poster

Štvanec

 • USA

  The Hunted

 • Slovensko

  Štvanec

Akční / Drama / Thriller

USA, 2003, 91 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • genetique
  ***

  Od filmu som čakal určite viacej, je to akési spojenie niektorých typov filmov dokopy. Napríklad po psychologickej stránke mi to pripomína prvého Ramba (avšak slabšie) a po thrillerovej Šerifov (no tiež slabšie), čo umocnil fakt, že si tu zahral Tommy Lee. Tu musím však vyzdvihnúť jeho fyzický výkon, vzhľadom k jeho veku. Hlavnou chybou filmu je klesajúce napätie. Prvá polovica super, príroda krásna, napätie na jednotku, časť v meste bola už otrasná, za ňu by sa mali hlavne scenáristi hanbiť. Až mi rozum zastával, keď T.Lee stopoval po New Yorku Tora podľa odtlačkov topánok. Ale každopádne som sa nenudil, čomu dopomohol fakt, že nie celý film bol čisto o naháňaní. 70%.(4.6.2006)

 • Gemini
  ****

  Zkušený harcovník a režisér několika vpravdě legendárních snímků William Friedkin zavzpomínal na své lepší časy a natočil vysoce nadprůměrný thriller o duelu dvou mužů a především o mocném kouzlu a přímočarosti chladné oceli. Příběh sice neoplývá přílišnou originalitou a najdou se v něm jak logické nedostatky, tak místa přehnaná či předvídatelná, nicméně díky "akčnímu talentu" pana režiséra si po celou dobu drží vysoké tempo a co je nejdůležitější, syrovou atmosféru skutečného boje muže proti muži, bez pravidel, na život a na smrt. Nejsilnějšími místy jsou rozhodně "lesní" scény v první polovině filmu, Jonesovo plížení lesem a úžasné záběry dávající vyniknout krásám přírody jsou nezapomenutelné. Za tohle a flashbacky s výcvikem, skvěle vymytého Benicia a vinu v očích Tommy Lee Jonese dávám 80%. Promiň, Connie, ale v tomhle filmu není pro ženskou místo;)(7.1.2007)

 • Jordan
  ***

  Tommy Lee Jones už naháňal Harrisona Forda a potom Wesleyho Snipesa a po krátkej pauze (v ktorej naháňal akurát tak mimozemšťanov) sa vrátil v perfektnej kondičke ako správny zálesák aby sa pustil do tretice na štvanicu - tentokrát má proti sebe najťažšieho súpera - sám si ho vychoval a vycvičil. Stará škola versus mladá vlna, učiteľ proti žiakovi navyše zaobalené do biblického klišé o Abrahámovi, ktorý obetuje svojho syna, nič originálne - jednoduchý a jasný príbeh, ktorého kvalita je postavená na ústrednej dvojici (Benicia doslova zbožňujem, aj keď scénka, kde dievčatku vysvetľuje, že ľudia sa správajú zle ku zvieratám, na mňa z jeho strany pôsobila veľmi "čudne"?) a na ich vzájomnom súboji, obzvlášť záverečný súboj je celkom podarený a dosť drsný, natočené je to (po technickej stránke) bez nejakých vadivých prkotín, časovo je to tak akurát - a to je veľmi dobré, lebo niektoré filmy stroskotajú na tom, že nevedia, kedy skončiť. Friedkin po Francúzskej spojke a Exorcistovi už svoje dielo neprekonal, ale zo všetkého, čo potom prišlo, sa práve tento film priblížil autorovmu majstrovstvu najbližšie, takže môže byť celkom spokojný.(29.7.2005)

 • Lima
  **

  Taková jednička Ramba mírně postavena na palici. Syrovost a Friedkinovo zdatné ukočírování akčních scén sráží klišoidnost příběhu, kupa nevěrohodností (celá úvodní scéna z "Bosny") a kupa vyslovených dějových blbostí. Nebo byste při útěku, hnáni stovkami pronásledovatelů, taky ráčili si v poklidu ukovat nůž?(29.10.2005)

 • Cival
  ***

  Perfektní ruční práce, z níž je doslova cítit živočišnost, čerstvá krev a chlapskej pot. Štvanec je surová a odosobněná akce, která naturalistickým způsobem vykresluje starý přírodní zákon o silných jedincích, kteří si museli vždycky bolestně krvavým způsobem vymezit pole působnosti. Vydeptaný zabiják Del Toro, zahnaný děsivými myšlenkami do kouta, se stáva touhle kousavou šelmou. Vysvětlovací dialogy zde nemají místo. Ale když se zpětně podívám na příběh, vidím jen jeden mistrně zpracovaný citát. Nic víc, bohužel - ale ani nic míň.(25.2.2004)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace