poster

Štvanec

 • USA

  Hunted, The

 • Slovensko

  Štvanec

Akční / Drama / Thriller

USA, 2003, 91 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • movie
  ****

  Léta 90tá byla pro Friedkina (až na výjimku 12ti ROZHNĚVANÝCH MUŽŮ) plná průserů a průměrů, ale se ŠTVANCEM se vrátil v plné formě. Zarostlý stopař T.L. Jones tu má jednu ze svých nejlepších roli (daleko za Uprchlíkem), Friedkinova režie je chladná, ale zatraceně profesionální. "Když se do dvou dnů nevrátím, sem mrtvej ..." A pak už následuje jen série choreograficky úžasných bitek (daleko za nudným asijským stylem), které mě vytřely zrak. Parádní! A navíc krásně nasnímaná příroda. Aaaaa ...(19.2.2007)

 • Xmilden
  ***

  Slabší kousek od Friedkina, ve které nepřekvapí Tommy Lee Jones, který jde opět po stopách. Souboje jsou natočeny bravůrně, ale kromě toho film moc nemá moc co nabídnout. 50%(28.8.2015)

 • LiVentura
  ****

  Dobrý akční thriller o muži, který se prostě nehodlal přizpůsobit společnosti a ani nemohl stíhán bludy své brutální profese a nastartoval si tak kariéru sadistického vraha. Výborný výkon pana Del Tora. Tommy Lee opět v typické roli pronásledovatele a "geniálního" vyšetřovatele...(4.1.2010)

 • Kaka
  ***

  Pro fanoušky čistokrevných akčních filmů rozhodně zajímavý přírůstek. Friedkin v podstatě naprosto rezignoval na jakoukoliv dějovou konstrukci a příběh uhání kupředu jako splašený vlak naprosto jednoduchým a tím nejlineárnějším možným způsobem. Na čem si však tvůrci dávají záležet je syrovost a chlad prostředí, absolutní minimalizace vizuálních efektů a celkový velmi strohý a obyčejný styl režie, ve kterém skvěle vynikne živelná bojová technika "krav maga", kterou se tu tvůrci prezentují. Bitky jsou neskutečné a na Friedkina nebývale přehledně natočené. Pokud pomineme úvodní kulisovitou a nevěrohodnou akci z Bosny, divák co moc nečeká nezůstane neodměněn.(7.5.2005)

 • Gilmour93
  ****

  Než pravíte "Benicio", otevře si drobnou kovářskou dílnu, vám otevře stehenní tepnu, propíchne plíci a zmizí jako prd ve větru. Ten člověk má trauma a dostat z něj ho může jen jeho osobní "Trautman" T.L.Jones.. Friedkin tradičně syrový, naturalistický, ničím se nezdržující a nabízející jeden z nejlepších filmových soubojů na nůž (a pazourek) v historii. Řeknu vám, vydat se do oregonských lesů na houby musí být pěkně o hubu..(19.7.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace