Amazing Spider-Man 2

Amazing Spider-Man 2, The

• slovenský

Amazing Spider-Man 2

Akční / Dobrodružný / Fantasy

USA, 2014, 142 min (SE: 165 min)

Na rozdíl od předchozího dílu, který se mi zalíbil až napodruhé (napotřetí), mi tenhle Spider-Man zachutnal ihned. Nebudu zastírat, že zabodoval především tím, že přibylo nadhledu a opravdu vtipných momentů, nicméně stejnou měrou za to může i vcelku bombastická akce - mnohem lepší a nápaditější než v jedničce. Herci jsou do jednoho naprosto přirození, sympatičtí, a záporáci střídavě vzbuzují soucit i nahání hrůzu, tak, jak to má být. Finále mě nutilo zadržet dech, ač jsem věděl, co přijde. Navíc, světe div se, ani nelituji, že Jamese Hornera vystřídal Hans Zimmer, protože zase po nějaké době (spolu s pár dalšími lidmi, které neznám) dal dohromady opravdu povedenou hudbu kombinující klasický orchestr a elektroniku, a Spider-Mana vybavil fajn fanfárovým motivem. Škoda jen, že Osborn ml. nedostal více prostoru, klidně na úkor roztahané romantické linky Petera a Gwen.__P.S. Scéna v titulcích zhola zbytečná a nijaká, ačkoliv ze světa X-Men.__P.P.S. A co vrah strýčka Bena? Dojde na něj v příští části?(23.4.2014)

Rozpočet $200miliónovTržby USA $202,853,933Tržby Celosvetovo $708,982,323Tržby za predaj Blu-ray v USA $25,488,390 //počet predaných kusov 1,066,448Tržby za predaj DVD v USA $20,680,746 //počet predaných kusov 840,978║ V prvom rade treba dať poklonu tvorcom ohľadne využitia 3D efektu, opäť potvrdili že v tomto smere môže film vyniknúť k lepšiemu dojmu a práve táto nová séria Spider-man dokázala ako jedna z mála filmových 3D verzii skutočne dodať ten pravý dojem poriadného priestorového efektu, takže v tomto ohľadne veľké plus pre film. Príbeh je klasický schématický, bez nejakých prekvapivých zvratov, dosť sa tu vsádza na romantickú notu a mladým hercom to aj ide a sekne ale čo je moc to je moc a časom to začne zbytočne brzdiť dej a práve hlavný zloduši tým pádom majú menší priestor, priestor ktorý mohli lepšie vystužiť rozsiahlejšou komunikáciou s Petrom Parkerom/ Spider-manom, lebo tie spoločné úseky z mladým Harrym Osbornom a Maxom/Elektrom boli veľmi intenzívne, vtiahli do deja, zaujali, bolo cítiť napätie, dokonca aj tie humorné frky tam sedeli, veru škoda že sa tvorcovia viac nearanžovali v tomto smere. Bonbónik boli opäť Spider-manové efektné premety, skoky, záchranné akcie, súperenie, komické vsuvky zo zachránenými, fakt delikatesa, dokonca aj pubertálny podtón a správanie postavy Spidermana sa dá zniesť, je to proste iná séria než od Raimiho ktorú mám len o niečo málo radšej než túto, ktorá má samozrejme čosi do seba, na záver Hans Zimmer je aktuálne najlepší skladateľ, opäť zložil úžasný heroický motív, je to hudobný klenot. /videl v kine 3D verziu: 80%/(19.5.2014)

Dvojka srovnala akční deficit jedničky (stejně jako Raimi ve své trilogii), ale záporáci zůstali stejně tragičtí jako minule, IQ scénáře je ještě nižší a z osobní/romantické linie se vytratily životnost a kouzlo, kterými je Webb obdařil poprvé - jak mi byl Garfield svým výkonem v jedničce sympatický, tady skoro vůbec. Ale pár zajímavých scén by se našlo, např. první souboj s Electrem (kdy záporák formuje svou motivaci během akce a když před ním Spidey zachraní nevinné kolemjdoucí, je to krásný heroický moment) nebo emotivní rozhovor s tetičkou May o Peterově otci. A co se toho ostatními zmiňovaného stalkování týče, je o to znepokojivější, že Garfield při něm vypadá jako mladý Anthony Perkins a obětí jeho stalkování je blondýna.(1.5.2014)

• RedAK

Bohužel jsem už navždy poznamenán půvabným kouzlem esteticky odporného pomatence Megvájra, který společně se svoji nazzipatkou spider-manovi dodal tu správnou úroveň pojašenosti. Ale tady ten Gárfíld? Pche! Precizně vymodelovaný plájbój, co vypadá za všech okolností stejně perfektně; když prší, když fouká, když sněží, když sere. Zločince chytá s ukazováčkem v nose, malíčkem v uchu, prostředníčkem v prdeli a u toho stíhá sázet hlášky, za které by se nemusel stydět ani Chuck Norris. Trapný příběh prošpikován ještě trapnější milostnou linií film také věru nezachrání. Marc měl určitě zůstat u těch přesládlých romanťáren a nesrat do filmu tunu digitálních fíčurinek. Vizuální háv to má nepochybně na obstojné úrovni, ale obdobné efekty se na nás dnes valí doslova ze všech stran a já se bojím, když si jdu do špajzky pro šišku lovečáku, že na mě vyskočí hobití transformer s invazí mumifikovaných avengerů. Dokud nevopíchám Tobeyho, můj duševní blok mi zřejmě nikdy nedovolí napálit této sérii více jak dvě hvězdy.(23.4.2014)

,,TENTOKRÁT BYSTE MĚ MĚLI RADĚJI ZABÍT. PROTOŽE JESTLI TO NIKDY NEUDĚLÁTE, TAK ZNIČÍM VEŠKERÉ SVĚTLO. KAŽDÝ VE MĚSTĚ POCÍTÍ JAKÉ TO JE ŽÍT V MÉM SVĚTĚ! VE SVĚTĚ BEZ MOCI. VE SVĚTĚ BEZ SLITOVÁNÍ. VE SVĚTĚ BEZ SPIDER-MANA. A VŠICHNI BUDOU MOCT VIDĚT, KDO DOOPRAVDY JSEM. PROTOŽE JÁ JSEM ELECTRO.....“ /// Tak jako předtím, Webb zdánlivě recykluje. Ovšem snaha o nový kousky na mě nefunguje. Peterovi zdrhá stará do Anglie (logicky, páč ho miluje), a pak je tady ta modrá příšera… to je prostě marný! Remake – neremake týdle pavoučí série mě nebere. Nebavěj mě ty lidi a už vůbec nevzbuzujou nějaký emoce. Technicky hezoučký, a obecenstvo nespjatý se starým Parkerem by mohlo prožít nejeden orgáč. A tak neutrálně pravím: ,,ať si točí, stejně je druhej!“. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Raimi a jeho pavouk mi můžou políbit (třeba) prdel. 2.) Mý dětství bylo obětovaný něčemu většímu. 3.) Thx za titule ,,.Bac.“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE *** NAPĚTÍ *(9.8.2014)