Amazing Spider-Man 2

• USA The Amazing Spider-Man 2 (více)
USA, 2014, 142 min (Special Edition: 165 min)

Být Spider-Manem (Andrew Garfield) je skvělé. Peter Parker nezná úžasnější pocit než se prohánět mezi mrakodrapy, být skutečným hrdinou a trávit čas s Gwen (Emma Stone). Být Spider-Manem ale má také svou cenu: jedině Spider-Man je schopen ochránit ostatní Newyorčany před pozoruhodnými padouchy, kteří město ohrožují. Když se na scéně objevuje Electro (Jamie Foxx), je Peter nucen čelit nepříteli, který je mnohem silnější než on sám. A když se vrací i jeho starý přítel Harry Osborn (Dane DeHaan), uvědomuje si Peter, že všechny jeho nepřátele něco spojuje: společnost OsCorp. (Falcon)

kklepkaa

Předně bych vyzdvihla soundtrack. Pak je to akce, akce a zase akce... je to fajn, člověk se nenudí. Vizuálně je film také lahůdka. Je tu pár skvělých scén, které diváka vážně osloví. Třeba scéna se střídáním období (i když mi tenhle moment připomněl Twilight) nebo scéna s tetou, kdy se baví o roli Peterova otce. Pak tu máme spoustu již viděných scén či námětů, ale u tak rychle následujícího remaku se tomu člověk asi nevyhne. Možná právě proto to člověka nezvedne ze židle, protože si říká, že už to někde viděl. Líbila se mi dějová linka s rodiči Petera... to mi tak trochu chybělo v Raimiho Spideym, i když v jedničce to znělo velkolepě a vysvětlení byla věnována jedna scéna. Hodně prostoru bylo věnováno opět vztahu Petera a Gwen, až mě to chvilkami štvalo, protože se to vlastně nikam nehýbalo. Konec měl asi navnadit, bohužel to tak nepociťuji. A na konci po tom všem mám z toho smíšené pocity, které mě utvrzují v průměrnosti tohoto snímku. Na trojku už asi do kina nepůjdu... ()

zigíš

trend spotřebných comicsovek pro děti s obsesí na vše barevně blikající pokračuje (!) bez špetky kreativity, s nevyrovnaným tempem a -nebýt posledních pěti minut- bez emocí ..o třídu horší než jednička (50%) ()

Stasz

Max, který vypadá jako Prorok z Crysis. Dále Spajdy z The social Network, odbarvená Emička --- BACHA SPOILEEER ! ---(Naštěstí chcípla) a Slizoun Harry (Potter?) jako nejlepší postava snad. Ale jo, bylo to lepší než ta stará Spider Man dvojka s Oktopussy. Aspoň si vymysleli příběh, proč vyrostl u tety a tak dál a tak dál. Lepší průměr. ()

dragon94

Asi moje největší kino zklamání a největší kino nuda co jsem zažil. Co z toho taky mohlo vzejít jiného, když příběh o Peterově problémech ve vztazích, které jsou natočeny a mají horší a nudnější scénář než Twilight, potom zrození nudných záporáků co ve filmu nic moc nepředvedli natáhneme na neuvěřitelnou 1 hodinu a 40 minut !!! A to to začalo tak krásně, první akce byla super včetně 3D... potom však dlouho nic po hodině se tam objeví bitka na Manhatenu a po ní zase 45 minut nudného a nezajímavého nic, bez jakýchkoliv známek děje (né skutečně nepřeháním.. tam se fakt nic neděje). Pak, ale přišla 20ti minutová sekvence hlavníma záporákama, kteří spojily síly a konečně se začalo něco dít a to fakt ve velkém stylu. Až mě mrzelo, že takové tempo to nemělo pořád nebo aspoň v polovině filmu a né jen takovou chvilku z celkové stopáže ( to hodnocení mám takové jen díky téhle sekvenci). A pak až proběhne hlavní motiv filmu, jenž je tu vyřešen během 3 minutového klipu a Spidermanův návrat po 5ti měsících zpět do akce působí trapně až na půdu a jako by si jen skočil přes ulici na koblihu. Všichni mu samozdřejmě řeknou to správné a inspirující ve správnou chvíli během 2 minut! No já to s touhle sérií balím a do kina na ní už nejspíš nikdy nepůjdu. Až vyjde na dvd asi se na ni mrknu, protože postavu Spidermana mám rád. Ale tohle bylo fakt šíleně nudný. 2* 38% ()

blackJag

Tři padouši, dva slabí výskytem, jeden svou povahou (Electro je looser) a jeden ikonický pavoučí moment (spoiler: RIP Gwen). Jednotlivé akční scény jsou pěkně a přehledně natočeny, ale celkově tomu chybí pevnější scenáristická ruka. 70% ()

Jacob23

Jsem velky fanda Spideyho takze nehodlam byt prilis kriticky :) po nemastne jednicce je to kazdopadne krok vpred.Zkusene technicky natocena blystivost,s klasicky najetou Zimmerovou hudbou ktera dodala energy.Dobri byli herci,Emma Stone je super tresnicka na dortu.Krasne efekty a dobre zahrany i udelany Electro SPOILER.Jedina chybka je fakt scenar kdy film preskakuje ze zabavne roviny,pres rozpolcenou love story(me se libila) az ke tragickym udalostem ci trapne rodinnym ci naivnim scenkam.Skoda ze vic casu nedostal Goblin a uz vubec ne Rhino-itak ma film castecne zbytecnych 140 min ()

ghatos

Pan Elektrika a pan Goblin vs. emopavouk. Otravné jsou hlavně dojemné scény plné citového trusu. Tohle snad už na diváky ani nemůže zabrat. Celá tahle natahovaná série pouze drancuje značku (pořád se to vyplatí), jinak je to úplně zbytečné. Kdyby třeba Spiderman začal fetovat nebo zabil dítě, určitě by to bylo prospěšnější. 55%. ()

J-o-k-e-r

Amazing Spiderman 2 pokračuje ve šlépějích svého předchůdce. Chápu, že to je série zaměřena spíše na mládež, ale jsem názoru, že právě to ji ubírá na kvalitě. Fakt mě již trochu irituje rádoby hláškující hrdina, pro kterého je to vše snad jen hra, vadí mi i ta romantická linka a la "miluji tě, i já tebe, ale nemůžeme být spolu". Co ovšem zachraňuje pavoučího muže jsou bezesporu dechberoucí akční scény, efekty a tady zvláště dokonalá hudba H. Zimmera. Herci jsou staří-známí: A. Garfielda nemám moc rád, ale na Petera se prostě hodí. E. Stone rád naopak mám, a tady je opět na co koukat (i herecky). Většinou se dá i opřít o role záporáků. J. Foxx mě ale celkem zklamal, jeho postava Electra sice vypadá nadějně, ale jeho charakter i cíl postrádají větší hloubku. Zachraňuje to alespoň mladý Harry Osborn v podání D. DeHaana. Ano, bude i třetí, možná i čtvrtý díl, pořád se bude dát na co dívat, a já si to ujít nenechám. Zase se něco nového dovíme, objeví se snad i MJ, ale stejně si radši pustím jiné komixové hrdiny od Marvelu. ()

mkubalikova

Ve srovnání s jinými marvelovkami této sezóny je tato o třídu horší. Teď už chápu vznik remakeu - peníze a práva na Spideyho. Jestli něco takového v budoucnu provedou s některým z hrdinů u Marvelu, tak si pořídím zbrojní pas a budu střílet! Při sledování jsem si několikrát vzpomněla na Batmana a Robina - směšní záporáci, triviální děj, nefungující hlášky, béčkový komix. Body navíc za odvahu utnout tu teenage romanci. Vizuál dobrý. 60% ()

drackula

Po nesmelom reštarte série prichádza pokračovanie, ktoré sa tvári o niečo megalomanskejšie. Akoby si tvorcovia po relatívne úspešnom prvom diely povedali, že to teraz riadne rozbalia. Myšlienka ponúknuť toho čo najviac a ohromiť diváka však mala skôr opačný efekt. Jednotlivé dejové linky boli veľmi povrchné a preplácané necitlivo jedna cez druhú. Každý záporák ktorý sa tu objavil mal veľký potenciál, ale namiesto toho, aby dostal čo najviac priestoru sa tam objavil ďalší. Origin Elektra a Green Goblina, spojený s jedným z najzásadnejších momentov Spider-manovho univerza boli na jeden film príliš. Úprimne ma bavil viac Elektro, ale ten bol v istom momente pre mňa nepochopiteľne odsunutý a v tom momente nádej v záverečnú spokojnosť začala už len beznádejne plápolať. Jediné čo nesklamalo boli efekty a úžasný Zimmerov soundtrack. Figúrky na Sinister Six, prípadne na pokračovanie ASM sú rozložené, ale pozerám sa na to už veľmi skepticky. 60% ()

Herzeleid

Uff...těžké ohodnotit. Vizuálně až na pár stupidních scén šitých na míru 3D super. Skvělé provedení záporáků.. A druhá půlka filmu i bezva akce. Ale... Stopáž naprosto zbytečně dlouhá a první půlka filmu plus několik dalších scén na výstřinutí. Herecké obsazení slabé a mraky balastu ve scénáři. Škoda. ()

V.Silver

Jeden z mála filmů, kdy nevím, co bych vlastně měl napsat. Napadají mě jenom dvě věci: super soundtrack a Zlatá malina pro Jamieho Foxxe. 55% ()

Kosmik 1

Tady by se opravdu dalo kritikou nešetřit. Vlastně by šlo zkritizovat úplně všechno, protože nic tu pořádně nefunguje, ani samotný Spiderman. To nejlepší na celém díle je "padouch" Electro, bohužel (zase kritika) jeho potenciál je totálně nevyužit, až mi ho bylo taky líto chudáka, a to ho nikdo neměl rád a nikdo si ho nevšímal. Já si ho teda sakra všimnul, ale bylo mi to stejně prd platný, jelikož dostal tak málo prostoru, že to snad ani není možný udělat takový kopanec. Celá dvojka na mě působí jako taková divná slátanina, pokus o hodně akce, až se do toho sám Webb zamotal a nešlo z toho ven. Abych řekl pravdu, tak na trojku se ani moc netěším, jestli to půjde tímhle stylem dál, tak se není na co těšit. Nefunguje to ani jako zabiják nudy. 35% ()

svobik

Poprvé to pro někoho mohla být náhoda, podruhé už je to prostě fakt. Fakt, že tenhle restart je tak strašně zbytečnej a jednoduše nefunguje. Tak debilního záporáka, jakým je Electro, už se ve filmu dlouho neviděl, a i když je to celé hezky velkolepé a pěkně se na to kouká, tak ve výsledku je druhý Amazing Spider-Man nekonečně prázdný film. Slušelo by se s touhle maškarádou skončit. ()

Guzo

Stejně jako v původní trilogii i tady nastává po vydařeném prvním díle sešup dolů. Záporné postavy tu prostě tolik netáhnou a přišly mi spíš k smíchu. Románek mezi Peterem a Gwen mi ale nijak nevadil, nebudu tvůrcům zazlívat, že cílili na mladší publikum. Režii i Andrewovi s Emmou bych každopádně propad nezazlíval, celé to je podle mě chyba scénáře. 6/10 ()

Bagr_007

Zábavné, jak Sony ten restart vůbec nezvládlo. V záplavě těch béčkových záporáků, které nám filmy o Spider-Manovi přinesli, je tenhle nejhorší, nejtrapnější a do teď jsem asi úplně nepochopil jeho motivace. Akce celkem dobrá, Garfield a Emma Stone v pohodě a hudba má myšlenku. Ale dětinský příběh kráčí odnikud nikam a přitom ještě opakuje chyby, které už jsme viděli v Raimiho trojce i ve Webbově jedničce. 60 % ()

Autogram

Dookola to isté, len efekty sa stupňujú a stupňujú. Kam až je možné s nimi zájsť? Párkrat som mal závrať aj pri telke, a čo by potom bolo v 3D? Takže jedna hviezda za efekty a druhá za dookolový komiksový príbeh. –––– Viem, že si Spider-Man a páči sa mi to. Ale Petra Parkra mám radšej. ()

Jaro.Krafcik

V porovnani s jednotkou, balzam na duši. Vydarené, ešte som to pozeral cez netflix s titulkami, tá absencia kina už jednoducho chýba. Ma to síce cez 2 hodiny ale zbehlo to pomerne rýchlo a mne sa tento spider aj páčil. Ten nosorožec nakonci bol trochu odveci, ale plačúci spiderman stal za to. Tak trochu som to aj čakal, lebo jeden užívateľ v komentári načrtol čo sa pravdepodobne stane. 4* ()

DeathTheKid

A já říkám, že to je snad i o 2 chlupy lepší než jednička. Tváří se to tak nějak dospěleji, tmavěji (temněji? who cares) a pokrokověji. Protože zatímco jednička upadala v mnoha místech do nekonečného zoufalství, Webb dostál svému jménu a Spidey dostal pořádný boost, tedy co se akce týče, která už nebyla směšná a příjemně přehledná...mimo motherfucker bitku v letadle, kde kameramanovi asi pořádně hučelo v kládě. Jenže, tempo pomaličku klesalo a definitvní kudlou do zad byly scény s hrdličkami, které nefungovaly jak bych si představoval. Na světě bude hrstka vyvolených, co je neumí zprasit...suma sumárum, táhlo to na 4*, ale 3,5* tady prostě není. PS: A neberte to, kino za pade :D ()

Alfred Molina by se mohl vrátit jako Dr. Octopus

01.10.2020

V Sony chystají další pavoučí spin-off

V Sony chystají další pavoučí spin-off

23.03.2017

Minulý týden jste se dozvěděli, že dostane vlastní film Spider-Manův protivník Venom, a teď tu máme další projekt, který má rozšířit nový pavoučí vesmír. Scenárista Chris Yost (Thor: Ragnarok) dostal… (více)

Venom se znovu chystá do kina

Venom se znovu chystá do kina

17.03.2017

Vesmírný symbiont, který „posedne" Spider-Mana a posléze se stane jeho velkou nemesis, už byl na velkém plátně dvakrát. V závěru pavoučí trilogie od Raimiho jste ho určitě viděli, na konci Amazing… (více)