Bouřlivé víno

Drama / Rodinný
Slovensko, 2012, 109x50 min

Scénář:

Diana Kacarová

Emil Horváth ml., Nela Pocisková, Juraj Loj, Monika Hilmerová, Maroš Kramár, Helena Krajčiová, Jana Oľhová, Marián Slovák, Eva Rysová, Ľuboš Kostelný (více)

Rodinný seriál z krásneho vinárskeho prostredia - Búrlivé víno, ktorý poteší najmä romantické duše. Určite vás zaujmú osudy dvoch vinárskych rodín, spojených dávnym priateľstvom a rozdelených klamstvom. Je to seriál, ktorý ponúka množstvo emócií, ktoré patria do životov každého z nás, ako je láska, priateľstvo, nenávisť a aj ľudskosť! (TV Markíza)

Astaroth12 odpad!

Hneď na začiatok, videl som dosť dielov aby som to mohol komentovať. Videl som viacero podobných seriálov ale tento je z nich totálne najhorší. Ten alebo tí scenáristi, čo tvoria tento serial sú vypatlaný kreténi. Ešte začiatok seriálu sa dal, ale potom tam nastali totálne nelogické veci a už to nejde zvrátiť, tak sa seriál potápa viac a viac do svojich sračiek. Hercov nebudem komentovať, lebo kde nieje dobrý scenár tam by si vylámal zuby aj sám Robert De Niro. Vždy pri pozretí niektorých časti, má až nadrapuje nad absurditou niektorých postáv. Tam keď sú aj nejaké problémy, tak len počujem od hercov. To nevyriešiš, to nerieš a tých bezduchých pitomosti je tam oveľa viac. Stále tam niečo riešia aj tak nič z toho. Ivan Dolinský(E.Horvat) aby dal podpisové pravo neznámemu človeku a nie vlastnej rodine, tak to sa nevidí ani v argentínskej telenovele a jeho terajšia žena predáva jeho dom bez dedičského konania a on majetok nadobudol pred týmto sobášom, tak ona nemá nárok, len jej a jeho deti, ale to scenáristi určite ešte vysvetlia, logicky ako inač. Jedine čo ma bavilo v tomto seriáli, tak to boli dve brigádničky, ktoré to tam aspoň na chvíľu rozveselili.A NA SLOVENSKU JE TO TAK- Inde vo svete sa píšu pred hercami producenti resp. réžia, ale tu nie. Asi nie sú hrdí na svoju robotu a ani by nemali byt. ()

mrclTV odpad!

Mňe stačí ako počujem cez chodbu tento úžas, ktorý mama občas po večeroch pozerá. V tých momentoch si radšej púštam hudbu z PCčka o niečo hlasnejšie. (Tu krásne vidno, ako je to pomalé a prázdne keď to mame stačí pozrieť asi raz za dva týždne a vôbec sa nestratí, kedže sa tam nič medzitým nestalo). Ale aby som nekydal len tak do vetra, párkrát som sa snažil vydržať pri tom dlhšie ako patnásť minút, ale zatiaľ sa to nepodarilo. A nemienim sa trýzniť ďalej, čiže tieto sebadeštrukčné pokusy nebudú pokračovať. ()

poet

Je mi tak trochu aj ľúto tých slovenských hercov... Tuto vetu by som mohol nakopírovať do väčšiny komentárov ku súčasnej slovenskej seriálovej tvorbe... Priznávam že som to pozerával istý čas, už ked fakt nebolo čo a panelák bolo to väčšie zlo a počet kanálov v TV bol značne obmedzený :) Hečkove Červené víno je oproti tomuto klenot... Tých pár záberov na vinicu z toho ešte seriál o vinárstve nerobí. Dookola sa tu omieľa to iste a riešia s problémy aby sme vyplnili vysielací čas. Tá zápletka okolo predaja pozemkov a rôznych machinácii okolo toho ešte ako tak funguje. Absolútne odveci popri tom vychádza ta dejová línia s miestnym doktorom. V markíze si zrejme povedali mame ešte kopu času tak to tam jebnime... Hodnotiť dialógy je absolútne zbytočne to je proste klasika a trhá to uši :).... Divák ktorý nema k dispozícíi bohatu ponuku programov to ma pomerne zložité pozrieť si niečo zaujímavé a zároveň sa vyhnúť nejakej telenovele. Vdaka bohu za STV2 :) ()

RoxaNie

Jednu hviezdičku za Hilmerovej kabelku a Lojove sako. Ináč je tento seriál obrovským sklamaním. Keby ho skončili jednou, či dvoma sériami, ešte by bol ok, pretože o víne a rozhádaných rodinách sme tu ešte seriál nemali. Pri týchto seriáloch musia ľudia tieto seriály dopozerať len zo zo zotrvačnosti. ()

tommy187

Podľa mňa to nebol vôbec zbabraný seriál! Asi sa už opakujem, ale napriek tomu akú príšernú povesť majú slovenské seriály, ich kvalita nie je vôbec až taká príšerná. Napriek tomu, že sa nedá pozerať vkuse zabaviť sa pri ňom aj tak dá. Ako občasné zahnanie nudy určite. 1.séria : Myslím si, že režisér veľmi vhodne vykompenzoval všetky postavy, a vznikol z toho nesmierne zaujímavý kontrast. Nebyť prehnaného počtu postáv, tak kvalitatívne by to bolo ešte možno lepšie. A keby sa to nenaťahovalo ako turecké telenovely, bolo by to snáď "legendárne". 2. séria : Toto už režisér trochu prestrelil! S postavami to už síce spravil lepšie, ale dej už prestáva strácať na dramatickosti (odchodom Tótha). Takú dramatickú návnadu zaňho sa snažia spraviť Rita Kernová a Baksa. Inak bohužiaľ, nič.. Napriek tomu stále stráviteľné. Celkovo to vychádza na nejakých 20%. ()

• Pri nakrúcaní strávili herci najviac času vo vinohradoch, v ambulancii doktora Buranovského (Vlado Černý) a v obývačke Ivana Dolinského (Emil Horváth). (Zdroj: markiza.sk)
  • Stanislav Rosner (Marián Slovák) mal operované srdce, lenže tesne po zákroku nebolo na jeho hrudi po jazvách ani stopy. (tommy187)
  • V 6. epizóde 1. série povie mladý Rozner svojmu synovi, že Hatatitla bol Vinnetouov kôň. To však nie je pravda, keďže Vinnetouov kôň sa volal Ilči a na Hatatitlovi jazdil Old Shatterhand. (Johnny.ARN)