Lucy je typická „blbá" blondýna, co se vždycky zamiluje do toho největšího ksindla v okolí. Ten poslední ji právě zapletl do obchodu s drogami, který řídí všehoschopný pan Jang (Choi Min Sik z kultovního Oldboye). Než se stačí pořádně rozkoukat, má v břiše zašitý balíček obsahující extrémně silnou syntetickou drogu, který má propašovat do Evropy, pokud chce přežít. Nešťastná náhoda nebo spíš brutalita strážců, kteří ji mají hlídat před odletem, zapříčiní, že se zásilka roztrhne a její obsah se začne vstřebávat do Lucyiina těla. Že se jedná o opravdu výjimečný „matroš", zjistí záhy, když bleskurychle zlikviduje všechny hlídače a uteče na svobodu. Ve všech směrech je najednou mnohem silnější, mnohem víc vnímá, rychleji uvažuje, dokonce si osvojuje nadlidské dovednosti. Může za to právě ta neznámá substance, která výrazně zvýšila procento využití její mozkové kapacity. Toto číslo navíc stále roste a Lucy si uvědomuje, že z daru by se mohla stát smrtelná hrozba. Vyhledá proto profesora Normana (Morgan Freeman), největšího odborníka na lidský mozek, aby jí zkusil pomoci. V patách má však Janga a jeho zabijáky, kteří nechtějí o svou kurýrku za žádnou cenu přijít. (Cinemart)

Franc1s

Chcete aby váš mozek jel na 100% nebo chcete být bůh? Tak prosím, směle do tohoto kousku, kde vše odsejpá jak má, přestřelky, telekineze, trocha Watch Dogs, super efekty, to vše zabalené do sci-fi, kde co si vymyslíš, tady najdeš :) Rejža se sjel na večírku a poté napsal scénář, o tom co ho napadlo, ale proč ne, bavil jsem se! A ty koho to nebavilo, a berou se tady strašně vážně a vše musí být pro ně založeno na reálných podkladech, jděte se vycpat...7/10 ()

cyright

Chystám se teď chcát proti větru, ale nebude to poprvé, co mi na CSFD zmoknou nohavice. Poměrně vlažné přijetí tohoto filmu mě neudivuje. Je to přirozeně tím, že jej dokážou plně docenit pouze diváci jako já, jež využívají 11 či více procent mozkové kapacity! Tudíž málokdo. Film odsejpá od samého začátku, Besson hezky kloubí těžké filozofické téma s pro něj typickou odlehčenou formou vyprávění. A to, že film má myšlenkově co říci (možná místy trochu až neúmyslně mnoho), mu nelze upřít. Kdo mu to upře, ochudí sám sebe a dostane jen další variaci na téma nadčlověk. Ale i v tomto ohledu film svým vyváženým a zbytečně neprotahovaným zpracováním strká své konkurenty (Limitless, Transcendence) s přehledem do kapsy. Necelých 5*. ()

ER

Povedené akční sci-fi. Teorie o využitelnosti mozku na 100% je dobře "vstřebatelná" a některé scény s tím spojené mají šmrnc (např. v letadle). Jen je škoda,že je tu několik nevyvážeností,které výsledný dojem kazí (ale ne nějak zásadně). V podstatě lze říct,že je to stále typický Besson posledních let,což není vyloženě na škodu, a možná se zase dočkáme něčeho podobného jako Leon. ()

Wyrdas

Naprosto geniální film, který jen o jedno místo utekl mé slavné TOP TEN! Lucy má velkou hloubku a silný potenciál, potíž je jen v tom, že pro běžného diváka je natolik složitý, že jej nemusí každý hned pochopit tak, jak byl zamýšlený. Tak kde mohl film snad klopýtnout pokaždé stál Norman (Morgan Freeman), který Lucy vždy zachytil a zachránil. Pokud si chcete tento snímek skutečně vychutnat, musíte se na něj koukat v klidu, soustředit a otevřít svůj mozek možnostem, které nám film podsouvá. A kdo ví, třeba si to sedne. ()

radeckator

Droga co ze mě udělá úsbéčko, tak to bych fakt chtěl ochutnat :-). By mě zajímalo na čem Besson frčel při psaní scénáře. ()

Shaleman odpad!

Tak nám Luc Besson konečně sjel Limitless a hned potom zapnul The Tree of Life, aby usínal spánkem tvůrčím u Matrixu. A nebyl by to samozřejmě on, kdyby do toho nepřidal pár pistolí... A co nám z toho guláše vzniklo? Pěkná srajda! Prvních patnáct minut je absolutně luxusních, na Bessonův formát posledních let velice milé překvapení, ale pak se to zvrhne a z pěkně rozjetého bijáku máme utahané nezajímavé klišé, které nezachrání ani nádherná Scarlett Johansson. A když se zdá, že nemůže být hůř, pokoušejí se hlavní postavy filozofovat nad životem a smyslem bytím takovým způsobem, že by se veškeré osazenstvo Jedličkova ústavu zvrhlo střemhlav z prvního okna. O teoriích prostoru a času neví Besson vůbec nic, ani o atomech, protonech a bůh ví co ještě a tvrdit, že tyto poznatky má někde z univerzity mi přijde více než směšné. Žádná z teorií, kterou nám tu podsouvá, nevychází ze skutečného bádání, ale z choré mysli, která mohla těmito blbostmi obalamutit diváka před dvaceti lety, ale dneska určitě ne. Ani Scarlett to nezachrání, protože je to tak strašně blbí (hlavně ve scénách, kdy díky 100% fungujícímu mozku ovládá gravitaci - WTF?), že nemá absolutně žádnou možnost něco předvést. Čekal jsem blbou akční jízdu a dostal jsem blbou blbost, která mě okradla o 80 minut mého života. A proto úplně na ostro... Nechápu jak do toho mohli Scarlett s Morganem jít. ODPAD! ()

Simomon

:SPOILER ALERT: Hlavni hrdinka se (nikoli vlastnim pricinenim) primota ke spatne parte, která ji do tela schova balicek novych syntetickych drog. Z tehle šlamastiky se ji ale povede utect a zacina jeji boj za spravedlnost. Jenomže v tele se ji zaktivovuje ona droga, a umozni ji vyuzit novych schopnosti! A paradoxne potud mi to prislo oka. Hned od zacatku me to vtahlo do deje, mělo to fajn napinavou atmosku a cinskej zaporak mel zajimavy charisma. Nicmene reziserovi Morelovi to zrejme nestacilo a do deje naprosto nesmyslne pridal postavu morgana freemana, ktera ma ve filmu celou dobu jen nudny pseudovedecky kecy. Dalsi nepochopitelnou zalezitosti je dejova minilinie prvniho prapra(..)pracloveka Lucy. Coz pravdepodobne mělo něco symbolizovat? A proste to, jak reziser nuti filmu za kazdou cenu nejaky hlubsi rozmer, se nepovedlo.. A nejvic je to znat při brakoidni zaverecne scene. POSLEDNI SLOVO: Ale porad jsem se minimalne první 2/3 hodne dobre bavil, a pokud se nebudete soustredit na vyklad, který vam nuti tvurci, ale povrchne na scenu po scene, funguje to jako fajn thriller 4/5*. ()

BDMarty007

Zvláštní, zajímavé, dobře se to rozjíždí a postupně se z toho stává pomalu Matrix. Občas mi přišlo, že logika - dá-li se v případě tohoto žánru o logice vůbec mluvit - možná pokulhávala. Není to asi extra hluboké, ale byla to pro mě fascinující a zajímavá podívaná až do konce, a i k nějakým těm úvahám filozofickým o podstatě bytí a vědění mě to podnítilo. A nechat se k něčemu takovému podnítit Scarlett Johansson, která je na plátně po většinu filmu, není vůbec špatné. ()

netWoor

Začátek celkem dobrý, prostředek díky fajn nápadu s konferencí a tedy s vysvětlováním viděného taky obstojný, ale konec se až příliš zvrhne a filosofuje a ... a já mu nevěřim ... ()

Aurewen

Ja si nemuzu pomoct,ale tenhle film se zkratka povedl a velmi prijemne me prekvapil. Jak herecky vykon Scarlett nebo Morgana,tak zpracovani,ale uplne nejvic ta myslenka,napad.Jasne,jeste by to chtelo hodne doladit a vytahat za vsechny nitky,neni tam ani moc prostoru pro jinou predstavu vyvoje Galaxie a nejakych astralnich veci,ale u me na tri hvezdy dobry... A ani jednou jsem neusnula :). ()

Homer.p

Neuvěřitelná kokotina, kde vrcholem byl ten chirurg, který měl při operaci mobil v kapse svého operačního pláště. To přeci ten debilní Francouz nemůže myslet vážně. Ale jako propaganda na braní drog dobrý. Jedna hvězda pouze za krásnou Scarlett (i když tedy herecky opravdu nic moc). ()

vikino1

Po akční stránce je to tipický Besson. Jeho filmy mám jako podobné pohodové jednohubky. Trošku morbidní, ale proč ne. Zřejmě si tohle řekl i frantík a tak nám začal trošku improvizovat. Do 90% využití mozku to docela hezky odsýpá až jsem si říkal, jak to všechno dopadne. Těch posledních deset procent už Besson neukočíroval.. Všechno vědění světa a vesmíru uloženo na ....... USB ! - to už je výsměch :-)). Navíc po těch všech Avengrech už mám nějak přescarlettováno. S lepší herečkou, bych možná zvedl na 4. ()

E lan

Celkově velmi zdařilý akční film, který si hraje (ne úplně neúspěšně) na něco víc. Originální scénář a vynikající obsazení v hlavních rolích. Jen škoda toho konce. Ten to mohl dotáhnout ještě dál. ()

Acrobat

Spotený, ale dobre oblečený muž priam behal námestím sv. Petra, za stĺporadím prešiel cestu pri hlasnom trúbení áut, vbehol do starého domu, priamo na tretie poschodie a takmer vykopol dvere. Je jasné, že všetky akordy uložené v hlave a premiestňované na keyboard sa v mysli rozutekali, pričom srdce bolo v gatiach vyrobených na Srí Lanke. „Ježišmária, to sa už neklope, či ako!!“ „Merisi, ty to nevieš, však! Boria Sixtínsku kaplnku, obrazne!“ Tentokrát už dvaja muži v čiernych oblekoch bežia, v cieli roztvoria mohutné dvere a trasúci prst mi ukazuje hore. „Nie. Takže pápež videl Lucy. Do čerta!“ Akt stvorenia dvoch prstov teraz mal nový nádych. Ženská ruka dávala život do chlpatej ruky podobnej skôr opici ako človeku. / ZATRATENIE 1.1: Besson opäť v žiarivej a svojskej akčnej forme, formálnych skvostov Arbogasta za sprievodu Serru ako nekončiacej studnici tónov. ZATRATENIE 2.1: Scarlett je nebojácna žena, ktorá vám pozvanie na rande odmietne s ľadovou tvárou. Ale tu je jej herecký koncert priamo v úvodnej tzv. vystrašenej pasáži. Brilantný osud od uveriteľného strachu po 100 % bezcitný fail. ZATRATENIE 3.1: Podstatou ide o najväčší scenárový fail, pretože ja chcem stretnúť človeka, ktorý podľa Lucy musí po zhliadnutí vedieť, čo spraviť zo svojím životom. Bludy, nezmysly, spochybnenie všetkého. Budem parafrázovať Bessona z jeho nadpozemských prvotín: „Lucu (Korben), zlato, čo to preboha bolo (malo znamenať)??“ ZATRATENIE 4.1: Lucy a Luc! V Štúdii v ružovom sa Sherlock pýta „Bože, čo máte v tých malých mozočkoch (Watson a Lestrad) a pripravuje orgie ľudskej schopnosti konštruovať. Dá sa ľudsky a komplikovane zároveň. / Jemne pripitý s červeného sedím na gauči a hľadím na tylá pár sôch hľadiacich na pútnikov svätopeterského námestia. A umáram sa. Preto, že neviem použiť ani tých posraných 10 %. Som ľudský odpad a ospravedlňujem sa ti Lucy, že som ťa sklamal. A stále neviem, či to bolo USB 3.0 alebo už 7.0! (videné viackrát, naposledy 05.01.2015,BD) ()

West

Co na to říct.. Na jednu stranu ,tak podobné Limitless (a Transcendence) , ale na konci vám dojde, že je to trochu o něčem jiném a mě takové věci fascinují, jako samotná odpověď na nezodpovězené otázky.. Co by se stalo, kdyby jsme využívali 30% mozku?.. 30? A proč né rovnou 100. Takže bez ohledu na béčkový příběh v pozadí, jsem si vychutnával nejvíc stupňující se podstatu celé té věci kam až to zajde.. Tak jako hlavní myšlenka týkající se vesmíru a našeho bytí.. PS: Ikdyž Scarlett Johansson nezahrála nějaký extra výkon, Morgan Freeman to naopak trochu zachránil svými zajimavými výklady o Vesmíru a Darwinovi teorii.. ("I am everywhere..") ()

Jacques-ds

Bavil jsem se od začátku až do konce. Jasně, kdyby to nebyla taková mrcha, tak by v tom filmu nemusel nikdo umřít, nebylo by žádné napětí (ono i tak nebylo), namísto jízdy autem mohla letět atd., ale mě to i tak bavilo. Dá se to vysvětlit tím, že to prostě a jednoduše neřešila, byť pravděpodobnější je, že scénárista není úplný génius, ale to je opět jedno. Holt variací na Nea z Matrixu není nikdy dost. ()

Psycho.R

Po Třech dnech na zabití jsem si říkal, že Luc je zpátky. Po Lucy si říkám PROČ jsem to psal. Čekal jsem akční nářez s pěknou Scarlett, namísto toho příběh strašně nudně celou první půlku narušujou vstupy z přednášky pana Freemana. Je to sice dobrý herec, ale poslední dobou se upisuje snad všemu. V druhé půlce mě strašně štval tím, jak přesně věděl, co Lucy dělá a všechny tím častoval, přece nemohl vědět, co dělá, když se nikdy předtím nic podobného nestalo. A ten konec to totálně dokopal do hnoje. Vážně škoda. ()

Scarlett Johansson v Ghost in the Shell

Scarlett Johansson v Ghost in the Shell