Bouřlivé víno

Drama / Rodinný
Slovensko, 2012, 109x50 min

Scénář:

Diana Kacarová

Emil Horváth ml., Nela Pocisková, Juraj Loj, Monika Hilmerová, Maroš Kramár, Helena Krajčiová, Jana Oľhová, Marián Slovák, Eva Rysová, Ľuboš Kostelný (více)

Rodinný seriál z krásneho vinárskeho prostredia - Búrlivé víno, ktorý poteší najmä romantické duše. Určite vás zaujmú osudy dvoch vinárskych rodín, spojených dávnym priateľstvom a rozdelených klamstvom. Je to seriál, ktorý ponúka množstvo emócií, ktoré patria do životov každého z nás, ako je láska, priateľstvo, nenávisť a aj ľudskosť! (TV Markíza)

janesX

Iba nadviažem na AUTOGRAMov komentár, respektive ho trochu poopravím: Tie "dialógy so zasnenými pohľadmi" - sú v skutočnosti výkony našich hviezdnych hercov, ktorí sa nestihli naučiť text a musia ho teda priamo "odčítavať", väčšinou z laptopov. Toť vsjo. Dávam jednu hviezdu len kvôli mojej mame, lebo jej sa to zrejme páči. ()

Defaultovna odpad!

V čom spočíva najväčšia slabina slovenských "nekonečných" seriálov? Problém nie je v zlej myšlienke či scénari. Keby panelákový, alebo búrlivovínový skript dostal do ruky povedzme nejaký škandinávec, bola by z toho psychologická dráma ako remeň. Lenže: 1) Toporné a teatrálne postavy, zahrané nesympatickými hercami, recyklovanými z množstva podobných seriálov pôsobia otravne ešte skôr než otvoria ústa 2) Keď už tie ústa otvoria, zistíme, že dialógy sú neprirodzené bez štipky inteligentného humoru 3) Snaha producentov o čo najväčšie napätie a akciu prerastá do preexponovaných zápletiek "každý s každým každému za chrbtom", ktoré sa vyskytujú frekvenciou jedna v každej epizóde 4) Nehovoriac o názve seriálu a zvučke, ktoré predpovedajú záruku "skvelej" rodinnej zábavy každý deň pred televíznymi novinami na Narkóze. Aby sa nepovedalo, že som len kritik z princípu, zhliadla som jednu celú epizódu, na základe ktorej ukladám trashové hodnotenie. Z mojej strany niet čo dodať. ()

Mishqo odpad!

Tak aby som aj niečo slovenské ohodnotil slovne =D ... Pičovina na kvadrát. Len Slováci dokážu robiť z komára somára a ešte k tomu aj prilákať tisícky divákov pri televíznych obrazovkách. Ja to fakt nechápem. Veď ten seriál patrí na samé dno filmovej/seriálovej "tvorby". Lepší scenár by napísalo aj dieťa z prvého stupňa na ZŠ. Postavy sa správajú maximálne hlúpo. Rieši sa tam piate cez deviate, problémy, ktoré nemajú s pôvodnou koncepciou nič spoločné. A o hereckých výkonoch asi radšej pomlčím, i keď takýto plytký scenár by spravil asi aj z Meryl Streep len obyčajnú stážistku. Ale aby som tomuto seriálu až toľko nekrivdil, treba dodať že na tom dne sa k nemu pripája väčšina slovenských seriálov. Amen! ()

klapqua

Budem vulgárna a použijem obľúbený výraz môjho tatu: ,,Pičovina jak voda v koši!" a sem sa to perfektne hodí. Dala by som rovno odpad, ale že je to po technickej stránke celkom ok, nech mi bok nevyduje, tú jednu star im dám. Trápnosť slovenských seriálov naberá na prudkých obrátkach, roztrhlo sa vrece s bezduchými, nudnými, beznápaditými, strašnými telenovelami. Keď vidím toto, srdce mi plače za tou krásnou slepou, zelenou žubrienkou Esmeraldou, kde aspoň tie herecké výkony a aj samotná zápletka boli neporovnateľne lepšie. Apropo, podľa koho je Nela herečka? Nič proti tejto osobe nemám, ale keď ju vidím tu, čo stvára... to už ozaj môže ísť hrať hocikto... ()

AndreyCSFD

Doktoři a jejich pitomé příhody už netáhnou, takže bylo zapotřebí vymyslet něco z jiného soudku. Jak to ale udělat, aby to sice zase bylo o vztazích (protože to diváky přece baví), ale aby to lidi chytlo. Takže vezmeme něco z německých romantických seriálů (nuž, obsadíme mladé líbivé ksichtíky vedle bardů tv tvorby), pak si něco půjčíme z argentinských telenovel (třeba nablýskané interiéry) a taky přidáme trošku Rosamulde Pilcher (prosluněné vinice, rozmáchlé záběry podbarvené hudbou) a nakonec to všechno okořeníme starou křivdou, která bude tak trochu souviset s komunisty, protože to vždycky zabere. Hlavně tam musí být hodně lásky, nejlíp té zakázané...a doktor. Asi tak nějak se v Bratislavě zamysleli, napsali scénář, obvolali herce a začalo se točit. A výše uvedený recept funguje - líbivé slunné záběry vinic, přepychové vily vinařů, upravení herci a líbivá ústřední dvojice - na denní seriál k žehlení celkem slušné. Scénář je odpovídající žánru, herecké výkony taktéž, kamera standard, střihač místy chybuje a občas se stane, že mu scény na sebe nenavazují, jinak je to v rámci novodobé slovenské seriálové tvorby to lepší, co lze v televizi vidět. ()

• V 6. epizóde 1. série povie mladý Rozner svojmu synovi, že Hatatitla bol Vinnetouov kôň. To však nie je pravda, keďže Vinnetouov kôň sa volal Ilči a na Hatatitlovi jazdil Old Shatterhand. (Johnny.ARN)
  • Ľuboš Kostelný stvárnil v seriáli negatívnu postavu, a to tyrana a psychopata. Ako prezradil, bol to preňho veľký problém. (Johnny.ARN)
  • Najmladší herci boli hneď dvaja. Išlo o mesačné dvojičky Alexa a Lukasa, ktoré hrali dieťa Inge (Henrieta Mičkovicová). Tvorcom sa s nimi robilo dobre a výhodou bolo najmä to, že keď jedno dieťa plakalo, mohlo ho zastúpiť druhé. (Zdroj: cas.sk)