poster

Amazing Spider-Man 2

 • anglický

  The Amazing Spider-Man 2

 • slovenský

  Amazing Spider-Man 2

Akční / Dobrodružný / Fantasy

USA, 2014, 135 min (SE: 165 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • arachneuss
  **

  Jak překopat nepsaná pravidla pro „marvelovské“ filmy 101... a taky jak na to násilně naroubovat několik desítek minut čistě průměrné slátaniny. Takhle se promrhává obrovský potenciál a v případě Marca Webba i talent.(24.4.2014)

 • Rogue
  ***

  Dobrá přehledná akce a neotravné 3d drží sto čtyřicet minut nudného Garfielda nad vodou. Alespoň, že Emma Stone je roztomilá... jediná naděje třetího dílu je spolehnout na charisma Dane DeHaana. Vzhledem k tragickým comicsovkám posledních let nadprůměr.(23.4.2014)

 • Tom Hardy
  ***

  Solidní v detailech, sebejisté v akci, s parádním 3D (to je stále extrémní vzácnost) a jedním zatraceně silným a dospělým momentem. Na druhé straně se film drolí díky nezajímavým záporákům a nejasné cílovce. Někdy je úmyslně komiksově naivní (jako když se malé dítě postaví pro záporákovi), jindy jen vyloženě béčkově hloupý (během pádu letadla se uploaduje soubor na internet... a to někdy v roce 2000!), k tomu teenagerovská romance jak z Dawsonova světa a až příliš tlačené hlášky, které především v první třetině dělají ze Spider-Mana namyšleného fracka. V rámci celku nicméně převládají pozitivní dojmy. Konečně se odvyprávěl nový příběh, tempo příliš nestagnuje a když už se má něco dít, je rozhodně na co se koukat. Kdyby nebyl Electro politováníhodný chudáček ale důstojný soupeř, bylo by to na 80%. A potitulková scéna je vyloženě tragická. 70% Více zde.(24.4.2014)

 • M.a.t.t.
  ****

  Že Marc Webb zvláda na jednotku vzťahové časti, nie je prekvapením (argumenty, že sa rieši piaty krát to isté neberiem, obzvlášť k začiatkom to patrí), tým je, o koľko opulentnejšie a zábavnejšie sú akčné scény. Je trochu škoda, že scenár sa snaží riešiť príliš veľa zápletiek súčasne a aj napriek štedrej minutáži niektoré pôsobia okresane. Ani Electro nie až tak dôstojný protivník, ako by sa dalo čakať, Harry Osborn v podaní Daneho DeHaana ale v mnohom prekonáva aj Jamesa Franca. Menšie výhrady by sa našli, potenciál stále nie je vyťažený naplno, ale ako ako dynamická oddychovka, naviac podporená výborným Zimmerovým soundtrackom, aj druhý Amazing Spider-man funguje výborne. Zásluhu na tom má samozrejme aj silný záver a prísľub Sinister Six.(19.7.2014)

 • Skejpr
  ***

  Technicky (kamerově, střihově, třikově) o něco usazenější a tedy lepší, než jednička. Jinak ale k uzoufání prázdné, nudné, se spoustou zbytečných odboček a zoufale nevyužitými záporáky. Takhle se s příběhem nepracuje. I třetí Spidey od Sama Raimiho, který je obecně považován za přeplácaného je mnohokrát lepší, než tohle... Potěší pár momentů, které jsou jako samostatný výjev impozantní. Jako celek ale těžce dysfunkční..(24.4.2014)

 • - Ve 24. minutě filmu vidíme, že Peter Parker (Andrew Garfield) má v pokoji plakát k dokumentu Dogtown and Z-Boys (2001). (spiderakhero)

 • - Okrem New Yorku, kde prebiehala väčšia časť natáčania, pracovali filmári aj v kalifornskom Los Angeles. (MikaelSVK)

 • - Ve scéně, kdy Harry Osborn (Dane DeHaan) vstupuje do zvláštního sektoru v budově Oscorp, je v pozadí slyšet skladba od Hanse Zimmera, která se objevila již ve hře "Crysis 2" při úvodní scéně, na níž Zimmer rovněž pracoval. (Will_X)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace