Česká filmová komedie o kanadském žertíku, který mohl přijít hodně draho. Velmi pracovitý, ale také velmi naivní úředník pojišťovny Valentin Plavec se stává terčem nekonečných legrácek, vtípků a recesí svých kolegů Bejšovce a Voborníka. Poslední vydařený kousek se jim však poněkud vymkl z ruky. Připsali totiž k výhernímu číslu 8456 jedničku a namluvili Valentinovi, že vyhrál v loterii milion. Jelikož si však Valentin nemůže vyzvednout výhru okamžitě, vybere dvacet tisíc, což jsou veškeré úspory, které našetřil společně se svou snoubenkou Helenou a začne nakupovat na zálohu. Koupí auto, najme personál do vily. Jako čerstvý milionář je práci povýšen a dokonce se k němu začne hlásit i lakomý strýc Kudrna. Pravda však brzy vyjde najevo a když mu kolegové prozradí, že šlo jen o žert, všichni ho opustí, jen věrná Helena zůstane a dokonce pomůže nešťastnému snoubenci zrušit všechny zálohované a domluvené obchody. Když vyjde v novinách zpráva, že došlo k chybě a vítězný los má číslo 18456, rozhodne se Valentin oběma vykutáleným vtipálkům pomstít... (oficiální text distributora)

Desmi

Musím říct, že ty starší české komedie mají něco do sebe. Mám moc rád slušný humor a tady je ho jako máku. Navíc ty kanadské žertíky na pracovišti, to je něco pro mě. :-) ()

Kozlowski8

Komedie o tom, jak zdánlivě nevinný žertík s připsanou číslicí na sázence obrátí život naruby dobrákovi Valentinovi, úředníku pojišťovny. Humor s roztomilým Oldřichem Novým většinou nezklame a to platí i v tomto případě. 75%. ()

PTuranyi

Sympatická československá veselohra ponúkajúca humorný príbeh dobrosrdečného a usilovného poisťovacieho úradníka, z ktorého si kolegovia vystrelia a našijú naňho zo žartu miliónovú výhru. Film má typickú atmosféru prvej československej republiky. Nikde sa na nič netlačí až by sa žiadalo trocha viac. Príbeh je trocha naivný ale kompenzujú to vynikajúce herecké výkony Oldřicha Nového v hlavnej úlohe a Emana Fialu a Ladislava Peška ako dvojice nezbedníkov. 70% ()

MasterFil

Tak tady nemuzu jinak,tohle je klasika, která mne OPRAVDU pobavila, výborně jsem si užil a prostě super Československá komedie, s plno úsměvnými scénami.. ()

aronofsky

Olda Nový v další prvorepublikové veselohře, která kdyby byla dejme tomu z Německa a byla puštěna v kterékoliv české televizi, by pravděpodobně vyhořela na plné čáře, ale protože je česká (a my jsme Češi) a je přes šedesát roků vysílána v kině/televizi, tak se z ní stala klasika a... no, většině lidí to asi očividně ke spokojenosti stačí. ()

Skunkiee

Parádní komedie se skvěle hrajícím Oldřichem Novým. Nenásilně a komicky je tu ukázáno, jak obyčejný člověk, který přijde k penězům, má hned i plno přátel a v okamžiku, kdy peníze ztratí (v tomto případě se zjistí že žádné nejsou) se k němu všichni opět začnou chovat jako k cizímu a začnou s ním vymetat podlahu Tato smutná životní pravda je zde podána v nádherně humorném balení, některé situace jsou zkrátka nezapomenutelné (Tak si dejte nohy na stůl :D :D ) Dějové zvraty, humor i napětí, nic z toho nechybí této komedii s parádní atmosférou 30.-40.let pro kterou mám opravdu slabost. ()

the_weaver

Komédia ako stvorená pre ulízaného slušňáka Oldřicha Nového, ktorý v nej hrá upätého šporovlivého dobráckeho úradníčka, na ktorom všetci len jazdia.↵  Film plynie veľmi prirodzene a trefne a vtipne si uťahuje z ľudskej pretvárky motivovanej peniazmi. Jediné, čo ma mrzí, že tento film od doby vzniku ani trošičku nestratil na aktuálnosti. ()

sirnene

Jednoduchý námět bez peněz do hospody nelez, a k tomu výhra v loterii. Díky hercům a mnou opakovaném za málo peněz muziky dávám 4. ()

JARDAHONDA

Valentín Dobrotivý vznikl v roce 1942 a podle námětu Josefa Hlavače, scénář napsali Karel Steklý a Martin Frič - tento snímek i režíroval. V hlavních rolích příběhu o naivním úředníčkovi, z něhož si kolegové udělají legraci, že jeho los vyhrál milion.. To jen ve stručnosti k této vtipné komedii, která ukazuje divákovi : kdo má peníze, ten má přátele :) a právé poznáte, když peníze nemáte.. Klenot českých veseloher 100% ()

PORTER44

O.Nový v roli úředníka který skočí na vtip svým kolegům že vyhrál milion a začne nakupovat a pak když se to provalí se s toho málem zblázní,ale nakonec se ukáže že skutečně vyhrál.Příjemná komedie s odpočinkovým humorem. ()

Milonak

Já nevím proč, ale Fričovy filmy jsou skvělé. Skutečné komedie natočené s takovou lehkostí, bez jakékoliv nutnosti na sílu "vytvářet" vtipy - jak jsme tomu zvyklí ze současné doby. Výborní herci, neopakovatelný Oldřich Nový a "obyčejný", ale tak zábavný příběh. 90% ()

clubland

Dalsi zo skvostov tej doby. Osobne mam velmi rad 30.-40. roky vo filme. Piesen Zpivam kvetum, ktoru v tomto filme spievala Mila Spazierova, v originale spieva Zdena Vincikova. Stale sa ale nemozem zbavit pocitu, ze namet pouzity v tomto filme bol neskor ukradnuty a pouzity v Milionovej bankovke. Ale mozno je to len moj pocit a podobnost je cisto nahodna ;) ()

Petbrab

Tohle je prostě pecka. Excelentní Oldřích Nový, skvěle sekundují především Jaroslav Marvan a Ladislav Pešek. Nadčasová sonda do lidských vztahů a přátelství ve smyslu, jak se lidé chovají, když jsi nahoře a když dole. A výtečný závěr. ()