Detektivní příběh se odvíjí od chvíle, kdy je z vězení na svobodu propuštěn násilník Jiří Drobný (F. Blažek). Ve svém hledáčku má ty, kteří zásadně ovlivnili jeho osud. S těmi si chce vyřídit své účty. Vysoko na jeho seznamu je i soudní psycholožka Taterová (I. Chýlková), půvabná, ale nesnášenlivá žena, která svým nesmlouvavým postojem přispěla k mnohaletým trestům dlouhé řady pachatelů. Shodou okolností je to bývalá spolužačka plukovnice Ličkové (V. Freimanová). Obě ženy se setkávají spolu s kolegy při přípravě abiturientského večírku. Ráno je ale Taterová nalezena ve svém bytě mrtvá, byla zavražděna. Podezřelých je hned několik: například jeden ze spolužáků, který ji kdysi miloval, nebo bývalý vězeň, kterému svým posudkem přitížila, a samozřejmě i delikvent Drobný. Případ je složitější, než se na první pohled zdá, je tu však zkušený vyšetřovací tým (P. Štěpán, L. Zedníčková a O. Vlach), který i tento případ zdárně vyřeší. (Česká televize)

Autogram

Dve alebo tri hviezdy bola moja dilema až do úplného záveru, ktorý bol natoľko blbý, že to rozhodol. Ako sa hovorilo v inom filme: Čo keby strieľal na hlavu? Tento film je jednou z mnohých zbytočných kriminálok, kde je vyšetrovanie nezaujímavé a ešte aj zločinci vraždia bez nápadu. ()

EKLEKTIK

"Čtení pro lidi, co to mají rádi, sado-maso." Kam se hrabe Škodná s Hrobníkem, na Stín smrtihlava. Ze všech tří filmů, byl tenhle, ten nejkoncentrovanější. Přesně definované postavy a časová osa děje, s detailně vykreslenou situací člověka, navracejícího se, z výkonu trestu. Jediné, co v reálném světě vypadá úplně jinak, je to sado-maso. ()

mira007

Sice tv krimi opět spíš pro publikum 50+ ale z těch tří filmů s touto partou je to dějově nejpestřejší a nejzajímavější. Takový malý český Volný pád místo Douglase skvělý Blažek. Zabije to ta akční Amerika na konci. ()

lukano

Taková lepší televizní krimi. Chtěl bych ocenit kameru, která je lepší než je u nás běžné a taky doprovodnou hudbu. Musel to však vzít do rukou až Řecký režisér. Je vidět, že po revoluci to tu převzala banda českých ochotnických amatérů, kteří se do dnešních dnů nic nenaučili, a proto musí kvalitu dovážet z ciziny. ()

mh.mail

30% - Tak zase nic, čekání na zajímavou českou televizní detektivku se opět odkládá. Nevím, jestli to vůbec je reálný požadavek. Ale jsem idealista a myslím si, že i Češi mají šanci. A co říct k tomuto dílku? Je blbé, když pachatele identifikujete téměř okamžitě podle rukou, které jsou vidět v inkriminovaném záběru. Jediný herec z těch, kteří připadali v úvahu, disponuje takovýma mužnýma rukama. Někdy mám pocit, že autoři v tomto směru moc nepřemýšlejí. No a závěr, ten už byl úplně crazy. ()

Richie24

Na obecné poměry průměrná detektivka. V konkurenci současné české tvorby dokonce velmi dobrá. Příběh je zajímavý, vtáhne, nabízí množství slušně vykreslených charakterů, bohužel však hůře zahraných. Právě herecké výkony nedovolují více než ty 3 ***. ()

Heavyman

Hodně nadprůměrná kriminálka z nový doby. Freimanová coby akční šéfová,Vlach jako starý moudrý kriminalista to táhnou výš. Po dlouhý době Blažek v dobrý roli. Navíc domina,vykastrovanej úchyl, slizkej barman a typ s ukouslou rukou...co postava to charakter. :D ()

Schlierkamp

Český kriminální film popisující vyšetřování vraždy psycholožky Taterové v podání I. Chýlkové, ženy, která měla mezi muži hodně nepřátel. V téže době byl propuštěn z vězení násilník Jiří Drobný (F. Blažek), který v hlavě nosí seznam osob, kterým se hodlá za své domněle nespravedlivé uvěznění pomstít. Proto je po nalezení uškrcené Taterové pokládán za hlavního podezřelého. Na vyšetřování se podílí ředitelka oddělení V. Freimanová a kriminalisté O. Vlach, P. Štěpán a nevýrazná L. Zedníčková. Zatímco byl dopaden překvapivý vrah neoblíbené psycholožky, zbývalo dopadnout osvobozeného násilníka, který za sebou zanechal už několik mrtvol. Agresivní Blažek ukončil svůj příběh v závěru v krajně nerealistické scéně, kdy přišel zavraždit Taterovou do jejího bytu, nevědouc že je už několik dní po smrti. Velkou radost mi udělalo obsazení pana O. Vlacha, který se prezentoval klidným a lidským vystupováním. V menších rolích se objevili S. Skopal, M. Novotný, J. Šťastný, Drobného sestra Z. Bydžovská či J. Čenský. Název snímku pochází z přirovnání k momentu, kdy je pozornost vyšetřovatelů otupena soustředěním na výrazného podezřelého a vypouští se ze zřetele ostatní podezřelí, kteří nepřichází v úvahu na první pohled. Toto slovní spojení v této situaci jsem však nikdy neslyšel a zdá se mi proto jako nesmysl. Snímek natočil režisér s řeckými kořeny G. Agathonikiadis a nemohu říci, že by mě jeho dílo nadchlo, spíš bych ho hodnotil jako ryze průměrné. Velkou poklonu však skládám panu Vlachovi, který jako jednoznačně nejstarší herec s velkým přehledem předčil své mladší kolegy, tento stav, kdy mladí herci nedosahují kvalit svých zkušenějších kolegů, není však bohužel ničím výjimečný. ()

sarfian

Nič extra, ale na slovensko - české pomery patrí medzi lepšie. Obyčajná jednoduchá kriminálka, v ktorej mi najnormálnejší a najférovejší pripadal dedek fízl a vezen Drobný. Nebyť týchto tak to asi ide zase do odpadu. VIDENÉ 1x ()

Psycho.R

Tak tahle série mě teda vůbec nevzala. Každý díl je sice jiný, ale jediná novinka u toho posledního je ta, že je to pěkná nuda. ()

mira.l

No dejme tomu, že by se na to dalo i podívat a ani moc neprotestovat, taková kriminální jednohubka. ... ale ten závěr....... ne, díky tomu zakončení to fakt na víc jak dvě * hvězdičky nebude. To bylo hodně naivní. ()

maoc

Místy výborný scénář, obzvláště repliky detektiva Políčka jsou jedna báseň. Poctivá, na nic si nehrající televizní detektivka. Snad jen motivace Drobného je mi záhadou. Na to, abych přijal šablonu "poslední spravedlivý", dostal moc málo prostoru, jak ji obhájit. ()

Pitryx

Poskakuje to jak splašené, pár minut jedna linie, pár minut druhá, nervýýýýýýýýýý. Ale přežít se dalo. Zatčení Zímy pobavilo, neřekl a neudělal nic, co by jej prozradilo, ale jat byl se vší pompou, jako kdyby se plně doznal. Prostě, linie s Jirkou je dost dobrá na české poměry, ale jinak nic moc. ()

ostravak30

Film, který je u mě na pomezí dvou a tří hvězd. Ale já nakonec takto. Stín smrtihlava by se mohla jmenovat i předchozí kriminálka Hrobník. Také tam byla podezřelá úplně jiná osoba. Ale to jen tak na okraj. Byla to docela zajímavá kriminálka, která ale měla své ALE. Měli jsme možnost sledovat vlastně dva zločiny, stejně jako v předešlém snímku. Filmaři nezměnili ani to, že opět jsme v jednom případu vraha znali, v druhém ne. Bohužel hlavně dialogy byly dost slabé. Pokud například Lucie Zedníčková má svůj reálný předobraz, pak se nedivím tolika vtipům na policisty. Arogantní a neústupná. Závěr byl pak vyloženě směšný. Šéfová v podání Veroniky Freimanové totiž nemohla vědět, že nebude Filip Blažek střílet na hlavu. A mohl to dokonce udělat zezadu. Takže místo, aby na něj čekala někde ve skrytu s tím, že jej prostě zatkne, čekala jako lovná zvěř, zda neudělá pachatel chybu a on ji udělal. Určitě by se takto chovala při zatýkání policie. Tři různí režiséři a tři různé filmy. Celkově na mě ale tato kriminálně-detektivní série dojem fakt neudělala a policii zase neudělala dobré jméno. ()

subic

Vyšetřovatelé Vlach, Zedníčková, Štěpán... čaj. Exmukl Filip Blažek už je zajímavější a druhý exmukl Robert Jašków mu sežene i stříkačku, aby ho pak nakonec udal. Ale o čem že to vlastně bylo? ()

PamelaJJK

Mě "smrtihlav" potěšil. Předchozí dva filmy, na které volně "navazuje", jsem sice neviděl, takže nemůžu porovnávat, ale přišlo mi to jako nadprůměrná kriminálka. A hlavně nepřehnaná a uvěřitelná. A herecké obsazení je na 1*. Co byste víc chtěli???!!! ()

tonton78

nic lepšího nedávali, takže celkem příjemně strávený nedělní večer...major Kalaš to nebyl ale na tu bídu..slabší tři* ()