Streeper

Překvapivě dvojka se mi líbila o trochu víc než jednička. Sice už jsem se tolik nezasmála, ale jsou tady řešený docela důležitý a dospělejší témata, která mi jsou nyní bližší. Takže spíš než komedie mi dvojka přišla jako průměrný drama. Upřímně docela bych ráda viděla i třetí díl natočený třeba někdy teď, abychom viděli, kam to postavy dotáhly. ()

dubinak

Rohodně dost slabý odvar původního legendárního Gymplu, který je pro mě už kultovní záležitostí. Štvaly mě hlavně špatné dialogy, ne tak atraktivní příběh, klišovité zápletky, málo vtipu a k mému překvapení i špatně vybraná hudba, i když to asi záleží na individuálním vkusu. Co se zlepšilo je určitě výprava, vizuální stránka a zvuk. Nemůžu říct, že volné pokračování dopadlo až tak špatně, ale ani nemůžu říct, že moc dobře. Je to zkrátka jen slabší český průměr, který jsem si vyhlídla v televizi a už jen kvůli jednohubkové stopáži se na to dalo vydržet koukat. ()

Amroth666

Podstatně realističtější a duchapřítomnější než Gympl. V kině jsem na tom už sice nebyl, ale i tak to byla dobrá podívaná. ()

C0r0ner

Na Vejšku jsem se těšil hodně a dlouho, protože Gympl považuji za jednu z nejlepších českých komedií vůbec. Moje zklamání však bylo velké, když jsem zjistil, že realističnost sice zůstala stejná, nicméně fórů ubyla naprostá většina. Byl to vlastně jenom prázdný příběh, který záhy vyšuměl, aniž bych toho litoval. 55% ()

zette

Na ceske pomery je po technicke strance Vejska velmi dobre zvladnuta. Obsazena hudba se do filmu hodi. U filmu jsem se bavil, i kdyz jsem doufal, ze humornych situaci bude jeste vice. Madl opet exceluje a vedle Krause a Bydzovske patri mezi ozdoby filmu. Eva Josefikova je sice zajimava holka, ale jako herecce ji jeji vykony moc neverim... Ja si myslim, ze Gympl byl trosku lepsi, minimalne vtipnejsi. A o to mi u Vorlovych filmu jde hlavne. Vahal jsem, zda mam dat tri nebo ctyri hvezdicky, pro sympatie ke tvurcum ale primhourim oko:-). ()

epicek

Dospělejší Gympl, s humorem který pořád funguje a dokáže diváka pobavit. Celkově to na mě působilo dost pozitivně a mě nezbývá než poděkovat za skvělé pokračování :) Ten kdo v tomhle filmu hledal hlubší smysl ho bohužel nenajde a tudíž jej ani nenadchne. - "Po filmu Gympl u nás sprejuje každej toy" ()

necisty

Vy jste teda kritici. Je to české, tak to stojí za hovno, co? Pravda, že tentokrát ten soundtrack nic moc a já můžu, mimo zkušenosti z Gymplu, dál vesele křičet, že hiphopeři jsou hňupi. Moc jsem nepochopil ty pomalu stmívající se přechody mezi dalšími scénami, které to spíš kazily, ale neva. Herecká stránka je jiná, na české poměry opravdu na velmi vysoké úrovni a to u každého - Bydžovská by mohla dostat zas nějakou cenu. Děj je to, o co tu kráčí a přijde mi to strašně divné. Ono to totiž vypadá, jako by natočil můj život. Až na to, že já neumím hrát na klavír a on aspoň přiznal, že je čurák. ... GA Cinema ()

PainM8

Škoda těch haters tady. No někdo to asi nepochopil nebo se někdo snaží dělat, že rozumí filmům, ale to by už dávno nežil v Česku a nekomentoval na český databázi. Mně se to líbí, nejsem tagger, ale chápu tak zhruba co v tom viděj oni. ()

Juto

Zvláštnym spôsobom schizofrenický film. Dej je nevyspelý a plytký. Herci tiež hrajú divne zle. 2/10 ()

KajusaK

Podle mě stejně skvělé jako Gympl, bylo to v podstatě uplně o něčem jiném ale na stejné úrovni.Hudba se mi líbila o něco méně, ale zato herci a jejich výkony - no fůůha! Zuzana Bydžovská zazářila :D). Tolik jsem se u jednoho filmu už zase dlouho nezasmála (zvláště ne u českého) :)) .. Škoda to zakončení, za to hvězda dolů, zklamalo to.. ()

papaJA21

Normálně bych možná dal i vyšší hodnocení, ale v přímém srovnání s Wholetrain, který jsem viděl hned před tím, to prostě postrádá náboj. Plytký děj, nedotažený scénář, nudný nezajímavý rap. V grafiti se sice moc neorientuju, ale ve fimu mi přišly docela mizerný. ()

campix

Největší výhrou pro Tomáše Vorla st. je, že patřím do generace, která stárne společně s jeho díly, tak mám alespoň trošku pochopení studenských současných reálií. Rovnou bych mohl napsat, že Gympl byl ještě v rámci mezí zábava, ale Vejška už je prostě jenom sračka. Ale na druhou stranu mi nijak nevadí a dokážu jí bez problémů shlédnout. Bonusem tak může být místy zajímavá kamera a také se část děje odehrává na VŠE, kterou mimochodem studuji (škoda, že se tam dá najít spousta nepřesností). Herecky a scénáristicky slabé. Koukat se na Vejšku ovšem dá. ()

dr.fish

Gympl měl fantasticky vykreslené postavy, gradující příběh a výtečný humor. To vše Vejšce chybí. Je to jakýsi "epilog" k Gymplu, abychom se dozvěděli, jak to s hrdiny dopadlo, jak ten život s nima zatočil. Celková nálada filmu je dost pod psa a připadá mi, že ty lidi to natáčení ani nebavilo. Jedinou snahu o herecký výkon jsem cítil z dvojice Kraus-Chýlková, jinak úplně ploché a bezkrevné. Deprese z toho, že prachy jsou všechno, o co lidem jde, a že láska se dá koupit, to je poselství, který mi fakt nestačí. Takže první Vorlův film v mém životě, který mne nedostal...60% ()

NiWi

Velmi důstojné pokračování kultovního Gymplu, které chce být dospělejší, drsnější a víc cool. Dopomáhá mu k tomu skvělý soundtrack, a nové zábavné postavy. Ono poselství ale Vejška nepředává úplně ideálně, v tomhle byl jeho o stupeň nižší předchůdce úspěšnější. I přes nechuť k pokračováním natočil Vorel důstojný sequel, který je větší, nablyštěnější, hlavní myšlenka filmu se však míjí účinkem. ()

animaxis

Před napsáním komentáře jsem si něco uvědomil. Na film Gympl jsem se vůbec netěšil a nakonec jsem byl příjmemně překvapen. Taky proto už jsem měl k Vejšce nějaká ta očekávání a nakonec jsem naopak trochu zklamaný. V první řadě bych asi měl říct, že jsem proto, aby byla filmová pokračová vlastně čehokoliv nějaká jiná oproti svým předchůdcům. Někdy je to koneckonců docela dobrý tah (Kill Bill), ale po dokoukání Vejšky mě najednou začalo napadat, že kvůli několika věcem byl Gympl lepší. V Gymplu bylo víc charakterů, o které jsme se mohli zajímat, než tady. Ono to svým způsobem dává smysl, ale tady bohužel chybí právě ty postavy, které mě v Gymplu bavily nejvíc. Dokonce mi tady přišlo, že postavy v tomto filmu jsou jaksi jednodušší. Jedna postava je na 100% hodná, další je 100% kretén, mnoho z nich jsou jednoduchý blbky atd. Přijde mi ale, že v reálném životě až tak jednostraný snad ani nikdo není (což je podle mě fajn). Hlavní zápletka filmu mi rozhodně přišla koukatelná. Nebyly tu žádné momenty, u kterých bych se nudil. Možná to je i tím, že film má tak krátkou stopáž. Natočený je to taky dobře, ale přišlo mi, že kameraman tu už tak šikovně neexperimentuje jako u Gymplu. Konec filmu nakonec jakž takž ušel a asi bych bral ještě třetí díl, ale ten už možná nebude tak zajímavý. I když uvidíme, ve Vorla mám v poslední době docela důvěru. Nechtěl jsem v tomto komentáře v podstatě jen srovnávat, ale nakonec jsem kvůli filmu nemohl jinak. ()

zeldinho

Konzervativnější a takové trochu uťáplejší pokračování pro mě již kultovního Gymplu. Porovnání s prvním filmem se neubráním. Oproti Vejšce na mě působil Gympl více dekadentněji, také měl více propracovaný příběh, což bude dost možná dáno délkou stopáže. Určitě bych se nezlobil, kdyby trval film o takovou půlhodinku déle a bylo by tak možno Vejšku trochu více zdramatizovat. Oproti Gymplu mě (ne)zaujaly výkony některých, spíše až většiny, herců. Konkrétně dialogy mezi nimi, především v prvních scénách filmu. Vorel s Josefíkovou působili jako ochotníci, kteří stojí snad poprvé před pořádnou kamerou. Postupem času se ale nejenom jejich vyjadřování zlepšilo. Mádl společně s Krausem, stejně jako v Gymplu, byli o parník před všemi ostatními. Mádlovi role frajírka sedla a všechno jsem mu věřil. Krause jsme si mohli užít mnohem více, než v předešlém dílu, s čímž jsem byl velmi spokojený. Naopak mi vadilo až nadměrné využívání postavy zhulence Zrzouna (Filip Vorel), kterého se podle mého názoru, na základě velkého úspěchu v Gymplu, snažil režisér Vorel nacpat snad všude. Menší výhrady mám i vůči soundtracku. Jako fanoušek českého rapu jsem očekával více, než pouze 2-3 tracky od Vladimira 518 a DJ Trafika, které se budou opakovat skrze celý film, včetně závěrečných titulků. To bylo trochu zklamání......Vejška jinak vcelku věrně reflektuje český život, a to nejenom ten studentský. Musím říct, že i když u mě pravděpodobně vede Gympl, "Gympl 2" je pořád poměrně kvalitní film a při porovnání s ostatními českými snímky za posledních pár let se určitě řadí mezi ty kvalitnější kousky. 75% ()

markyz.

Velkej palec za soundtrack od mike t a 518, nebýt Mádla, kterej drží celej film na vodou tak je to asi nekvalitní podpultovka. Nic zásadního, odfláknutej konec a hodně špatnej střih, zatmívačky při střihu? kolikátej je rok, 1980? ()

URBAN

No nebylo by to špatné, ale tento film neměl žádný řád a nevěděl co vlastně chce a o čem vlastně bude. A čekal bych že se režisér po nějákých těch letech od Gymplu zlepšíl a ne zhoršil. Ty střihy byly naprosto otřesné. ( 7.11.14/MAC ) ()

panMartin

Možná jsem od toho čekal moc ale příjde mi to hrozně podprůměrný, už to není ani komedie, vtipy se opakují. Gympl mě fakt bavil, byl dynamickej a měl parádní enegii. Vorel mladší mi nikdy nepřišel herecky zajímavý, Mádl, který si svého hajzla s chutí užívá byl dobrý a líbila se mi Eva Josefíková řekl bych, že z ní roste dobrá herečka, ještě k tomu byla fakt sexy. Děj se dost táhnul, když má film docela krátkou stopáž.. Negativní postava huliče kterého všude potkávaly. ()

sir-dave

Slabý odvar průměrného Gymplu. Postrádal jsem tady ten suchý humor a vtipné hlášky. Nad vodou to drželo trio Mádl, Bydžovská, Kraus. Krom pár scének při opisování testu úplná absence "vejšky", která je v pozadí a točí se to hlavně o sprejerství. Hudba Vladimíra akorát podkreslovala temnou stránku filmu a moc komediální mi to nepřipadalo. ()