Ripper Street (TV seriál)

Mysteriózní / Krimi

Velká Británie, 2012 - 2016, 32 h 48 min (Minutáž: 24x60 min)

Matthew MacFadyen, Jerome Flynn, Adam Rothenberg, MyAnna Buring, David Wilmot, Charlene McKenna, David Dawson, Clive Russell, Amanda Hale, Gillian Saker, Peter Ferdinando, Anton Lesser, Steven Robertson, Mark Dexter, Geoff Bell, Joseph Gilgun, Hugh O'Conor, Michael Smiley, Paul McGann, Ian McElhinney, Emma Rigby, Jamie Sives, Michael McElhatton, Iain Glen, Julian Firth, Damien Molony, Charlie Murphy, Morgan C. Jones, Paul Kaye, Gina Bellman, Ferdinand Kingsley, Paul Ready, Michael Marcus, Luke Allen-Gale, Joseph Mawle, Lucy Cohu, Callum Turner, Scott Handy, Alfie Stewart, Branislav Martinák, Rod Hallett, Amber Jean Rowan, Peter Sullivan, Stanley Townsend, Emily Taaffe, Emma Griffiths Malin, Laura Haddock, Lalor Roddy, Dermot Magennis, Oliver Cotton, Kunjue Li, Georgina Rich, Joel Gillman, Anthony Morris, Josh O'Connor, Andy Kellegher, Melissa Maria Carton, Peter Robbie, Matthew Lewis, David Threlfall, Killian Scott, Izzy Meikle-Small, Anna Koval, Jonas Armstrong, Kristian Nairn, Patrick Baladi, Penny Downie, Stuart Bunce, Dave Legeno, Sam Hazeldine, Edoardo Ballerini, Shauna Macdonald, David Oakes, Ruta Gedmintas, Frank Harper, Nicholas Woodeson, Tom Brooke, Neve McIntosh, David Murray, James Wilby, Martin McCann, Belinda Stewart-Wilson, Andrew Tiernan, David Costabile, Keith Skinner, Lydia Wilson, Louise Brealey, John Heffernan, Francis Magee, Charlie Creed-Miles, Jason Manford, Philip Arditti, Dean-Charles Chapman, Charles Edwards, Martin Compston, Peter McDonald, Elliot Levey, Robert Render, Ian Gelder, Mark Coney, Derek Reid, David Verrey, Aidan Crowe, Steve Wilson, Michael Grennell, Oddie Braddell, Ciaran O'Grady, Michael Liebmann, Patrick J Molloy, Robert Goodman, Paul Kennedy, Garry Mountaine, Haydn Gwynne, Tomasz Oplawski, Robert MacDomhnail, Paul Kealyn, Simon Coury, Martin White, Gary Murphy, Michael James Ford, Damien Devaney, Rebecca Grimes, Sonya Cassidy, Jamie Ballard, Charley Palmer Rothwell, Jon Øigarden, Dylan Smith, Owen Teale, David Warner, Guy Williams, Noni Stapleton, Jassa Ahluwalia, Jonathan Barnwell

Stephen Smallwood

Kostýmy:

Leonie Prendergast

I přes možná příliš rychlý začátek, kdy je divák rovnou hozen do víru událostí, je pilotní díl Ripper Street velice podařenou záležitostí. Atmosféra parádní a ústřední herecké trio patřičně charismatické, aby vás hned od prvního dílu mělo zaháčkované. Pilot - 90% Na téhle stylové krimi jsem se stala závislou velmi rychle a už se těším na další sérii. 1. série - 90% Druhá řada i přes pár maličko slabších dílů opět nabídla propracovaný příběh a ještě více nutila k zamyšlení nad onou tenkou hranicí mezi dobrem a zlem. Kam až může dobrý člověk bojující proti nespravedlnosti a násilí zajít, aniž by se dostal na stejnou úroveň jako ti, kterým se snaží postavit, zatímco obětuje tomuto boji s větrnými mlýny prakticky vše. V tomto ohledu je finále druhé série neuvěřitelně intenzivní. Obrovská škoda, že BBC kvůli menší sledovanosti seriál ruší, ale pořád je tu ještě naděje, že třetí série nakonec bude realizována jinou společností. Nezbývá než doufat. (Nakonec vše dobře dopadlo, Amazon seriál koupil.) 2. série - 90% Třetí řada měla náběh na nejlepší sezónu vůbec, ale pak se bohužel děj kvůli návratu k jisté starší zápletce poněkud rozmělnil, aby ovšem v závěru zase nabral grády a vše do sebe krásně zapadlo. 3. série - 90 % --- Nejoblíbenější postava: Edmund Reid (Matthew Macfadyen)(31.12.2012)

Vyborna kombinace dobove krimi a dramatu. Skvele zahrane a s kazdym dilem jeste o neco lepsi. Patý a sesty dil napriklad - jeden z top vykonu serialove tvorby tohoto roku.(19.1.2013)

Po prvních pěti dílech hodnotím velice kladně. Prostředí Londýna v 19. století je skvělé. Výborná atmosféra. Herci hrají prim. Doufám, že seriál se ponese ve stejném duchu.(31.1.2013)

První tři díly byly luxusní... Charismatický MacFadyen a fešný Rothenberg a k nim pod drsnou slupkou chápavý a jemný Flynn (kdo by to byl u úvodního boxerského utkání čekal) si mě od počátku získali. Ale cca od pátého dílu se nám do zločinů čistě kriminální povahy začala motat politika (Irsko...) a různá etnika, nic proti Číňanům, ale v detektivkách je dle vzoru dobrého pátera Knoxe fakt nemusím, a bylo po výjimečnosti. Ale pořád si to zachovává dobrou úroveň a s "ochočeným Pinkertonem" je fakt sranda (navíc Rothenbergovi seriálový image velmi sluší), takže zatím hodlám dokoukat všechny dostupné díly, jelikož po Pompejích a Nové Francii to byl doslova balzám, byť poněkud brutálnějšího charakteru, ale o to zřejmě reálnější. Edit po vidění 2 kompletních sérií. Poslední 3 díly byly zase stejně jako ty první tři, perfektní, ty mezi nimi byly sice velmi dobré, ale jejich úrovně nedosahovaly. Podle mě tak mohl celý seriál i skončit, ač by mě mrzelo, že se s oblíbenými hrdiny loučíme právě v takovém rozpoložení jejich myslí, protože by takový konec měl jak smysl (vlastně jsme skončili tam, kde jsme začali - u ringu a v ringu) tak byl také ze života... Ano, takto nějak by to dopadlo ve skutečném životě, který, jak máme možnost každý den pozorovat, se happy endům vyhýbá jako čert peří.(12.1.2015)

První díl byl i navzdory několika "deus ex machina" skokům na velmi dobré 4*, a to jak díky atmosféře, tak i hereckým výkonům, prostředí, hudbě, příběhu... Následující díly bych hodnotila různě buď na nadprůměrné 3* nebo slabší 4* až čisté 4*. Víceméně se shoduji s hlavními body kritiky zmiňovanými zde (sem tam nelogičnosti v příběhu i chování postav, Jackson občas úplně jako CSI expert), ovšem pořád se jedná o velice nadprůměrný skvělý seriál s pěkně zpracovaným prostředím a sympatickými, dobře napsanými postavami, jehož druhé série se nemohu dočkat.(23.3.2013)