Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

• slovenský

Amazing Spider-Man 2

Akční / Dobrodružný / Fantasy

USA, 2014, 142 min (SE: 165 min)

Technicky (kamerově, střihově, třikově) o něco usazenější a tedy lepší, než jednička. Jinak ale k uzoufání prázdné, nudné, se spoustou zbytečných odboček a zoufale nevyužitými záporáky. Takhle se s příběhem nepracuje. I třetí Spidey od Sama Raimiho, který je obecně považován za přeplácaného je mnohokrát lepší, než tohle... Potěší pár momentů, které jsou jako samostatný výjev impozantní. Jako celek ale těžce dysfunkční..(24.4.2014)

Deja-vu spred siedmich rokov. Po prekvapivo slušne rozbehnutej prvej časti som čakal viac. Tá síce neočarila žiadnym prevratným pohľadom na vec ako to bolo v prípade novej batmanovskej trilógie, korene a zrod teda Spideyho ostali stále tie typicky comicsové, no potešil záporák, svižné tempo, kvalitná akcia a hlavne upriamenie na postavu samotného Spidermana. Raimiho tretí príspevok do pavučej série už mal akýsi nešťastný telenovelácky nádych, ktorý mi začal rezonovať v hlave už po pár minútach v tomto filme. Upriamenie pozornosti na nešťastnú lásku, ktorej osud nepraje, nech si Webb šetrí na ďalšie nezávislé rom-comy. Nevravím, že by chémia medzi Garfieldom a Emou Stone nefungovala, no v prostredí akčného blockbusteru na takéto výstrelky jednoducho nie je miesto, hlavne ak má film takmer dve a pol hodiny. Garfieldov Spidey však mnohé zachránil, nemyslím tým len opäť celý New York pred zlosynmi, ale hlavne udržal pri živote tento film. Miestami dobré hlášky, akcia mala náboj, zamrzelo znova zbytočné 3D, Electro ako záporák mohol ukázať viac, naštastie mu sekundoval Osbourne Jr. Dúfajme, že scenáristi ďalšieho dielu trošku zapracujú, povolia uzdu fantázie, prípadne uštedria tejto sérii trošku pochmúrnejší feeling, rád by som si totiž konečne pozrel spider-mana a nie spider-boya. 65%.(8.5.2014)

Cywe. Blockbuster, za kterej někdo vyhodil 250 milionů dolarů a úplně zbytečně, protože jediná věc, co to drží nad vodou, je neodolatelný cukrovaní mezi Garfieldem a Stoneovou, který nepotřebuje jedinýho trikaře. Webbovi to fakt stoprocentně oddřeli skvělí herci, bez nich by to bylo jen zaměnitelný superhrdinský hopsání, který rozhodně není zábavný celých 142 minut. To ostatně není ani s těma hercema. Ale přece jsem se častěji bavil a usmíval, než... no, nebavil. 70%(24.4.2014)

Rozpočet $200miliónovTržby USA $202,853,933Tržby Celosvetovo $708,982,323Tržby za predaj Blu-ray v USA $25,611,264Tržby za predaj DVD v USA $21,178,248║ V prvom rade treba dať poklonu tvorcom ohľadne využitia 3D efektu, opäť potvrdili že v tomto smere môže film vyniknúť k lepšiemu dojmu a práve táto nová séria Spider-man dokázala ako jedna z mála filmových 3D verzii skutočne dodať ten pravý dojem poriadného priestorového efektu, takže v tomto ohľadne veľké plus pre film. Príbeh je klasický schématický, bez nejakých prekvapivých zvratov, dosť sa tu vsádza na romantickú notu a mladým hercom to aj ide a sekne ale čo je moc to je moc a časom to začne zbytočne brzdiť dej a práve hlavný zloduši tým pádom majú menší priestor, priestor ktorý mohli lepšie vystužiť rozsiahlejšou komunikáciou s Petrom Parkerom/ Spider-manom, lebo tie spoločné úseky z mladým Harrym Osbornom a Maxom/Elektrom boli veľmi intenzívne, vtiahli do deja, zaujali, bolo cítiť napätie, dokonca aj tie humorné frky tam sedeli, veru škoda že sa tvorcovia viac nearanžovali v tomto smere. Bonbónik boli opäť Spider-manové efektné premety, skoky, záchranné akcie, súperenie, komické vsuvky zo zachránenými, fakt delikatesa, dokonca aj pubertálny podtón a správanie postavy Spidermana sa dá zniesť, je to proste iná séria než od Raimiho ktorú mám len o niečo málo radšej než túto, ktorá má samozrejme čosi do seba, na záver Hans Zimmer je aktuálne najlepší skladateľ, opäť zložil úžasný heroický motív, je to hudobný klenot. /videl v kine 3D verziu: 80%/(19.5.2014)

• TeeAge

|| Scenár: Alex Kurtzman, Roberto Orci, Jeff Pinker | Hudba: Hans Zimmer, The Magnificient Six | Distribúcia: Sony Pictures Releasing | Štúdio: Columbia Pictures, Marvel Entertainment | Rozpočet: 200 miliónov $ | Tržby: 708,050,837 $ || Ahoj, Spidy. Marvel ťa pochoval na veky vekou. Aspoň u mňa určite. Pozitívne momenty sa našli, hlavne vďaka osobám Jamieho Foxxa a Danea DeHaana, ale to je v dvaapolhodinovom komixovom epose pramálo. Nevypracované postavy, nedotiahnutý dej, nevyužitý potenciál audiovizuálnej stránky monštróznych možností. Som zvedavý, do kedy sa nechá Zimmer nahovoriť na účasť v podobných nezmysloch. Každopádne, svoje najlepšie harmónie tomuto kusu určite neprepožičal... :D 42% | Blu-Ray, THX, EN DTS |(7.8.2014)