Amazing Spider-Man 2

• USA The Amazing Spider-Man 2 (více)
USA, 2014, 142 min (Special Edition: 165 min)

Být Spider-Manem (Andrew Garfield) je skvělé. Peter Parker nezná úžasnější pocit než se prohánět mezi mrakodrapy, být skutečným hrdinou a trávit čas s Gwen (Emma Stone). Být Spider-Manem ale má také svou cenu: jedině Spider-Man je schopen ochránit ostatní Newyorčany před pozoruhodnými padouchy, kteří město ohrožují. Když se na scéně objevuje Electro (Jamie Foxx), je Peter nucen čelit nepříteli, který je mnohem silnější než on sám. A když se vrací i jeho starý přítel Harry Osborn (Dane DeHaan), uvědomuje si Peter, že všechny jeho nepřátele něco spojuje: společnost OsCorp. (Falcon)

Mayers

Tady bohužel musím jednoznačně souhlasit s verbalem - zatímco první díl přinesl pár zajímavých věcí a dal by se označit jako svěží restart Raimiho vyčpělé trilogie, další díl sklouznul těžce do průměru. Další suchá, ničím nezajímavá tuctovka, která nemá čím zaujmout. Electro nebyl vyloženě špatnej záporák, celkem se mi líbil jeho motiv, ale jinak tuny zbytečnýho brečení a naříkání. Sympatická Emma Stone bohužel nemá tu správnou jiskru (a to nejsem žádnej fanda Dunstový) plus se nemůžu zbavit pocitu, že Garfield nebyl tou úplně nejlepší volbou. Je sice víc "cool" než Tobík, ale stejně mi tam ten jeho věčně utrápenej kukuč prostě nesedí. Třetí hvězdu házím za Zimmerovu hudbu, solidní efekty a aspoň malej náznak Sinister Six. Nakonec mi to vychází stejně jako jednička - teda průměrná trojka. ()

dalziel

Jamie zahučí so 400V káblom v ruke do kade s elektrikými úhormi a tie ho dohryzú až na pokraj smrti. Potom sa z neho stane zmutovaný nasratý  šmoula ,ktorý hádže blesky na všetky strany.Toľko bleskov som nevidel ani keď nám v robote jebol 750A Menič.Popri tom tu máme vážnu partnerskú krýzu medzi *Emmou a Andym. Tak asi toľko k zápletke z ktorej sa to bude všetko odvíjať. Epilog: Tí gigantický scenaristický šulíni  Orci, Kurtzman a Pinkner mi nechali odpraviť Emmu. Kurvi. ()

geek.ondra

Ultimátní pavoučí blockbuster s řádnou velkolepostí i osudovostí. Garfield a Stone jsou nádherný duo a Webb našel koule na to předvést pořádnou akci ale i dramatické momenty na které by si v tomto druhu filmu málokdo troufl. Vyspělá komiksová zábava a nebýt otřesně zmateného scénáře a nedopečených záporáků tak nemám co vytknout a ten pocit že si celý tenhle tým za to co předvedl zasloužil ještě jednu šanci tak stále přetrvává  7,5/10 ()

P. J. D.

Příběh stočený jen k Electrovi by bohatě stačil (přímočarost by vše projasnila při odpadnutí zbytečného balastu). Nános okolo Harryho Osborna celý děj filmu bohužel potápí ke dnu - kvůli němu je těžko stravitelný (tento charakter sice dostává dost prostoru k rozvinutí své osoby a je patrné, proč dělá, co dělá; ovšem vedle druhého záporáka to prostě nesedí a ve výsledku to působí dojmem, jako když se spojí Laurel a Hardy). Tím, že se tu objevuje právě Harry, došlo k upozadění samotného hrdiny (krom pár milostných pomrknutí tu toho tak v zásadě (až do poslední momentky) moc není). Hudba je spíš podkreslující, než by sama přesáhla (aspoň na chvíli) ostatní složky snímku. Režie působí dost béčkově a to především tím, že snaha o digitální triky a různé technické vychytávky tu působí přepálené. Celkově vzato se mi na tohle koukalo dost těžce. Za mě 2/5. ()

AloisNeuman

Na Raimiho první a druhý díl to nemá. Srovnání s jedničkou horší. Příslib zajímavého třetího dílu a spin-offu. Zbytečně dlouhé. ()

j.linhi

Tři hvězdy... to je minimum co sem si před filmem stanovil, že míň nedam. Doufal sem že budu moct dat vic, ale ten přehršel romantiky byl na muj vkus moc, alespon ta neromantická část to kompenzovala natolik, že se to veslo do predem stanovenejch tří hvězd. ()

slidealama

Reboot Spider-Mana se mi opravdu líbil a doufal jsem, že se v dalším díle víc zaměří na akci a na záporáky. A voila, super zlouny tu máme hned 3 (možná dva a půl) a akce je naprosto super. Ale proč je 80% filmu o vztahu Petera a Gwen? A právě z tohoto důvodu se děj šíleně táhne. Kdyby tak místo těch romantických scén ukázali souboj s Rhinem, jak už sliboval trailer, tak už klikám 4 hvězdičky. ()

kratina

Dechberoucí scény? Leda tak pro lidi s arachnofobií či trpící závratěmi. Srdcervoucí příběh? Nanejvýš vláknorvoucí a i to jen pro juvenily, denně promrskávající hračku JOJO. Pavoučí spravedlnost, akční pomsta, slzopudný příběh lásky? Prosím vás, kde?! Nevšiml jsem si. Zřejmě jsem se málo soustředil, nebo co. Akční nuda, poletující na vlákně. ()

0L0V0

Verne sa to drží svojej komixovej predlohy. Tým pádom sa to nemôže porovnávať s Raimiho Spidermanovou trilógiou. Reimiho bola viac osobnejšia, temnejšia, viac sa riešili city, vývin postáv a tým pádom človek sa viac zviazal s postavami. U Amazing Sipder-man 2 práve táto koľaj sa len čiastočne rieši a viac sa autori zamerali na akciu a vývin zločincov. Akcia je brilantná, spomaľovacie pasáže fungujú na výbornú. Hudba len dopomáha k orgazmu, ale je nutné mať v jednom filme toľko záporných postav? prečo nie ...veď „spajdrmen“ si poradí... Bolo to veľmi zvláštny pocit... nebol som sklamaný, ale ani nadšený. Akcia sa striedala z pokojnými pasážami ktoré neprišli nijak tak zaujímavé vidieť ich na druhy krát. Film ma komixoví charakter ktorý šľape svoju vlastnú cestu. Ľudí to pobaví, hlavne mladšie publikum. 70% ()

agrimon

Božee, moja najobľúbenejšia postava ,,spajdy"...a tak zleeeee .... nepasuje mi ten herec vôbec ako peter parker... ale to nebol ten problém, srať na to aká tvár tam je..ale nefungovali tam žiadne emócie, všetko bolo akési umelé. Miestami romanticko-dramatická uspávanka. Jednoducho Marvel robí filmy na hop-alebo-trop, tohtoroční X-meni, boli úplne vydarení, ale toto naopak roztiahnuté a bez zmyslu. Sorry, chcel by som aby to Marvel robil v štýle Warner Bros - Dark Knight, nech sú tí superhrdinovia spracovaní v žánri akčného thrilleru, namiesto rozprávky pre 12 ročné deti, ale chápem, aj títo diváci to pozerajú a v ich veku by som to poňal asi úplne inak :) ()

TomStrom

Už je tady, poschoďák... a už podruhé, respektive popáté. Řeknu to rovnou, ať neztrácíte čas luštěním mého nemálo sofistikovaného komentáře: it's a fail-fail-fail. První díl mě lehce překvapil tím, že oproti původní trilogii byl tenhle rádoby novej Spider-Man stylizován víc temně a vážně, evidentně po vzoru Nolanovy batmanovské trilogie. Přesto výsledek nebyl až tak odlišný od staré Raimiho verze. To jsem psal už v komentáři k prvnímu Amazing Spider-Manovi, jak si jistě pamatujete (pokud ne, tak si ten komentář mazejte přečíst, holoto!). Byl jsem celkem zvědavý, kam se ta restartovaná série bude ubírat dál. Ke vší smůle ale sebevědomě zamířila rovnýma nohama rovnou do sraček. Na vážnou notu se tu hraje už jen sporadicky a naopak přibylo infantilního humoru, který mám tak rád (tímto samozřejmě zdravíme Retardy z Karibiku) a notně přibylo taky nápadů rázu vyloženě pitomého. Klišé jsou tu taky, asi mě pronásledují. Nic naplat, film je celkově nekonzistentní, jednotlivé linie jsou nevyrovnané a moc nepasují do jednotného celku. Má vůbec tenhle superhrdina ještě co nabídnout? Má vůbec celý ten superhrdinský subžánr ještě co nabídnout, nebo to bude pořád jen o obměně elasťáků hlavního hrdiny? Mimochodem, elasťáky samy o sobě nestačí, jednou jsem si je vzal omylem na tělocvik a místo všeobecného respektu jsem sklidil všeobecný posměch. Ale to jen tak na okraj a recenzujeme dál. Film nezbytně zabrousí do minulosti, aby se měl pavoučník čím trápit v současnosti a pak nakonec ještě vygraduje k nešťastné události, která zas neslavně poznamená budoucnost... celkem bída být Spider-Manem, že? Vizuálně by to šlo, scénáristicky to kulhá na obě nohy a kvalitu dalších dvou dílů tipuju tak někam mezi Resident Evil 3 a 5 (tím nemyslím čtvrtý díl, který byl ještě celkem ucházející). Co se filmového přesahu týče... znáte ty filmy, co vám leží v hlavě ještě měsíce po zhlédnutí? Tak tohle není ten případ. První restartový díl si celkem pamatuju dodnes, tohleto se mi ze značné části vykouřilo z hlavy už ve chvíli, kdy pár minut po zhlédnutí přeskočilo v liště datum z 9. na 10. srpna. Jo a ještě technická: doporučil bych soudruhům z USA zkusit přiřadit záporákům i jinou národnost, než je německá a ruská. A když už mermomocí trváte na těchto národnostech, tak ať to aspoň není tak přiblblé karikování, Američané taky nejsou zrovna národ, co by si nezasloužil, aby se na něm zahraničné tvůrci jaksepatří vyřádili. Takže sečteno a podtrženo: znovu a lépe. Trochu uštěpačně tedy v závěru svého komentáře položím kousavou otázku: no není tahle série zralá na restart? ()

LabySo69

No kurva! Neni nic lepšího, než sledovat 100 minut zasraný romantický bláboly a podobný sentimentální sračky, protože přesně to žeru! Nechci spoilerovat a tak jen řeknu, že zásadní moment, kterej se odehraje při "Green Goblin scéně", se měl stát hned na začátku filmu, aspoň bych nebyl tak otrávenej, znechucenej a extrémně nasranej, že jsem přišel o dvě a půl hodiny mýho času. ()

RajAthen

Většinu filmu se divákovi může honit hlavou, zda je tak vskutku ubohý děj výplodem neschopnosti, povrchního kalkulu, nebo zkrátka faktu, že tvůrcům je to jedno. Děj je nahodilý, vnitřně neprovázaný (Peter začne pátrat po smrti svého otce jen tak z dlouhé chvíle.) a motivace padouchů povrchní (pokud vůbec). Proč Spiderman nemůže být veselé dobrodružství? To již žádné triky nezachrání. Tento druhý díl je definicí zbytečného filmu, dokonce bychom mohli shrnout, že i celý remake je zbytečný. A bojte se, jelikož Spiderman ještě několik přízvisek - bude tedy Ultimate Spiderman ještě ultimátněji horší? ()

Eventyrer

Pri prvom Amazing spiderman mi nevedelo napadnúť, čo vlastne ten film robí takým slabým. Je to jednoznačne hudba, ktorá nie je zapamätateľná a celkovej tvári filmu skôr škodí. Nie je to zimmerovka na ktorú som u Hansa zvyknutá. Ako tomu bolo aj pri jednotke, tak aj dvojka chce ukázať že nie je film len o superhrdinovi, akcii a vizuále, ale je aj dramatickým dielom, ktoré diváka chytí za srdce. Rovnako ako jeho predchodca, aj tu sa snažia násilne v očiach diváka vyvolať súcit, čo sa im však vôbec nedarí a všetky Peťkove slzy sú zbytočné. Amazing spiderman je iba vizuálna bomba na nedeľný večer. Kvitujem však humor, ktorým Spajdy oplýva, čo u predchádzajúcich starých spidermanoch chýbalo. ()

Mitisko odpad!

Nesympatickí herci, herci ktorí nie sú herci. K tomu som doslova alergický na tie americké múdra ktoré nenápadne vzdelujú celému svetu. V tomto snímku sa o to postarala tá odporná blondína o ktorú by som si neoprel ani bicykel a ktorej by som neveril ani to, že tráva je zelená, alebo hovno hnedé. Divákovi ostáva len domyslieť si ako taká odporná škaredá neherečka mohla získať tú úlohu. Réžia v tomto filme ani nieje. Myšlienka filmu typická americká čiže fantasmagorická nereálna kravina. Nevydržal som to dokonca, lebo už po prvých 10, minútach som vedel, že to bude neskutočná americká K.k.tina s prepáčením, ktorú nezachránia žiadne efekty ani bojové kulisy. Prvú polku som sa zamýšľal komu je ten film určený, lebo pre dospelých to teda nebolo už len to nelogické poskakovanie po kamióne a jonglovanie s uránom, ktorý je kurevsky rádioaktívny a práve preto je v sklenených tubičkách. Bože môj mám mráz na chrbte, keď si predstavím, že dnešné deti si týmto plnia mozog. Ak budem mať dieťa urobím všetko, preto aby som ho ochránil od týchto demagogických realitu pokrútených sračiek ako je toto. Nazval by som to kultovou sračkou roka. ()

Withree

Gosh, reklama na Sony s debilním záporákem číslo 1, s debilním záporákem číslo 2 a ještě debilnějším záporákem číslo 3. Emoce v závěru absolutně nefungovala, prostě všechno, nebo spíše většina věcí špatně. Když si představím, že bude film, kde bude záporáků tři prdele, osypou mě osypky. Ale zase abych nehanil, tak akce je velmi kvalitní. ()

Alfred Molina by se mohl vrátit jako Dr. Octopus

01.10.2020

V Sony chystají další pavoučí spin-off

V Sony chystají další pavoučí spin-off

23.03.2017

Minulý týden jste se dozvěděli, že dostane vlastní film Spider-Manův protivník Venom, a teď tu máme další projekt, který má rozšířit nový pavoučí vesmír. Scenárista Chris Yost (Thor: Ragnarok) dostal… (více)

Venom se znovu chystá do kina

Venom se znovu chystá do kina

17.03.2017

Vesmírný symbiont, který „posedne" Spider-Mana a posléze se stane jeho velkou nemesis, už byl na velkém plátně dvakrát. V závěru pavoučí trilogie od Raimiho jste ho určitě viděli, na konci Amazing… (více)