Blízko od sebe

• USA August: Osage County (více)

Celá rodina Westonových se sjíždí do rodného domu v Oklahomě na pohřeb otce (Sam Shepard), básníka a opilce, který spáchal sebevraždu. Jeho žena, cynická a celoživotně konfliktní Violet (Meryl Streep) takřka s potěšením rozdmýchává spory se svými třemi dcerami (Julia Roberts, Julianne Nicholson a Juliette Lewis). Ani jedna z nich to nemá jednoduché: jedné se hroutí manželství, další tutlá aférku se svým bratrancem, třetí se právě zasnoubila a ani na pohřbu není schopna mluvit o ničem jiném než o nadcházející svatbě. Přičemž každému kromě ní je jasné, že její snoubenec (Dermot Mulroney) je slizký parchant. (Bontonfilm)

Illy

Nic proti hereckým výkonům, ale tohle prostě není film pro mě. Protrpěl jsem ho, ale něco tak antizábavného jsem už dlouho neviděl. ()

neneka

Mám pocit, že nějaký ten kostlivec ve skříni se snad v každé rodině vždycky najde.. ať už v jakékoliv podobě.. a že tady jich bylo! Nejen v podobě zjištění, že bratranec je vlastně bratr.. Emoce, které vybublávají na povrch, i když se každý člen této rodiny snaží, aby zůstaly skryty.. a pak už jen zloba a vztek a.. nezměrný smutek a prohry a tíha života. Emočně velmi intenzívní a Meryl Streep skvělá. Uf.. a souznění s komentářem Larelay.. ()

ashtangi

Skvělý film. Hodně se mi líbila syrovost dialogů, scénář byl opravdu povedený. Herecké výkony perfektní. Juliin jeden z nejlepších. Meryl byla také skvělá. Mně osobně se jejich výkony líbily mnohem víc než Amy a Jennifer v American hustle. ()

monaMis

Vyborny film s jeste lepsim obsazenim. Julia Roberts me rozhodne presvedcila o svych hereckych kvalitach. Nikdo krome "indianske" sluzky se nezda byt normalni, dcera hrana Abigail Breslin je zrala na facku, take ji konecne ke konci od sve matky dostane, coz je asi posledni kapka pro jejiho otce, vyznavace liberalni vychovy. Nicmene konec filmu vysumel tak nejak do prazdna, asi sem cekala zazivnejsi pointu. ()

adriane9

" Mami kam to k sakru jdeš! Vždyť není kam jít.." Bože můj..plných pět..Teď ani ne tak za úžasnou Meryl a Julii, ale za všechny ty slova, co chápu.Prostě chápu. Chápu když se tak děsně city zamotají a lidi se nemůžou domluvit, že láska je a není, umět vysvětlit něco co se pochopit nedá a že krev není voda.. Úžasný zážitek z filmu .. a skvělá skladba od Kings of Leon a jejich Last mile home na konci.. ()

Tred2

Taková docela drsná konverzačka. Julia Roberts a Meryl Streep po právu chválené. Poměrně dobře sehraný postupný rozklad a odtajňování. Nic ze skutečností nešlo do neuvěřitelných extrému. V rámci možností mě to velmi dobře "pobavilo". Bohužel některé postavy byly dost nezajímavé nebo až přehnaně stupidní. Celkově dobrý počin, docela jsem zvědavý jestli aspoň jedna herečka promění nominaci. Škoda úplného závěru, který měl, z mně nepochopitelných důvodů, trošku odlečit finále. ()

Milwa

Mrazivě realistické, živé, smutné a hlavně bezvýchodné, jako život sám. Ano, tento film se asi dotkne hlavně lidí z podobně nefunkčních rodin, protože na ně dýchne pravdu...jen bych si přála, aby existovala cesta ven. Výborná Julia Roberts, kterou jsem dodnes měla zaškatulkovanou jako tu holku z "Pretty woman". O Meryl nemusím nic psát, ta hraje svůj standard, což je top.... ()

piranha

Aby se asi divák nenudil, probíhá ve filmu téměř neustálá gradace. Když už to nestačí, tak dojde na gradaci gradace. Ve snaze nevynechat ani jednu postavu ze všeobecného neštěstí už pak asi bylo tvůrcům jedno, jakým způsobem k tomuto celkovému rozvratu dospějí, hlavně když se u toho bude hodně řvát. ()

Everyone

Ze začátku jsem filmu šanci, ani na dodívání, nedával...když jsem tuto fázi překonal, tak jsem začal pomalu přemýšlet o hodnocení...říkal jsem si něco jako, vzhledem k slabému začátku, to nebude zas tak dobré...ale gradující tempo mě přesvědčilo o tom, že toto je vážně povedený kousek, kde míra sdělené a z plátna emitované bolesti byla natolik velká, že jsem ji nebyl schopen v celé své šíři pojmout, a obávám se, ani pochopit...dodávám naštěstí, protože takovou kombinaci široké fantazie a hořké zkušenosti, opakuji naštěstí, nemám...___ Celý film by se dal shrnout do jedné krátké věty...Žiješ, tak trpíš nebo jako bezbariérová konverzačka...Neuvěřitelný výkon Meryl Streep, smekám. Postava Violet byla po fyzické, ale zejména po mentálně evoluční stránce nesmírně komplikovaná. Julia Roberts byla výborná zrovna tak. Zbytek tolik prostoru neměl. ()

Monisek

Výborné herecké výkony. Ale to je asi tak všechno. V každé rodině se nejspíš najde pošuk, ale v téhle rodině byl pošuk snad každý, je to prostě až moc přehnaný.. Být těch pošuků míň, možná by byl příběh víc uvěřitelný a líbil by se mi víc.. Takle je to max na 2*. Třetí dávám za Meryl, Julii a Benedicta :-) ()

zahadum

Silná tragická dráma v jednej rodine...keď píšem,že tragická tak verte,že tragická a nielen krvavo tragická ale dušami a srdcami ktoré tragédii podľahli. Silný príbeh by nebol tak silný ak by nebol silný herecký prvok a ten je v tom filme až až... ()

phamphi

Vztahovka o jedné hoodně dysfunkční rodině. Podle divadelní hry. Julia Roberts a Meryl Streep hraje fakt ultra bitch. You don't get it, do you. I am running things now! Šílená rodinka, na zabití. Ale film super. ()

studo

Až pri pozeraní tohto filmu, pár dní po American Hustle, som si uvedomil, čo chýbalo poslednému menovanému. Srdce. To tu je. Síce čierne, spráchnivené skazené a pravdepodobne po záruke spotreby s minimálnou trvanlivosťou, no je tu. A okrem toho je tu Meryl. Eat the fucking fish! ()

WillyMarks

Konverzačka, u které se nestačíte divit. Perfektní herecké obsazení zaručuju naprostou kvalitu ve výkonech. Zlá, zapšklá, nemocná a na prášcích závislá Meryl Streep, je naprostou ikonou celého snímku. Již v postarším věku, stále svěží, odvážná a přesvědčivá. Julia Roberts na vrcholu své kariéry a spousta dalších úžasných herců. Drsné dílo dokáže krásně pojmout všechen váš čas a pořádně vás nakopnout. Je to zlé, ošklivé, konfliktní, zatrpklé a pravdivé...černý humor, krutá pravda, smutný příběh....bohužel, bohudík. Rozhodně stojí za shlédnutí aneb "Eat the f--ing fish, bitch!" 80% ()

owwidius

V ramci zanru kvalitka, len ked ja fakt nemusim sledovat hystericke postavy. Neviem sa s nimi stotoznit a su mi dost nesypmaticke. Ale ako herecke vykony su to skvele, to teda bez debaty (Meryl Streep & Julia Roberts). Takze uznavam a obdivujem to filmove remeslo, ale takyto film sa proste nemoze stat mojim oblubenym. Ma to aj svetlejsie momenty, ale na 95% nastane do 3 minut daka masakralna hadka. Ale napriklad mrte sa mi pacila scena s klavirom (alebo co to bolo za hudobny nastroj). Skoda ze tie dve postavy a ich vztah nedostali viac priestoru, akoze na pozadi rodinnej dramy, bla bla :) Dost bolo mudrovania, 3 ukricane brmbolce a rychlo prec odtial. [#22/2014] ()

johnywalker

Skvělé drama s životními výkony! Přesně na těhle filmech se poznají praví herci! Meryl Streep a Julia Roberts předvedli něco úžasného! ()

The Last of Us nabírá herního skladatele

The Last of Us nabírá herního skladatele