claudel

Přestože Gympl považuju doslova za jednu z největších českých pičovin posledních let, tak jsem dal Vejšce šanci. Ukázka vypadala dobře, v několika recenzích jsem se dočetl, že je to mnohem vyzrálejší film a navíc už Gympl měl svá tři pozitiva - Mádla, Krause a přiléhavou hudbu. Tahle tři pozitiva platí i pro Vejšku a přidávají se další, příjemné osvěžení představuje Eva Josefíková i to, že není ve filmu partnerkou právě Mádla. Osobně nesnáším počmárané a zničené budovy, ale ve Vejšce naštěstí většinou sprejují na hnusné budovy nebo na vymezená místa na veřejných prostranstvích. Souhlasím s kritikou, že Vejška není ucelená, je to spíše mozaika krátkých scén, tu vtipných, tu vážnějších. Je výborné, že Vorel omezil absurdity, nadsázky a debility z Gymplu na minimální úroveň, proto je lze lehce přejít bez povšimnutí. Jen doufám, že Zuzana Bydžovská zase nedostane nominaci nebo cenu a možná i ze záhadných důvodů jako letos za hlavní roli. Mám pocit, že stačí, aby zaskřehotala svým hlasem, svlékla se do naha nebo zamžourala očima a už k ní putují nominace na všechny možné ceny. Uznávám ji jako dobrou herečku, ale nepřeceňoval bych ji. Celkový dojem velmi kladný, pro mě osobně poměrně překvapení a jsem rád, že jsem Vejšku kvůli špatné zkušenosti s Gymplem neignoroval. ()

ARI50

Pokračování chlapců bych řekl že je přeci jen o kapku slibnější a solidnější. Chlapci jsou lepší a člověk se i trošku víc zabaví. ()

Will_X

Celkový "kabátek" filmu mnohem lepší než Gympl a celkový dojem je takový, že Vejška je určitě o stupeň výše než Gympl. Celý film určitě táhne duo Kolmanů, Kraus a Mádl a jako bonus jsou zde skvělé hlášky. Navíc je vidět, že Mádl si svoji postavu nadmíru užívá. Hudba od Mika T a Vladimira 518 tomu dodá tu správnou atmosféru. Navíc je to český film a mé hodnocení k tomu také přihlíží. Vzhledem k tomu, že jsem po přečtení některých komentářů váhal, zda-li má vůbec cenu jít do kina, tak jsem spokojen. "Tak sem č*rák no!" Za mě krásných 75% ()

Earl_23

Po filmu Gympl tu chtěli všcihni sprejovat. Horší než tahle věta už byl jenom Vorel mladší. Ale na druhou stranu párkrát jsem se dobře pobavil. Palec nahoru za Krause a hudbu. ()

becki_tu

Takhle to dopadá, když se někdo relativním komerčním úspěchem jednoho projektu nechá přemluvit k jeho pokračování. Gympl byl v rámci možností fajn a zábavný. Vejška nemá děj, vtip ani nový nápad a neustálý kolotoč opakujících se motivů začne lézt brzo na nervy, stejně jako soundtrack. Tohle se nepovedlo. ()

Morholt

Kraus výbornej, Mádl ušel, Josefíková je k sežrání. Naproti tomu mladej Vorel je příšernej a ten film je tak zoufale prázdnej a o ničem, že jen rozumná stopáž zabraňuje tomu, aby se člověk neunudil k smrti. Gympl ještě jakž takž ušel, ale tohle je mizérie. 25% ()

Sprite

Překvapivě docela dobré pokračování na oddychový večer. Film jde ve stopách gymplu včetně původního hereckého obsazení a podivně umělecké kamery, která mi místama vadila a nebýt Krause tak jsem se na to snad ani nedodíval. ()

luka4615

Oproti “Gymplu” zde pozoruji kvalitativní posun vpřed. Vejšku opět rámuje skvělý soundtrack, který v kombinaci s undergroundovým graffiti a pochmurnými reáliemi Prahy činí z tohoto filmu v rámci tuzemské tvorby slušný filmový zážitek. Jediné co bych filmu vytknul, je jakési "prkenné" herectví Tomáše Vorla a Evy Josefíkové, které bylo doslova do očí bijící a kazilo celkový dojem z filmu. ()

Handle

Bez jakékoli nápaditosti, gradace, ale hlavně BEZ DĚJOVÉ LINKY. Scénář je prostě zoufalý a celé je to o ničem. Film najednou skončil a já vůbec nevěděl, co chtěl říct. Navíc ani se vtipem to není žádná sláva a jedná se čistě jen o (pod)průměrnou zábavu, kde si z celého snímku (na rozdíl od Gymplu) vybavím pouze jednu scénu (Kraus/Chýlková hádka :)), což je sakra málo. Herecké výkony celkem fajn, ale jako celek to opravdu nestojí za moc. Sotva 50%. ()

Kamca_

Co jsem čekala, to jsem taky dostala. Žádná kvalita se nekonala. Jediný, co se mi líbilo, byla hudba. Herecký výkony mě moc nepřesvědčily. Film na mě celou dobu působil hrozně amatérsky, ale asi to tak bylo myšlený. Děj se dost táhnul, i když má film docela krátkou stopáž. Ve srovnání s Gymplem tohle bylo o něco horší. 40%. ()

ScarPoul

Analýza kurvizmu. Sonda debilizmu. Dokumentácia sebadeštruktizmu. Hodnoty zostali, hrdinovia tiež. Veci majú tendenciu sa neustále opakovať. Na hodnotách táto spoločnosť nestojí. Stojí na na zlomyseľnosti a podvádzaní. Ale aj napriek tomu sa darí Vorelovi nachádzať emócie a pravdu, kde by ju málokto čakal. Nie je to film o nihilistoch ani o pózeroch. Je to tak trocha zo života a pritom si to udržiava nadhľad a miestami si aj priznáva seba, ako určitý druh filmovej výpovede. Funguje to. Dobre sa na to pozerá. Josefíková mi do úlohy perfektne sadla. Vorela ml. mám stále radšej a Mádl funguje ako kopec krát pred tým. Funkčné, zábavné a určite sa to radí medzi generačné výpovede, ktoré o pár rokov budú pripomínať ako súčasnosť a jej systém fungoval. ()

Terva

CITÁT - Tak si polib prdel........ Čekal jsem větší nářez. Postup do vyššího levelu se však nekoná. Naopak, je to horší jak Gympl. Pár vtípků, nudící monotonní hudební doprovod, krom textové části, nedodělané scény a ani Mádl se tentokrát nějak nepředvedl. Grafiti je zpočátku založené jen na písmu, později je tu i pár dobrých kreseb. Tak jsem se celkem nudil. Film má krátkou stopáž a tak jsem to přežil. Hip Hop, který ve filmu zazní nemusím, ale uznávám, že jsou povedené texty. CITÁT - A tak zbyl je sex a chlast......... Na konci titulků je ještě jedno moudro od Zrzouna. ()

Hismael

O fous horší jak Gympl a o hodně kratší. Samotný film bez závěrečných titulků má pouze hodinu a deset minut. Jinak je to povedený, především scény s Krausem. Ten namluvenej dabing, ale celkově žádná sláva. ()

JohnCZ

Na české poměry poutavě natočené, místy příjemně černohumorné až tragikomické (Mádl je jako vždy skvělej, stejně tak vyhulenej zrzek), ale ve výsledku po stránce scénáře trochu zbytečné, za což může nejspíš trochu useklý závěr. A taky tomu chybí památné scény, jako například "roztahování mostu" v Gymplu. ()

Kevin 3171

Vejška je podle mě ještě o stupínek lepší než Gympl. Skvělé pokračování, super hlášky hlavně od Kolmana st., hudba ve filmu taky parádní, nenudil jsem se ani chviličku. Vejška splnila moje očekávání a za mě 80% ()

El Pistolero

Nebylo by to vůbec špatné, jen by se všude nesmělo avizovat, že jde o komedii. Na rozdíl od „Gymplu“ tady totiž absolutně chybí hlášky a gagy, vlastně jsem se pousmál tak dvakrát za celý film. Mezi pozitiva patří hudba, graffiti scéna a Mádl s Krausem, tím výčet asi končí. Tak trochu zbytečné pokračování, ale ujít jsem si ho nechat nemohl. ()

Torision

Lepší než Gympl. Pořád ve stejným konceptu, ale dospělejší a zábavnější. Vorel st. vsadil ještě na trošku temnější režii, což si myslím, že prospělo. Další plus jsou herci. Mádl předvedl nejlepší hereckej výkon, co jsem u něj viděl, a jako rozmazlenej rebel a klátič mi hodně seděl. Ještě lepší byla věčně ožralá Bydžovská (snad neznám lepší českou herečku) a hláškující Kraus taky geniální. Když k tomu připočtu i výborný herce ve vedlejších, co dostaly třeba míň prostoru (Čtvrtníček, Vávra a třeba ten vyhulenec, co nevím, kdo ho hraje) a na míru šitou hudbu od Vladimira 518, nemůžu jít pod čtyři hvězdy. ()