Studentka literatury Anastasia (Dakota Johnson) je podle vlastních slov nezajímavá a nudná „šedá myš" s nízkým sebevědomím, pravý opak tajemného podnikatele Christiana Greye (Jamie Dornan), kterého přišla vyzpovídat pro článek do studentského časopisu. Přestože se ji Grey svým chladným a odměřeným chováním snaží odradit, má ho plnou hlavu, což ještě prohloubí jejich opakovaná pracovní setkání. Bez ohledu na to, že ji varuje, jak je komplikovaný a ve zlověstných náznacích mluví o svém specifickém vkusu, není Anastasia jeho přitažlivosti schopná odolat. Ani Grey však není vůči téhle plaché dívce imunní a postupně ji začne otevírat dveře do své třinácté komnaty. Pokud do nich Anastasia vstoupí, pozná pravého Christiana Greye. Na posteli určené jen pro vyvolené zároveň pozná pravou Anastasii – své touhy, své vášně, svou živočišnost. Až z toho jde strach. (CinemArt)

Dstar

Tohle dílo se nepovedlo hlavně z důvodu,že fimová realita by takto nemohla odpovídat té skutečné.No...jestliže tim básník chtěl sdělit realitu domácího násilí,možná.Nicméně status"kravina" to bohužel má.Herecké výkony ale vcelku dobré.15% od mého já :-/ ()

MRParis

Po druhém shlédnutí této sado-maso lovestory musím uznat že to je hodně dobře natočené se sympatickými herci v hlavní roli. Ať nikoho neodradí tahle mizerná hodnocení film jsi rozhodně zaslouží víc než nějakých mizerných 41 procent. ()

TheFilmThief odpad!

Tenhle film, celá jeho struktura je postavená, jako když se veverka vyšplhá na strom, větev na které sedí nemilosrdně odřízne a aby to celé řádně zajistila, před samotným pádem na zem se odpráskne, aby to bylo jistý. Přitom samotný nápad není tak úplně špatný, máme tu sexuálně neaktivní vysokoškolačku a velice sexuálně aktivního, atraktivního podnikatele. A tak se stane, že z Anny se stane sebejistá, silná osoba a z Christian si zase uvědomí, že pokud někoho mlátí tak ho to PŘECE bolí a ne každá ženská, na kterou vytasí svý břišáky se hned v orgasmu zhroutí. Ale provedení je tak chabé a plytké, copak se nepoučili z dob Stmívání?Ano, sice si užilo svých patnáct minut slávy a pak skončilo na smetišti. Příběh je jak z nějaké hloupé telenovely. Film se snaží o jakési revoluční propojení péčka a rom - comu a selhalo. Navíc většina lidí film zhlédlo, protože je to jediné porno, o kterém může jejich přítelkyně vědět, a potom ldi jako já, aby se podívali kvůli čemu takový rozruch. Abych tu jen neplivala... na konci se příběh konečně pohne a příběh dostává nějaký směr, který bohužel pokračuje až v dalším filmu. ()

megacik

Dobře bobře, tak som sa po piatich rokoch odhodlal pozrieť tento film....a nič sa neudialo. Žiadne emócie, o ktorých som počul, to vo mne nevyvolalo, ani kladné, ani záporné, skrátka a dobre, bolo mi to fuk, ako to dopadne. Dakota Johnson nie je môj typ, ale páčil sa mi jej hlas, teda vlastne nie jej hlas, ale ten z dabingu, pretože bol taký nevinný, v plnom protiklade s tým, čo sa vo filme dialo, resp. mohlo diať. No a to bolo tak zhruba všetko, čo sa mi páčilo. Okrem iného Dakota vo filme nevyzerá na 26 rokov, ale na podstatne viac. Asi to bude tým, že ako vyliečená alkoholička si toho prežila veľa...nebudem hádať, či nasávala aj počas filmu, ale alkohol a cigarety sa prejavia na človeku tak, že vyzerá omnoho staršie, obzvlášť u žien. Dokonca stará vykopávka Jennifer Ehle, spolubývajúca Dakoty, ktorá má o 20 rokov viac ako Dakota, mi tam pripadala ako jej skutočná spolužiačka. No ale to bol blbý výber herečiek, povedal by som, že ala Beverlyhills90210, kde boli študenti ešte aj štyridsiatnici....u nás to nazývame, že veční študenti. ()

SNCIS

Obsahuje spoilery: "Já se nemiluji. Já šu*ám a tvrdě!" Filmové zpracování bestselleru Padesát odstínů šedi od E. L. James. V příběhu je naivní panenská dívka Anastasia Steele, která touží po úplně normálním vztahu. Tu uhrane tajemstvím opředený miliardář Christian Grey. Ten úplně normální, ale není. Má fóbii z doteků, se ženami nespí v posteli a má S/M sklony. Je prezentován jako inteligentní, chladný, cynický a protřelý sadista, který si nad vším rád udržuje absolutní kontrolu. Film vykresluje vývin jejich vztahu, díky čemuž detailně uvidíme prdel i kozy Johnsonové, které se tady dost často kouše se do rtů. Největším problémem je tady to, že film se neřestně pouze tváří a nenabízí víc než tuctovou červenou knihovnu v soft erotickém BDSM obalu. Praktiky BDSM jako plácnutí přes zadek rukou či řemenem tady působí spíš humorně. Stejně jako smlouva o dominanci a podřízenosti. Oceňují titulní píseň Love Me Like You Do od Ellie Goulding. - 40%. ()

pt93 odpad!

Nesmyslné, nepovedné a trapné hovno. To je přesně tento film. Mnohem lepší je hemenex. Zde je postup přípravy: Na rozehřátou pánev s olejem či sádlem dáme jemně nakrájenou cibuli, orestujeme chvilku (než skoro zezlátne), přidáme uzeninu. ... Pak vyklepneme 3 vejce (kdo má rád, propíchne), osolíme , okořeníme, chvíli necháme osmahnout. ... Těsně před podáváním posypeme strouhaným sýrem nebo poklademe plátky něčehosi. Hodíme na talíř a konzumujeme do zblbnutí. Dobrou chuť. ()

MrsAngel

Je to taková zábavná červená knihovna o naivní panenské studentce, která učarovala pohlednému milionáři. Erotické napětí se nekoná, zaujala snad jen poslední scéna v herně, což je málo. Hlavní hrdinka vypadá dobře, i její výkon celkem slušný. Zato milionář Grey je sice pohledný muž, ale špatně vybraný typ jako muž, co provozuje BDSM praktiky. Jemu to prostě nevěřím, chybí mu uhrančivost. ()

Oli24

Dojemné, jak se dá natočit film bez jediné zápletky. Film, ve kterém vůbec o nic nejde a jehož jedinou myšlenkou je motto ,, Chci tě, ale nejsem pro tebe dost dobrý". Naivní mladá blbka se zamiluje do miliardáře, který má jen jednu vadu. Je tak trošku magor a vzhledem ke komplikovanému dětství, je to sadista ( což se snaží skrývat) a vyžívá se v BDSM. Totálně levné klišé, kdyby hlavní,, hrdina" byl chudák z vedlejší čtvrti, ani by si o něj kolo neopřela. Ale protože je to PAN GREY, vyzkouší cokoli, jen aby vztah klapnul... Po shlédnutí dalších dvou dílů se můj pocit jen utvrdil. Neskutečně jednoduchý film, kde nejde vůbec o nic a když už se občas tváří, že o něco jde, tak je to tak primitivní scéna, že Sněhurka je proti tomu dokonalý a napínavý thriller...Ani nevím, za co tu hvězdu . .. Možná za snahu Jamie Dornan zapracovat kvůli tomuhle NIC na své postavě. ()

horskejvlk

Já teda nevím, ale je zajímavé, že knihu četly všechny sexy holky co znám ovšem ošklivky  ani jediná. O knize mluvily v superlativech ale film, že je totální nuda. Nevím co je na žánru, že z šedé myšky je sexy kost co je alfa-mužem ovládána, tak vzrušujícího. Freud by samozřejmě měl vysvětlení, asi všechny sexyce touží být zahrnuty luxusem a byt ovládaný alfa mužem aby ho svoji submisivitou vlastně řídily a ovládaly Ony. Mě se film líbil neboť jsem byl připraven na odpad, když už nic tak jsem se pokochal spousty produkt placementů a hezkých designových interiérů ()

Siuuu

Film som si pred rokmi pozrela vlastne iba kvôli mediálnemu humbuku okolo neho. Nepoznala som ani J. Dornana ani D. Johnson. Bola som celkom milo prekvapená - celkom príjemná romantická oddychovka najmä pre ženy. Ak si odmyslím tých zopár prezentovaných BSDM praktík, tak je to vlastne ďalší večný príbeh lásky bohatého muža v tomto prípade so špeciálnymi chúťkami a jednoduchej, neskúsenej ženy - taká modernejšia a jemne erotická Popoluška. Ale na plátne chémia medzi p. Greyom a Anastasiou fungovala - dokonca k počudovaniu mňa celkom bavili aj tie bičíky a putá. Jamie Dornan dostál svojmu označeniu z čias modelingu (golden torso) - pretože postavu mal luxusnú, takže sa naňho dobre pozeralo. Jednoznačne výborná bola hudba. Keby sa dalo dám 3,5 hviezdy - ale vzhľadom na nepresvedčivé výkony niektorých vedľajších protagonistov aj na samotný priebeh filmu dávam tri. ()

CSGoddess odpad!

Neviděla sem to ale vím co co go takže za mě už samotný námět je PÍČOVINA pro nemrdaný kundy. Já si naštěstí vystačím s kelímek arašídový nugety k mému uspokojení. A jestli mi na ní nějaký zmrd sáhne tak mu tu pazouru uříznu! ()

zamukooo

Tento film dost přesně vystihuje tajný sen určité skupiny žen. Ne tedy BDSM praktiky, nýbrž fakt, že se zamilují do arogantního a/nebo agresivního „nadsamce“, který je děsí a zároveň je určitým způsobem přitahuje. Sice je to třeba tak trochu hajzl, ale začnou věřit „já budu zrovna ta pravá, vyvolená, která ho dokáže změnit!“. Tak jako se to podařilo Aně. Nebylo by to tak špatné, kdyby mi dvě hlavní postavy filmu nelezly na nervy. Postava Christiana mi byla nesympatická už od začátku, namyšlený macho, který umí nabídnout pouze drahé dárky. Maniak, co sleduje Anu na každém kroku, že si ani nemůže od něj na pár dní odpočinout a letět navštívit mamku. Být s někým takovým, bála bych se dojít si i na záchod se strachem, že se tam z ničeho nic objeví a bude mě chtít svázat. Ona zase trubka, která se na všechno ptá „proč?“ a před prvním rozhovorem s ním se ani nepřipraví a nezjistí si o něm základní informace. Jako vzrušující soft porno pro ženy to taky moc nefunguje, to by ty erotické scény musely být líp natočené, ani dobrá hudba to moc nezachraňuje. Paradoxně erotické scény jsou na celém filmu to nejslabší. Je tam dále celá řada logických nesmyslů. určitě by miliardář vyprávěl, že jeho charitativní činnost je chytrý byznys, studentce, kterou poznal asi 2 minuty předtím. :D Nebo jak zjistil, ve kterém železářství Ana pracuje? To chtěl jít do železářství a čistou náhodou se zrovna trefil do toho, kde Ana pracuje? Vím, že to v knize je, ale podle mě by film měl fungovat i sám o sobě, nepředpokládat, že každý předtím četl knihu. Pozitivní na filmu je hezké oblečení a decentní make-up Dakoty Johnson, ten styl se mi líbí. Taky je sympatické, že se Christian jasně snaží ujasnit si, co Ana chce a co ne, hned od začátku jí dává jasná pravidla a ona to buď akceptuje nebo ne, netahá ji za nos. To je mi sympatičtější než mamlasové, co naslibují holce věčnou lásku a pak ji odkopnou. Celkově lepší než kniha, ovšem to zrovna tady není zrovna lichotka, protože i tak byl film dost podprůměrný. Aspoň že postava kamarádky Any, Kate, tu nebyla tak otravná jako v knize. Na filmu nic zajímavého není, klasický příběh o chudé „popelce“, která se zamilovala do bohatého „prince“, dialogy plytké, postavy nesympatické, příběh předvídatelný… no nic moc. Divím se, že tyhle příběhy jak přes kopírák lidi ještě baví. ()

Tom10000

No ano, přiznávám, že má chvála může vyplývat pouze ze skutečnosti, že jsem nečetl knihu. Tu třeba někdy zkusím, ale do té doby považuji film za špici romanticko - erotického umění s mnoha prvky BDSM (přeloženo, kdo neví: rozkoš z bolesti). Příběh pojednává o mladé ženě, jež je poslána jako náhrada za svoji kamarádku, aby poskytla soukromý rozhovor se svobodným miliardářem Christianem Grayem. Už od jejich prvního setkání můžeme vidět, jak je Anna velmi nervózní, a Christian ji velmi přitahuje (...) Nebudu nadále vyprávět tento složitý příběh, spíše se vám prozměnu od ostatních komentářů svěřím se svými pocity z tohoto díla (varuji, následující věty obsahují SPOILERY): Upřímně, Christian je čtyřmi slovy děsivě krásný zlý pokušitel. Na jeho místě chápu, proč se rozhodl k soukromému životu, jenž vede. Byl k tomu naučen tou svojí dominantní kamarádkou. Nic jiného nezná, neumí, a ani ho to nepotěší. A že té rozkoše potřebuje hodně, že se na ní stal závislý, to je pochopitelné. Zároveň také chápe, kde jsou meze, a kde by moji svoji subu ohrozit na zdraví. MIMOŘÁDNĚ zajímavý tady ale není tak docela on, ale spíše Anna. Ještě nikdy to nedělala, tedy je panna, a ihned se vrhne, trochu bezhlavě, trochu roztouženě, ale opatně, do víru intenzivního potěšení. Kdyby byla už zkušená, rozhodně by byla tvrdohlavější, a také sebejistější. Zde máme jasný příklad dívky, nevědíc ani, jaké praktiky pro ni Christian chystá, a po několika málo zkušenostech propadá čím dál tím více do víru pochyb a rozpolcení. Ví, že si užívá špatné, ale když se jí to tak moc líbí? Christian ale umí být i krutý, a na konci filmu jí to jasně ukáže. Pochyby jsou pryč, závrať vystřídá pocit ublíženosti a zneužití. A tak jde pryč. Jak dlouho ale dokáže bojovat proti svým touhám? Kdy se k němu vrátí, poníženě, na kolenou, a požádá svého Pána jako věrná suba o další rozkoš? Na závěr, těším se na pokračování, film se mi moc líbil. Znovu upozorňuji, že jsem nečetl knihu, a tak mne zde nezkritizujte za vychvalování filmu, na nějž máte názor s porovnáním s knihami a jenž může být zcela jiný. Sám jsem zažil, když jsem viděl kritizovaný film Nádherné bytosti, a dával mu sto procent, a po přečtení prvního dílu a ještě dalších tří už nechtěl filmové zpracování ani vidět. Tomuto filmu dávám 85 procent. přeci jen, nechám si rezervu. Doporučuji, možná raději před přečtením knižního zpracování. ()

jaHanicka

Věděla jsem, na co se jdu koukat (taky jsem si chvilku počkala, než jsem se pocitově dostala do "cílové skupiny"). A v rámci žánru je to pecka. Samozřejmě se tu rozčilují pomyslní milovníci Bergmanna a directors cut Pána prstenu... a co jste jako čekali? "Studentka potká tajemného podnikatele,... má ho plnou hlavu,... nemůže odolat..." Jakože to bude nějaká hluboká filozofie? (Ehm, no, hluboká asi jo :-D) Čekal někdo nějakou kinematografickou perlu? Sorry jako. Vizuálně je to fakt pěkný, hlavní postavy typově naprosto sedí (twilightoidní Gray a nevinná šprtka s otřesnou ofinou), hudba bezva,... Knížku to samozřejmě nedožene, ale řekněme si upřímně, u kolika filmů se to povedlo? ()

Richard768

Presne pred týmto nás súdruhovia boľševici varovali. Nechutne bohatý pán Sivý, ktoý sa živí vykorisťovaním pracujúceho amerického ľudu, nevie, čo by od dobroty stváral. A tak márni čas prevážaním Anči Oceľovej vrtuľníkom kade-tade. No ani pomilovať sa s ňou nevie normálnym spôsobom, ale musí ju plieskať bičíkom po zadku. Fuj. Keby pracoval od rána do večera na poli či v továrni, prišiel by na iné myšlienky. ()

konwor odpad!

Tento film nemá komentář, proto nečekejte nic velkého. Na film jsem byl přinucen se podívat a v polovině jsem dostal hlavu. Pro ženy je to poklad, pro muže odpad. Pokud měla autorka při psaní této knihy mokrou kundu, tak já byl úplně suchý. Inspirace od Shakespeara evidentně moc nepomohla. Odpad. ()

Kazmovi v kinech dochází šťáva

Kazmovi v kinech dochází šťáva