Blízko od sebe

• USA August: Osage County (více)

Celá rodina Westonových se sjíždí do rodného domu v Oklahomě na pohřeb otce (Sam Shepard), básníka a opilce, který spáchal sebevraždu. Jeho žena, cynická a celoživotně konfliktní Violet (Meryl Streep) takřka s potěšením rozdmýchává spory se svými třemi dcerami (Julia Roberts, Julianne Nicholson a Juliette Lewis). Ani jedna z nich to nemá jednoduché: jedné se hroutí manželství, další tutlá aférku se svým bratrancem, třetí se právě zasnoubila a ani na pohřbu není schopna mluvit o ničem jiném než o nadcházející svatbě. Přičemž každému kromě ní je jasné, že její snoubenec (Dermot Mulroney) je slizký parchant. (Bontonfilm)

Martin741

Teda Dzon Wells mi fakt nic nehovori a film je to hrozny. Nic sa tam dohromady nedeje, odznie len kopa prazdneho tlachania o medziludskych vztahoch, Juliette Lewis neznasam uz od Takovych Normalnich Zabijaku, Meryl Streep hrala ho*no, no a samoucelne zmykanie medziludskych vztahov mam pozerat a uznavat? Ani omylom. 5 % ()

Elyssea

Kdybyste mi včera řekli, že z tohohle obsazení budu nejvíc koukat na Julii Roberts, nejspíš bych se zasmála. Ale ona je tu vynikající. Proto ani tak nevadí, že tohle dusivé rodinné drama postrádá lepší závěrečnou katarzi. Taky mě trochu zklamalo to velmi často používané klišé nabourávání dlouholetého manželství "náhlým" odhalením starého tajemství, které má nutně šokovat potomstvo. Pokud šlo o to dokázat, že vztahy jsou jedna velká hrůza, povedlo se to na výbornou. V tomhle dramatu totiž narazíte jen na dysfunkční osoby. P.S. A kdybyste mi včera řekli, že za nejslabší článek v celém tomhle obsazení budu považovat Ewana McGregora, smála bych se ještě dvakrát tolik. ()

BarryLyndon

Docela dobré to bylo. Streepová s Robertsovou to herecky neskutečně táhnou. Začlo mne to hodně bavit u rodinné hostiny. To jsem několikrát skoro brečel smíchy. Kombinace dramatu a komedie v míře na kterou nejsem uplně zvyklý, ale jo bavil jsem se. Ten hereckej koktejl je namíchanej z kvalitního chlastu, ale jako další drink bych si raději dal něco trochu jiného. 7/10 ()

Streeper

"Eat the fucking fish!" - jedna z nejlepších scén z filmu. Samozřejmě je jich ve filmu bohatě, ale je to jedna ze scén, u které se zasmějete a zároveň Vám běhá mráz po zádech. Film je plný sarkastického vtipu. Snad nikdy jsem se tak nezasmála u dramatického filmu. Upřímně, od filmu jsem očekávala daleko méně, ale výsledkem jsem byla příjemně překvapená a trochu psychicky vyčerpaná. Meryl Streep v roli Violet je naprosto úžasná a Julia Roberts byla skvělá. Jsem z toho filmu prostě nadšená. ()

apacka

Na venkovní hádku Ewana McGregora a Julie Roberts nezapomenu, jinak ale moc divadlo až divadýlko. Paradoxně uvěřitelný rodinný portrét. Divná kombinace. ()

bourec

Ač filmy podobnýho ražení sleduju jen zřídka,tenhle mě v Cinemě zaujal jak obsazením,tak i námětem.Je to vlastně cynický jak prase,a musim se přiznat ,že po konci filmu sem měl docela nepříjemnej pocit.Jinak ale nic,co bych musel nějak víc zkoumat.60%. ()

danecek24

71. Zlatý Glóbus za rok 2013 - nominace (2) - Nejlepší herečka (komedie / muzikál) - Meryl Streep, Nejlepší herečka ve vedlejší roli - Julia Roberts ()

Wormboy

Divadelny povod je zrejmy hned od uvodnych scen a je to prave tento atribut, v dosledku ktoreho sa filmu nedari bodovat, ako by si zelali tvorcovia. John Wells nie je Polanski, ktory vo svojom Carnage rozohral ine divadielko. Prave nedostatok reziserskej invencie v ramci konverzacii mohol byt prekryty filmovou atmosferou aj pomocou hudby skveleho Gustava Santaolalla, ktory zial dostava extremne malo priestoru. Meryl Streep aj Julia Roberts si vsak svoje nominacie v oboch zenskych oscarovych kategoriach bezpochyby zasluzili. ()

Martrix

Zlo se nerodí jako malý chlapec, ani neodpočívá někde v lese, není zakleté v amuletu...člověk si ho nosí v sobě a předává ho dalším generacím dál a dál. Spousta lidí má nutkání ubližovat druhým a mstít se tak za vlastní bolest a neštěstí a neváhají otrávit vám mysl, zadupat vaše sny a rozlomit vám srdce. Bez jediného mrknutí, hned při první příležitosti. A čím blíž jste, tím je pro ně jednodušší najít vaše slabá místa. A kdo už je blíž, než vaše děti, nebo vaši příbuzní? I když je obhájíte, že to nemysleli zle a že měli těžký život...trhají a rdousí, sázejí rány na nejcitlivější místa...destrukce. I kdyby byl tento film jen o cynické, zlé ženě, která je poznamenaná těžkým dětstvím, byla by to díky tomu skvostném obsazení pořád luxusní podívaná. Ale ono je tam toho víc. Spousta lidí si říká, že nikdy nebudou jako jejich rodiče. Většina z nich časem zjistí, že se jim to nepovedlo. Pro mě je Blízko od sebe hlavně o tom. Postava Violet a její vyvádění, je jen prostředek pro to, ukázat co se jednou začne dít s jejími dcerami. Ale to vám dojde až se závěrečnými titulky, že hlavní postava, i přes ten herecký koncert Meryl, byla vlastně její dcera. Nedivím se, že se podařilo sehnat takové herce a nevěřím, že to bylo díky výši honoráře. August: Osage County je sen každého herce s mozkem, každého herce, který touží zahrát si v něčem opravdu dobrém. Tady to triky neošidíte, tady se musí hrát. A všichni to zvládli parádně. I když se nabízí, že hvězda byla Streep, tak já se kochal především herectvím Julie Roberts, Julianne Nicholson a Juliette Lewis. Tento film není pro klasické TV a kino konzumenty, ale spíš pro ty, kteří mají rádi divadlo a občas si v TV pustí na ČT2 i nějaký ten film bez výbuchů a digičmáranic. ()

pakobylka

----- "Kdybychom znali budoucnost, nevylezli bychom z postele !" ----- Excelentní, leč VELICE egoistické drama, jehož poznávacím znamením je krutost ... cílená i bezděčná, ale za každých okolností značně intenzivní a v podstatě všeobjímající, neboť v rámci užší ani širší rodiny nerozlišuje - NECHCE rozlišovat - mezi upřímností a bezohledností. Takže se připravte na nejhorší, protože právě vlastní příbuzenstvo bývá obyčejně tím, kdo Vám zcela nezištně zajistí takové malé, pěkně vyhřáté peklo na Zemi ... ani se nemusí přehnaně snažit - jde mu to tak nějak samo od sebe. ()

Juto

Zjavne nerovnomerná, ale bezprostredne sledovateľná divadelná show, v ktorej sa filmové a stagnujúce hviezdy stretávajú bez jasného víťaza. 7/10 ()

papaJA21

Perfektní komorní drama. Nedovedu si představit lepší herecké obsazení než toto. Především sestry. Tři velmi oblíbené herečky a tady je jedna lepší než druhá. Julianne Nicholson je prostě nádherná. Jediná vyjimka by snad mohl být Ewan, kterého mám sice v oblibě, ale nijak skvělý herec to není. A co dodat k Meryl Streep, snad jen to, že je to její daleko nejlepší role. Byla prostě fantastická. V posledních letech se na plátnech objevilo pár zdařilých konverzačních dramat, ale toto jediné nedá divákovy ulehčující komediální prvek. A kupodivu jsem byl proto rád. Tady si jednoduše všichni milovaní navzájem velmi ubližují. ()

campix

Klasická Oscarová nuda a děs. Prostě ten film, kde se herci předhánějí v tom, kdo bude vypadat nejvíce zuboženě, a také, kdo bude nejvíce křičet.A to je herecké obsazení jedno z nejatraktivnějších v letošním roce. Na Meryl Streep už je spolehnutí a každý rok si vyřve nějakou tu nominace. Letos vypadá opravdu příšerně a nejradši byste jí nakopali do prdele, takže hraje asi dobře. Navíc má k sobě slušnou hromadu kumpánů, kteří jí zdatně sekundují. Ale tohle mě absolutně nebaví a popravdě mě to i hodně štve. Navíc si úplně dokáži představit jak původní divadelní hra musí být nudná. ()

Fancipal

Na první pohled to vypadá jako seriálové drama ze školních lavic, kdy během srazu celé rodiny vyplouvají na povrch všechna temná tajemství minulosti za škodolibého potlesku zahořklé hlavy rodiny. Povrchní zdání ale klame. Konverzační a rodinné drama rekapitulující nesnadné životní osudy svých strůjců je uvěřitelná a skvěle napsaná studie rozpadlé rodiny a to vše za doprovodu excelentních hereckých výkonů v čele s nestárnoucí Meryl Streep. Příjemné překvapení. ()

filmharmony

...já je miluju... obě... tyransky dobrý film... není vynikající, ale sakra dobrý... postavený na syrovou zem vnitřních dramat a beznaděje si porozumnět... sahala na mě smrt bez vykoupení... neschopnost přiznání bez slitování... sakra dobrej film... ()

KajusaK

120 minut na v podstatě jednom místě (půl filmu u jednoho stolu :D)) s neměnícími se herci. Zní to asi jako strašná nuda, ale opak je pravdou..Film byl převážně postaven na úžasných hereckých výkonech všech, skvělé hudbě a spoustě suprových hlášek..Julia Roberts by za herecký výkon zasloužila oscara :)) ... O Meryl nemluvě :)) .. Propletené rodinné vztahy a zápletky mi asi budou ještě dlouho vrtat hlavou..Posledních cca 40 minut vynahradilo všechny nudné, natáhnuté scénky z celého filmu...Zakončení unikátní ..PS: Poslední hádka - rozhovor u stolu mezi J. Roberts, J. Nicholson a M. Streep je podle mě jedna z nejúžasnějších scének vůbec :)) Thanks Julia :)) ()

Iwus.ka

Já tahle rodinná dramata miluju. Většina postav se potýká s různými problémy a na povrch vyplouvají mnohá tajemství. Výborný výkon podala Meryl Streep jako nemocná, na lécích závislá a neskutečně konfliktní zahořklá žena, která si nebere servítky ani při setkání s vlastní rodinou... Já mít takovou matku, tak se taky vydám na onen svět, jako ve filmu její starej. ()

ivet.ka

Velmi povedené konverzační drama, které mě ani na chvíli nenudilo. Skvělé herecké obsazení - největším překvapením pro mě byl výkon Julie Roberts. Žádný křečovitý pokus o citové vydírání, ale celkem syrově vylíčené drama jedné rodiny. ()

smrt.ka

Brilantní scénář, brilantní Julia a samozřejmě Meryl (ale všichni, ač Juliette Lewis mi bylo líto za její "prokletí", že musí hrát pořád takovýhle typy). Skvělé hravé dílo, zábavné a hořko-vtipné. I na divadle hra Tracyho Lettse musí být páni zážitek. I když ano - jak zaznělo v jiných komentářích - v podstatě je to celé o hlučných hystrických ženskách a o mužích, kteří je opouštějí. Velmi zjednodušeně a trochu hloupě řečeno. ()

The Last of Us nabírá herního skladatele

The Last of Us nabírá herního skladatele