Český žurnál

• angličtina Czech Journal
Česko, (2013–2020), 30 h 50 min (Minutáž: 52–84 min)

Série(6) / Epizody(30)

kiros179

Jeden z mála pořadů, u kterých jsem viděl velice solidní žurnalistiku (Open Card, Smetana, Přímá volba). Moc dobře chápu, že pořady tohoto typu jsou závislé na tom, co se momentálně (ne)děje, takže každý díl nemůže být zajímavý, ale celkově z toho co jsem mohl vidět, musím poděkovat, že takové pořady pořád ČT natáčí. 90% ()

Binne

Některé díly vůbec nejsou špatné - naopak. Člověk spadne ze svého pomyslného mráčku a opět se dozví, že některé věci se sice stávají "pouze těm druhým" ale pro ty druhé jsme to zase my. Neviděla jsem všechny díly - pouze ty, na které jsem narazila "omylem" - času tráveným sledováním nelituji ale nejsem cílovou skupinou obdobně vyprávěného "dokumentu". Rozhodně si jej nevyhledám, nenarazí-li na mě v momentě zoufalství nad výběrem čehosi edukativního. Obecně nemám ráda komentování podobných témat v kombinaci s vyhraněným názorem komentátora. Upřímně ale nerozumím některým opravdu špatným hodnocením - možná to bude tím, že jsem neviděla všechny díly a některé skutečně mohou mít politický podtext, nicméně z těch, které jsem viděla (Exekuce, V nejlepším zájmu dítěte a obdobná sociální témata) se to politiky téměř nedotýká a pokud ano, tak zcela objektivně. Hodnotím průměrem. ()

Veskoslav odpad!

Takže tady mizí peníze......1. příběh je o retardovaném řidiči, který je takový debil, že dokáže sprejovat po majetku svého zaměstnavatele, pak takový hlupák, že odmítne OPP a následně za to dostane trest nepodmíněného odnětí svobody. Strašně mě baví, když skupina retardovaných novinářů píše něco o trestu za tykadla. Ten retardovaný řidič to nedostal za tykadla.....A k 2. příběhu? Škoda že nepostřílel všechny tři..... Omlouvám se za sprostý příspěvek, ale takové "dokumenty" akorát člověka vytočí.... ()