Parodie prtvorepublikové červené knihovny, která se zpočátku ani jako parodie netváří. Jistě. Nová poválečná kinematografie hledala nové trendy a přístupy. Tohle je ale poněkud přehnaný výsměch tomu, co bylo dříve téměř svaté. Stejně jako většina filmu působí depresivním dojmem dávno zapomenutého přízraku nechtěnné doby, působí tak i smutné hledání humoru v místech, kde ho člověk běžně nehledá. 55%(7.1.2013)

Skvělá parodie s tím starým humorem, který si dost cynicky střílí z prvorepublikových českých filmů. Výborná ptákovinka.(19.3.2009)

Vynikající parodie a pro mě nejlepší film s Oldřichem Novým(8.3.2003)

• WANDRWALL

Film o ničem. Než jsem ho viděl, kolik jsem si o něm přečetl pozitiv a návnad, ale vlastním ho a zaskočilo mě, jak je neslaný i nemasný.(31.8.2010)

Senzační, až do předposledních vteřin... A ty texty: "Vrať seeee miiii zpátky / Sne lásky nedosněný / Tak náhle zaplašený / Do šedi svítáááánííí!"(28.12.2006)

• - Pytlákova schovanka aneb Šlechetný milionář je satirickým filmem, který se vysmívá prvorepublikovým milostným kýčům. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Filmovalo se v obci Rokoš u Průhonic. (M.B)

• - Parodický žánr byl v době natáčení filmu něčím novým. Dle pozdějších vzpomínek představitele houslisty Michala Sedloňe, Zdeňka Dítěte, se v době natáčení na Barrandově stalo něco do té doby nevídaného. (Zdroj: ČSFD.cz)