Blízko od sebe

• USA August: Osage County (více)

Celá rodina Westonových se sjíždí do rodného domu v Oklahomě na pohřeb otce (Sam Shepard), básníka a opilce, který spáchal sebevraždu. Jeho žena, cynická a celoživotně konfliktní Violet (Meryl Streep) takřka s potěšením rozdmýchává spory se svými třemi dcerami (Julia Roberts, Julianne Nicholson a Juliette Lewis). Ani jedna z nich to nemá jednoduché: jedné se hroutí manželství, další tutlá aférku se svým bratrancem, třetí se právě zasnoubila a ani na pohřbu není schopna mluvit o ničem jiném než o nadcházející svatbě. Přičemž každému kromě ní je jasné, že její snoubenec (Dermot Mulroney) je slizký parchant. (Bontonfilm)

cielnyl

Parádní film, založený na skvělých hereckých výkonech. Mě osobně si získal ve chvíli, kdy se na scéně objevil Sherlock (Benedict Cumberbatch), u kterého jsem se konečně dočkal nějakých emocí. Matka rodu Meryl Streep zas byla v jednom kuse na facku a bez té paruky by se neztratila i v kdejakém hororu. Jednou větou detailně vyšperkované drama jedné velké rodiny. ()

Lukrecie

Výborná Meryl Streep a dobře jí sekunduje Julia Roberts. Žádná sranda to není o to více realistické a ze života. ()

Baronne

Wow.. Tohle byla neuvěřitelná jízda, možná bych to nazval i kurevskou jízdou, kam se hrabe Drive. Celou tu obrovskou jízdu podporovalo obrovský množství herců, který se postupně objevovali a excelovali! Maryl a Julia spolu ve filmu, asi sen každýho filmovýho fajnšmekra. Benedict a Ewan v naprosto nezvyklejch rolích pro oba, a i přesto že mi ani jeden z nich neni sympatickej, tak tady byli perfektní. Nic mi tu nechybělo. Párkrát jsem ztratil dech, v žádnym případě se tu nedá hovořit o předvídatelnosti. A už vůbec ne o standardním drama. Dokonce bych i řekl, že to může konkurovat podle mě nejlepšímu snímku tohohle žánru Disconnect. Třešničkou byla hudba, od který jsem nečekal ale vůbec nic, když jsem se kouknul na sračky, který předtím produkoval Santaolalla, ale překvapil. Celkově 90% ()

Freemind

Zajděte si do divadla - kromě krutopřísné Streepky a utlačované Robertsky totiž filmová adaptace nenabízí žádnou přidanou hodnotu. Nudná kamera, dvě prokecané hodiny, pár silných scének, jinak nuda jako v srpnu na americkém zapadákově, kde kojoti dávají dobrou noc. Kdo spal s kým, kdo co komu řekl, kdo čím koho nasral. Kdo se na to má dívat. Třetí hvězda za Meryl, samozřejmě. ()

kaylin

Snímek, který se představuje skvělými hereckými výkony a pak... no a pak je to úplně všechno. Herci dokáží dát najevo emoce, a to naprosto skvěle, ale to je prostě všechno, nic víc v tom nenajdete. Příběh zde není nutný, je na první pohled poznat, že se původně jedná o divadelní hru. Jenže sledovat divadelní hru i na plátně, a to po dvě hodiny, už nemusí být tak silný zážitek, což se povedlo i snímku "Bůh masakru", který je o něco kratší. Herecké výkony intenzivní, ale pořád je to jen divadlo a filmové zpracování tomu nic moc navíc nedá. Jen ty opravdu známé tváře. ()

Alementina

Rodinu si člověk nevybere, tak jako si nevybere geny, které v sobě nosí ... a často až v pozdějším věku zjistí, jak moc je odrazem svých rodičů, i když proti tomu vždy bojoval... původně jsem si chtěla pusti něco veselého do ponurné nálady a tohle nebyla dobrá volba. Meryl je opravdu neskutečná, herecky dokonalá. ()

..Lucas..

Perfektní obsazení a především perfektní výkony Julie a Meryl. Ono v tomto filmu jde především o herecké výkony, příběh není špatný, ale bez těchto skvělých herců by byl film ničím. ()

rt12

Samozřejmě, že se mi líbil ekcelentní výkon Mery Streep, a dost mile mne překvapila Julia Robert, kterou jinak moc nemusím. Tyto dvě dámy udržely mou pozornost a vůbec přečkat celý dlouhý film. Každá si zaslouží minimálně hvězdu. Tyhlety vztahové motanice mám ráda, ale pro mne bylo až moc postav na jednom placu, takže jejich osudy jsou nedotažené, přestože to trvalo takovou dobu. Pro mne až příliš studené, sobecké, chybělo mi tam jisté odlehčení. Celou dobu jste pod depresivní palbou a nějak není úniku. ()

italka63

Byla jsem svědky rodinného dramatu s výtečným hereckým obsazením. Prakticky všichni zúčastnění byli velmi dobří, Streepová doslova vynikající.Stres ze ztráty blízkého člověka vyvolá konečně důvod k vzájemnému, takzvanému, si vyprání špinavého prádla .Přesto všechno mi to na čtyři hvězdy tak nějak nestačilo, lituji. Ale stejně, jdu se taky raději kouknout do skříně, jeden nikdy neví. Ariel dojde, a co pak, že? ()

01Zuzana10

Na filmoch je úžasné, že nám ukazujú, nielen akoby reálne sny a fantázie ale aj aký by mohol byť náš svet, keby... Myslím, že takéto nie vyslovene pozitívne filmy sú veľmi dôležité, aby nám dávali námet na zamyslenie sa nad vlastnou situáciou. A zdvihli varovný prst. Ukážu, kam môže isté správanie sa viesť. A tak keď zveličené zrkadlo budúcna odráža niečo nechcené, môžeme to zmeniť, ak chceme. ()

Lucjen

Meryl Streep ako vždy strháva pozornosť na seba a mená ako Julia Roberts, Benedict Cumberbatch a Ewan McGregor sú príjemnou ozdobou. Námet nie zlý, tajomstvá každého jedného člena krásne, pomaly vychádzali najavo. Dialógy, hádky by boli perfektné, no bolo ich príliš a ani jedna sama o sebe vo mne nestihla doznieť. Dobrá, komorná dráma, ktorá však mala na oveľa viac. ()

Aleee89

Jsem spokojená a mám touhu vidět to někde v divadle. Meryl zklamat nemohla, to je jasné. Nominace na Oscara je více než zasloužená. Julia Roberts a další zdárně sekundují. To, že snímek vychází z divadelní hry, je pozitivum, protože se nedočkáme laciné upovídanosti, ale kvalitního dramatu a dialogů, které mají hlavu a patu. V jednu chvíli vybuchnete smíchy, hned posléze vám po zádech přejde mráz. Emoce se u vás střídají stejně jako nálady psychicky narušených postav. Dvouhodinová várka deprese nezklamala. Dusno by se dalo krájet a já jsem si to užívala. Film mi připomínal severskou Rodinnou slavnost, trochu také nedávného Boha masakru (ale ten je v porovnání s tímto slabým odvarem), ale i Kdo se bojí Virginie Woolfové a jiné pecky. Prostě drámo, jak má být. ()

Dont

Perfektně obsazený, napsaný i zahraný vztahově dialogový film. V první půlce jsem se i docela nasmál, v té druhé ale výrazně „přituhlo“, zraňování blízkých osob a důkladné praní starého špinavého prádla nabralo na obrátkách. Meryl Streep podala nikoli poprvé prvotřídní výkon a Julia Roberts s ní podle mého názoru v životní roli držela krok. Kéž by se v každém filmu sešlo tolik hereckých osobností jako v Osage county. Ještě jsem zapomněl zmínit výbornou hudbu, např. závěrečnou píseň Last Mile Home. ()

jezurka42

Jsme prostě lidi, kteří jsou spolu geneticky spojeni, náhodný výběr buněk. Seznamte se s rodinou Westnových. Violet Weston. 65 let, rakovina pusy, drogově závislá. Beverly Weston, 67 let, básník, jehož poslední báseň pochází z roku 1965. Učitel, alkoholik světového formátu, sebevrah. Barbara, táhnoucí na padesátku, téměř rozvedená, manžel randí s náctiletou a kouří trávu, načež jejich dcera marihuaně také neodolá. Karen Weston, nejmladší z dcer Westnových, nechápající svět, žijící se slizkým parchantem, jehož jméno si nemůžu zapamatovat. Ivy Weston, zlatíčko, odsouzená k starání se o matku, zamilovaná do svého (téměř) bratrance. Mattie Fae, Violetina mladší sestra, nejoblíbenější, žijící s Charliem. Žena, skrývající své největší tajemství. Ne, každý skrývá tajemství, protože všichni v této rodině něco tají. A ano, všichni v této rodině mají na rukou krev a to nejen z těla Beverlyho, ale také ze zkázy celé této rodiny. ||| Opravdu tady hraje Meryl Streep? Já jsem jí tam vůbec neviděla, jen vím o tom, že máme před sebou Violet Weston, cynickou, bezohlednou ženu, která však má velmi křehké srdce a zlomenou duši. Která možná je z celé rodiny nejsilnější, avšak, když zůstane sama, je na dně. Osoba, která má všechny vlastnosti, které může lidská bytost míti. Od strachu po aroganci až k sebejistotě. Děkuji Vám Meryl za to, že jste mi poprvé ukázala, jak odpornou osobou můžete být a jak Vás přitom dokážu litovat. Děkuji, že jsem kvůli Vám uronila slzu, avšak o pár minut déle bych Vás nejradši uhodila. Děkuji za to, že jste mi ukázala tu nejlidštější a přitom nejpodlejší osobu, která obývala tento svět. Děkuji Vám za všechno, co jste pro tuto roli udělala. Ať už to bylo ostříhání vlasů nebo pochopení, že Vaše matka byla tou nejlepší. ()

Beagle

Lehké SPOILERY na obzoru. Upřímně? Myslím si, že jde o jednu z nejbolestivějších vivisekcí rodinných vztahů, jakou jsem kdy na plátně viděla. Jména jako Edward Albee nebo Tennessee Williams nepadají v souvislosti s Lettsovou hrou jen tak náhodou a je to doopravdy skvostná předloha, podle níž se tu hraje. Ale jde podle mě taky o první film, ve kterém se někomu podařilo přehrát Meryl Streep. A to už je co říct, protože její výkon je téměř bezchybnou exhibicí hereckých kvalit. Hraje tu ženu, kterou umí léky a alkohol během několika minut změnit z byť cynické, ale zlomené matky v bezcitnou stvůru, která dokáže několika přesně mířenými jedovatými poznámkami zničit všechny kolem sebe a ani u toho nezamrkat. Tím někým, komu se podařilo její výkon ještě překonat, je (pro mě překvapivě, přihlédneme-li k prvotřídnímu obsazení) Julia Roberts. Její Barb dokáže s Violetinými krutostmi nejen (k hrůze sebe sama) držet krok, na konci oné pověstné scény u večeře jí ale dokáže přeprat, a to slovně i fyzicky, a na chvíli se sama zmocní vlády nad tímhle ponurým královstvím domu Westonových. A právě její duševní zdraví je tady nejvíc v sázce ve chvili, kdy celá rodina zase dům opustí. Divila bych se, kdyby Meryl za roli Violet nezískala nominaci na Oscara. Ještě víc by mě ale zarazilo, kdyby Julia ve své kategorii nominaci neproměnila. S hodnocením váhám mezi čtyřmi a pěti, a jestli tam nakonec tu pětku dám, bude to za vynikající obsazení (i Margo Martindale, Julianne Nicholson a Juliette Lewis jsou perfektní) a za scénu s rybou.___Eat the f--ing fish, bitch! ()

Katarine

No teda, (ro)zvrácenější už ta rodina ani být nemohla. Ta divadelní hra z toho přímo sálá, ale pro mě absolutně vítězí veškeré herecké výkony, tedy především Julie Roberts a Meryl Streep. Sice ten film ničím jiným než ódou na herecké umění není, ale ať. Když už nic, aspoň člověku dojde, že má být rád za to, co má doma. ()

Aljak

Na môj vkus až príliš ukričaná rodinná idylka. Prvú polovicu som mal pocit ako keby sa to točilo dokola len o tom istom - neustále hádky, obviňovanie, krik, neúcta, no proste taká "krásna" atmosféra po pohrebe hlavy celej rodiny. Hustá atmosféra pokračovala síce aj potom, ale aspoň dejovo sa to trošku rozbehlo do niekoľkých smerov. Aj keď mám pocit, že niektoré dejové vetvy boli odpílené ešte skôr ako sa začali rozvíjať. Scenár ako taký by nebol zlý, len ten ukričaný štýl to nejako celé potápal. Ale zlé to rozhodne nebolo, ale zase to nebolo ani niečo na čo by som dlho ešte spomínal. Proste ľahký nadpriemer, aj to najmä vďaka vykresleniu rodinných medziľudských vzťahov - a takéto idylické scénky sa dejú asi v každej rodine, takže možno sa tam nájde napokon úplne každý. Violet (Meryl Streep) však bola zo všetkých najviac neznesiteľná, ani kúsok sebakritiky! ()

The Last of Us nabírá herního skladatele

The Last of Us nabírá herního skladatele