Lucy je typická „blbá" blondýna, co se vždycky zamiluje do toho největšího ksindla v okolí. Ten poslední ji právě zapletl do obchodu s drogami, který řídí všehoschopný pan Jang (Choi Min Sik z kultovního Oldboye). Než se stačí pořádně rozkoukat, má v břiše zašitý balíček obsahující extrémně silnou syntetickou drogu, který má propašovat do Evropy, pokud chce přežít. Nešťastná náhoda nebo spíš brutalita strážců, kteří ji mají hlídat před odletem, zapříčiní, že se zásilka roztrhne a její obsah se začne vstřebávat do Lucyiina těla. Že se jedná o opravdu výjimečný „matroš", zjistí záhy, když bleskurychle zlikviduje všechny hlídače a uteče na svobodu. Ve všech směrech je najednou mnohem silnější, mnohem víc vnímá, rychleji uvažuje, dokonce si osvojuje nadlidské dovednosti. Může za to právě ta neznámá substance, která výrazně zvýšila procento využití její mozkové kapacity. Toto číslo navíc stále roste a Lucy si uvědomuje, že z daru by se mohla stát smrtelná hrozba. Vyhledá proto profesora Normana (Morgan Freeman), největšího odborníka na lidský mozek, aby jí zkusil pomoci. V patách má však Janga a jeho zabijáky, kteří nechtějí o svou kurýrku za žádnou cenu přijít. (Cinemart)

zberatel

Teoria velkeho tresku podla Einsteinovej relativity a Darwinovej evolucie, ktora sa vo vire motylieho efektu meni na teoriu o teorii, aby si mohol kazdy sam vybrat vlastnu cestu plusovej alebo minusovej mozgovej kapacity vlastnej predstavy filmovej zabavy. ()

Mik_e

Když se řekne filmový kalkul, ode dneška přesně vím, jaký film si představit. Formální hollywoodské požadavky na herecké tahouny splněny. Zatímco Scarlett si to svý ještě odehraje, Morgan Freeman je tam už opravdu jen do počtu. Tam mohl být kdokoliv. Stopáž přesně akorát, takříkajíc "nezačne nudit" a než se divák naděje, jsou tu závěrečné titulky. Filmová hrdinka používá dvacet až sto procent mozkové kapacity, zatímco divákovi stačej tak dvě, moc vážně se to brát fakt nedá. Akční scény nejsou marný, ale moc jich teda taky není a celkovej výsledek je tak 60 procent. Navíc ještě v kině, a odcházet z kina s pocitem, že " koukat se na to dalo" mi přijde málo. Celkově tedy zklamání. ()

D.Sleeper

Come & play... Spécial et encore Classique Leçon de Monsieur Besson... Dvě části: Ztraceno v Oldboybandu; Nalezeno ve Scarlett. ()

VeeDee

Vcelku příjemná podívaná, ale dosti vykalkulovaná, chladná. Jediná emoce během filmu, kterou jsem zažila, byla radost z vychutnaného pytlíku brambůrků. Myšlenka dobrá, jen škoda, že nebyla zpracovaná nějak jinak. ()

Pavel82

Do Lucy jsem vkládal velké naděje a z velké většiny byly uspokojeny. Zběsilé tempo, super akční scény, inteligentní humor, Scarlett... Ale nejvíc mě zajímalo, jak se tvůrci poperou se zakončením. A tohle bylo už na mě zkrátka moc. 75% ()

lodka

Velmi zvláštní film s nepovedeným koncem. "Kde jsi? Jsem všude." WTF, člověk by čekal, že porodí dítě tomu policajtovi a oni to ukončí tak nesmyslně. Jinak velmi příjemné překvapení při náhodném výběru filmu. ()

Kotsour

Nemastné neslané. Je to spíš takové zamyšlení, příběhu se zde moc nedočkáme. Velmi otevřený konec má pravděpodobně provokovat, na mě to působilo spíš jako laciný výstřel do vzduchu s tím, že se to chytne u těch dnešních pseudofilosofů. Žádnou postavu jsem si během filmu nestihnul zamilovat, fízlovský kápo tam byl vyloženě navíc a Freeman se zde objevil jen proto, aby tu bylo o hvězdu víc a na film to víc táhlo... Tři hvězdy dávám za akční scény a drzou syrovost (surovost?), se kterou je nám film servírován. Rozhodně to ale mohlo dopadnout mnohem lépe. ()

MilesTeg

Celkem souhlasím s Ďurom, ale ubírám tomu hvězdičku proto, že v tomhle materiálu bylo tolik nevyužitých možností, že se film dal natáhnou o půl hodiny a mohlo tam být víc zábavných scén. Takto se flm tváří moc vážně a to mu nesvědčí. ()

s1r1us

Chudák Morgan Freeman. Nechali ho vykladat takové nesmysly po všech těch exaktních dokumentárních filmech. Celá myšlenka stojí na rozšířené, byť nesmyslné, interpretaci, že člověk využívá 10 procent mozku a jakej by byl superman, kdyby dokázal využít víc. Celý je to prostřihaný animacema jak super droga exploduje v cévách mozku a dáva Lucy super power. OMG, je to scifi, ale tohle je zu viel. Samozřejmě člověk využívá 100 procent mozku akorát ne v jeden moment a celý je to zařízený co nejvíc efektivně a hospodárně. Každá oblast se specializuje na to svoje a synchronizuje se to jak švýcarský hodinky. Takže hlavní myšlenka filmu je fail a nesmyslnost neirituje akorát Frantu traktoristu z Horní Dolní. Když se oprostíme od nesmyslů, které si hrají na realitu všedního dne, tak je to fajn akční sci-fi se Scarlett Johansson a je to fajn pokoukání v rámci svého žánru. Ty hvězdy jsou minimálně za ty prostřihy geparda lovícího antilopky =) Navíc, ten okolní děj a vše okolo je trochu chudší. Světobodem je akce kolem Scarlett a Morgana, tj. 3x*. Spoiler alert :) You never really die .... PS.: Divákům bych spíše doporučil Limitless a domyslete si tam Morgana, Scarluš a Bessonovskou akci. ()

bakeero

Tak pro mě určitě jedno z největších (dosavadních) zklamání roku. Na tohle se hodně rychle zapomene. A zcela poprávu. ()

LabySo69

I přesto, že nápad to rozhodně neni špatnej a první půlka je dokonce fakt svižná a v celku dobře stravitelná, konec je tak domrdanej, že ve výsledku u toho neni potřeba využít víc jak 2% šedý kůry. Škoda, potenciál to mělo. ()

Black-star

Taková slátanina besonových úspěšných filmů jako Leon, 5 element, Taxi taxi... to vše tak nějak dané dohromady a bohužel to na mě nefungovalo. Výsledkem všeho velkého vědění a snažení a vývoje lidstva na max. použití kapacity mozku je ubohý flash disk. Nějak sem asi nepochopila smysl všeho toho - nějaký výší záměr - vyší dobro - něco většího než jen konec a flash disk.... sorry ()

markotter

Luc Besson už roky není tím, čím býval a Lucy je takovým nesmělým nakouknutím do minulosti. Od začátku to jede, krev stříká a Scarlett si to v roli Lucy viditelně užívá. Nebýt až moc epileptického konce, možná bych přidal i jednu hvězdu. ()

pasty

Zo začiatku to vyzeralo veľmi sľubne. Malo to grády a napätie. Postupne keď sa z Lucy stáva doslova "bohyňa" film stráca to, čo ho držalo ako tak pokope. Lucy sa zamotáva vo svojej pseudo-filozofii a časom to začne byť tak zamotané, že podľa mňa, ani scénarista nevedel, kam to chcel až dotiahnuť. ()

Forty-

Lucy je normálna baba, ktorá bola v nesprávnom čase na nesprávnom mieste a nejaká ... uhm záhadná droga jej začne pomaly "odomykať" mozgovú kapacitu a Lucy začne objavovať nové fantastické veci a schopnosti. Znie to super? Aj ja som si vravel, že by to mohlo byť zaujímavé. Opak je však pravdou. Film divákovi servíruje neuveriteľne plytkú zmes hovadín bez hlavy a paty a človeku rozum zastáva ako takáto trápnosť môže vôbec v roku 2014 ešte vzniknúť. Nelogický sled udalostí, nezmyselné teórie, totálne klišovitá trápna zápletka - skrátka celé zle. Na konci tohto utrpenia film vykoná posledný trápny pokus a zmysluplný záver, ale je to tak tragickomicky zúfalé, že človek si pri záverečných titulkách len vraví, že mohol posledných 90 minút života stráviť niečím užitočnejším. Neviem ako sa podarilo na túto kravinu nakecať Morgana Freemana, ale bola to jedna z jeho najtrápnejších rolí. Scarlett je síce pekná a pôvabná (a za to dávam jednu hviezdičku), ale na celovečerný film je to trošku málo. ()

lakart

Dobrý film, nebo špatný film? Asi záleží na úhlu pohledu a očekávání. Já vzhledem k tomu, že je pod tím podepsaný Luc Besson, jsem očekával nadupanou akční jízdu s průměrným příběhem okořeněný originálními prvky. Tak to se jistě nekonalo. Naopak jsem dostal téměř neakční film s originálním námětem bez příběhu, kdy jenom čekáte na plných 100 %, po kterých následují jenom titulky. Škoda. Potenciál se rozplynul v černou nic neříkající hmotu. 40% ()

Henry Morgan

No, dobrá, uznávám Bessonův osobitý styl, například podivné prstřihy do světa zvířat, to vše jsem schopen zkousnout, ale proč to nemohlo být nějakým způsobem vyprofilováné? To co vzniklo je kočkopes. Chybí tam akce, která by tam mohla být a pokud tam být nemá, tak ji tam nemají naznačovat. Chybí tam láska, která by tam mohla být a pokud tam nemá být, tak ji nemají naznačovat. Prostě je to v mých očích v mnoha směrech nedotažené, čemuž odpovídá i časové pásmo. Dobře, uznávám, že je asi těžké udělat film, vymyslet scénář, hlavně zkonstruovat a představit, co bude, když začně člověk používat mozek. Ale jako trochu ochladlého fandu sci-fi mě to vůbec neočarovalo, jen mi přišlo, že to posouvá cestování v čase a samu podstatu bytí trochu jinam. Prostě i hlavní a zásadní myšlenka tomu chybí nebo je bídně podaná, takže jaksi zaniká. ()

Terezadv

Hluboká myšlenka, velký nápad, skvělí herci, přesto to není natočené jako megafilm. A možná právě to je na tom to nejlepší. A ta myšlenka, že existence všeho je založená na jednotce času, je děsivá a geniální zároveň. ()

Scarlett Johansson v Ghost in the Shell

Scarlett Johansson v Ghost in the Shell