Amazing Spider-Man 2

• USA The Amazing Spider-Man 2 (více)
USA, 2014, 142 min (Special Edition: 165 min)

Být Spider-Manem (Andrew Garfield) je skvělé. Peter Parker nezná úžasnější pocit než se prohánět mezi mrakodrapy, být skutečným hrdinou a trávit čas s Gwen (Emma Stone). Být Spider-Manem ale má také svou cenu: jedině Spider-Man je schopen ochránit ostatní Newyorčany před pozoruhodnými padouchy, kteří město ohrožují. Když se na scéně objevuje Electro (Jamie Foxx), je Peter nucen čelit nepříteli, který je mnohem silnější než on sám. A když se vrací i jeho starý přítel Harry Osborn (Dane DeHaan), uvědomuje si Peter, že všechny jeho nepřátele něco spojuje: společnost OsCorp. (Falcon)

Triple H

Komentár k jednotke som končil slovami, že je určite čo zlepšovať. Emma Stone v jednom článku uviedla, že celý tím si je vedomý neuspokojivosti prvého dielu a chcú dvojku posunúť niekam inam. Tipujem, že Marcovi Webbovi musela byť potreba niečoho šťavnatejšieho jasná tiež. O to prekvapivejší je výsledok. Kánon až tak našprtaný nemám, ale línia s Petrovými rodičmi mi stále príde vycucaná z prstu a silno nezaujímavá. Dane DeHaan je fajn herec, ale má dva problémy. Prvým je štylizácia do emo zbohatlíckeho gaya a druhým je scenár. Kurtzman a spol. chcú za jeden film stihnúť 1) predstaviť Harryho ako postavu, ktorá má naše sympatie, 2) vybudovať vzťah s Petrom, 3) postupne začať prechod k zlu a 4) nakoniec tento prechod aj dokončiť. Keby každý z uvedených bodov nevyfasoval maximálne dve scény, tak by to aj bolo realizovateľné (viď. Harvey Dent v TDK). Jedna z najkľúčovejších postáv je tak preletená z rýchlika a kvôli tomu samozrejme ani nefunguje. Franco vyhráva na celej čiare. Electro je vizuálne efektný (a tvorcovia IMO neskrývane vykrádajú Dr. Manhattana z Watchmen), ale iný dojem nezanechá. Pred zmenou sa jedná o karikatúru, príčina zmeny je až cartoonovo prepálená a po nej je z postavy zase zloduch najzloduchovatejší. Jamie Foxx síce robí čo môže, ale proti prázdnemu scenáru nemá šancu. Jediné veci, ktoré aspoň ako-tak fungujú sú spoločné scény Petra s Gwen a Petra s tetou May. Webb ukazuje, že jeho sila je práve v intimite a zároveň môže ďakovať Garfieldovi, Stone a kupodivu aj Sally Field. Tá s Garfieldom odohrá jednu vynikajúcu dramatickú scénu, ktorá je až zarážajúco dobre podaná. Jedná sa však len o ojedinelý záchvev silnejšieho zážitku, ktorý vo zvyšku filmu nenájdeme. Prehustený dej je roztrieštený tak, že film si nemá šancu vybudovať gradáciu a potenciálne silné momenty vyznievajú do stratena. A že sa ich objaví. Webb si skrátka odkrojil sústo, ktoré napriek snahe nedokázal prežuť do stráviteľnej formy. Komiksový žáner sa v posledných rokoch vďaka Nolanovi, Whedonovi a koniec-koncov aj Snyderovi (Watchmen, Man of Steel) posunul či už obsahovo, alebo z hľadiska epickosti niekam ďalej. Webbov Spider-Man na druhú stranu staromilsky kombinuje prístup Raimiho s over-the-top prístupom komiksov z 90. rokov (Dr. Kafka ako keby sem priletel od Schumachera). Nevravím, že nevie pobaviť, ale mám pocit, že trochu zaspal dobu. Zároveň mi chýba úprimné srdiečko - absentuje entuziazmus a kreativita. Na ich mieste je štandardná komiksová vata a snaživí herci, ktorí však zázraky nevyčarujú. Skrátka chýba osobitejšie režijné vedenie. V kombinácii s nedotiahnutým scenárom tak dvojka úžasného pavúka nedopadla práve najslávnejšie a obávam sa, že lepšie to už s týmto tímom nebude. V Sony by sa mali úplne seriózne vážne zamyslieť čo chcú robiť ďalej. Riskujú, že potenciálne najvýnosnejšiu sériu si zabijú na niekoľko rokov dopredu. P. S.: Angažovanie Zimmera bol dobrý krok a tento matador si tak na konto okrem Batmana a Supermana pripisuje posledného zo svätej trojice supehrdinov. Gratulujem. Nepredvádza nič úžasné (s výnimkou motívu Electra, ktorý funguje parádne), ale oproti nudnému Hornerovi sa jedná o obrovské zlepšenie. () (méně) (více)

kjakob

Marc Webb měl po solidní jedničce k dispozici větší rozpočet a na filmu je to znát. Akce je přehledná a efektní, děj je rozmáchlejší a není nouze ani o dějové twisty. Ale jinak se AS2 nechytá a ke konci to spíš vypadá, že se tu dává až příliš prostoru otevřeným vrátkám pro další pokračování. Je to škoda, rozehrají se zajímavé dějové linky, ale jen proto, aby se čekalo co se stane v AS3. Sony má evidentně se Spider-man universe velké plány, ale zatím zůstává jen u nesplněných slibů. Btw pokud jste viděli trailery, máte z valné většiny vyspoilovaný film. ()

Doudis19

Ty kecy, bože ty kecy. Příšerně otravné dialogy naprosto zabijí všechen potenciál, který se skrývá za vynalézavou, Webovou režiií i perfektními padouchy. Typově stejné problémy jako jednička. ()

Mr.Ripley

Dějově natolik překombinované, až žádná linka nemá hloubku natož čas na vývoj. Přebarvičkované natolik, až si z toho epileptici museli připadat jako v říši divů. Přepálené natolik, až si u toho každý druhý divák s půlkou funkční hemisféry musel píchat kofein do žil, aby vydržel do konce. Shrnuto, podtrženo - ještě zbytečnější a otravnější než předchozí část. Marcu, spas svou režisérskou duši a vrať se zpět k indie žánru, jež ti tolik slušel! ()

chelseaman22

Nejhorší na tom je, že Zimmer svou hudbou způsobil impotentnost divákovy, a tudíž jediným faktorem, jež s divákem cloumá je Emička Stounů. Neuvěřitelně trapný Spider-man vol. 2 opět nabízí bukvu Gárfílda, jehož otec zjevně sedí v dozorčí radě nějakého slavného konglomerátu - jinak si výskyt toho hmyza na scéně nedokáži vysvětit! Alespoň, že závěr byl chmurný jako každoroční novoroční vyhlídky. 30% ()

Aargh

Garfield se konečně naplno dostal do role, romantika funguje, záporáci i akce je slušná a jistá scéna ve věži patří k tomu nejlepšímu z této i předchozí série. Za mě prozatím nejlepší pavoučí celovečerák. ()

tatanapope

Film pojat v podstatě trochu jinak , ale základy v podstatě stejné jako u původní verze . Pár nových nápadu , trochu vtipu navíc za co také přidávám malé bezvýznamné plus , ale efekty přeplácané , děj nic moc a herec na hlavní roli mi od začátku přišel jako absolutně nevhodný kandidát , člověk by čekal někoho o chlup staršího a vyvinutějšího , aby bylo na co koukat . Nu nic , film to nebyl špatný a dívat se na to dalo . Viděno v rámci Season Challenge Tour 2015 ()

kumpi

Kromě vizuálního zpracování, které je uchvatné, musíme vyzvednout jednoznačně soundtrack. I když ve filmu bylo zase hodně klišé a romantiky, stejně si musím říct, že to ke Spideymu asi patří a to samé platí o zbytku superhrdinech. Řada Amazing mně hodně baví a jen tak dál. ()

A.L.E.S.

Film jsem navštívil bez jakékoliv přípravy, asi proto jsem z něj měl větší radost než ostatní, kteří si o něm museli přečíst úplně všechno. Už minule jsem totiž napsal, že se na Andrewa Galfielda pěkně kouká. To platí i tady, byť jsem zápletku tušil už od začátku (Příběhy Alfreda Hitchcocka mě v tomhle ohledu vycvičily dokonale). Být Spider-Manem je skvělé, ale každý si uvědomí, že takový dětský sen něco stojí. O velké moci a zodpovědnosti se toho napsalo a natočilo spousta, není třeba toto téma rozebírat. Od minula zůstalo tentokrát oko suché, ale i přesto jde o solidní pokračování. Napsal bych toho více, ale nerad bych vyzrazoval děj. Jednu hvězdu za to, že se mi zkrátka některé scény a průběh děje nelíbily. ()

kinghome

Musel jsem trochu rozdýchat to hodnocení vocasů tady na csfd, poslední dobou mi ty lidi příjdou debilnější než normálně, hlavně ty odpady jsou směšný. Naštěstí se to s větším množství hodnocení trochu srovnalo a Spider man se dostal alespoň do červených čísel. No nic, nejdřív jsem dal 5*, ale musím říct, že to bylo moc unáhlený, přehlížel jsem kýč a romantickou linku, protože se mi strašně líbila akce, záporáci a úžasný efekty, ve 3D to vypadá božsky! Ale postupem času musím říct, že mi tam vážně ten kýč vadil ,hlavně u scény s letadly, to bylo vážně jedno velký WTF, který nedávalo smysl a bylo to debilní, k tomu ta romantická linka není moc dobrá, hrozně nudná, ale rozhodně tam není tak dlouho, jak tu někteří píší! Navazuje na ní hromada akce, která stojí za to. 5* bylo přehnaný, ale těch 80% by si to zasloužilo, na rozdíl od jedničky jsou tu úžasný záporáci, hlavně Harry Osborn je největší sympaťák a jako Green Goblin je ještě lepší, a na konci jak se objeví Rhino? No pecka, už se těším na další díl. Abych to shrnul, tak je to jedna z nejlepších marvelovek, která je vtipná a je v ní hromada akce, najde se i scéna, kterou vážně nikdo nečekal, takže já jsem spokojenej. Odpadáři, vyližte si prdel! ()

LiborGondek

Nemůžu říct, že by tomu chyběly efekty, to ne. Ale ten příběh samotného Spider-Mana mi už prostě nepřipadá tak zajímavý. To víte, když bych viděl už šestý remake Avengers, taky by mě to už asi tak nebralo. Ale, že by to bylo špatně, to se také říct nedá. Ten správný výraz by mohl být zbytečný. 70% ()

FaceMan

Pokračovanie nezmyselného amazing spider-mana je už o niečo lepšie oproti jednotke. Narozdiel od jednotky to má väčší význam a záporných hrdinov pribudlo o niečo viac. Webb nám posiela 142 minút dlhý film v ktorom to moc nefunguje. Začiatok má pomalý rozbeh, ktorého jediné pozitívum pre mňa má sympatický hlavný hrdina(Andrew Garfield). Časom sa ale film celkom slučne rozbehne a začínam menej ľutovať peniaze ktoré som za to utratil. Jamie Foxx podáva dobrý výkon a hneď som si ho obľúbil. Harry tam je len ako okorenie hlavnej zápletky. Priznávam sa že koniec ma milo prekvapil, a urobil mi nečakaný moment vo filme. Každopádne nemôžem zabudnúť na dĺžku filmu ktorá mi veľmi vadila. Dabing tomu tiež nedával zdrovna najlepšiu náladu. Je tu ale predsa len vidieť posun do predu oproti jednotke. Pre mňa podívaná na ktorú si o týždeň ani nespomeniem. Uvidíme možno trojka bude zas o niečo lepšia. ()

st.jim

Máte neskutečně hezký oříšek, který když rozlosknete, tak je prohnilý. Podobně je to i tu. Americká slátanina ve velmi pěkném kabátku :) ()

Dado

Odmyslite si pútavé akčné scény a perfektné vizuálne efekty, na ktorých skutočne vidno, že stáli poriadny balík, a zostane vám prakticky len tuctová dejová línia, ktorá sa narozdiel od prvého dielu síce snaží tváriť, že prináša niečo serióznejšie a hlbšie, no existenciálne problémy Spider-Mana v skutočnosti omnoho zaujímavejšie a v prvom rade skôr spracoval už Sam Raimi v druhej časti jeho trilógie o pavúčom hrdinovi. Keď sa k tomu pridajú zbytočne naťahované romantické pasáže, nevýrazný záporní hrdinovia a Andrew Garfield s jeho ťažkopádnym herectvom, film až na spomínané vizuálne orgie a skvelú Zimmerovu hudbu vlastne ani nemá čo výraznejšie ponúknuť. Ako oddychový blockbuster to však nesklame. (60%) ()

viperDavid

Vlastně je to celé o tom někomu nakopat zadek. V pozadí love story bez happy endu a v popředí žárovka s mladíkem s křivými zuby. Ale zase to tak špatné nebylo, jen mi přijde, že u jedničky jsem se bavil mnohem více ()

filmmovier

No já nestačím zírat. Udivuje mě, jak je tohle zatraceně cool, neskutečná akční jízda a pro mě zatím nejlepší zážitek tohoto roku. Už jednička mě naprosto dostala, ale tohle je ještě o kousek lepší, hluhých míst je velice málo, narozdíl od jedničky a hned od začátku je to řádně nabušené. Neskutečná komiksová jízda s vražedným tempem, uspokojivým počtem vtipu a skvělým scénářem. Rhino byl fajn, Jamie Foxx taky (velice oceňuji kvalitní výběr záporáků, Goblin už tak působivý nebyl). Andrew Garfield si Spideyho řádně vychutnává a cameo Stana Leeho bylo velmi povedené. Jinak všechno při starém - délka možná přehnaná, ale vlastně tak akorát, protože to opravdu nenudí, Harry Osborne je pořád stejně nesympatickej (ale opravdu strašně moc) a ke Gwen jako postavě si pořád nějak nemůžu najít cestu, i když bylo finále, na které jsem se tak těšil, opravdu dojemné. Triky luxusní, všechno to působí opravdu nádherně a trilogie Sama Raimiho (i když mám první dva filmy docela rád), působí velice, velice nudně. Takhle má vypadat pořádná Spideyho adaptace, geniálně obsazená, nabušená od začátku do konce, svižná, prostě velkolepá. Chci další dávku, okamžitě, a na zlatým podnose. Docela mě zajímá nová podoba Mary Jane. Tohle je trefa do černého. I když je modrá slušivá, tyhle filmy by si zasloužily být mnohem, mnohem výš, i když procentuálně jsou na tom naprosto stejně (aspoň něco). Za mě obrovská spokojenost, v té várce úchvatných efektů, které jsou mnohem lepší než v jiných filmech, pro mě Spidey získává nový rozměr. Mark Webb je borec. 100% nestačí! Opravdu nechápu, jak se tohle může někomu nelíbit, já jsem za ten restart nehorázně vděčnej a ty marvelovky jsou čím dál kvalitnější, což dokazuje i skvělej scénář k tomuhle. A taky oceňuju, jak má tahle série tak hezky jinej filmovej styl. A už radši končím, jinak tady budu ještě zejtra ráno. Čau. ()

ivan_drago

Úplně stačilo vypustit "ČEZmana" Jamieho Foxxe a soustředit se na vztahový propletenec s Harrym Osbornem... K uzoufání nudné a roztahané... Výborný byl jen Paul Giamatti... A když se měl dostat ještě více ke slovu, tak ten film utnou... ()

Mrkvič

Konečně něco nového (oproti jedničce). Hned úvodní scéna s rodičema je dost silná. Humor je stejně povedený jako v jedničce a objevuje se snad i častěji. Nemůžu si stěžovat ani Elektrikmana v podání Jamieho Foxxe, jehož alespoň první akční scény byly povedené. No a teď negativa. Ta stopáž. Přes dvě hodiny je tu opravdu strašně moc. Sice je dost padouchů, humoru a silných scén, ale určitě by se dalo něco vystřihnout. No a ty počítačové scény ze závěru. Chjo chjo, kde jsou časy alespoň modrého či zeleného pozadí. Tady už se místy sleduje čistě jen počítačová animace a je to pořád ještě trapné. ()

Johnny.ARN

Videl som modrého negra, videl som všetko! Opäť videoherná grafika v lietajúcich scénach, vyduchcené akčné scény, famózny Dane DeHaan a .... nič. Elektro bez náznaku geniality, Goblin krátko, dejová linka akože poď ma z boku, rozvláčne scény a samozrejme od oceána vyfúkaný Garfield. Jedna za ten 3D vizuál a jedna za fakt emočnú scénu a veci čo sa diali pred ňou na tých hodinách. 2 z 5 ()

Simpoch

Snad proto, že to všichni tak sestřelili jsem od dvojky moc nečekal, ale líbila se mi. Spidey je oprskle vtipný - jako v comixech a tak to má být. Dějová linka není nic pozoruhodného, ale kdo to má furt vymýšlet. No a Emmička je namalovaná jako exhumovaný zombie... Všichni kdo ji viděli v jiných filmech (včetně Zombielandu :) ale ví, že jinak je to docela hezká holka. Shrnuto a podtrženo, palec hore. ()

Alfred Molina by se mohl vrátit jako Dr. Octopus

01.10.2020

V Sony chystají další pavoučí spin-off

V Sony chystají další pavoučí spin-off

23.03.2017

Minulý týden jste se dozvěděli, že dostane vlastní film Spider-Manův protivník Venom, a teď tu máme další projekt, který má rozšířit nový pavoučí vesmír. Scenárista Chris Yost (Thor: Ragnarok) dostal… (více)

Venom se znovu chystá do kina

Venom se znovu chystá do kina

17.03.2017

Vesmírný symbiont, který „posedne" Spider-Mana a posléze se stane jeho velkou nemesis, už byl na velkém plátně dvakrát. V závěru pavoučí trilogie od Raimiho jste ho určitě viděli, na konci Amazing… (více)