Vinnetou - Rudý gentleman

• Západní Německo Winnetou - 2. Teil (více)
TV spot

Mr.Bulanek

Stejne jako predchozi dil, Hudba, priroda, klasika. zase videno po dlouhe dobe a pamatoval jsem si jenom asi posledni 3 minuty. Jinak si nejslabsi dil ze serie ()

Mirokukii

Prostřední článek Reinlovy výtečné, pohádkovo westernové, trilogie. Rozhodně nejromantičtější ze všech tří dílů. Kdy Vinnetouova láska k překrásné Rybanně je stejně silná, jako jeho touha po míru. Lex Barker nadále dokazuje svou Old nadvládu (děda Firehand a narcis Surehand na něj prostě nemají i kdyby stříleli sebelíp). Přemíra romantiky a dostatek akce, toť je báječné dobrodružství. Zábavný Eddi Arent. Zákeřný Anthony Steel a jeho pravá ruka, démonický Klaus Kinski. ()

skrblik007

Druhý díl trilogie není tak dějově rozmáchlý a soustředí se spíše na postavy. Nicméně co se týče akčnosti a výpravnosti, vůbec neztrácí dech. ()

anli

Prostřední díl trilogie o dvou legendárních hrdinech divokého západu a spousta lidí a dobrodružství kolem nich.Nádherné exteriéry(Plitvická jezera jsou opravdu pastvou pro oči),skvělá kamera a hrdinové,ke kterým každý vzhlíží s obdivem a tentokrát i něco pro pány v podobě Rybanny(kterou chtěl tehdy každý kluk,mě nevyjímaje).Tvůrcům tady ale musím vytknout ,ža s knihou to nemá,až na pár drobných momentů,společného vůbec nic.Což je opravdu škoda,protože Mayovy knihy je svět plný úžasných nápadů,dobrodružství,spravedlnosti a cti.Na druhou stranu je až s podivem,jak film drží pohromadě i bez,aspoň trochu přibližného,přepisu knihy.Je to totiž skvělé dobrodružství s opravdu pořádným padouchem a dalšími oblíbenými tvářemi,jako třeba Terence Hill,takže se do tohohle světa sparvedlivých hrdinů prostě každý rád vrací.Za to,že se tvůrci knihy zrovna moc nedrželi,dávám 85% a hurá na padouchy. ()

lennyd

Po mnoha letech bojů mezi bílými a Indiány se snad konečně k uzavření trvalého příměří. Jsou ale někteří, kterým by mír nevyhovoval, a pokouší se opět zažehnout semínko války. K nim patří celý Forrestův gang, který útoky na obě strany vyvolává nepokoje. Vinnetou a Old Shatterhand budou mít hodně práce, aby vyvolané rozpory opět utlumili... Jojo, ve své době jsem Vinnetouvky hltal plnými doušky a bylo mi jedno, jestli v knižní podobě Karla Maye, nebo v podobě filmové. Dneska je situace ale o chlup jiná, a na filmech přece jen začal hlodat zub času (minimálně v příběhové a herecké linii). Exteriéry tehdejší Jugoslávie jsou nádherné stále stejně (teda ve filmu, předpokládám že i ona krajina už vypadá kapku jinak). Jsem docela zvědav, co se mnou po letech udělá třetí díl série, u kterého - jak si pamatuji - jsem v mládí prolil moře slz.. ()

Kmotr76

Hodní rudoši, zlí běloši, směšný sběratel motýlů, zálesák Old Shatterhand, krásná Rybanna a moudrý Vinnetou + jugoslávská krajina, tuna patosu a dvě tuny indiánských paruk... aneb ideální letní podívaná. ()

noriaki

Z téhle mayovky jsem byl vždycky trochu zmatený. Dřív jsem si myslel, že Rybanna a Vinnetou byli sourozenci, potom mě popletla zápletka, protože mi splývala s minulým dílem. Dá se to pochopit, protože děj je jeho variací, jen je ve všem o trošku horší. Méně zajímavý, méně napínavý a s unylejším záporákem. Nad průměr film vytahuje jen těch pár výrazných scén a pochopitelně stále skvělá hudba. ()

dANo

Tak ako v prípade celej série som sa za svojich mladých čias vždy veľmi tešil na Winnetoua a Old Shatterhanda, takže aj pri tejto druhej časti je nadpriemerné hodnotenie. Ale keďže sa jedná o akýsi prequel medzi úvodom a finále, tak uberám (možno trochu neobjektívne:) jednu *. ()

VanTom

Pro mne možná nejlepší filmová Mayovka, zcela funkční, samostatný snímek, s nádhernou krajinou a hudbou. Vinnetou a Old Shatterhand jsou sice hybatelé děje, ale ten se netočí kolem nich, hlavní postavy jsou jiné a zajímavější. Pokud divák přistoupí na idealizovaně romantický styl vyprávění, nemusí se ani schovávat za nostalgii, aby si film pěkně užil. ()

nevermore

Ano, tak tento díl je pro mě dost možná nejpoutavější, opět navzdory komentáři světaznalé "DoubleA" AngelAngie, která ( ač gramaticky sporně užitým výrazem :P) tento díl odsouvá na vedlejší kolej. Anthony Steel je jednička. ()

lucascus

Ikdyz kvalita scenare od predchozich dilu mirne poklesla, nelze dat min nez ctyri hvezdicky. Uz jenom za tu zaverecnou scenu v jeskyni... ()

pursulus

Mé hodnocení celé trilogie "Vinnetou" a můj názor na ni jsou ZDE. (Vysvětlení, proč hodnotím více snímků jako celek, lze nalézti na mém profilu v úvodní části "O hodnocení".) ()

lykan9

Pro mě nejlepší Mayovka vůbec. Barker, Brice, Dor a Kinski předvedli skvělé výkony a díky nim byly postavy moc sympatické, ale uchvátil mě Terence Hill, který jako vždy odvedl skvělý výkon a přesto, že byl ten, co přebral Vinnetouovi ženskou, tak jsem mu fandil a přál mu to.:-) ()

PollyJean

Mayovky jako předlohy už asi scénáristům přišly nudné (nebo se nechtěli zabývat postavou Old Deatha?) a tak si přimysleli romantickou linii... ()

Autogram

Pokrvní bratia pokračujú vo svojom ťažení proti zlu v úspešnej štvordielnej trilôgii. Tentokrát aj s trochou politiky, ktorej musí padnúť za obeť v mene dobrej veci aj jedna veľká láska. –––– Tady jedna kulka nestačí. Nejmíň čtyŕi a na jedno místo. –––– Forrestr patří pomstě Asinibojců. ()