Lucy je typická „blbá" blondýna, co se vždycky zamiluje do toho největšího ksindla v okolí. Ten poslední ji právě zapletl do obchodu s drogami, který řídí všehoschopný pan Jang (Choi Min Sik z kultovního Oldboye). Než se stačí pořádně rozkoukat, má v břiše zašitý balíček obsahující extrémně silnou syntetickou drogu, který má propašovat do Evropy, pokud chce přežít. Nešťastná náhoda nebo spíš brutalita strážců, kteří ji mají hlídat před odletem, zapříčiní, že se zásilka roztrhne a její obsah se začne vstřebávat do Lucyiina těla. Že se jedná o opravdu výjimečný „matroš", zjistí záhy, když bleskurychle zlikviduje všechny hlídače a uteče na svobodu. Ve všech směrech je najednou mnohem silnější, mnohem víc vnímá, rychleji uvažuje, dokonce si osvojuje nadlidské dovednosti. Může za to právě ta neznámá substance, která výrazně zvýšila procento využití její mozkové kapacity. Toto číslo navíc stále roste a Lucy si uvědomuje, že z daru by se mohla stát smrtelná hrozba. Vyhledá proto profesora Normana (Morgan Freeman), největšího odborníka na lidský mozek, aby jí zkusil pomoci. V patách má však Janga a jeho zabijáky, kteří nechtějí o svou kurýrku za žádnou cenu přijít. (Cinemart)

ivan bohatyr

Ze začátku to nevypadalo špatně, ale potom proboha totální kravina. Vezme si drogu která jí dovolí využívat větší část mozku, což jí dá schopnosti jako třeba rentgenové vidění nebo cestování zpátky časem k dinosaurům :) no doufám že za tohle někdo dostal padáka. Pokud někoho láká takový film, raději se podívejte na Limitless, to je solidní. ()

romajz15

Zvláštní, čekal jsem, že dostanu pěkně ztvárněný akční film, ale dostal jsem ještě o něco víc. Tím myslím tu závěrečnou pointu, která je vážně super. Ze začátku mi trochu vadily ty vkládané scény se zvířaty, ale naštěstí tam pak už nebyly. Film je sice samá fantazie a akční scéna, ale to sem prostě patří. Vizuální stránka je dost dobrá, ale hudební doprovod se vážně povedl. Závěrem k hereckému obsazení, Scarlett hraje skvěle a dobře se na ni dívá (ostatně jako vždycky) a Morgan Freeman sice hraje velmi dobře, ale dostal zde příliš málo prostoru. ()

Yoda sama

Pre mňa to je pravdepodobne jedno z najzvláštnejších guilty pleasure posledných rokov už len kvôli tomu, ako film rozpráva o stupidite ľudstva a jej prostosti a zároveň sa nebojí oslavovať svet a ísť až na jeho začiatok. Až druhé pozretie po zhruba roku ma utvrdilo, ako moc sympatický a zábavný tento film je. Celý čas som premýšľal nad tým, ako moc je Besson zaseknutý v deväťdesiatých rokoch, kedy by takáto blbosť bola filmovou modlou a klasikou naveky vekov a zároveň prijal fakt, že keď vznikne takýto priamočiary, pre niekoho rádoby intelektuálny film v dobe plnej predsudkov a ľudí, ktorý si myslia, že sú inteligentnejší než tento film, nedokáže uspieť tak, ako by mal. ()

Mishqo

Zase ten scenár. Luc Besson v poslednej dobe len načrtne dobrú myšlienku ale nedotiahne to do akejsi väčšej hĺbky, nevykreslí postavy detailnejšie a ide mu len o to čo najviac ohúriť či už tou myšlienkou alebo akčnosťou. Lucy je presne taká. Akčná tak akurát, a preplnená filozofickými myšlienkami, ktoré nie vždy dávajú zmysel. Sci-fi mám rád, ale keď má hlavu aj pätu a viem si to reálne predstaviť. Nemá problém veriť vo zvýšenú cerebrálnu kapacitu, telekinéza and such shit. Ale toto bolo miestami ozaj premrštené. Naopak podobný Limitless mi prišiel viac realistickejší a tým pádom lepší. Ale realita bokom. Na Scarlett by som sa rád pozeral aj keby si zahrala hovno na stene. Suma sumárum niekde v rozpätí 60-70% ()

Diego

Možná je to je blbost, nechci o něm dlouze přemýšlet a pitvat to, protože jsem se ani chvíli nenudil, bavilo mě to a tenhle pocit si chci ponechat. ()

hroubek

Už při trailerech jsem si říkal, že pokud se Luc Besson nebude krotit, tak to bude slušný bordel. Ale Luc Besson si dělá jen to co chce on sám. Na rovinu přiznám, že mě začátek hodně bavil zvláště, když byl děj sympaticky prolínám záběry ze živočišné říše, které přesně ukazovali se bude dít hlavní hrdince. A pak i další minuty byli hodně fajn, a teprve u scény v letadle jsem si řekl, že toho začíná být trochu moc. Přesto jsem nechtěl film odsoudit předem. Můj osobní problém je v tom, kdy se ze Scarlett začne stává Bůh, který dokáže ohýbat čas a realita a na konci si doslova zahraje na Transformers. Bohužel v tu chvíli jsem film už nebral vážně a smál na celé kolo. Luc Besson má akci pořád malíku a po akční stránce je to fajn. Scarlett Johansson s dobrými dialogy umí hrát, ale celý film sama neutáhne, přesto tady odvedla dobrou práci. Morgan Freeman si jede svoje a bohatě to stačí. Lucy není vůbec špatný, krásně se u něho dá pobavit, jen škoda, že ho nelze brát vážně. ()

Maik22

Tak tohle mě vůbec nevzalo. Chaotické a bez sebemenšího náznaku myšlenky. Mrzí mě, že trailer byl o něco lepší než samotný snímek a co mě mrzí ještě více, že za poslední rok jsme neviděl Morgana Freemana v pořádné roli. ()

Pump

Solidní Sci-fi na které jsem byl v kině, více se mi líbila při druhém shlédnutí. Slušně sugestivní film a snaha filmařů o jakési věrohodné pojetí, kdy čerpali znalosti o mozku od institutu mě příjemně překvapila. Luc Besson je bůh. ()

JohnSmith

No jsem na vážkách. 2* nebo 3*? Je to zajímavé, to určitě. Sice tam na akční film zas moc akce není, ale na druhou stranu je to pěkně natočené. Taková jednohubka, která vám během závěrečných titulků zmizí z hlavy. ()

fefee

Veľmi podarené akčné Sci-fi, ano je to prehnané ale účelovo natočené na akciu a zábavu typickou Bessonovou rukou. Nemožno mu preto vytýkať "nenormálnosť" príbehu a vážnosť nevážnosť tématu. Inak výborné nápady vo filme na poli Sci-fi, takže určite bavilo a palec hore. ()

VanTom

Ve skutečnosti hrozná volovina, ale je až roztomilé, jak učeně a sofistikovaně, téměř filosoficky se snaží působit. Nicméně nepostrádá zajímavost, švih a Scarlett, takže u mne to má Lucy dobrý. ()

Brain-D

Lucc Besson má naprosto skvělou schopnost diváka zaujmout. Může to být sci-fi (Pátý element), brilantní akčňák (Leon) a nebo kombinace všeho prostě. U Lucy se mi zdá, že tu zmixoval snad vše možné i nemožné a já se bavil. Ani vteřinu jsem nemyslel na nic jiného. Neskutečná jízda. Slabší podobné snímky, které "Lucy" převyšuje a já si na během snímku vzpoměl "Transcendence" a "Limitless". Porovnejte sami. ()

Trustme

Bůh stvořil člověka. Lucy stvořila Boha. Luc stvořil Lucy... Že je Besson tak trošku šílený génius, který tápe světem filmu od kultovně uhrančivých srdcovek (Magická hlubina, Leon) až po scénáře k těm největším blbinám, to na ČSFD víme. A taky, že mu učarovaly statečné odhodlané ženy, bojovnice - Nikita, malá Mathilda, Johanka, Leeloo, Angela, Colombiana. Nejnovější hrdinkou s další andělskou tváří je Lucy. Spojit akci, sci-fi a emoce Besson umí. Zde přidal a povýšil tyto neakademické žánry na divácky vděčnou zápletku s vyšším posláním. Osobně mám slabost pro pana režiséra, právě proto, že jako jeden z mála umí stvořit filmovou ženu-hrdinku. Stejně tak mám i slabost pro Bessonův rukopis. Velký podíl proč si zařadím Lucy k mým dalším srdcovým Mistrovým dílům mají pánové Thierry Arbogast a Eric Serra, stejně tak technická dokonalost v podobě ILM triků a zvukové superkvality studia Skywalker Sound. ()

Sany33

Film ktorý ma taký potenciál ako tento som už dlho nevidel, rovnako som nevidel ani tak krásne zabitý film. Čo sa týka príbehu je jedinečný a je to jednoducho niečo nové, niečo čo tu ešte nebolo. Ak by som mal hodnotiť stopáž ide o dosť veľkú minelu. Začiatok filmu sa nenormálne vlečie, snaží sa dostať do hĺbky a vyrozprávať nám príbeh, ktorému budeme chápať aj keď sme úplne degenerovaný. Na druhej strane finále je super rýchly mix obrázkov zakončených big bangom. Jednoducho preťahovaný začiatok a urezaný koniec, to mi asi najviac vadilo. Čo sa týka hereckého obsadenia som spokojný, Johansson a Freeman sú jednoducho elity. Ja osobne film hodnotím nadpriemerne aj keď ma koniec maximálne vytočil. pridať filmu 20-30 minút trúfam si povedať, že by útočil na fulhouse. Film je príkladom, že drogy dokážu robiť divy, v reálnom svete bohužiaľ iba v zápornom slova zmysle ale nakoniec aj film nebol drogám naklonený moc kladne. Mať tak využitú kapacitu mozgu aspoň na 30% som kráľ, ale to odosobnenie voči svetu by ma asi mrzelo. 76% ()

Timak

Abych řekl pravdu, vůbec nevím, co si o tom myslet. Ani nevím, jestli mě to vůbec bavilo. Je to ujeté, šílené a v podstatě takovej Transcendence v sukni. Scarlett je boží, ale to je tak celý. Nechápu, že se k tomu upsal třeba takovej Freeman. ()

VasaX

Nebudeme si nic nalhávat. Miluji Scarlett. O tom není pochyb. Ale jako Lucy... nevím nevím. V podstatě mě ztratila už na začátku (ani ne tak ona jako Besson...) , kdy (droga) začala "obracet gravitaci" a já měl první (z mnoha) WTF. Rád bych taky podotkl, že to není sci-fi. Fi je totiž zkratka pro fiction, a ne pro bullshit.A to tahle absolutní "tele-všemocnost" je. Ani Freeman to svým narativním hlasem nespasí. Tentokrát ne. Je mi líto všech science-freaků, protože tohle jim muselo dozajista způsobit žaludeční vředy. (A vůbec, zde je trochu odlišný názor na čas a jeho roli, než byl v Interstellaru. Ale na rozdíl od něj, nedává smysl i v hlubším kontextu, ale jen v dané vykonstruované větě, svém mikrokosmu absolutní mystifikace). Mám silný pocit, že Besson si taky na něčem frčel, když to psal a točil. Ale řekl bych že než kouzelná droga to spíš bude tak kilo kokeše, koňská dávka amfetaminu a LSD pro půlku Woodstocku. Ale co bych čekal, když od Leona a 5 Elementu nenatočil a nenapsal nic pořádného. Po majstrštryku být osmnáct let zase nula, to bych se taky asi utopil v drogách (a pravděpodobně by s toho vypáleného mozku vyšel nějaký takový počin jako Lucy). Ono by to asi nebylo tak špatné, kdyby z toho Besson svou jetou myslí neudělal plytký brak.... ()

Wade

Limitless, které se utrhlo z řetězu a rozjelo svojí vlastní velkou sci-fi crazy jízdu s všemocnou Scarlett. To je to co mě napadlo když film skončil. Nemam důvod dát nízké hodnocení, protože jak už jsem psal crazy jízda, která ale není dokonalá tak jako její příbuzný tudíž u mě za 4*. 77% ()

SamVimes

Omílaný nesmysl o využití 10% mozku rozvedený do akčnější a pitomější verze Limitless. Scarlett Johansson, zábavná akce a únosná stopáž ale vytahují Lucy alespoň do průměru. ()

Scarlett Johansson v Ghost in the Shell

Scarlett Johansson v Ghost in the Shell