Bravurní paradie na červenou knihovnu první republiky. Nejlepší scéna? Velmi těžké rozhodování.(18.1.2010)

"A jak se jmenoval, maminko? - No to já nevím, film byl tenkrát ještě němý." - "Zajímavé, normálně je motolicin barvy bílé. No to on byl asi dlouho někde ve tmě." - "A ti námořníci? - Snad také trpěli." - Jsem tak rozervána." - "Mám tady drobnou tisícikorunu." - "Vrať se mi zpátky, ztracený ideále, čas letí do finále..." - "Bultone, budeme si tykat." - "My prostí lidé jsme uvyklí pracovat, ale na vás by práce mohla působiti zhoubně."(9.12.2005)

Senzační, až do předposledních vteřin... A ty texty: "Vrať seeee miiii zpátky / Sne lásky nedosněný / Tak náhle zaplašený / Do šedi svítáááánííí!"(28.12.2006)

Ano, bezesporu vyborne filmove dilo, ktere v sobe shrnuje parodii na vse podstatne co se za prvni republiky tocilo.....(24.7.2002)

Sbor: "Dup, Dup! Dupity, Dup!" Duet: "Kdo to dupe, kdo to je, že nám nedá pokoje?!" Sbor: "To láska přichází tak tiše..." Ano, to je Pytlákova schovanka aneb "Co věta, to hlod - co hlod, to perla". Nejvíc ale baštím skutečnost, na kolika úrovních a v kolika rozličných polohách se dá rozjet humor v rámci jednoho filmu. Zároveň jde o biák, který se dá vidět desekrát a pokaždé si člověk všimne "něčeho novýho".(3.1.2014)