Lucy je typická „blbá" blondýna, co se vždycky zamiluje do toho největšího ksindla v okolí. Ten poslední ji právě zapletl do obchodu s drogami, který řídí všehoschopný pan Jang (Choi Min Sik z kultovního Oldboye). Než se stačí pořádně rozkoukat, má v břiše zašitý balíček obsahující extrémně silnou syntetickou drogu, který má propašovat do Evropy, pokud chce přežít. Nešťastná náhoda nebo spíš brutalita strážců, kteří ji mají hlídat před odletem, zapříčiní, že se zásilka roztrhne a její obsah se začne vstřebávat do Lucyiina těla. Že se jedná o opravdu výjimečný „matroš", zjistí záhy, když bleskurychle zlikviduje všechny hlídače a uteče na svobodu. Ve všech směrech je najednou mnohem silnější, mnohem víc vnímá, rychleji uvažuje, dokonce si osvojuje nadlidské dovednosti. Může za to právě ta neznámá substance, která výrazně zvýšila procento využití její mozkové kapacity. Toto číslo navíc stále roste a Lucy si uvědomuje, že z daru by se mohla stát smrtelná hrozba. Vyhledá proto profesora Normana (Morgan Freeman), největšího odborníka na lidský mozek, aby jí zkusil pomoci. V patách má však Janga a jeho zabijáky, kteří nechtějí o svou kurýrku za žádnou cenu přijít. (Cinemart)

Guzo

Obrovské zklamání, Lucy si hraje na áčkové akční sci-fi, přitom je horší po scénáristické i režisérské stránce než kdejaké béčko. Efekty jsou příšerné, úvodní prostřihy na zvířata také. Scarlett, kterou jinak všude můžu, se tu snaží tvářit jako by pobrala všechnu inteligenci světa. A za celý film se jí to nepodařilo ani jednou. 3/10 ()

mirec88

Neskutočne mi sadol tento film. Bude sa vynímať v mojej filmotéke aj vďaka krásnemu Steelbooku, ale aj vďaka úžasnej myšlienke, čo by bolo keby sme využívali 100% mozgovej kapacity. Scarlett Johansson skvelá, Morgan Freeman ako vždy tiež a akcie je tu okrem sci-fi tiež dosť. Úžasný scenár, efekty, myšlienky a celý film je jedno veľké prekvapenie. Pecka. ()

Pedross800

Lucy toť veskrze zajímavý filmový pokrm se směsí lehce pikantního korejského koření. Nástup je famózní, okamžitě na povrch vystupují ostré, originální, vizuálně i myšlenkově uhrančivé příchutě a v člověku rozjitří velkou škálu jeho smyslů a vjemů a nalákají na další a další sousto. Bohužel jak je nástup chutí famózní, jejich dojezd je s konzumací dalších soust překvapivě rychlý a mdlý, a tak na závěr téhle filmové krmě mám zvláštní pocit, že i když jsem si pochutnal něco málo tomu chybělo. ()

ghatos

Našlápnutá (filozoficko-existenciální!!!) jízda s gigantickou ambicí přesahující běžné žánrové klišé. Jsem brána aneb vesmír je v nás pod taktovkou divokého frantíka. Originální a zábavné je to hodně. 77%. ()

MI-380

Mizerný scénář založený na dobrém nápadu, takže ani dvě velké hvězdy nejsou schopny zvednout film nad průměr. 50% ()

KASUGI odpad!

Ne člověk, ale Besson používá jen 10% mozkové kapacity, jinak by nenatočil takový blábol. Řekl někdo tomu hňupovi, že slabá kapacita mozku nespočívá v tom, že by nám chyběly nadpřirozené schopnosti, ale pouze v tom, že nedokážeme dělat spoustu věcí naráz a jednotlivé činnosti si rozdělujeme postupně? Besson zaměnuje kapacitu a inteligeci za kouzelný lektvar. Apropos kde vědci přišli na těch 10% ? Aby něčemu dali procentuální hodnocení, musí mít taky celek, ne? Tedy exemplář, který umí použít mozek naplno. Ale dosti debilních vědců, pojďme si rozebrat tuto sračku. Fanboyové Bessona to obhajují, že je to přece sci-fi a proto si tam může dát cokoliv dle vlastní fantasie. Když si  odmyslíme výše zmíněné, tedy že využívání kapacity není o nadčlověku se suprschopnostma, ale pouze se nám zlepší reakce, myšlení, reflexy, paměť (perfektně uvěřitelně a chytře to zpracoval film Všemocný, ale to už tu zmiňuje každý druhý), tak ona i ta Bessonova debilní fikce sama za sebe nedává smysl. Johansson si při 20% vyndává kulku z těla, aniž by cítila sebemenší bolest, ale při 40% kroutí hlavou, protože ji bolí za krkem? Když necítí bolest, proč cítí hlad a to ještě hltá a žere  cizí rozjezené jídlo postříkané krví, hygiena, nemoci, to jako nic?  Jak dokáže tak rychle pracovat na počítači a zběsile surfovat netem, když má komp své vlastní limity a rychlej to nedokáže? Pokud je ona sama tím kompem, proč se vůbec obtěžuje za ním sedět? Když chce jinému vědci dokázat, že je ultrainteligentní bytost, proč mu říká, že jeho dcera zemřela při autonehodě, což je běžná informace, kterou si mohla zjistit. Ano, já chápu, že tu dceru nejpíš přejel on sám a Lucy se mu to snaží předat telepaticky v myšlenkách, tak proč mu to ale říká nahlas a nekomunikuje telepaticky stále? Proč nezabije záporáka, který jí to všechno zavinil, ale místo toho zabíjí nevinné lidi a ostatní civilisty cynicky ohrožuje na životech při automobilové honičce, ve které ošklivě bourají civilní auta? Odkud vyčetla, že pacient, kterého (opět chladnokrevně) zastřelila by nemoc/operaci nepřežil? Jistě je chytrá a podívala se na rentgenové snímky, ale to nic nevysvětluje, napřed to přece musí někde vidět, někde si to přečíst.  Proč při "vysokém výkonu" (myslím nějak 80%) nechrání policisty při přestřelce, když při ani ne 50% výkonu je z ní mix X-menů? Magneto, Xavier, Mystique. Proč tu drogu vůbec pašují v lidech, proč si jednoduše nešlehnou a se superschopnostma přejdou v klidu přes celnici? A proč doprdele vůbec chce někdo takovou úžasnou drogu dát na masivní trh a prodávat to někde na diskotékách? Není lepší si tu drogu nechat a s těma superschopnostma vydělat 100x tolik?  To je opravdu jen zlomek toho, jak blbé to je. Všeobecně platí, že Lucy předvádí kousky pouze na efekt, aby hned v následujících situacích ony kousky zapoměla a dělala zas něco úplně jiného. Besson zkrátka hrozně přestřelil a naložil Lucy takovou nadpřirozenost a superschopnosti, že se do toho zamotal a každých následujících pět minut vyvrací ty předešlé. Viděl jsem to asi před rokem, tak už si to tak nepamatuju, čerstvě po zhlédnutí by to byl daleko větší kartáč. Film kategorie: Značně urážející. () (méně) (více)

Skeksis

Pozerám, že Luc Besson sa ani za toľko rokov nedostal z Piateho elementu. Zase vytvoril nejakú superženu, až na to, že nie z vesmíru, ale pomocou nejakého modrého kryštálového cukru. A tak sa z naivnej Scarlett Johansson stane nejaká podivná kreatúra s IQ 1 000 000 000 a schopnosťou vyjebávať s akoukoľvek nástrahou. Vraj preto, lebo dokáže využívať 100% mozgu. Aj keby mi išiel mozog naplno, nikdy by som nechŕlila modré svetlo a neplazila by som sa po strope. Hmm... Mne počas tohto filmu zamrzol počítač, tak som ho vypla a reštartovala, a načítaval sa na 10%, 20%, 50%... a hurááá 100%. A potom mi naskočil znova ten istý film a zase odutý Scarlettin ksicht. Aj tak si nemyslím, že ten notebook ide na 100% a ojebáva. Kto povedal, že ľudia nejdú na 100%? Idú iba tak, ako im to fyzické funkcie dovoľujú. Čiže zase ďalšia z radu kravín zaobalená do pseudovedeckých faktov. No čo už. Pozeralo sa to celkom dobre. ()

Hollohlaway

No hele, jako ty tři hvězdy dám. Bessonovy akční jednohubky celkem snáším, a ač se toto dle traileru tváří jako akční film, není tomu tak. Filosofie o lidské rase, využívání mozku, o dvojsečnosti téhož, a nakonec, proč ne, i o Bohu. Je to zajímavé, byť po rozjezdu filmu to najednou jede hrozně hrr a šup 10%, 20% a moc se to nezdržuje podrobnostmi. Sice jsem na konci byl trochu zklamán, trochu oblbnut, a hodně zmaten, ale rozhodně jsem viděl horší díla. ()

tommmy89

Sú ľudia, ktorí nemajú radi akčné filmy so ženou v hlavnej úlohe. Prečo je tomu tak?! Neviem - jediné čo ale viem je to, že S. Johansson alias Lucy si svoju úlohu zahrala veľkolepo a gradiózne. Sci-Fi filmy mi v poslednom čase akosi unikajú pomedzi prsty. Sám im neverím a nedávam veľké šance, tak isto ako mysterióznym filmom. Čo sa ale javí ako chyba, lebo i tieto žánre vedia niečo dobré ponúknuť na stôl. Odkedy som videl pár filmov (sci-fi) vo vesmíre, tak sa mi tento žáner zhnusil. Asi je na čase premýšať nad prehodnotením situácie roku 2014 a novodobej sci-fi,.. Každopádne sci-fi s dobrým obsadením ! Silná stránka filmu je dobrý koncept, kvalitný výstup hercov, výborný scenár podľa ktorého si to dokonale zahrali a akcia vo filme. Nemôžem zabudnúť ani na sekundanta M. Freemana (starého klasika, ktorý pasuje snáď do každého filmu, či je to sci-fi, alebo komédia) - zahral si profesora [vedca], odborníka na ľudský mozog. Nič veľkolepé si tentokrát nezahrá, ale jeho úloha je tu taktiež dosť potrebná. V tomto filme si ma dostal už na začiatku pri svojom výklade v aule. Jeho razantný hlas pri výklade na prednáške pôsobil veľmi dôveryhodne a skoro som aj uveril, že je fakt profesor a nie herec. Malé mínus filmu - smiešny koniec, kde netreba hľadať akúsi logiku, pretože tam nieje (čistá improvizácia). 4* ()

DeathTheKid

Hádám, tohle mělo mít nějaký filosofický přesah. Úplně stručně - Bessonovi jebe, hvězda za kukuč Scarlett, hvězda za efekty, akce vzhledem k idey filmu totálně směšná/zbytečná. 2 budou snad ještě moc... ()

Sheffield

Debilní sračka, po které jsem se cítil, jako kdybych právě podstoupil trojnásobný lobotomický zákrok na elektrickém křesle. ()

JančiBači

Scarlett Johansson je bez pochýb jedna z najlepších herečiek svojej generácie. A dokazuje to aj v tomto filme, kde hneď na začiatku ukáže aká dobrá herečka je a že za toto filmové fiasko vôbec nemôže. Jej postavu Lucy zatiahne jej priateľ do kšeftu s odovzdaním kufríka. Donúti ju k tomu tým, že jej kufrík priviaže na ruku. Ak sa chce reťaze zbaviť, musí sa zbaviť aj kufríka. Lenže kufrík si príde prevziať šéf japonskej mafie a tak Lucy unesú a jej priateľa zastrelia. Nikto nevie čo v kufríku je, preto jej dajú kód aby kufrík otvorila ak by tam náhodou bola bomba. V kufri sa ale nachádza nový druh drogy, niečo podobné ako mali v Limitless. Lenže toto je pravdepodobne japonskej výroby, takže aj keď užívateľovi drogy zvýši využívanie mozgu na maximum má to aj dosť divný vedľajší účinok (Tetsuo) . Po otvorení kufríka sa Bessonovi film vymkne spod kontroly a nech bol projekt na začiatku akokoľvek ambiciózny vo výsledku končí jeho hodnotenie podpriemerom. V 90 tých rokoch bol Besson výborný autorský tvorca, ktorý vedel výborne zrežírovať svoje vlastný scenár ( 5 Element, Leon..) no s príchodom milénia sa mu akosi prestalo dariť. Asi ho stiahla „magická hlbočina“ a nevie z nej vyplávať. Každopádne Luc Besson už potrebuje dobrý film ako soľ. Inak jeho filmy nebudú distribuované do kín ale ich hneď bude vysielať TV Dajto ()

Jello Biafra

Naivnú a mierne hlúpu blondýnu unesie čínská Triáda a našijú jej do brucha balíček so syntetickou drogou. Balíček sa však v jej tele roztrhne a Lucy zrazu získa silnejšie schopnosti než všetci X-Meni dohromady. Na začiatku filmu sa dozvieme že človek využíva len 20% kapacity mozgu, dotyčná droga však spôsobí, že našej titulnej hrdinke sa začne inteligencia zvyšovať o ďalších 10% až do rovných 100%. Vzhľadom k tomu že film natočil Luc Besson a zároveň písal aj scénár je každému znalcovi jeho filmov jasné s čím bude mať dočinenia. Skoro mi to pripadalo ako keby dal dohromady svoje slávne filmy Brutálna Nikita a Fifth Element. Jednotlivé scénky sú prekladané zábermi z prírody napríklad aj ako sa zvieratká v africkej savane rozmožujú a častuje ich zábermi ako Morgan Freeman (ako inak v úlohe vedca) hovorí o činnosti mozgu a jeho funkciách. Zároveň sa ale dočkáme aj prvotriednej béčkovej akcie či scén, ktoré sú absolútne mimo ľudské chápanie. Záver je ako vystrihnutý zo Star Treku a divákovi sa môže stať že sa mu zo všetkého toho rozumovania bude dýmiť z uší. No Aspoň že tá Scarlett je tak neodolateľné sexi. Skrátka a jasne: Lucy je zábavná blbina. ()

milancecil

241. Pro mne jednoznačně nejsilnější žánrové dílo roku, ideový příval, fascinující, mocný, schopný bořit překážky v našem omezeném chápání, jsme zasažení explozí tvořivosti, zaskočení divokou živelností, bezohledně dravou hravostí, proto ta rozpačitá odezva, to chabé, nejisté přijetí, proto ta neschopnost se srozumitelně k dílu vyjádřit, prostě není nic čeho se bezpečně zachytit, jak tak zběsilému dění vzdorovat, zbývá jen jediné, prostě podlehnout, nechat se strhnout a ovládnout, stejně nevyhnutelně, jako hlavní aktérka příběhu, Lucy, mladá žena, které okolnosti dostanou do situace, v níž nemá rovněž na vybranou, když se jí do organismu nekontrolovaně uvolní droga s překvapivě stimulujícími účinky ovlivňujícími úroveň vědomí, ve sledu překotných přeměn se rozvine její potenciál vnímání mimo jakékoliv představitelné meze, uvolní v ní dříve blokované schopnosti a spustí tak události spádem utržené laviny, bezohledně se ženoucí a ničící vše, co se jí postaví či jen připlete do cesty, skvělá, vtipná a současně i napínavá podívaná, provokující svou všudypřítomnou nadsázkou, jsem opravdu nadšený, k takovému filmu se rád opakovaně vrátím, bravo!!! ()

jefff

Nebylo to vůbec zlé. Mohlo to být podáno trochu "chytřeji" než jako ačko/béčkový scifi akčňák (za což může zřejmě vyčpělý Besson), ale i tak je to zajímavý a originální film, který má spád, nápad i skvělou Scarlett (ta film opravdu táhne). Začátek výborný, prostředek zajímavý, konec zvláštní a asi ne každému sedne, a ani já ho úplně nevzal. Lucy mě ale bavila a je to nejlepší Bessonův film za poslední dobu. ()

jenik71

Nápad s využitím maximální kapacity mozku je rozhodně dobrý. Také upoutávka na tento film vypadala zajímavě. Přesto dávám *** a to ještě s odřenýma ušima. Většina filmu mě docela zaujala, ale jak Lucy začala využívat mozek stále víc a víc, tak mě to nějak bralo míň a míň. A to proto, že mně to přišlo až příliš přitažené za vlasy a samotný konec považuji za zcela absurdní. Někteří se snaží srovnávat Lucy s Matrixem, jenže to opravdu nejde. Do Matrixu má tohle dílko opravdu daleko. ()

Trapper33

Na to jak velké poselství má tento film nést, je prostě špatně natočený. Nicméně akce je vcelku dobrá a proto Lucy sráží dolů jen nelogičnost a zmatená poslední třetina filmu. ()

Ironfood

Stupidní příběh, který je bohužel vyprávěn naprosto vážným způsobem, ačkoli by ho mohla zachránit pouze notná dávka nadsázky a humoru. ()

Scarlett Johansson v Ghost in the Shell

Scarlett Johansson v Ghost in the Shell