Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

• slovenský

Amazing Spider-Man 2

Akční / Dobrodružný / Fantasy

USA, 2014, 142 min (SE: 165 min)

Prakticky stejné pocity jako u předchozího dílu, u závěrečných titulků mi bylo líto toho promarněného potenciálu. Myslím si totiž, že tvůrci drželi v ruce materiál, který měl na to stát se nejlepším filmem o Spider-Manovi, ale Marc Webb to prostě nezvládl. Opět největším kamenem úrazu jsou záporáci. Celá postava Electra je tak neskutečně přitažená za vlasy, Jamie Foxx je zde nesnesitelný a pak ten přerod Harryho, ten by si zasloužil mnohem více času, to co Raimi rozvíjel tři filmy, musel Webb nacpat zhruba do půlky jednoho filmu a tak to logicky ani nemohlo mít patřičný dopad. Škoda ještě těch závěrečných 5 minut, ty bych vystřihla úplně, protože tak totálně vyšuměl do ztracena ten jistý emocionální bod v Peterově životě. Už nějak nevěřím, že by to mohlo vyjí třeba napotřetí.(14.5.2014)

Dvojka srovnala akční deficit jedničky (stejně jako Raimi ve své trilogii), ale záporáci zůstali stejně tragičtí jako minule, IQ scénáře je ještě nižší a z osobní/romantické linie se vytratily životnost a kouzlo, kterými je Webb obdařil poprvé - jak mi byl Garfield svým výkonem v jedničce sympatický, tady skoro vůbec. Ale pár zajímavých scén by se našlo, např. první souboj s Electrem (kdy záporák formuje svou motivaci během akce a když před ním Spidey zachraní nevinné kolemjdoucí, je to krásný heroický moment) nebo emotivní rozhovor s tetičkou May o Peterově otci. A co se toho ostatními zmiňovaného stalkování týče, je o to znepokojivější, že Garfield při něm vypadá jako mladý Anthony Perkins a obětí jeho stalkování je blondýna.(1.5.2014)

,,TENTOKRÁT BYSTE MĚ MĚLI RADĚJI ZABÍT. PROTOŽE JESTLI TO NIKDY NEUDĚLÁTE, TAK ZNIČÍM VEŠKERÉ SVĚTLO. KAŽDÝ VE MĚSTĚ POCÍTÍ JAKÉ TO JE ŽÍT V MÉM SVĚTĚ! VE SVĚTĚ BEZ MOCI. VE SVĚTĚ BEZ SLITOVÁNÍ. VE SVĚTĚ BEZ SPIDER-MANA. A VŠICHNI BUDOU MOCT VIDĚT, KDO DOOPRAVDY JSEM. PROTOŽE JÁ JSEM ELECTRO.....“ /// Tak jako předtím, Webb zdánlivě recykluje. Ovšem snaha o nový kousky na mě nefunguje. Peterovi zdrhá stará do Anglie (logicky, páč ho miluje), a pak je tady ta modrá příšera… to je prostě marný! Remake – neremake týdle pavoučí série mě nebere. Nebavěj mě ty lidi a už vůbec nevzbuzujou nějaký emoce. Technicky hezoučký, a obecenstvo nespjatý se starým Parkerem by mohlo prožít nejeden orgáč. A tak neutrálně pravím: ,,ať si točí, stejně je druhej!“. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Raimi a jeho pavouk mi můžou políbit (třeba) prdel. 2.) Mý dětství bylo obětovaný něčemu většímu. 3.) Thx za titule ,,.Bac.“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE *** NAPĚTÍ *(9.8.2014)

• arachneuss

Jak překopat nepsaná pravidla pro „marvelovské“ filmy 101... a taky jak na to násilně naroubovat několik desítek minut čistě průměrné slátaniny. Takhle se promrhává obrovský potenciál a v případě Marca Webba i talent.(24.4.2014)

Série s Garfieldem je nepochybně sympatičtější než ta o dekádu starší, ač vizuál mají skoro stejný a love story rovněž. Emma Stone je ale přirozenější, Spider Man lidštější (reálnější) a akce robustnější. Pořád je to ale nejvíce dětský komiksový hrdina z těch hlavních a pořád to není uchopené tak jak by mohlo být - resp. pořád je to sterilní hollywoodský biják s množstvím klišé, otřepaných scén a očekávaných twistů, které by tam vůbec nemusely být. Po dvacáté pořád to samé. Je to sice sympatické, ale už se to přejídá.(1.5.2014)

• - Film je zaštítěn společností Sony, napříč snímkem se tedy vyskytuje hned několik telefonů Xperia od Sony Mobile. Jeden ze starších modelů vlastní sám Peter Parker (Andrew Garfield), při scéně na Times Square si zase lze všimnout reklamy na mobil a tablet s označením Z na elektronickém billboardu. (M.u.t.t.t.y)

• - Spoiler: Ručičky věžních hodin se – v okamžiku smrti Gwen (Emma Stone) – zastaví na 1:21. Tento čas odkazuje na 121. číslo komiksu s podtitulem „Noc, kdy zemřela Gwen Stacyová“ z roku 1973, v němž ji Zelený skřet (Dane DeHaan) shodí z mostu George Washingtona. V komiksu navíc zůstává otázka, zdali Gwen byla mrtvá ještě předtím, než spadla, nebo ji Spider-Man (Andrew Garfield) zlomil vaz, když chytil její nohy pavučinou. (Shadowspark)

• - Ve 24. minutě filmu vidíme, že Peter Parker (Andrew Garfield) má v pokoji plakát k dokumentu Dogtown and Z-Boys (2001). (spiderakhero)