Matt Scudder (Liam Neeson) je bývalý newyorský policista a vyléčený alkoholik, který pracuje jako soukromý detektiv bez licence pro ty, kdo z jakýchkoliv důvodů nemůžou jít za policií. Jedním z takových je i drogový dealer Kenny, který si detektiva najme, aby našel ty, kdo mu unesli a brutálně zavraždili ženu. Scudder začne postupně odkrývat stopy vedoucí k únoscům a zjišťuje, že tento zvrácený zločin není jediným a rozhodně ani posledním, který v ulicích New Yorku spáchali. Sérioví vrazi se chystají opět zaútočit a pro Scuddera, stojícího mimo zákon, se tak rozehrává nelítostný boj s časem. (A-Company CZ)

Kudly4

Tak akci tu tedy vubec nehledejte, za to celkem dobrý příběh a hodně temnou atmosféru ano. Neesona jsem viděl zatím jen v akčních filmech a čekal jsem, že tohle bude taky, což nebylo a na jednu stranu jsem rád, že jsem si ho mohl užít i v jiným žánru. Příběh občas nudí, ale nebylo místa, kde by mě to donutilo to vypnout. Ve finále se mi to nakonec líbilo a za tu výbornou atmosféru dávám hvězdu navíc. ()

DwayneJohnson

Nemůžu za to. Vážně, ale s Liamem jsem skončil zhruba v roce 1993, spolu se Schindlerovým seznamem. Tenhle film katapultoval tohoto průměrného herce z okresního přeboru, do první ligy, což mu po těch zhruba dvacet let vydrželo. To je asi tak všechno. To, co třeba baštím jiným hercům, tak to v tomhle případě vůbec neplatí a asi to bude ve mně, příznávám. Jeho filmy jsou poslední dobou skoro pořád stejné a pro mě většinou nudné a nic neříkající. Tohle je přesně ten případ. Není to takový průser, jako třeba NON-STOP, ale to rozhodně na tři hvězdy dneska nestačí. Ani vzhledem k celkem slušnému konci. Škoda... ()

Geralt z Rivie

Přesně tento žánr považuji za nedostatkové zboží, proto mě tento filmařský počin potěšil dvakrát. Ano, nějaké chybky a nelogické věci se ve filmu objevili, jako třeba dát pušku do ruky člověku, který pravidelně užívá heroin, ale v čele s výtečným Liamem to filmu musíte odpustit. --- Rozpočet / výdělek: $28 / 53 milionů < 1,89 > násobek rozpočtu. ()

nascendi

Napriek tomu, že film som si pozrel neplánovane, zaujal ma viac ako obľúbené Taken, či odborníkmi cenené Seven. Neviem, či sa filmy tohto druhu zaraďujú do žánru neo-noir, ale atmosféra bola primeraná a dobre ju podfarbovala hudba i kamera. Všetkému dominoval Liam Neeson (na rozdiel od detektívov, ktorí ešte nie sú vo výslužbe) nesúťažiaci so zločincami v počte zabitých. Rastúca brutalita vo filmoch tohto druhu je asi fenomén, proti ktorému sa nedá nič podniknúť. Ale zbytočná dejová línia s malým vychytralým černoškom a ďalšie chyby mi neumožňujú dať štyri hviezdičky, aj keď som nad touto možnosťou nejaký čas uvažoval. ()

Ratemus

Toto opravdu ne, Neeson opět jako bývalý policista, což je u něj tak nějak už běžné, a opět neohrožnej, naštěstí to není takový průser, jako 96 nudných hodin, Non Stop, Mezi vlky a plno dalších rádoby akčních kravin. Takovej průměr, vim, že zítra už si nebudu pamatovat, co tam bylo a to je špatný, prostě průměr... ()

Slarque

Drsná kriminálka s charakteristickým vysloužilcem v hlavní roli. Liam Neeson tu zase ukázal, že je to jeho parketa. Scott Frank si jako zkušený scenárista vybral dobrou předlohu a řemeslně výborně ji natočil. ()

Happens

Marlow v nové době se starým syrovým kabátem noir detektivních příběhů. Neeson je samozřejmě skvělá volba (na pátrání po unesených dětech). Aktivní scénář s drsným sociopsychopatským příběhem a old school detektivem. To chceš. ()

klerik

Liam stále ťaží z TAKENA, ale je fajn, že sa snaží vyberať trochu odlišné postavy. Téma závislosti je určite zaujímavo použitá. Škoda záveru, ktorý je otravne naťahovaný (malý chlapec, finálny návrat). Zo scenára kričí, že chcel byť niečim viac, než len klasickou akčnou Neesnovkou, ale trilerová dráma vyšla len z polovice. Ale na sympatiách jej to neubralo... EQUALIZER je pdobným prípadom, ale tam práve atmosféra a vizuál posunuli film do vyššej ligy... ()

SeBig

Neesona moc nemusím, ale tady se mi dost líbil, role mu sedla. Vyšetřování připomínajíc 8mm mě dost bavilo. New Yorské prostředí tomu taky dodávalo štávu. ()

Chrustyn

Překvapivě působivá temná kriminálka, (nikoliv akčňák, ani dalších 96 hodin) která zaujme atmosférou i mírně atypickým Neesonem. Výslednou podobu tak kazí brzké vyzrazení hlavních záporáků i trochu nevýrazná poslední třetina. Přesto působivé a překvapivě kvalitní i přes nulovou akci. ()

Crocuta

Atmosféra možná není úplně černočerně ponurá, ale New York přelomu století je i tak dostatečně chmurné místo pro život , zvláště když se vám jako soukromému očku bez licence dostane do cesty skutečně TEMNÝ případ v němž figuruje pár sériových vrahů, jehož modus operandy je stejně děsivý jako účinný. Liam Neeson v další ze svých drsných rolí a ani tentokrát nezklame. A jako bonus pro hudební pamětníky k závěrečným titulkům zazní zajímavá coververze nejprofláklejšího hitu Soundgarden. ()

Arsenal83

Nie je to dokonalosť sama, ale filmy s Neesonom sú pre mňa topkou v akčných filmoch. Nie je to totiž bohapusté nezmyselné strieľanie či vraždenie. Tie filmy majú filipa. Medzi náhrobnými kameňmi má atmosféru, ktorá môže miestami pripomínať Škandináviu a myslím, že v severskom spracovaní by film šiel ešte vyššie. V každom prípade aj toto poňatie je výborné, nenudí, vlastne naopak, každú chvíľu baví. ()

heyda

Kde se do háje schovával Neeson tak dlouho? Je mu 62 let a točí jeden lepší krimi-thriller než druhý. Já to nechápu. Ten snad chytil na starý kolena místo Alzheimra skvělou hereckou mízu a já doufám, že mu to ještě pár let vydrží a natočí ještě několik thrillerů, protože mu to neskutečně sedí. Mezi náhrobními kameny sice nemá takový tempo jak NON-STOP, ale naopak se pyšní kvalitním kriminálním příběhem, který být o 15 minut kratší, dal bych určitě maximální hodnocení. ()

packa

Atmosféra velmi dobrá, Liam jakbysmet, ale za černouška a záporáky jednu hvězdičku strhávám. A nejsem rasista, to jen aby si někdo předchozí větu nevykládal špatně. ()

VenDulin85

Skvělé krimi, ze kterého mrazí a fantastický Liam, ze kterého po celou dobu nespustíte zrak. K náhrobkům jsem přistupovala obezřetně, byť dlely v červené barvě, ale už během první čtvrthodinky bylo jasné, že to je ONO. Při jedné scéně jsem maně zatleskala (neptejte se při které a hádejte), prostě šup tam s tím za pět*. ()

mat.ilda

Protentokrát se ještě nemusím bát návštěv podpůrné skupiny totálně zklamaných filmových diváků, ale že bych vděčně zavzpomínala na něco jiného, než na Liama Neesona v několika světlých chvilkách potemnělé atmosféry, si rozhodně nemyslím. Začátek sliboval víc, než mohl průběh dodržet a oprásklou (a hlavně zbytečnou) postavou černošského pobočníka si nakonec sám podkopnul, už tak vratkou, pomyslnou židli. ()

evulienka3

Kriminálka ako sa patrí. Stará dobrá škola v kombinácii s extra bonusom navyše, ktorým bol Liam v hlavnej úlohe. Takže v tomto prípade nemám čo pri hodnotení riešiť. Čisté 4*. ()

Flego

Ak by sa trochu viacej pritlačilo na pílu v atmosfére a vynechala popisnosť pri vyšetrovaní, mohlo to byť veľmi veľmi dobré. Takto zostal snímok kdesi v polovici a nepomohol mu ani charizmatický Neeson. V každom prípade sa to oplatí vidieť. ()

BMW12

Takhle má vypadat kvalitní kriminálka. Povedený příběh zasazený do 90. let, skvělý Liam Neeson v hlavní roli, napětí od začátku až do konce, a akcí se také nešetřilo. ()

Roman.Ticka

Klasické krimi bez pořádné akce mě moc nebere, takže nuda. Navíc sáhodlouhých "příběhů" o alkáčích a jejich sebezpytování svědomí tu byla už horda a lepších. Všecko tu už několikrát bylo a jestli měl divák ocenit Liamovo herectví, tak já to vím už dávno, ale jsem holt poněkud náročnější divák, čili očekávám o hodně více... ()

Predátor má nového nepřítele

Predátor má nového nepřítele