Reklama

Reklama

Když klavíristce Kate vstoupí do života tragická diagnóza nevyléčitelné nemoci ALS, najme si studentku Bec jako ošetřovatelku na plný úvazek. Mezi Kate a Bec se postupně vytvoří pouto, které jim změní život. Obě ženy ho začnou žít naplno. Kate (Hilary Swanková) je laskavá, úspěšná klavírní virtuózka, do jejíhož života právě vstoupila tragická diagnóza nevyléčitelné degenerativní nemoci ALS (Amyotrofická laterální skleróza). Bec (Emmy Rossumová) je drzá vysokoškolačka a rádoby rocková zpěvačka, která jen stěží dokáže udržet své chaotické vztahy - milostné i ty ostatní - pohromadě. Když však Bec přijme práci Kateiny ošetřovatelky - zrovna ve chvíli, kdy se vztah nemocné klavíristky s manželem Evanem (Josh Duhamel) ocitne v krizi - obě ženy se začnou spoléhat na neobvyklé, občas konfliktní a především nelítostně upřímné pouto, jež se mezi nimi postupně vytváří. Jak se puntičkářská, tvrdohlavá Kate začne promítat do bouřlivé, spontánní Bec a naopak, obě ženy zapomínají na své úzkosti, odhalují dosud nepoznaná území a přicházejí na to, kým skutečně chtějí být. (HBO Europe)

(více)

Videa (2)

Trailer 2

Recenze (102)

Aljak 

všechny recenze uživatele

Svojim charakterom dosť podobné ako Still Alice, avšak v tomto prípade nehrá hlavnú rolu žena s Alzheimerom, ale žena s ALS (amyotrofická laterálna skleróza). Základ síce výborný, ale priebeh toho deju ma až tak neoslovil, hoci pôsobil miestami naozaj smutne a dojemne, obzvlášť v tom silnom závere. Ale na vynikajúcu zmieňovanú Still Alice to veru nemalo ani náznakom. Najviac sa mi v tomto filme pozdávali tie zlomové konfliktné situácie, ktoré jedine držali film nad hranicou priemeru. Ale aj tak na viac ako 3* to bohužiaľ neni, aj keď námetovo to bolo určite pozoruhodné. ()

Ben Nevis 

všechny recenze uživatele

Ztvárnit člověka postiženého krutou nemocí nezvládne každá áčková hvězda, a tak se nedivím, že povolali Hilary. Ta to má navíc těžší o to, že má předepsáno vypadat stále vesele a líbivě. Divák je tedy ušetřeny (či ochuzený) všech hnusů, které péče o postiženého člověka provází. Taky bych chtěla umírat v čisťounkém luxusu. Dále má divák štěstí na to, že Kate je svatá osoba a všichni okolo ní mají sympatické povahy. Je pak jednoduché nenávidět každého, kdo Kate ublíží či nepochopí. Film tedy klouže opatrně na povrchu tématu nevyléčitelné nemoci, díky čemuž nezabředne do přílišného patosu. Zaměřuje se spíš na příběh Bec, čímž mi to připomíná Rain Mana. ()

Reklama

venison 

všechny recenze uživatele

Spojené státy americké mají oblíbené dva typy drama - sportovní a "umírací", takže adaptace podobných témat má v tomto ohledu už jistou tradici. Konkrétně tohle drama "To nejsi Ty" jsem si pustila zejména kvůli Hilary Swank. Její postavy Maggie z "Million Dollar Baby" nebo Teena z "Kluci nepláčou" jsou pro mne z hlavy nezapomenutelné a ze srdce nesmazatelné.. Vysoké hodnocení a hloubka tématu dopředu slibovaly vysoký potenciál.. Bohužel film tento potenciál nevyužil.. Už od první chvíle se jednalo spíše o dílo lacinějšího charakteru, lehce nasáklé červenou knihovnou.. Hilary Swank vypadá, že scénáři nevěří a její celkový herecký projev je jedna velká křeč.. Emmy Rossum a Josh Duhamel vypadají, jakoby dorazili na plac z nějakého sitcomu.. Celkově je film roztříštěný a moc dobře nechápu, co tím chtěl autor sdělit.. Knihu jsem naštěstí nečetla.. 3* získává ALS. ()

Narya89 

všechny recenze uživatele

Zdravý člověk si jen těžko představí, jak se žije někomu s nemocí jako je ASL. Dokud jsme totiž mladí a fit, tak nám naše tělo přijde fajn - v ničem nás totiž neomezuje, naopak pomáhá realizovat naše vize, vynáší nás na hory, umožňuje nám se dotýkat druhých lidí, ale především být soběstační. V momentě, kdy se ovšem s tou tělesnou schránkou něco stane, se pro nás stává spíš vězením, znemožňujícím naší duši naplňovat své představy a přání a dokonce někdy i formulovat své myšlenky jako v pozdějším stádiu ASL u Kate. Nejhorší nemoci jsou podle mě ty, kdy si je člověk plně uvědomuje, ale není schopen s tím něco dělat, tj. kdy je mentálně v pořádku, ale fyzicky není. To musí být strašné utrpení. Dny proležené v posteli, kdy víte, že jste svým nejbližším na obtíž, že kvůli vám nemůžou nebo ani nechtějí prožít plnohodnotný život, že se vzdávají spousty věcí, že se i na vás začínají dívat jinak - se soucitem, lítostí, smutkem, což vám ještě více ubližuje. Jak když ten obraz sebe sama, který jste měli vytvořený a jak se vnímáte vy sami, najednou nevidí nikdo jiný, protože je uvězněný v tom ošklivém nepohyblivém těle. Musí to být neskutečně frustrující a to nejen pro stranu pacienta, ale i jeho okolí, které zase nemůže dělat nic jiného, než buď odejít od milovaného člověka nebo zůstat a sledovat jeho postupný úpadek a mizení (alespoň projevů) té osoby, kterou znali a měli rádi s tím, že prakticky jen čekají, než zemře a nemohou s tím absolutně nic udělat. Naprostá bezmoc. Asi nemusím dodávat, proč mě takový film zasáhl, podobně jako dříve Still Alice či Theory of everything. Navíc kdo může říct, že zrovna nás něco takového nepotká? O důvod navíc, proč si naplno vážit každého dne, kdy jsme zdraví a nebrat to samozřejmě. ()

VanTom 

všechny recenze uživatele

Navzdory tématu nevyléčitelné degenerativní nemoci ALS pozitivně laděné drama o lásce a přátelství v posledních okamžicích. Hlavně zpočátku se potýkalo s tak schválně do co největších extrémů charakterových odlišností rozdanými kartami, až to bilo do očí - aby se rozdíly záhy mimoděk zahladily. O čtvrtou hvězdičku hodně žadonil skvělý výkon Hilary Swankové, urovnávající i mnoho kašírovaných scének pro dojímavé divačky. ()

Galerie (40)

Zajímavosti (4)

  • Když jsou v bazénu, Marilyn (Loretta Devine) se zeptá Kate (Hilary Swank), jestli nemá poranění míchy. ALS je onemocnění motorických neuronů, nikoli v důsledku poranění míchy. Lidé s ALS (PALS) i nadále pociťují všechny pocity, narozdíl od lidí s poraněním míchy. (sirjohn)
  • Emmy Rossum si před filmem nebyla moc blízká se svým otcem. Po filmu jí otec zavolal, aby jí řekl, že má rakovinu. (sirjohn)
  • V rámci zvýšení povědomí o nemoci ALS, mnoho lidí provedlo výzvu ALS s kbelíkem na led včetně Hilary Swank. Hilary Swank poděkovala ve svém videu Emmy Rossum za nominaci do výzvy ledovým kbelíkem a nominovala Tommy Lee Jones, aby se výzvy zúčastnil. Internetová výzva s kyblíkem ledu podstatně zvýšila povědomí o této nemoci a vybralo se 5x více peněz na podporu ALS (115 milionů dolarů), než v předchozím roce pomocí standardních technik získávání finančních prostředků. Dary ve výši 115 milionů dolarů pobídly k masivnímu zvýšení kapacity asociace ALS investovat do slibného výzkumu, vývoje pomocných technologií a lepšího přístupu k péči a službám pro lidi s ALS. (sirjohn)

Reklama

Reklama