Amazing Spider-Man 2

• USA The Amazing Spider-Man 2 (více)
USA, 2014, 142 min (Special Edition: 165 min)

Být Spider-Manem (Andrew Garfield) je skvělé. Peter Parker nezná úžasnější pocit než se prohánět mezi mrakodrapy, být skutečným hrdinou a trávit čas s Gwen (Emma Stone). Být Spider-Manem ale má také svou cenu: jedině Spider-Man je schopen ochránit ostatní Newyorčany před pozoruhodnými padouchy, kteří město ohrožují. Když se na scéně objevuje Electro (Jamie Foxx), je Peter nucen čelit nepříteli, který je mnohem silnější než on sám. A když se vrací i jeho starý přítel Harry Osborn (Dane DeHaan), uvědomuje si Peter, že všechny jeho nepřátele něco spojuje: společnost OsCorp. (Falcon)

figliar

To, čo chýbalo v Amazing Spider-Man z 2012, chýba aj v tomto filme. A navyše sa pridávajú 2 ďalšie rušivé elementy, a to Dane DeHaan ako Harry Osborn a pre mňa stále nesympatický Jamie Foxx. Akcie je tu síce viac ako v prvom diely, ale aj viac nejasností a dier v scenári. Minúta, ktorá bola venovaná hlavnej zápornej postave z pôvodného Spider-Mana z roku 2002 je vážne smiešna. Neviem čo týmto chceli tvorcovia dosiahnuť, ale na mňa to vôbec nezapôsobilo. A zase tá Gwen a Peter a teta May..... Ak to zhrniem, kvalitou sa len tak tak vyrovnal prvému dielu. ()

NiaWolf

Ježiši Kriste, když se film jmenuje Amazing Spider-Man 2, nenapadlo někoho, aby v tom filmu Spider-Man byl víc jak 15 minut? Spíš mi připadalo, že koukám na Stmívání než na komiksový akčňák. 80% veškerého času jsou jen slinty mezi Parkerem a Gwen - Miluji tě, Nemůže spolu být. Chci tě. Jedu jinam. Pořád tě miluju. PROČ?! Šmarjá jak já jsem byla ráda, když se to mezi těmi dvěma utlo, to byl asi nejštastnější okamžik z celého filmu. Neskutečný slátanina. Nemluvě o tom, že pohyby Spider-Mana vypadali slušně ledatak na počítačovou hru, ale ve filmu to bylo prostě k smíchu. Režisér by si měl povinně omlátit hlavu o autobaterii... ()

Kubeska

Technicky solidní, příběh mohl být lepší, některé kýčovité scény bych vystříhal, vylepšil bych záporáky, hudba by mohla být výraznější. Jinak se jedná o slušný komiksový film, ale nemá to žádnou hloubku a je to takové fádní. ()

Jakubik

Okamžitě zakažte Webbovi točit filmy o Spidermanovy nebo tenhle elasťákový hrdina který defakto nakopnul slávu komixovým filmům skončí strašně smutně a v propadlišti filmových dějin. Po Webbovi vyhoďte od filmu absolutně prkenýho, ubrečenýho a nesymapatickýho Garfielda a bude zaručen větší úspěch téhle značky jménem Spiderman. A nakonec by tu stačil jeden pořádný záporák než milión směšných záporáků. V Electru byl neuvěřitelný náboj ale když dostane největší záporák který má co nabídnout asi tak 3 minuty slávy tak to je stejně k pláči jako milostná linka tohoto filmu. Ta ho absolutně dobíjí na úroveň totální a teď to řeknu naplno sračky. Už díky jedničce jsem nějak nevkládal důvěru v to, že by se to mohlo zlepšit a taky jsem za to rád. Většina je spíš horší. Jediné co stojí za zmínku je pak akce a vizuál ten je fakt super. Musím zde zmínit i hudbu od Zimmera, která je jako vždycky od tohoto skladatele výborná. ()

Petyas

Tahle série se mi prostě vůbec nelíbí, i když musím uznat, že ve 3D to vypadá graficky docela dobře. Ale co se týče scénáře, proč musí být příběh úplně jiný, než na co je člověk zvyklý? O ničem. ()

phoenixer

Trochu jsem se bál, že udělají další remake již natočeného film. Naštěstí se tak nestalo. Je fakt, že dějově to bylo opravdu hodně divný. Zbytečně zamotaný a zdlouhavý. Ten konec jsem moc nečekal, tohle by se Spajdymu u Marvelu asi nestalo. Za to má u mě Sony málé bezvýznamné plus. Nevim proč dávat špatné hodnocení, mě se to i tak líbilo a rozhodně nelituju těch dvou hodin a balíčku nachos.. ()

darkreider

142 minút veľmi plochého príbehu. Triky sú drahé a bombastické a to jediné plus, akurát nevypĺňajú celú stopáž a tak sa nám dostane aj mohutná dávka extra chrumkavého deja, kde akcie postáva dvíhajú moje obočie a skoro každá vtipná hláška vyznie do prázdna a pôsobí skôr trápne. Pavúčiak je namachrovaný tým najmenej sympatickým spôsobom akým sa len dá. Ťažko to potom bude baviť. ()

Jordan.17

Přiznám se, komixovej fanatik nejsem (že bych četl komixy, natož měl doma sbírku). A proto můžu říct, že se můj nejoblíbenější superhrdina v tomhle filmu představil tak, jak jsem ho ještě nikdy neměl možnost vidět a čím opravdu je. V podstatě slabý, jen oplývající špetkou intelektu a pavoučími smysly, proto není divu, že tuhle postavičku nezapojili do prvního filmu Avengers, kde už tak musel Hulk & company dělat chůvu duu Black Widow a Hawkeye. Jasně, příběh nebo nějaký překvapení - nula, ale to ani od tohodle žánru nemůžete čekat. Ikdyž jedno překvapení nastalo a takhle na dně jsem spideyho fakt neviděl. ()

redwik

Druhé pokračovanie ma oslovilo hlavne trailerom, ktorý vyzeral celkom k svetu. FIlm už až taký dobrý nebol, povedal by som, že úplne rovnaký ako Amazing Spider-Man alebo ostatní Spider-Mani predtým. Jedine, čo ho zachránilo od horšieho hodnotenia, je záver. Jednak sa mi páčilo, že bolo zobrazených viacero oblekov pre Spider-Manových protivníkov, no viac sa mi páčilo, že tvorcovia asi uvideli ošiaľ spôsobený seríalom Game of Thrones a umieraním postáv. Inak Andrew Garfield je asi najhorší herec na svete, a aj Sally Field by som rád už v iných filmoch nevidel. Andrew Garfield - Spider-Man/Peter Parker /:/ Emma Stone - Gwen Stacy /:/ Jamie Foxx - Electro/Max Dillon /:/ Dane DeHaan - Green Goblin/Harry Osborn /:/ Colm Feore - Donald Menken /:/ Felicity Jones - Felicia /:/ Paul Giamatti - Aleksei Sytsevich /:/ Sally Field - Aunt May ()

moviechecker

Film som videl v 3D, čo bolo asi jediné plus tohoto filmu. 3D zobrazenie bolo úžasné, bohužiaľ zvyšok už nie tak dobrý. Nemôžem sa ubrániť pocitu, že pavúči muž s Tobeym bol omnoho kvalitnejší ... Celkovo strašná nuda, navyše Andrew Garfield mi tam vôbec nepasuje. ()

AngelG

Jediné co se tomu nedá upřít, jsou skvělé efekty a fajn soundtrack.. ale jinak... stejná nuda, jako při prvním dílu nového pavouka a i když člověk (bohužel) zase doufá, že se druhý díl někam vyšvihne, tak to po polovině filmu vyprchává a je nám opět jasné, že už to prostě lepší nebude.. a navíc! výběr Andrewa Garfielda jako nového Petera Parkera, byl snad ještě dementnější nápad, než děj obou Amazing Spider-manů dohromady.. ()

Blondy.

Po jedničce jsem si říkal, že tento "remake" s Garfieldem je značně lepší a jednalo se o dobrý krok naložit do nás další dávku. Teď ale moc nechápu co se stalo a jak je možné, že celá dvojka je vlastně o ničem. Do žánrů k filmu bych rozhodně přidal romantický a to hned na první místo, protože 90% se nejedná o nic jiné, než že se řeší jeden komplikovaný vztah, což bych i uvítal ale u filmu se super hrdinou...to vážně? Z Elektra udělali chudáka, Golbin se jen mihnul aby dodrželi scénář a ten konec? Co mě uchvátilo nejvíc byla hudba při scénách s Elektrem a slow-motion také neuškodil, ale bohužel to je dost málo a nemyslím si, že se k tomuto snímku ještě někdy dostanu. ()

Torgal

Tragédia, čo k tomu dodať. Tento film ma donútil spätne oceniť RaImiho mizernú trojku, lebo dokázal, že vysokorozpočtový komiks sa dá sprasiť ešte oveľa viac. Okrem chémie medzi hlavnými hrdinami tu niet čo chváliť, jedine akcia vyzerá vďaka množstvu preinvestovaných dolárov k svetu. Výstavba príbehu strašná, nevysvetliteľné chovanie postáv, náhodné prepínanie medzi vážnymi a odľahčenými scénami a tak ďalej. Ten film jednoducho nefunguje a svojou imbecilitou uráža diváka. Opäť sa raz filmu podarilo nasrať ma, gratulujem. 3/10 PS: Aspoň za odvahu naložiť s postavou Gwen tak ako na konci filmu si scenáristi môžu zapísať bezvýznamné plus do kolónky plnej mínusov. ()

pepa3rd

Neskutečně přeplácané a ve svém důsledku tak i velmi nudné. Mám pocit, jako by se někdo snažil vtěsnat dva filmy do jediného předlouhého celovečeráku. Romantická linka, která se mi v prvním díle docela líbila, pominuli skutečnost, že se tam příliš nehodila, zde trpí využitím snad všech myslitelných klišé. Komiksový děj pak prochází zmateným mixem všeho možnoho a hlavně nemožného. Uvěřitelnost je tak i natakovýto film silně podprůměrná. Jak pak má člověk brát tohle zmatené pobíhání alespoň trochu vážně, když absence humoru i trochu zárážející závěr dává tušit, že film měl tendenci směřovat trochu jiným směrem. Nemluvě o tom, že je to již stokrát viděné a to dokonce v identickém scénáři. Stále tak nechápu, proč vzniká remake filmu, který není ani zastaralý, natož starý. 40 % ()

Joppo88

Až pridlhý kolotoč toho, čo sme všetci vedeli... Slova "amazing" je zrejme veeeeeeeeeeeeeľmi veľkou iróniou, lebo jediné, čo bolo nové boli efekty... Nič noví, nič dramatické, nič prekvapivé.... Chvíľami som si prial, aby mi tá pavučina zakryla oči, uči... a popravde aj iné otvory... ()

Hpatrik

Pro mě paradoxně o něco lepší než jednička, ať už díky výživné akci a dynamické hudbě, efektním "bullet time" sekvencím nebo jsem si na Garfieldova Spidermana prostě zvykl, a dokonce ani ta nezbytná romantická linie mi tentokrát tolik nevadila. Příběh ale nemá čím ohromit, souboje se záporáky jsou chabé a odbyté a samozřejmě nechybí ani wtf úlety (laboratoř v metru, "odstranění" Gwen). Ovšem Jamie Fox a Paul Giamatti jako záporáci potěšili, to se musí nechat :) ()

Whitebeard

Pekelně dlouhej a nudnej rozjezd filmu. Ale pro pochopení Electra je to celkem nutnost. Když to zapadne a člověk pochopí, kdo, co a proč, už film bohužel opět nic nenabízí. Love story filmu… no… holt maturanti, pere se to v nich celý dvě hodiny a něco. Pokud jde o záporáky, dva pro jeden film jsou příliš a u mě se to nesetkalo s pochopenim. Ani jeden nedostal tolik prostoru, kolik by potřeboval. No a daleko přes dvě hodiny filmu škodí, příprava pro trojku je jasná. 3+ ()

Mayers

Tady bohužel musím jednoznačně souhlasit s verbalem - zatímco první díl přinesl pár zajímavých věcí a dal by se označit jako svěží restart Raimiho vyčpělé trilogie, další díl sklouznul těžce do průměru. Další suchá, ničím nezajímavá tuctovka, která nemá čím zaujmout. Electro nebyl vyloženě špatnej záporák, celkem se mi líbil jeho motiv, ale jinak tuny zbytečnýho brečení a naříkání. Sympatická Emma Stone bohužel nemá tu správnou jiskru (a to nejsem žádnej fanda Dunstový) plus se nemůžu zbavit pocitu, že Garfield nebyl tou úplně nejlepší volbou. Je sice víc "cool" než Tobík, ale stejně mi tam ten jeho věčně utrápenej kukuč prostě nesedí. Třetí hvězdu házím za Zimmerovu hudbu, solidní efekty a aspoň malej náznak Sinister Six. Nakonec mi to vychází stejně jako jednička - teda průměrná trojka. ()

Alfred Molina by se mohl vrátit jako Dr. Octopus

01.10.2020

V Sony chystají další pavoučí spin-off

V Sony chystají další pavoučí spin-off

23.03.2017

Minulý týden jste se dozvěděli, že dostane vlastní film Spider-Manův protivník Venom, a teď tu máme další projekt, který má rozšířit nový pavoučí vesmír. Scenárista Chris Yost (Thor: Ragnarok) dostal… (více)

Venom se znovu chystá do kina

Venom se znovu chystá do kina

17.03.2017

Vesmírný symbiont, který „posedne" Spider-Mana a posléze se stane jeho velkou nemesis, už byl na velkém plátně dvakrát. V závěru pavoučí trilogie od Raimiho jste ho určitě viděli, na konci Amazing… (více)