Lucy je typická „blbá" blondýna, co se vždycky zamiluje do toho největšího ksindla v okolí. Ten poslední ji právě zapletl do obchodu s drogami, který řídí všehoschopný pan Jang (Choi Min Sik z kultovního Oldboye). Než se stačí pořádně rozkoukat, má v břiše zašitý balíček obsahující extrémně silnou syntetickou drogu, který má propašovat do Evropy, pokud chce přežít. Nešťastná náhoda nebo spíš brutalita strážců, kteří ji mají hlídat před odletem, zapříčiní, že se zásilka roztrhne a její obsah se začne vstřebávat do Lucyiina těla. Že se jedná o opravdu výjimečný „matroš", zjistí záhy, když bleskurychle zlikviduje všechny hlídače a uteče na svobodu. Ve všech směrech je najednou mnohem silnější, mnohem víc vnímá, rychleji uvažuje, dokonce si osvojuje nadlidské dovednosti. Může za to právě ta neznámá substance, která výrazně zvýšila procento využití její mozkové kapacity. Toto číslo navíc stále roste a Lucy si uvědomuje, že z daru by se mohla stát smrtelná hrozba. Vyhledá proto profesora Normana (Morgan Freeman), největšího odborníka na lidský mozek, aby jí zkusil pomoci. V patách má však Janga a jeho zabijáky, kteří nechtějí o svou kurýrku za žádnou cenu přijít. (Cinemart)

Foox

Besson se po dlouhé době nebojí a jede jako za mlada. Sice to moc nevypadá, že by celé tohle téma bral s nadsázkou, ale tak ať, já jsem se bavil. Upgradovaný Všemocný je slušná jízda, které trošku nesedl konec. Přeci jenom to už je moc velké sousto. 70% ()

vteco

Tak obrovskou směs hovadin, demence a naprosté stupidity jsem neviděl, ani nepamatuji. Scénář byl snad psán pro opice s mozkovou obrnou a ani bezduché žvatlání prostříhané záběry z dokumentů BBC nemá ani nejmenší šanci udržet víčka nahoře. Velice těžko se hledají pozitiva, možná tak průměrná a nevýrazná Scarlett, krátká stopáž nebo alespoň trochu svižná a zajímavá honička v Paříži. Do očí bijící reklama na společnost Samsung také kvalitě filmu nepřidává. /25%/ ()

misterz

Fantastický námet, fantastické po technickej, režijnej i hereckej stránke. Prvá polovica, zhruba tak do 40-50% bola geniálna, jasných 5 hviezd. Potom to už ale po obsahovej stránke išlo ako z rýchlika. Málokedy ľutujem krátšej stopáže, ale toto je práve tento prípad. Druhá polovica je ako z rýchleho filmu, inak výborné myšlienky a nápad je rozvitý veľmi plytko, neurčito a odbito. Škoda, že sa príbeh pointovo a myšlienkovo nerozpracoval do väčšej hĺbky, námet vo mne vyvolal veľkú zvedavosť a sci-fi lačnosť, hlavne pri 90-100% mozgovej kapacite, rád by som videl viac. Jednoznačne by som ešte aspoň 30 minút pridal. Veľká škoda, film mal naviac, na omnoho viac. Ale aj tak ide o pohodlný nadpriemer. 75/100 ()

Mi Nü-Chai

Důsledná píčovina. Luc Besson začal zřejmě ke kokainu sypat něco halucinogenů a u toho se díval na dokumenty o zvířátkách a vzniku vesmíru. Nezapínat při sledování mozek (vůbec, mohlo by se to nevyplatit), jako zábavná & zběsilá jednohubka ovšem Lucy funguje slušně. Škoda obsazení titulní role - ne že by tu byla Scarlett Johansson nějak špatná, pouze bych hodinu a půl raději koukala na hezčí ženskou. Btw. moc mě pobavilo, že (zřejmě) největší drogový kartel v Taipei ovládá korejská mafie. A fascinuje mě, že má Besson pořád něco jako rozpoznatelný rukopis. ()

HAL

Aha, takže je to celé o tom že Scarlett Johansson je Bohyně. Tak dík Bessone, Captain Obviousi, to jsme jaksi věděli odjakživa. Dokonalá ukázka filmu, který by skvěle fungoval, kdyby ho natočil nějaký japonský surreálný psychedelik v naprosto nepochopitelné podobě, ale zoufale nefunguje, protože ho točí průměrný francouzský klipař v podobě, která má být pochopitelná i pro dvanáctileté kluky. Čím více Lucy dokázala zapojit svůj mozek, tím více ten můj vynechával až do stavu naprosté EEG smrti, a tak jen zoufale přemýšlím jak možné, že kdysi tak geniálnímu režisérovi tak strašlivě mrdlo v kouli. 4/10 ()

liskam

Škoda toho odfláklého konce a tak krátké stopáže. Vše nad 50% bylo bráno hrozným kalupem. Vůbec by mi nevadilo, kdyby měl film o půl hoďky víc a Besson by Lucy pustil trošku ze řetězu. Takhle se můžeme jen domýšlet, co by Lucy všechno dokázala a jestli Luc Besson není úplně pitomej když spláchne do hajzlu takovejhle potenciál. Za mě 74% ()

mzss1 odpad!

|1%| BRAK jak vyšitý ! Ještě, že jsem na to nakonec nešel do kina. Trailer mě moc nenadchnul a už podle toho jsem si říkal, že to asi nebude nic extra. Čekal jsem tak průměr, ale že to dopadne až tak bídně, to jsem teda opravdu nečekal. Jasný kandidát na BRAK tohoto roku. Doufám, že už žádný odpad letos nedám. Odpady dávám zřídka kdy. Jasně, asi jsem moc kritický, možná by si to maximálně, ale opravdu maximálně tu 1 hvězdici zasloužilo, ale já bohužel nemůžu jinak. Nechápu, že to má tak nadprůměrné hodnocení na CSFD. Ale co, nikdy se neřídím hodnocením, recenzemi a názory jiných, utvořim si svůj názor a tak je to nejlepší. Nechápu, že tohle režíroval Besson. Spolupracoval na tolika filmech, které mám rád a toto dokonce zrežíroval, no nemám slov. Každopádně, není to chyba jen režie, ale to nemá cenu takhle řešit. Co se týče akce, jasně, ta tu nebyla nejpodstatnější a ani bych ji tu nějak nevyhledával. Ale, když už se objevila, byla strašná. Boha jeho, ty zrychlené přestřelky – na to se dívat nedalo. Nebo ta automobilová honička ? Jak byla debilně upravena, že by digitálně ? No tio prostě nemůžu ani popsat. Ty nápady, že měla Lucy schopnosti a tak ? To myslíte vážně ? Bože to byla taková stupidita, to mě vůbec nechytlo. Scarlett mě teda vůbec nevadila a to jí mám rád. Třeba v Marvelovkách je nejlepší. Zde to byla fakt hloupá blondýna. Ani ten úvod mě nezaujal. Freeman mi už zde připadal naprosto zbytečnej, hudba – té jsem si ani nevšiml. Fakt nevím, určitá snaha tu možná byla, tak proto dávám to 1 procentíko, aby se neřeklo, páč se z toho mohl udělat solidnější film. Jak to mám asi dál popsat ? Prostě nuda, nebavilo mě to. Vše bylo špatně. Nemůžu si pomoct. A už dál nebudu ztrácet čas popisováním téhle ubohosti. PS: Jsem rád, že to tu i někdo psal. Je to podobné jak další nudná ptákovina Transcendence s J.Deppem. ()

Javert

Ultimátní mindfuck. Ne však proto, že by Besson vymyslel komplexní, spletitý a originální příběh, ale proto, že jsem si zhruba každou minutu říkal, jestli to milý Luc myslí vážně anebo je to parodie na libovolné akční sci-fi posledních dvaceti let. Jako celek pak totálně WTF - prvoplánové, předvídatelné, amatérsky zpracované, naivní a prostě a jednoduše trapné. Po zhlédnutí jsem měl pocit, že mi IQ nárazově kleslo o pár desítek stupňů někde na úroveň filmové Lucy (té chlupatější). Hvězda za to, že jsme se s kamarádem u té spousty blbostí nasmáli, jako u málokteré komedie. ()

kingik

Od evoluce (u živočišného druhu) po revoluci (ve filmu). Za vším hledejte neurony a nevyzpytatelnou vědu, jejíž zákoutí ještě nikdo neprozkoumal. Dost možná, že vnadná blondýnka Lucy, byla jen v nesprávné chvíli na nesprávném místě. Anebo dost možná, že její přítel s pochybnou zásilkou v kufříku, kterou měla doručit k slant-eyed bossi, bylo vlastně to nejlepší, co jí v jejím životě mohlo potkat. Ovšem, jak se to vezme. V kufříku byla nově vyvinutá droga s revolučními účinky, která byla ve formě balíčku zákeřně vpravena do jejího těla. Po prasknutí obalu se jí část dostane do jejího organismu, a to v takovém množství, které překonává limit pro přežití. Lucy nejenže nezemřela, ale od toho osudného okamžiku začal její mozek využívat 100% své kapacity, což z vědeckého hlediska nebylo doposud možné. Nedojde k tomu hned, ale v postupných a celkem přehledných fázích označených procentními hodnotami, kterými naše hrdinka právě prochází. Celá věc se má tak, že získala superschopnosti sestávající, např. z mimořádné kapacity paměti, schopnosti telekineze a mimořádné inteligence, kterou nelze změřit žádnými přístroji. S těmito nadlidskými schopnostmi však ztratila emotivní cítění a schopnost prožitku. Převedeno do praxe, je její chování čistě robotické bez schopnosti prožívání i vnímání běžných lidských emocí. Akční film s prvky scifi netrvá moc dlouho, a proto se nezaobírá původem postav, a v té souvislosti tedy o nich neposkytuje žádné informace. Pouze ty, které považuje za nezbytně nutné, a těch je jen zanedbatelné minimum. Divák je tak bez jakéhokoliv seznamování s nimi přímo vržen do dynamického víru a spádu událostí končících až se závěrečnými titulky. Ono to ani tak nevadí. Scarlett Johansson je natolik vybavena "super" schopností diváka zaujmout svým hereckým uměním a vizuálně je natolik obdařena, že občas málem hrozí potlačení všeho ostatního do pozadí. To probíhá naštěstí ve vybalancovaném poměru. Snímek totiž uchvátí svým technickým zpracováním, které je na špičkové úrovni a překonává další level v možnostech filmových speciálních efektů. Film je jimi zahlcen, ale bez rozdílu všechny oku velmi lahodí, a to svojí originalitou i zakomponováním. Velký režijní pokrok zaznamenal i Luc Besson. Ten nabízí různé možnosti toho nejmodernějšího fázovacího střihu, velmi originální kamerové průlety a technické serepetičky, kterých je ve filmu nepočítaně, a i když stopáž je standardních 90. minut, mnohonásobně překonává z tohoto technického měřítka filmy se 120. minutami a více. No pravda, není všechno úplné zlato, co se scenáristicky třpytí. Je nutné, a to opravdu hodně nutné, přistoupit na logiku filmu. Mám obavy, že některým divákům se to vůbec nepodaří. Není to dáno složitostí filmu, ale především jeho přepáleností, které se Luc Besson coby autor scénářů, stále úspěšně nezbavil. Postupně, a především v závěru film postihne absurdita i s bizarností, a je těžké usoudit, co si z těchto dvou abstraktních pojmů vybrat, pro co nejlepší uchopení tohoto velmi originálního a nepokrytě experimentálního filmového díla. Vím, že jsem byl většinu jeho trvání spokojený, avšak byla i místa, která se dala vylepšit. Přece jen občas snímek spadl do jakési cyklické fáze, ve které se nové schopnosti hrdinky málo rozvíjely, a tak nějak se v podstatě opakovaly. Občas se vloudila taková ta obvyklá chybka, kdy hrdinka postřílí všechny padouchy, a jako zázrakem najde "pohozenou" bundičku, která ji padne jak ulitá. A určitě se najdou drobnější, neuhlídané prohřešky. Jedním z nich je také to, že stejně jako hlavní hrdinka, tak i divák byl zbaven v určité míře emočních prožitků při sledování filmu, i to se mírně negativně projeví. Rozhodně se však jedná o pozoruhodné dílo s revolučními aspekty, jako je technické i vizuální zpracování originálního námětu s celou řadou technických fines. V tomto ohledu zůstane Lucy dlouho nepřekonána. Scarlett je (živočišný) tahoun, jak má být, a i Morgan Freeman se svými vědeckými proslovy rozhodně nezůstal stranou. Ostatní postavy dobře sloužily celému celku. Film to není pro každého, avšak pokud nejste nadřazenec z CSFD, budete mít mozkovou kapacitu těsně pod úrovní přípustného limitu a super Lucy vás zaujme. Mé hodnocení: 90% () (méně) (více)

Snorlax

Když nebudete tenhle film brát urputně vážně, královsky se pobavíte. A já doufám, že ho vážně nebral ani Besson. (Viděno během Challenge tour Speciál 2015: Filmový lov.) ()

dr.horrible

"Ten počítač se pohnul!" A to som myslel, že väčšiu blbosť jak bola Transcendencia, už tento rok neuvidím. Besson sa zbláznil. Scarlett, bohužel, mám ťa rád, ale toto je tak na Malinu ()

Sonnery

Při koukání jsem se zapojit 100% mojí mozkový kapacity a během závěrečných titulků jsem došel ke zjištění, že aby se mi to líbilo, potřeboval bych dalších 100%. ()

Tsuki

Lucy je od začátku hodně zajímavý film, který si dokáže získat plnou pozornost. Člověk začne přemýšlet nad otázkami ohledně mozkové kapacity a rozmýšlí se, zda by reálný výsledek zvýšené mozkové kapacity byl skutečně takhle moc "sci-fi" nebo by spíš došlo k úplně něčemu jinému. Ať tak či onak, film si diváka dokáže získat. Jak to však postupovalo dál, celý film se posouval do hodně nereálných výšin a začalo se odkrývat, o co Lucy vlastně jde... tak mě to paradoxně trochu přestalo zajímat. Ve výsledku tam bylo zkrátka moc vědy, moc fikce a málo, z čím by se normální smrtelník mohl snadno ztotožnit. U filmů tohoto typu očekávám nějaké pořádné poselství. Jenže výsledek celého filmu byl (spoiler) pouze disk s množstvím dat. A právě tohle mě ke konci dost zklamalo. Jako celek sice film působil dobře, ale pokud se teď rozmýšlím mezi 3 a 4 hvězdami, nakonec volím spíš ty 3. ~(3,3)~ ()

HoneyBunny

Druhé Taken se rozhodně nekoná, ale i tak vám ta hodinka a půl příjemně utečně, hlavně díky exotickým lokacím. Scarlett nepředvádí nic moc extra, ale tu drsňačku jí věříte. Je fajn konečně zase vidět akčňák, kde hlavní roli hraje žena. K tomu hloupému mýtu, že lidé využívají jen deset procent svého mozku, se nebudu vyjadřovat. U tohohle filmu totiž paradoxně musíte svůj mozek vypnout. 60 % ()

Jordan

tak ja neviem, komu je tento film určený a o čom vlastne bol - snaha o nejakú vážnejšiu výpoveď o tom, ako nevyužívame naše schopnosti, povrchne namiešaný koktejl z vyprázdnených a na klišé premenených povrchov myšlienok ukradnutých z mnohých iných filmov (od kubricka, cez rôzne moderné thrilleri ako crank a limitless až po dokumenty z discovery) - to všetko besonovi nepristane, je to ako zle nafarbené vlasy, ako krivo namaľovaný výrazný mejkap: umelé, nevkusné a prvoplánové. celkom zbytočný film - mal si luc dôraznejšie stáť za svojím mladíckym vyhlásením, že natočí 10 celovečerných filmov a končí - lucy je (ak nerátame všetkých animovaných arturov) jedenásty. ()

Anderton

Lucy je tak povrchná, rýchla, bezcitná a zaplavená informáciami, ako dnešný svet. Ako postava, tak film. Akoby si Besson povedal, že ak je dnešný divák taký, aký je, tak mu taký film just naservírujem a poriadne to preženiem. Na rozdiel od Hollywoodu, kde je priemerný vek diváka determinantom toho, čo sa musí natočiť. Montážne postupy z prvej polovice dajú spomenúť na sovietsku montážnu školu a ich doslovnosť mi pripadala vtipná. V 20. rokoch to totiž nikto nechápal. Porovnajte Lucy aj s inými Bessonovými ženskými hrdinkami a aj tými Scarlettinými a nakoniec vám vyjde viac tém na zamyslenie, ako by ste na komerčný akčný výplach očakávali. ()

Carol Pifková

Poďme na to logicky... nieeee to sa vôbec nedá.. pretože nevyužívam ani tých 20% svojej kapacity mozgu.. smola. Preto zostávajú vo vzduchu visieť samé otázniky - čo by bolo keby. Zaujímavý film to rozhodne. Vždy som chcela ovládať telekinézu a možno už nemusím byť z dákej čarodejníckej rodiny. Postačia mi drogy. Není to skvělé Horste?! Pre tento film mám určite väčšie pochopenie ako pre Under the skin so Scarlett, ktorý som fakt nedokázala dopozerať do konca. Ktovie či toto je naozaj reálne ale ak by bola iba časť z toho reálna, tak určite by sme sa navzájom pozabíjali. Prečo? Lebo sme tá, bohužiaľ, tupá časť evolúcie. Sme proste omyl akoby povedal Rust Cohle (slint slint). ()

Frajer42 odpad!

Hrozná hovadina od prvního do posledního slůvka. Jak vůbec někdo může takové hovadiny servírovat se zcela vážnou tváří. Kdyby člověk čirou náhodou ovládal větší část svého mozečku a nezbláznil se z toho, tak věřím, že by se asi děly věci, ale rozhodně by se nezměnily kompletně všechny fyzikální zákony. Člověk by jistě byl nesrovnatelně citlivější a mnohem lépe by ovládal svoje tělo. Dokonce věřím, že by zachytil i nějakou tu vlnku, kterou by ovšem rozhodně nedovedl dekódovat. To se občas přihodí i mně, a to rozhodně neovládám svůj geniální mozek lépe než kdokoli jiný. Jen jsem prostě borec. U snímků obvykle dost výrazně oceňuji originalitu. Tady je ovšem právě originalita největším balvanem úrazu. Pohádka o přístupu ke 100 % mozkové kapacity, která je určena výhradně lidem, kteří dosahují kapacity asi 100 × nižší. Pokud u filmu spálíte 100 a vice gramů trávy, tak možná dojdete k nějakému hlubšímu poznání. Přesněji řečeno, budete si to myslet. Jinak se jedná jen a pouze o nesmyslné vymývání už tak dost vymytých mozků. Vymyslet co největší blbost, to mi rozhodně nepřijde jako cesta k dobrému sci-fi. Ani nenacházím vhodná slova, jak mám to, co jsem viděl vhodně okomentovat. Je to prostě nepopsatelná šílenost, kterou je nutné vidět. Povedeného není na snímku vůbec nic. Až mě to celé uráží. Tvůrci zřejmě vychází z předpokladu, že divák je absolutní debil. Snímek začíná ubohým dialogem. Pokračuje 15 minutami pláče a končí cestou napříč nejhlubší možnou retardací, jaká kdy byla divákům naservírována. ODPAD! Nic tak šíleného jsem dlouho neviděl. ()

Kothy

Bylo to docela zvláštní, ale líbilo se mi to. Po dlouhé době zajímavý film od Luca Bessona. Film se zabývá myšlenkou, kterou vědci zkoumají už dlouho. Co by se stalo, kdyby lidé mohli používat větší kapacitu svého mozku než je běžné? Na to vám mlže odpovědět tento film. Scarlett Johansson je v roli Lucy vynikající. :) Po nepovedeném transportu drog se jí do těla dostane látka, která navýší její mozkovou kapacitu. A při jejím narůstání se začnou dít věci. První část se odehrává na Tchai-wanu. Druhá se přesouvá do Paříže, kde se Lucy setká s vědcem, kterého Morgan Freeman. Ten se touto problematikou zabývá. A celou dobu po ní jde drogový boss. Občasné záběry divoké přírody jsou celkem zvláštní doplněk. Konec je trochu divný, ale očekával jsem ho. Připomněl mi Transcendenci. "Jsem všude." ()

Scarlett Johansson v Ghost in the Shell

Scarlett Johansson v Ghost in the Shell