Štvanec

The Hunted

Štvanec

Akční / Drama / Thriller

USA, 2003, 91 min

Slušné. Plusem je určitě ústřední dvojice Del Toro a Jones a solidní vychytávky s noži, takový finální souboj je slušně brutální a obsahuje pár fajných fatalit, ale očekával jsem, že se celý film bude odehrávat v deštném pralese a ono bohužel né, přemístění do města dojem lehce kazí,ale stále fajn jednohubka. 65%(16.1.2015)

Tomuto filmu chybí jistý megalomanský patos (což je dobře) a zůstává tak jen syrová hrubá kostra, která ale unese nebývalé množství vaty. Ono totiž kilo vaty je stejně težké jako kilo železa, víte? Stejně tak kilo peří. Tenhle film potěší zejména příznivce Benicia Del Tora a nejspíš i ty, kteří si potrpí na dlouhé naháněčky ve filmech typu Bourne & Spol. Tady ta naháněčka dostává slušný prostor a jak se pak (SPOILER) hrdinové ke konci šermuji rybičkama, musel jsem jít s hodnocením mnohem víš, než jsem původně zamýšlel znuděný v půlce filmu.(28.11.2011)

Na konec za moc tento docela slibně se rozjíždějící thriller s jinak charismatickým Jonesem ( L.T. Bonham) nestál. Vyzdvihl bych jen ukázkové souboje tělo na tělo, režii a pár scén jako tu na mostě s vlakem a konečnou rozhodující scénu s noži..Naopak bylo zde i dost dalších věcí, nad kterými zdravý rozum, jak se říká, zůstává stát. Ostatní herecké výkony jen průměrné, spíše nevýrazné, avšak značně tu nahrazují právě všechny ty nudné ne-akční pasáže..Nic nového pod sluncem co se týče námětu a celkem slabého scénáře..Takže za 3*, pustěte si radši Ramba.(4.1.2008)

„Až keď zabíjate holými rukami, zabíjate dôstojne.“ Chápem nadšené aj rozpačité reakcie. Scenár je úžasný. Predstavte si, čo by sa stalo, keby sa špičkový vojak (Benicio Del Toro z TRAFFICU – NADVLÁDY GANGOV) zbláznil a stratil sa v hustých lesoch Severnej Ameriky, kde by „vykonával spravodlivosť“ na nič netušiacich lovcoch vysokej, ktorých by zabíjal, vyvrhoval, rozrezával a oddeľoval im jednotlivé končatiny od tiel. Čo by sa následne stalo, keby bol na šialený prípad najatý tvrdý muž (zarastene robustný Tommy Lee Jones), ktorý šialenca kedysi vycvičil? Dajme tomu, že by bol bláznivý vojak nakoniec polapený. Ale potom by sa ZASA ocitol na slobode. Tentokrát by jeho učiteľ vyrazil po jeho stopách s takým jasným prianím zabiť ho, až by sa zotreli hranice medzi lovcom a prenasledovaným, dobrom a zlom... Scenár je vystavaný napínavo, ale tiež odvážne – lovci sú znetvorení, pekné agentky FBI podrážajú titulných hrdinov, aby dosiahli svoje. „Realistickému prístupu“ napomáha fantastická lesná výprava, obnažená kamera a "starodávna" réžia veterána Friedkina (FRANCÚZSKA SPOJKA, VYHÁŇAČ DIABLA), ktorý si s hercami vytrpel náročné nakrúcanie. Plusom sú bravúrne nakrútené „surové“ ručné akčné scény, z ktorých doslova strieka krv (zatiaľ v žiadnom inom filme som nevidel, aby bojujúci muž soka oslepil špliechancom vlastnej krvi). Napriek tomu sa snímka TAK utápa v „dokonalej realistickosti“... až sa utopila. P.S. Bob Dylan, Johnny Cash, "Highway 61 Revisited".(16.1.2005)

Dekuji tvurcum, ze se nepousteli do "vysvetlovacich" scen proc ten dela to a ten zas tohle.. Nicmene nebyt me srdcove zalezitosti - Benicia del Tora - rychle bych na ten film zapomnela...(2.3.2004)