Bblondie

Pravděpodobně patřím asi do skupiny "nadržených kraviček" nebo jakže to autoři všech těch komentářů, které zaplavily i sociální sítě nás, kterým se ten film líbil, oslovuje. Tento film má určitou cílovou skupinu, do níž zcela jistě nepatří lidé, kteří přestože vědí, do čeho jdou, ať už četli knihu, či jen o příběhu slyšeli jen od ostatních, mají potřebu si vybíjet jakousi frustraci zde na čsfd. Nechápu, proč takový člověk vůbec utratí peníze za kino. Na můj vkus je ze začátku hrozně moc scén, které připomínají Twilight, což považuji za velké mínus, neboť jsem chvílemi čekala, kdy se Jamie začne třpytit. V určitých chvílích mi také dost vadily tmavé a náhle světlé scény. Nicméně vezměte si příběh Popelky, přidejte sado-maso sex a máte 50 shades. Velké plus za soundtrack a Jamieho. Dakota mi není příliš sympatická, ale rozhodně má větší herecký rozsah než již zmíněný Twilight s Kristen Stewart. Co mě pobavilo, že v kině seděly i ženy vyššího věku, tak 60+. Kdo četl knihu, ví, co má čekat a zklamaný nebude. ()

Krismi

Musím říct, že mě se film líbil a nestydím se za to. A pro některé přítomné hodnotitele, bych ráda poznamenala, že nejsem ani nadržená puberťačka, ani stokilová prodavačka a taktéž nemám IQ tykve a není mi 45+ :) Nechápu, proč někdo, kdo má k předloze a potažmo i filmu, takový odpor, na něj jde. Asi forma masochismu :) Knižní předlohu jsem četla, ale nijak zvlášť se mi nelíbila. Slečna Steelová mi přišla velmi naivní a v mnoha ohledech až lehce hloupá, pan Grey se, pro změnu chvilkami, choval jako psychopat. Ale jako oddechovka před spaním, proč ne. Všichni víme, že to není žádná hodnotná četba, ale to v ničem nebrání tomu, aby se to lidem líbilo. Na film jsem šla, hlavně proto, že jsem byla zvědavá, jak se tvůrci s předlohou vypořádají. A myslím, že se jim to povedlo. Film je sice, hlavně ze začátku, dost očesaný, ale to se dalo čekat. Je pravda, že pro ty, co předlohu nečetli, mohou být některé scény a narážky trošku nejasné, ale není to nic zásadního.Co se týče sexu a nahoty, myslím, že je to podáno vkusně a dostatečně sexy. Jestli někomu chybí detailní záběr na zásun, bude se muset poohlídnout po jiném žánru :) Volba hlavních protagonistů je podle mě skvělou volbou. Dakotě se povedlo z nesympatické naivky udělat velmi sympatickou naivku :) A Jamie je prostě fešák :) Taky musím pochválit soundtrack, myslím, že se fakt povedl. Obzvlášť The Weeknd - Earned it. Je to pecka. Výtku mám k překladu, protože přeložit Charlie Tango, jako Cyril Tomáš, je podle mě krapet moc :D Takže sečteno, podtrženo, film se asi do zlatého fondu světové kinematografie nezapíše, ale jako oddechovka (obzvlášť pro ženské publikum), super. Mě se to jednoduše líbilo. ()

Tarenee

tak upřímně,ruku na srdce....Vy jste něco z toho,co bylo v knize nebo filmu neznali?ne že by jste to zkusili,ale věděli jste o tom...rozhodně mě kniha nepřekvapila,ani nešokovala a ani mi to nepřijde jako fenomém.....jo to deník G. Cassanovi to bylo jiný kafe,nemluvě o markýzy de Sadde....no nic ale zpět k filmu,v kině jsem na tom nebyla a díky bohu...internet je vážně mocná věc....podle mého dost tragédie,ale odpopvídá to knize....bohužel....nic nového nečekejte a těm,co se to dá zvláštní,č vzrušující a nebo například o některých věcech nevěděli....no tak čapněte pořádného průvodce sexem a ne tento brak....a nebo upřímně to chce asi jiného parnera.... ne vážně....vtipné to bylo,ale nemám potřebu vidět další filmy a nemám ani potřebu se na tento film dívat znovu...děkuji jednou bylo víc než dost.... ()

Cre-A-tive

Jsem neuvěřitelně zklamaná. Z filmu? Ne. Z komentářů zdejších přiteplených jedinců, kteří se ujali role tak velice typicky českou --> "kritika ať jsem IN". A proto si myslím že mi připadá povinnost těmto "miláčkům" připomenout, že se tu hodnotí film a ne délka vašich pohlavních orgánů. Teď když je ta nepříjemná část za mnou: film hodnotím za 3* a to čistě za úžasný soundtrack a tělo Jamieho. Po příběhové stránce toho z filmu moc nevytřískáme ale vizuálně je to pastva pro oči. Dakota i Dornan odvedli dobrou práci a myslím že se od nich ještě máme na co těšit. *MEOW* ~~~update~~~ http://www.theverge.com/2015/2/8/8001515/fifty-shades-of-grey-seqels-confirmed ()

kamilao

Chlapi pryč! Toto je pro dámy! Pánové nechť se spokojí s jiným typem filmu. Jinak příběh moc krásný, kdo četl nebude rozhodně zklamaný. Kniha je erotická......Stín je sadista.......ale řekla bych, že film je spíš romantický, než erotický. ()

furae

Další Popelka. Téma, které zde máme opět a zase je to pohádka. Princ je produktem dnešního snu o bezstarostném životě a Popelka je opět to káčátko. Je to film pro ženy a tak se vybral herec, který je oslovuje. (mimochodem herec Jamie Dorman odehrál v The Fall skvělou roli.) Dívka vizuálně odpovídá záměru. Nehledal bych v tomto filmu, co v něm není. Pouze osloví ty, které mají svůj životní sen na stejné notě.(A není jich málo). Je na místě hvězda za marketing, který odvedl možná nejlepší práci v historii filmu. A to není málo. Druhou hvězdu bych dal za manželku, které se to líbilo, ale nebyla schopna vyjádřit důvody. Sám jsem se musel přemáhat vydržet do konce a to mám pohádky rád. ()

Gechitka

Já teda nevím, ale film se mi líbil. Je jasné, že nemůžeme očekávat věrné a 100% zfilmování knížky, protože to by bylo časově náročné, ale toto zpracování není špatné. Byl tam humor, erotika i výborné hudební zpracování. Jak tady někdo podotkl, že tam je málo erotiky? Je tam erotika, jenže mnozí si pletou erotiku a porno! Herecké obsazení také dobré. Jen mě trošku zamrzelo, že začátek knížky jako úvod do děje téměř vynechali, respektive zkrátili na první 3 minuty a mohlo tam být víc konverzací, protože ty tomu dávaly v knížce takový humorný nádech, ale to je subjektivní pocit. Za mě teda dobré zpracování. ()

pLaysTick

Film je hlavně pro čtenáře knihy.. Já jsem tomu pomalu upřímně nerozumněl. A kdyby mi přítelkyni neříkala pointu a důvod určitých situacích, tak bych byl asi pěkně nahranej. ()

JokerXBatmam

Co dodat? Snad i jedna hvězda je až moc..Když jsem četla knížku tak sem byla nadšená asi tak jako každá holka ale to co jsem včera viděla v kině mi ani v nejmenším nepřipomínala nic z knížky..Polovina skvělých scén ve filmu ani není je to vlastně jako podívat se doma na porno s trochou romantiky! Herecké výkony docela ušly Jamie už jen proto že je 'pan dokonalý' nemusel nic hrát a od Dakoty jsem ani v nejmenším nic neočekávala. Co ovšem musím natvrdo říct je že jako milovník filmů jsem snad ještě nikdy neviděla horší režii..Takže na závěr asi dodám že jít na to do kina je ztráta času a peněz a pokud se bude točit druhý díl tak snad jen doufám že s jiným režizérem.. ()

meopta

Klasická červená knihovna, film srovnatelný s romantickými odpoledními pohodovkami podle románů knižních autorek Pilcher nebo Steel. Neurazí, nepotěší, neohromí...prostě nemastné, neslané, místy až trapně předvídatelné dialogy, ale dávám * za jeho pěkný zadek a 5* za ten marketing!!! ()

Fleuretka

V době, kdy jsem již měla lístky do kina, mi kamarádka půjčila knihu. Hrubě se mi nelíbila, byla jednoduchá, plochá a hrála si na něco víc. Samotná zápletka byla chabá a nechat se prznit od bohatýho úchyla, protože jeho jinou stránku hrdinka sice vůbec nezná, ale děsně ho miluje, přičemž sama vůbec není masochistka a dokonce ani trošičku submisivní... mě fakt rozčilovalo až uráželo. Každopádně přesto jsem knihu přečetla cca za 7 hodin, které kupodivu rychle utekly. Odkládala jsem ji s pocitem, že to byl škvár a to kino je můj za trest za to, že jsem s ním souhlasila, dřív než jsem si přečetla, do čeho jdu. Ale naštěstí bylo kino o dost lepší než kniha. Nebyla to temná pornosonda do nejtajnějších představ ušláplé studentky, ale obyčejná celkem nudná lovestory, kam přidali trochu nevzrušujcí nahoty a s tématem neladících vtipných scén. Vlastně to kolikrát ani dle scénáře vtipné scény nebyly, spíš trapnost a nenaplněná očekávání puberťaček, co nakažlivě rozesmálo celý sál. Popravdě netuším, jak bych film hodnotila, kdybych nečetla předlohu. Sice bez ní spousta věcí nedávala smysl, ale přesto myslím, že by se film tolik nerozcházel s mým očekáváním. Kdyby alespoň mému oku lahodil párek hlavních představitelů, cítila mezi nimi alespoň malé jiskření, dala bych možná i ty dvě *. Takhle je maximum jedna* a to za neskutečně dobrý marketingový tah! Koho jiného než génia (nebo cvoka-nechám na každého uvážení) by to napadlo, že dnešní emancipované ženy netouží tajně po ničem jiném než díky promyšlené smlouvě dostávat po prdeli od úchyláka se svrchovaným právem jim zcela sebrat odpovědnost za jejich monotóně šedé životy? PS: Délka filmu se přežít dala (i když jsem litovala, že jsem si do kabelky nedala víc než 2 decentní-dvou a půl decové lahvinky chardonnay), co jsem nesla hůř, bylo funění a zhruba stejně hlasité "bystré" poznámky pána ve středních letech vedle mě. Pokud už na to vážně z jakéhokoli důvodu musíte jít, zásadně trvejte jedině na místu do uličky. ()

Lazy87

To takhle jednou na pivku jsme dostali nápad. Co takhle se jít podívat na premiéru Fifthy Shades of Grey, kterou dávali v nedalekém kině v milý čas 00:01. A šli jsme. Pro překonání prvního záchvatu smíchu následovalo ještě pár dalších. V střízlivém stavu bych ta asi dobrovolně neabsolvoval. Nicméně, ačkoli tomu filmu chybí děj a předchází mu obrovská mediální kampaň, která si stojí na koulích, tak to šlo zvládnout skoro až do závěrečných titulků. Jen nevím, co tam vlastně bylo tak sexuálně zvláštního. Podle mě nic. Že má pán oblibu v důtkách, provazech a análních kolících a najde si buchtu, která je ochotna tyhle srandy vyzkoušet a že se pán snaží být dominantní, ačkoli mu to moc nejde, na bestseler to asi stačí, ale film z toho samo nevznikne. Možná chápu, že nějaké třináctky to můžou žrát, ale nic na tom filmu není. Jestli se to dá vůbec považovat za film a ne za nějakou špatnou psychologickou sondu. Na závěr se mě nějaká slečna zeptala, jak to vlastně skončilo, já si ani nejsem jist o čem to bylo. Ale pro fanouše červené knihovny to může být zážitek. ()

Lenculda

Na film jsem šla s naprosto nulovým očekáváním i přes to, že jsem četla knížku, jelikož filmové zpracování se většinou knize nevyrovná. Vzhledem k této skutečnosti mě film mile překvapil. Pojďme si říct, že žádnou skvělou pointu nemá, ale rozhodně se mi líbilo zpracování tohoto tématu. Bylo to vtipné, místy roztomilé a erotické scény zpracované tak nějak v pořádku. Ač je tu spoustu komentářů, že je to odpad, tak rozhodně kladně hodnotím to, že se někdo pustil do zpracování tohoto "žánru" a povedlo se mu z ničeho udělat vcelku zajímavý žánr na filmové plátno. Všech pět hvězdiček dávám určitě za soundtrack, který skvěle dotvářel celý film. Šli jsme do kina jako parta přátel (ženy/muži 50%) a i od pánů byla recenze vesměs kladná. ()

ellinka1252

Do kina jsem šla po přečtení všech 3 dílů s velkým očekáváním, ale taky s obavou, zda bude mé očekávání naplněno. Bylo. Když tady tak čtu všechny vaše kritiky, musím se smát. Polovina z vás jsou buď muži, kteří zkrátka jenom závidí, nebo ženy, které si asi myslí, že zrovna s tím svým udělaly největší TERNO svého života. Pokud chcete více erotiky, shlédněte spíš porno, pokud se vám nelíbila knížka, pak nechápu proč jdete na film. Jistě, dalo se předpokládat, že od takhle očekávaného filmu bude většina chtít to své "VÍC" protože samozřejmě většina už nějaký ten trhák natočila že ano. ;) Herecké obsazení jednoduše výborné, říkejte mi, že Jamie tohle neprovozuje doma. Dakota jednoduše skvělá. Co mě mile překvapilo, byl humor, protože oproti knize, kdy byla Ana naprosto nezajímavá a neustále ukňouraná, tady byla dokonce i vtipná. Sexuální scény podle mě zpracovány skvěle, těžko říct jaké musí být točit tyhle situace. Při scéně s vrtulníkem a skvělou hudbou pochybuji o tom, jestli existuje žena, která by tohle nechtěla zažít. A o tomhle byl podle mě celý film, o tom snění. Protože každý z nás může snít, že by byl na místě Any, potažmo Christiana (pokud jste zrovna muž). Jediné, co bych vytkla je překlad titulků (Cyril Tomáš například). Jinak ale odcházím z kina obohacena novými zkušenostmi, ať už si každý říká co chce a taky mírně znechucena zdejší kritikou. Nicméně závist a předsudky bývají silné. ()

Skuru

Málo kdy se vidí, že by film s tak stupidním scénářem a nesmyslným chováním postav dostal tak kvalitní filmovou péči od režie, přes kvalitní herce až po vlastně úplně všechno, co tvoří technické zpracování filmu. Obvykle se totiž podobné věci točí striktně pro televizi, kde se usídlí v dopoledním vysílání, aby bylo u čeho žehlit. Jistě jsou tu i erotické scény, které se snaží ukázat BDSM romantickou formou. Tyto scény ale spíš jen chodí kolem horké kaše, aby náhodou neukázaly příliš, nebo nevzbudily vyhraněnější emoce. Výsledek veškeré erotiky v Padesáti odstínech šedi je tedy poněkud impotentní. Aspoň že se u filmu jde občas zasmát. Více na: http://zabitcas.cz/recenze-padesat-odstinu-sedi/ ()

Rrena

Čekala jsem obrovkou katastrofu, ale jsem mile překvapena. Hlavně Dakota mě překvapila, čekala jsem nějaký nevyrovnaný výstup od ní, ale super a Jamie... co dodat. Vše co bylo v knize logicky nemůže být ve filmu, to by ten film pak neměl 2 hodiny a vůbec nikdy se nedá srovnávat kniha a film. Akorát tam bylo pár věcí, které lidem, kteří nečetli knihu asi nedojdou, takže to mohli trošku víc rozvést. K naprosté dokonalosti tomu něco scházelo samozřejmě, ale já jsem byla spokojená. ()

rebel2009

50 odstínů šedi. Překvapí jí. Zamiluje se do něj. Letí vrtulníkem. Zmlátí ji. Ošuká jí. Ona uteče. Konec - Zlatý porno i Kožené kalhoty měly šmrc.... ()

Baži

Příšerně povrchní a prázdné. Nejde to vůbec do hloubky, žádná psychoanalýza postav, prostě nic. A erotické scény jsou spíše vtipné/směšné, než-li rajcovní. Rajcovní je akorát hlavní hrdinka, o které jsem určitě nepotřeboval vědět, že má na stehnech kadeře a mezi nohama bobříka odvahy. A dívím se, že Dornanovi nevypadly oči z důlku z neustálého poulení bulv ven. Jeden a ten stejný výraz v ksichtě celý film, oh my god. Film je stravitelný, ale jen tak tak. Už jsem to napsal a napíšu to zas, protože je to vystihující - povrchní a prázdné. ()

eva.sa

Všechny výsměšné komentáře "kritiků" filmu i knihy už mě nechávají chladnou. Beru objektivní kritiku, ale pokrytecké odsuzování něčeho, jen abych byl/a součástí stáda, rozhodně ne. Většina to četla, teď vyprodaná kina a vesměs hodnoceno jako odpad a ještě výsměch na adresu těch, kteří se "nebojí" přiznat, že se jim to líbilo. To nějak nechápu. Knižní trilogie se mi líbila, erotická romantická oddechovka, nic víc, nic míň. Filmaři mě překvapili příjemně. Herci jsou velmi přesvědčiví, především Dakota předvádí onu roztomilou neohrabanost skvěle. Hudba výborná! Bavila jsem se a líbilo se mi! ()

Kazmovi v kinech dochází šťáva

Kazmovi v kinech dochází šťáva