ze su vazne postihnuty ale boli to len herci ale masaker ()

Zyne

(MFF KV 2012) jedním slovem: VÝBORNÉ!!! film, subžánrově především road movie, pojednávající o postižených a nemocných lidech, aniž by sklouzával k sentimentu nebo naopak k zesměšňování, se jen tak nevidí. zde funguje naprosto všechno, hlavní trojka i s Claude jsou sympaťáci, vtípky perfektní, Hotel de Claude je také můj oblíbený a postava Larsovi sestry je naprosto skvěle napsaná i zahraná. jo, tohle se mi líbilo hodně a můžu belgičanům jen závidět, že jsou schopni točit takové svěží snímky... ()

Marys

Zaujímavá téma, ktorá ma na moje prekvapenie chytila, dobré vykreslenie charakterov, citlivý humor a priebeh filmu, smutný nehollywoodsky záver. Nečakal som niečo takéto od belgického filmu, ale som rád, že som ho videl. ()

bohemia_regent

Během sledování filmu mě napadlo srovnání s Nedotknutelnými (Olivier Nakache, Eric Toledano, Francie 2011). Ti mají aktuálně 91 % - myslím, že velmi přeceněných, což jsem vyjádřil třemi hvězdičkami. Hasta la vista tady má 76 %, ale podle mě je o třídu lepší. -------- V titulcích filmu uvedeno: český i originální název Hasta la vista. ()

22. Dny evropského filmu

22. Dny evropského filmu