Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

• slovenský

Amazing Spider-Man 2

Akční / Dobrodružný / Fantasy

USA, 2014, 135 min (SE: 165 min)

Dobrá přehledná akce a neotravné 3d drží sto čtyřicet minut nudného Garfielda nad vodou. Alespoň, že Emma Stone je roztomilá... jediná naděje třetího dílu je spolehnout na charisma Dane DeHaana. Vzhledem k tragickým comicsovkám posledních let nadprůměr.(23.4.2014)

• Cival

Film bez charismatu. Marc Webb na to fakt nemá, bohužel. Ani sladká Emma Stone nezachrání sterilní romantickou linii, postavy jsou jinak strašlivě nevýrazné a záporáci bez osobního kouzla. Jistě, je to velkolepé, hlasité, trikově našláplé a s parádní Zimmerovou hudbou, ale to všechno je promarněné v naprosto bezkrevném blockbusteru, který vlastně ani na moment opravdu nezaujme. Teen restart prostě nezafungoval.(4.10.2014)

Když půjdeme do důsledku, tak jde pořád o intimní romanci dvou teenagerů, jimž osud příliš nepřál. Oproti jedničce řeší zásadnější životní rozhodnutí, která mohou ovlivnit nejen jejich budoucí život. V tom byla jednička a je i dvojka nejsilnější. Pak tu máme dvě vedlejší linie, kde v každé z nich jde o nenaplněné přátelství - obě spojuje postava Petera Parkera (Harry Osborn/Zelený Goblin), resp. Spider-Mana (Max Dillon/Electro), přičemž všechny tři linie (a vlastně i Parkerova čtvrtá o jeho rodičích, resp. o otci) se sbíhají v OsCorpu. Celé mi to přijde přehledně odvyprávěné a směrem do třetího dílu solidně vykopnuté, proto se se zdejším docela nízkým hodnocením příliš neztotožňuji.(15.9.2014)

Zhlédnuto v (3D) kině. Když to vezmu kolem a kolem, je tohle úplně ten samý film, co jednička. Jediné dva rozdíly jsou v akci a hlavním záporákovi. Akce je tu více a je opravdu nabušená a Jamie Foxx je opravdu dobrá volba pro Electra, který je Spider-Manovi více než důstojným protivníkem (když pomineme to do očí bijící klišé, že záporák nikdy nemůže být normální člověk, ale musí začít jako ABSOLUTNÍ nula). The Amazing Spider-Man 2 je perfektním příkladem filmu, který když sledujete (a speciálně v 3D, díky kterému vám někdy přijde, že opravdu lítáte společně se Spidym) tak se neskutečně bavíte, ale když si za pár dní zkoušíte vybavit nějakou opravdu parádní scénu, tak si vybavíte maximálně dvě, tři. A to je na film, který má dvě a půl hoďky, opravdu málo. Jen proto, že jsem prvnímu dílu dal tři hvězdy, tady musím jednu přidat, protože jak říkám, film jsem si opravdu užil více, ale nevím, opravdu nevím, jestli půjdu na případné pokračování do kina... 70 %.(9.7.2014)

• Davies182

U sta křižáků, to byl průser! Tenhle komentář je od stárnoucího, zatrpklého Daviese, a proto by jej nikdo neměl číst! V nejnovějším ukecaném, zamilovaném Garfieldovi vypadají pavoukovi jinak respektovaní záporáci jako hračky, za zmínku stojí možná jen pár scén s Electrem. Odnesl jsem si z toho tři fakt príma věci: bullet-time zábradlí, bullet-time pazouru z pavučiny a krutopřísnýho spider-kida. Jinak jsem jako druhý největší fanda ;) a sběratel Spideyho v Čechách (Pavlovský je holt jen jeden a Karel je macho na celej MARVEL, to neplatí) velmi, velmi znechucen. Co to kurňa bylo za debilní love-story a šílené dialogy? Chci sequel 500 dní se Summer, a chci jej hned. Po druhém Thorovi historicky druhá ambiciózní comicsovka, o kterou už pohledem nezavadím, sorry Péťo.(25.4.2014)

• - Max Dillon (Jamie Foxx) je – v komiksu s podtitulem „Muž zvaný Electro!“ z roku 1964 – běloch s krátkými zrzavými vlasy a dobrý opravář telegrafních linek, do něhož udeří blesk, který z něj udělá živoucí elektrický generátor. (spiderakhero)

• - Ve scéně, která se odehrává na náměstí Times Square, si můžeme povšimnout loga společnosti Disney, které koupilo práva na Iron Mana 1 (2008) a 2 (2010), Thóra (2011) a Kapitána Ameriku (2011). (Zdroj: bloomberg.com) (Dracconnis)

• - Ve scéně, kdy si Peter Parker (Andrew Garfield) prohlíží video na Youtube, je možné si všimnout lišty pod videem, kde jsou zobrazeny počty "like" a "disslike", přičemž počet negativních hlasů je 0. To znamená, že by lišta měla být zbarvena jen zeleně,v e filmu je však z části šedá. (StudioKast)