Hluboko v oregonských lesích se ukrývá dobře vycvičený zabiják Aaron Hallam (Benicio Del Toro), který utekl ze služby u speciální vojenské jednotky. Když brutálně zavraždí čtyři lovce, zvláštní agentka FBI Abby Durrell (Connie Nielsen) požádá o pomoc L. T. Bonhama (Tommy Lee Jones). Ten jediný jí může pomoct. Bonham je v důchodu, a tak zpočátku váhá. Roky strávené u speciálních jednotek tím, že učil ostatní vojáky, jak zabíjet, nechal daleko za sebou. Ale pak si uvědomí, že vrahem je jeden z jeho bývalých „žáků“. Musí ho zastavit, a proto se vydá do lesů úplně sám. (TV Prima)

ElFifo

Koukat na tohle Béčko je ztrátou času, na což ostatně přijdete tak do půlky filmu. Když se ovšem rozhodnete to dokoukat, tak jen proto abyste se dozvěděli, že postarší zálesák L.T. (hraje ho Tommy Lee..škoda pro něj) dokáže stát na vlastních i po tom co si vytrhne zabodnutý kůl z nohy, sjede po držce Niagáry a utrží asi 10 hluboce řezných ran nožem kovaným z traverzy a zakaleným nad ohništěm uprostřed lesa (jako MacGyver=hadr) jehož majitel si ho stihnul vyrobit během nervydrásající honičky a to prosím asi během přestávky na kafčo, když zrovna nelíčil své převelice sofistikované pasti. A podotýkám, že to je zrovna ta zábavnější část tohoto veskrze klišoidního a pitomoučkého filmu. ()

Metzger

Velice solidní film kde dominují Tommy Lee Jones , Benicio Del Toro a chladná ocel - dýchá z toho atmosféra 80tek a souboje jeden na jednoho jsou opravdu strhující ... ještě jedna věc - to propagandistický ho.no z Kosova radši hodnotit nebudu , protože bych musel MINIMÁLNĚ hvězdu srazit :P ()

Zeddi

Upřímně jsem se nechal zlákat hereckým obsazením ve formátu Tommy Lee Jones a Benicio Del Toro. Je až udivující k čemu se tito dva herci nechali zlákat. Děj vyprávějící o honu kočce a myši, kdy je Tommy instruktor vojáků, specialista na boj muže proti muži hlavně s noži a Benicio je jeho nejnadanější žák, kterému po čase kdy sloužil v armádě nějak ruplo v hlavě a tak trochu se pomátl. Tommy je tedy přivolán, aby pomateného vojáka se zásluhami dopadl a dopravil do rukou spravedlnosti. Místy předimenzované scény kdy Benicio skáče snad ze sto metrového mostu do řeky za asistence celého policejního sboru. Skok samozřejmě nejen přežije, ale je schopen odplavat až do daleké divočiny, aniž by si ho kdokoliv všiml. Nejvíc mě ovšem dostala scéna, kdy si Benicio v nějaké staré, polorozpadlé (asi) továrně zhotovil z několika klacíků kovářkou výheň a ze starého listového pera si ukoval nůž. Jen výtažek dvou scén, které neuvěřitelně shazují celý příběh a staví celý děj do nízkorozpočtového braku. ()

cici24

Dobrý akční film, který lehkým dotykem poukazuje na válečné hrůzy, které mohou očitým akterům změnit život...válka není nic pěkného....jinak film má tempo, dobré herce a dobré bojové scény,... ()

emilkac

Stara dobra skola filmu, bez umelych efektov. Aj ked film obsahuje par nelogicnosti, stale je to poctivo natoceny thriller. Benicio Del Toro a Tommy Lee Jones podavaju surove herecke vykony + nadherna priroda v pozadi. ()

veverysiak

Typická stará škola, nielen čo sa týka príbehu, ale aj spracovania, keby sa chlapi vyvarovali pár rušivých momentov, ako miestami nadprirodzené až zábavné stopárske schopnosti hlavného zálesáka, alebo nezvládnutie časovej logickosti pri stavaní a prevádzkovaní minihuty na výrobu nožíkov s prenasledovateľovým dychom na krku, určite by si to zaslúžilo lepšie hodnotenie, najmä kvôli dvom hlavným hrdinom, pri ktorých vlastne ani nevieme, ktorý je kladný a ktorý záporný, je naozaj pozoruhodné všímať si výrazové prostriedky Tommyho a Benicia, ktoré evidentne kontrastujú s podávanou líniou príbehu, a ešte sa pridám k hlasom, ktoré hodnotia Connie, je nádherná, ale v tomto prípade zbytočná, takže 75%. ()

FandaF

Zajímavý filmeček (téma), ale s obrovským množstvím technických chyb. Zde jsou 3 hlavní. 1) Dokonalý "lovec" - či bojovník, za jakého je hrdina představován, nejen že umí číst stopy atd., ale především by je měl umět po sobě nezanechávat - tak, že ani jeho učitel by ho neměl najít.... 2) Rozžhavit železo na teplotu, kdy se dá kout, trochou dřeva z lesa je totální blbost, pro takový žár (teplotu) je potřeba podstatně jiný materiál... 3) Najít materiál - pazourkový kámen na nůž je šance mnohem horší než např. vyhrát ve sportce - a upravit jej bleskově do podoby nože je také sci-fi.... Proč tedy nedám rovnou odpad? Jednak, protože mám rád herce v hlavních rolích, jednak bylo i pár momentů ve filmu, které se mi i líbily. Škoda, že se nevyužil potenciál tématu a udělali z toho takové béčko... ()

tatka

Toto je poctivý, pekne krvavý akčný film. Už dávno som nemala pri pozeraní filmu stiahnutý žalúdok a zovreté päste. Žiadne triky, kung-fu a iné tance. Len nože, päste, svaly, krv, krv, krv, dychčiaci spotení chlapi, surové boje, a imperatív: zabi, lebo budeš zabitý. Veľmi pekná a pôsobivá kamera, minimalistická hudba, hnusné hlboké lesy....Tri vady na kráse: Bojové scény z Kosova/?/ - vyzerajú ako z akčného béčka s Lundgrenom. Zbytočne zdĺhavé predstavovanie hlavných postáv, a toho, prečo a kto je vraždiace monštrum. A lekcia o výrobe nožov v závere filmu. Ja viem, že treba nahnať čas, ale na ohni z konského trusu oceľ nezakalí ani Del Toro. ()

Kozlowski8

Bývalý elitní voják, perfektně vyškolený k zabíjení a přežití v extrémních podmínkách sejde na cestu těžkého zločinu. Jediný člověk,který ho může zastavit je ten, který jej učil zabíjet... Po úvodní, až poněkud apokalyptické scéně z Kosova na nás tvůrci vyrukovali s pohádkou o neskutečně schopném hrdinovi, který nejprve vysvobodí z pasti s neuvěřitelnou lehkostí vlka - normálně dravou šelmu, která je li v úzkých či zraněná, je nesmírně agresivní, a v dalším průběhu nás udivuje svými stopařskými schopnostmi, kdy mu ani ve městě plném lidí a automobilů, nedokáže profesionálně vycvičený padouch uniknout a ve svých cca šedesáti letech za ním nezaostává ani v nejmenším, a to ani v případě, když padouch ujíždí tramvají. A co mne fakt dostalo do maximálního tranzu - když si oba v průběhu svého útěku, resp. pronásledování vyráběli zbraně. Dvě hvězdy jsou maximum, více ani ťuk. 40%. ()

Edgerton

Poctivej akčňák, natočenej ve špatný době. V 80. letech by asi uspěl víc, dneska po něm skoro nikdo neštěkně. Je z toho ale cejtit taková ta poctivá ruční práce a Benicio Del Toro i Tommy Lee Jones jsou husťáci, takže pohodička. ()

JoeSO

Takový docela průměrný film. Kdyby tam nehrál T. L. Jones dával bych míň hvězd. Del Toro zase předvedl výkon naprosto bez emocí, což je pro takovou postavu taky dobrá volba. ()

Elisson

Vraj sú Amíci takí naozaj. Obetujú množstvo času, energie, peňazí a životov, aby chytili jedného vraha. Ale, aby sa zbavovali skutočne nebezpečných indivíduí, skupín a organizácií, to nie.....škoda. Záporák nebol záporák a celú dobu som mu držala prsty.... ()

Astonko

Nudaaa. 100% nezaujímavej akcie a 0% deja, emócií či vlastne hocičoho iného, ani neviem za čo dávam tú jednu hviezdu 2/10 ()

Gregor_Samsa

Rozehrané je to slušně a člověk by čekal Ramba střiženého Uprchlíkem, ale nakonec to sklouzne k průměrnosti a pár klišé. Na jeden domácí večír fajn, ale zázračné to není, ne-ne. [50%; 2015-02 Home sweet home] ()

kamigava13

Po letech jsem si chtěl Štvanec znovu připomenout a je to pořád super film. Už jako malého mě fascinoval. Del Toro a Jones jsou navíc mí oblíbenci. Je to celkem krvavej thriller, který se jen tak často nevidí. Mám dodnes dokonce schované i DVD, které jsem si tak přál. Už tenkrát mě lákaly filmy mládeži nepřístupné a divím, že mi to snad rodiče darovali pod stromeček, měl jsem z toho radost. Nyní jako dospělý jsem konečně pochopil i tu sympatii s antihrdinou Aaronem, který má také radši zvířata než lidi, protože lidi všechno kolem ničí, zotročují, nadřazují se neprávem nad ostatní druhy. To, jak si pohrával s těmi tupými lovci, byla slast pro oči. Navíc jsou tu pěkné oregonské lesy, bouřlivé vodní toky, nože, pasti, přežití v divočině, zkrátka a dobře vynikající atmosféru má tenhle filmový klenot. Chtěl bych zde též ocitovat Aaronovy trefné filozofické úvahy, které mě už také dlouho hryzají v mozku. Je to podle mě důležité a samozvaný pán této Země (člověk, nebo spíš Homo Rapiens) by se měl nad sebou opravdu zamyslet, co zde páchá. Aaron zmínil FBI tuto myšlenku: "Víte, že letos bude v drůbežárnách zabito 6 miliard kuřat? Co kdyby v potravinovém řetězci existoval druh nad námi? Jak myslíte, že by vám bylo, kdyby ten druh ztratil úctu a začal nás masově vraždit?" Nebo později mluvil s nevlastní dcerkou, když zkoumali stopy veverky. Viděli i jiné stopy a holčička se zeptala, čí jsou a Aaron odpověděl, že to je mýval. Holčička se divila, proč ho nikdy nevidí a Aaron jí vysvětlil, že se schovává, jen aby přežil a že lidé si už zvířat neváží. Chytají je a zabíjejí, kdy se jim zachce. Holčička z toho byla smutná. S jeho výroky naprosto souhlasím. Lidstvo je rakovina Země a koronavirus je aspoň nějaký lék. Stydím se za to, že jsem tzv. "člověk moudrý". S velkou inteligencí příchází přece i velká zodpovědnost. ()

Djibril

Děj sice nemá rychlý spád,ale i tak se člověk vůbec nenudí a neustále je v jakémž-takémž napětí,což aspoň mě docela uspokojilo a sem spokojen.Myslím,že 3,5 by bylo optimální,ale zaokrouhlovat se má přece nahoru =o) ()

Zemřel režisér William Friedkin

Zemřel režisér William Friedkin