Studentka literatury Anastasia (Dakota Johnson) je podle vlastních slov nezajímavá a nudná „šedá myš" s nízkým sebevědomím, pravý opak tajemného podnikatele Christiana Greye (Jamie Dornan), kterého přišla vyzpovídat pro článek do studentského časopisu. Přestože se ji Grey svým chladným a odměřeným chováním snaží odradit, má ho plnou hlavu, což ještě prohloubí jejich opakovaná pracovní setkání. Bez ohledu na to, že ji varuje, jak je komplikovaný a ve zlověstných náznacích mluví o svém specifickém vkusu, není Anastasia jeho přitažlivosti schopná odolat. Ani Grey však není vůči téhle plaché dívce imunní a postupně ji začne otevírat dveře do své třinácté komnaty. Pokud do nich Anastasia vstoupí, pozná pravého Christiana Greye. Na posteli určené jen pro vyvolené zároveň pozná pravou Anastasii – své touhy, své vášně, svou živočišnost. Až z toho jde strach. (CinemArt)

Nemezzis

Jednoduchý děj ve stylu Dominance X Submise. Anastasie umí dobře hrát mimikou a tak jsem jí všechno věřil.Christianovi už tolik ne, protože se tam o dominanci jen žvaní. Prostředí se mi líbilo, ale nechápu ten hype okolo, erotickejch filmů a seriálů už tu pár bylo. ()

marketpla

Na začátek musím říct, že jsem četla všechny tři díly knihy, a ty se mi líbili. Ano líbili. Ale film? Katastrofa. Kde začít? No kdybych měla začít jako ve filmu, tak to vezmu z půlky. Film byl absolutně bez scénáře. Kdyby to pojmenovali - "Zfilmování nepodstatných momentů z knihy 50 odstínů šedi", udělali by nejlíp. Zfilmované pasáže na sebe nenavazovali. Absolutně z toho nikdo nemohl poznat, že se Ana zamilovala do Greye. A už vůbec nikdo nepoznal že Greyovi se Ana taky líbí. Porno? Romantika? Komedie? Drama? Nic z toho. Byl to nežánrový nic neříkajíc dvou hodinový počin, který nestojí za to vidět. Pokud jste nečetli knížku, tak to nepochopíte, a pokud jste jí četli, tak budete akorát zklamaný. Jediný co se mi líbilo na filmu bylo obsazení obou hlavních herců. Docela se k sobě hodí a nevypadají, jako by se do rolí nějak přemáhali. Jinak nechápu ten humbuk kolem toho sexu. Film Nymfomanka, tam byl sex. Ale tady bylo cosi, co ho jen napodobilo. No už teď se netěším, na další pokračování v podobě 50 odstínů temnoty. ()

Pythonator

Je neuvěřitelné, jaké hovadiny lidé čtou a jaká díla pak tvoří kategorii bestsellerů. Pomalu už aby si člověk vybíral ty knihy, které se neprodávají. Ten film je příšerně vtipný (nechtěně samozřejmě) a ty stupidní dialogy bohatě stačí pro zasmání jenom tak poslouchat, příčemž sledovat to pozorně, je naprosté sadomaso. No, každopádně pro nadržené a sexuálně velmi zanedbané paničky, to je jistě parádní film. Růžová knihovnička doplněná o nějaké to plácnutí. Hlavní hrdinka je sice úplně blbá kráva, která potřebuje dostat šest ran na prdel, aby ji konečně došlo, že pán je tak trochu magor, který se vyžívá v její bolesti, ale budiž... Doufal jsem, že to holka nechá dojít až po tu anální pěst, aby si divák taky užil něčeho zajímavého. Snad ve dvojce. ()

erisibillova

Dobrá debilina. Cudujem sa vobec ako toto moze mapadnut uz takmer senilnu staru zensku. Pozrela som to uz iba za to, lebo to malo byt "svetove". Ale nemozm si pomoct...pic...na na nezaplatenie. Ale za to 50 odtienov ciernej stoji za to. ()

ver22

Příjde mi, že na tento film si spousta lidí "zasedlo". Možná je to tím, že okolo toho bylo takové hrozné haló, ačkoliv nevím proč. Možná proto, že to byla taková "první" slavnější knížka, tak všichni čekali hrozné BUM i okolo filmu...ovšem zas takové bum se nekonalo, ale film je to hezký, alespoň mně se líbil a opravdu nechápu jedince, kteří to hodnotí, jako odpad jen na základě toho, že to takhle hodnotí ostatní a je že je to IN (třeba jako tady jistý verbal se svým ultradlouhým rádoby "vtipným" komentářem, chichi). Já bych to prostě popsala jako romantický film s nádechem erotiky a sem tam sprostý slovo. Ovšem, kdo čekal, že to bude nějaké Hard porno, tak bude zklamaný. Občas jsem se i zasmála a určitě je to film, ke kterému se budu ráda vracet. ()

Zeuke

Ačkoliv budu asi vypadat jako nenasytná panička jak byly čtenářky knihy mnohdy kritizovány,tak já knihu přečetla doslova jedním dechem,když jsem koukla na hodiny a ty ukazovali tři ráno i přesto že v šest jsem měla pracovní budíček bylo mi to víceméně jedno,musela jsem vědět jak to dopadne..to že jsem pak musela půl roku čekat na pokračování nebudu komentovat! A tak je logické že jsem celá nažhavená s závěsu s kamarádkami navštívila kino a světe div se,byla jsem neuvěřitelně zklamaná! Hlavni hrdina měl být drsňák!! Ne že by Jamie Dornan nestál za to,ale je to slaďouš ne hajzlík,Dakota Fanning se tam naprosto hodila to nepopírám,ale veškeré srdcervoucí zápletky z knihy tam buď nebyly nebo byly tak břidce natočené,že se žádné drama neodehrálo a to co mi v knize způsobovalo infarktové stavy jsem bohužel ve filmu nenašla ani zdaleka.Každopádně mě to neodradí od návštěvy 50ti odstínů temnoty,jen pro zajímavost,co kdyby :) ()

Rhea odpad!

Tenhle film jsem zkouknula pred chvilkou, a to v nadeji, ze se alespon dosyta pobavim nad jeho stupiditou, jak naznacovaly nektere komentare. Ze se mi libit nebude, to jsem vedela, proto jsem na nej nesla ani do kina a vubec cela tahle Seda manie me miiji velikym obloukem. Ovsem kvalitni zabavu, byt nezamyslenou, si nerada nechavam ujit. Bohuzel u tohoto filmu se nedostavilo ani pobavene uchechtavani nad vsemi temi nesmysly. Jedine, co se dostavilo, byla bolest ocnich bulv, protoze jsem jimi musela neustale kroutit, dale pocit trapnosti nad herci (opravdu mi jich bylo lito, urcite si museli uvedomovat, jak debilni to je, ovsem penize nesmrdi a herecky rybnicek je tak narvany k prasknuti....) a dokonce i lehka bolest hlavy, jak se muj mozek vzpiral vstrebavani tohoto materialu. Jelikoz jsem precetla (no, vlastne jsem ji nedocetla a dost tech pasazi jsem cetla rychloctenim, protoze se to proste jinak nedalo) i knihu, a to dokonce v anglictine, o niz mi bylo kolegyni, ktera mi to doporucila, receno, ze je to o dost lepsi nez preklad, nechapu, jak zde nekdo muze psat, ze kniha je o necem jinem a ze je mnohem lepsi! Vzdyt je to uplne stejne blbe. Chtela jsem napsat, ze nechapu, jak mohli vybrat zrovna Dakotu, ktera je dost nepritazilva, ale pak jsem si uvedomila, ze knizni predloha taky nebyla nejostrejsi pastelka a vpodstate odpovida. Je i stejne hloupa a pusobi retardovane (studentka, ha ha; nejvtipnejsi byla ta snaha o odusevnele vyroky, ktere by prozradily Anastaziin intelekt a mely zrejme ukazat, na co ho vlastne dostala, a ktere psala pani, co ma IQ houpaciho kone). Vpodstate bych rekla, ze oba herci se toho zhostili na vybornou, protoze prazdnost predlohy jim moc moznosti nedala, a to je jedine, co se na tom da pochvalit. A myslim to smrtelne vazne, vsichni, kdo tu kritizuji herce, by si meli precist predlohu. Zkrakta neco tak obludneho snad jeste nikdy nespatrilo svetlo sveta, ja osobne jsem nikdy necetla nic horsiho, i literarni pokusy me kamaradky v 5. nebo 6. tride byly lepsi. Ze to je takhle popularni u tak velikeho mnozstvi zen, je alespon pro me znacne znepokojujici, protoze svedci o znacnem upadku vkusu a zrejme i inteligence, vzdelanosti a hlavne narocnosti. Je vazne smutne, ze se dnes vyskytuje tolik lidi, kteri sezerou kdejake hovno, ktere jim nekdo s pompou a darkove zabalene nabidne. ()

charles3

Od knížky i od filmu jsem dostal přesně to, co jsem čekal, tudíž ani jedno nebudu hanit, oboje se mi líbilo. Do filmu se podařilo dostat všechno důležité a specifické z prvního dílu (samozřejmě s výjimkou "vnitřní bohyně", ale to se dá pochopit a odpustit :-) ). K tomu ještě "přidaná hodnota" v podobě hitu E.Goulding :-) Vlastně si neumím představit, jak lépe by to mělo být natočené, pokud to mělo mít délku a hlavně přístupnost požadovanou producentem a přitom měl být zachován duch předlohy. Nikdo tu (alespoň doufám) nečekal, že to bude počin, který vstoupí do filmových dějin anebo do klání o filmové ceny. A pokud snad toto někdo přesto čekal, musel být dost naivní nebo nečetl knihu, případně obojí :-) ()

Ant_Envoy

Jindy odsuzovaná zvrhlost a erotika jsou najednou lákadlem pro tisíce pološílených fanynek...všichni si o tom tiše šeptají...kina mají vyprodáno... Jednoho osudového dne jsem se odvážila a rozhodla se na ty orgie podívat sama... Napřed jsem si myslela, že jsem si spletla film. Znělo mi to spíž jako instruktážní video pro administrativní pracovníky, proč pořád řeší nějakou smlouvu? Kdy začne ten naslibovaný zvrhlý sex? Aha... Jestli netradiční téma mělo zajistit originalitu nevím, ale výsledkem je prostě jen další nudné a natažené klišé. Ano Dorner vypadá dobře, jeho břišní svalstvo je jediná věc, díky které jsem si nudou vlastnoručně nevyškrábala oči. Ale ani nejlepší herec nic nezmůže, když mu za partnerku přidělí zaseknutou, vykulenou bleduli, která dokáže jen křečovitý smích, nepřesvědčivý pláč a tupý pohled do prázdna. Znovu bych se na to nepodívala ani kdyby mi Christian Grey vystavil osobní šek. ()

hawa odpad!

S kamarádama jsme si četli úryvky z té blbé knížky, pak jsme si pustili pasáže z toho blbýho filmu. Jako čtenář můžu říct, že knížka je napsaná vážně příšerně a je prostě o ničem, film, ať je natočený jakkoli, je taky naprosto o ničem, možná bych se na to podívala jako na komedii a celou dobu se smála té holce, jak je naivní a blbá. Pořád nějak nemůžu pochopit, že ty tři knížky, jedna horší než druhá, mají stran dohromady víc než Bible a všechny tři jsou bestsellery. A filmy už jsou taky dva... Chtěla jsem v našem městě do kina na nový Star Trek - a nedávali ho. A tuhle sračku dávali čtyřikrát a čtyřikrát bylo to kino plný. Nějak to prostě nechápu, co na tom ti lidi vidí. Proč si radši nepustí porno než tohle, to v tom vidí něco jako lásku? Kráska a zvíře? Blbost. ()

Zuzanej

"Studentka literatury Anastasia (Dakota Johnson) je podle vlastních slov nezajímavá a nudná „šedá myš" s nízkým sebevědomím" a pravděpodobně stejně tak nízkou inteligencí, když si musí hledat, co znamená "submisivní". Jamie Dornan se zhostil role se ctí, bohužel stupidní předloha, stejně jako scénář ho nikam moc daleko nepustily. Slátanina rádoby masochisticky ujíždějícího porna na mě zapůsobila spíš hloupě. Nevím vlastně co jsem čekala,neb jsem knihu nečetla, asi nějaký odvaz a erotickou jízdu, prošpikovanou odvážnými scénami, ale to se nekonalo. Z filmu jsem odcházela s pocitem děcka, které lákali na lízátko a dostalo mrkvovou zmrzlinu. Dakota je zajímavá a myslím, že svou kariéru tímhle filmem moc nepodpořila. ()

pedvora

Dala jsem tomu 30 minut a vypla jsem to. Pan Gray nema sex-appealu, ani co by se za nehet veslo a tim padem je pro me film nekoukatelny. Kdyby vybrali do hlavni role jinyho fesaka, dala bych tomu sanci, ale verim, ze i tak by se toto dilo neobjevilo mezi mymi oblibenymi filmy. Nicmene nemuzu, ani nechci hodnotit. ()

zynek

Dlouhý začátek filmu mne vážně zaujal. Na to že filmy moc nepozoruji, sledoval jsem a čekal jsem jak se věci budou dále vyvíjet. Bohužel u toho to skončilo. Mám dojem, že se autoři sekli v jedné určité fázi a nedokázali pokračovat dále, proto stejný opakující se cykl. Myslel jsem, že se alespoň dozvím, co se opravdu stalo Christianovi, pokud měl takové bloky o kterých dokázal pouze říct, jsem prostě takový ale nic. Film nedomyšlený a konec absolutní propadák. Skončilo to v podstatě jako v polovině filmu. Člověk se nic nedozvěděl a na konci jsem měl pouze pocit, že celé BDSM je špatná cesta, která nikde nekončí. Ale jde pouze o to, jak si to člověk dokáže nastavit. Tady si to autoři vážně nedokázali uvědomit, proto začátek zajímavý a konec byl odpad. Stejně bych jinak film hodnotil na 75℅ ale s tímto zpracováním pouze na 50℅. No do kina bych na pokračování nešel a počkal by jsem si až bude na internetu. ()

LadyLucrezia odpad!

Stihnout usnout 2x za film a zbytek film se snažit nepřipadat si trapně a současně se nezadusit smíchy, to už dlouho nikdo nedokázal. Na dvojku a trojku nemám ani pomyšlení. ()

Jandecka

30% Tento film má asi jedinou "přednost". Porno je kategorizováno obvykle do snímků podle určité délky... 5, 10, 20 minut.. Ta nejdelší kategorie pod názvy "dlouhá pornovidea zdarma" a podobně, jejichž význam už tak nechápu, mají do hodiny. Toto je jen nástavba. Porno s devadesátiminutovou předehrou, zakončené desetiminutovým tragickým romantickým filmem. Jiný účel tento snímek bohužel neplní, protože mimo sexuální vyžití je k smrti nudný a zdlouhavý bez jakékoliv náplně či myšlenky. Může to být fajn film, který poslouží k vytvoření atmosféry hezkého večera čerstvým párům plným energie a zvědavosti. Ale jinak je to víceméně dost laciný pokus o něco "kvalitnějšího" z filmů, které vládnou internetu. ()

Kazmovi v kinech dochází šťáva

Kazmovi v kinech dochází šťáva