Lucy je typická „blbá" blondýna, co se vždycky zamiluje do toho největšího ksindla v okolí. Ten poslední ji právě zapletl do obchodu s drogami, který řídí všehoschopný pan Jang (Choi Min Sik z kultovního Oldboye). Než se stačí pořádně rozkoukat, má v břiše zašitý balíček obsahující extrémně silnou syntetickou drogu, který má propašovat do Evropy, pokud chce přežít. Nešťastná náhoda nebo spíš brutalita strážců, kteří ji mají hlídat před odletem, zapříčiní, že se zásilka roztrhne a její obsah se začne vstřebávat do Lucyiina těla. Že se jedná o opravdu výjimečný „matroš", zjistí záhy, když bleskurychle zlikviduje všechny hlídače a uteče na svobodu. Ve všech směrech je najednou mnohem silnější, mnohem víc vnímá, rychleji uvažuje, dokonce si osvojuje nadlidské dovednosti. Může za to právě ta neznámá substance, která výrazně zvýšila procento využití její mozkové kapacity. Toto číslo navíc stále roste a Lucy si uvědomuje, že z daru by se mohla stát smrtelná hrozba. Vyhledá proto profesora Normana (Morgan Freeman), největšího odborníka na lidský mozek, aby jí zkusil pomoci. V patách má však Janga a jeho zabijáky, kteří nechtějí o svou kurýrku za žádnou cenu přijít. (Cinemart)

Dzeyna

Zasmála jsem se opravdu hodně a od srdce. Navíc, mě to opravdu bavilo celou dobu. Prostě ta akce, napětí, zvraty. Skvělé. Také téma s drogami výborné. Mělo to pár technických chyb, ale i tak skvělá podívaná! ()

boshke

Lucy začíná slibně, tak trochu Limitless, ale se s časem stoupajícími procenty využití šedé kůry mozkové naší hrdinky klesala má pomyslná hodnotící procenta. Jakkoli může mít pan Besson vzhledem k neprobádanosti námětu pravdu v tom, čeho může být člověk schopen s využitím (neú)plné kapacity mozku, nemohl jsem se ubránit pocitu, že je to silně posunuté mimo realitu. Ze stejného důvodu bych mohl vyrukovat s myšlenkou / scénářem, že lidský jedinec využívající alespoň 80% své mozkové kapacity dokáže pouze pomocí myšlenky obarvit všechny stromy na světě na červeno. A bylo by to asi tak blízko pravdě jako Bessonem předestřená varianta... 50% ()

nash.

Když přimhouřím oko nad několika drobnostmi a přistoupím na hru s dávno překonanou teorií deseti procent využívaného mozku, pak je Lucy stoprocentní. Besson po dlouhé době stvořil téměř dokonalé dílko, které je svižné, plné drobných odkazů a především zábavné. I tím jak okázale přehlíží všechny logické dějové kroky. Současně je jako kompilát nečekaně hravé ve způsobu, jakým si zahrává s klasikou od Kubrickovy Vesmírné odysey až Wellsův Stroj času a ještě přitom stihne žonglovat se základními stavební kameny několika žánrů i filmařiny samotné. Nechybí tomu efektní akce, humor ani nadhled a některé scény si vyloženě říkají o zařazení mezi kultovní. Lucy samotná je naprosto ultimátní superhrdinka, která s nepatrným přesto všeříkajícím úsměvem pokládá na lopatky všechny včetně Supermana a ani k tomu nepotřebuje elasťáky. Scarlet je bezchybná, a doufám, že hlavouni u Marvelu už konečně pochopili, že to co teď musí následovat je sólovka Black Widow. ()

cukorek

Ak by som nevidel posledných 20 minút filmu tak dám maximálne hodnotenie. Luc Besson je nevyspytateľný ako islamský terorista, nikdy neviete čo môžete od neho čakať. Raz natočí super film a raz hlúposť ako traky. Teraz to rozkúskoval na 2/3 super filmu a 1/3 totálneho zlyhania. Od začiatku udáva neskutočné tempo, všetko je fajn, prirovnávanie živočíšnej ríše s chovaním ľudí, nástup akcie drogového gangu či prezentácia profesora. Všetko spolu udáva nový rozmer nehovoriac o výbornej S. Johansson, ktorá s M. Freemenom vytvorili skvelú dvojicu. Prvý krát nastal môj moment zarazenia v lietadle, kde sa začala Lucy rozpadať a klincom do rakvy bol záver, keď na miesto explózie mozgu predviedla nevydanú transformáciu. Tam teda fantázia tvorcov bola neskutočne prehnaná až hlúpa. 80% ()

silentname

Z Lucy som mal veľmi zmätené pocity. Musím povedať, že je tu veľa dobrých momentov, no rovnako je tu aj dosť momentov, ktoré sú podľa mňa absolútne uletené a doslova film zdržujú. Scarlett Johanson podáva fantastický herecký výkon a je radosť ju vo svojej role sledovať. Téma drogy, ktorá dokáže zvýšiť funkčnosť mozgových buniek je zaujímavá tiež. Jediné čo ma štve je mafia, ktorá ju neustále sleduje a nemôžu ju zlikvidovať, lebo sa z nej stal absolútny Boh. Triky sú super, no za chvíľku sa človek chce dívať niekam inam, alebo by chcel, aby to celé malo trošku iný smer a spád. Na záver som sa len smial a povedal si, že to je pekná blbosť, ale nebudem sa s filmom hádať ani nič podobné. Na pobavenie a chvíľkovú dávku akcie a trošku originálnosti mi film postačil. Ale to je asi všetko. ()

Slarque

Lucy je od základu blbost. Ale je to zábavná blbost, navíc natočená někým, kdo věděl, co dělá (což bych o všech filmech tohoto režiséra napsat nemohl). Hlavně je tu Scarlett Johansson, která třeba začátek hraje tak, že jsem jí opravdu uvěřil, že využívá mozek na 10%. A vlastně jsem se tak trochu bavil i na účet všech těch jednodušších jedinců, které tomu nesmyslu s využíváním 10% našeho mozku věří (70%). ()

Arsenal83

Z nadpriemerného námetu vznikla priemerná podívaná. Môžete tam nabuchať Morgana Freemana so Scarlett, ak to nemá dobrý scenár, potom príde sklamanie. To je práve tento prípad. Na Bessona prekvapivo nie veľmi výnimočné, hoci ma sklamal už viackrát. Veľká reklama nesplnila očakávania. ()

eLeR

Na úplnom začiatku trošku komédia, drvivú väčšinu akčný thriller, neskôr sci-fi a na malú chvíľku hádam aj horor ... na túto Bessonovu melu som sa nejako nevedela naladiť. Originálne to bolo, to áno, no len nebavilo ma to. ()

Claw

Tuctová vykrádačka i tak nevýrazného "Limitless", lehce předvídatelná... i když sympatický film s naprosto nesympatickou Scarlett Johansson (myslím pouze tento film...). Spolupráce s Jižní Koreou potěší... ale celkově je to mainstreamová nuda, na kterou se brzy zapomene... Navíc pro mě osobně špatně uchopitelný z psychologického hlediska... v podstatě nesmyslný scénář a bludné představy nezaléčeného psychotika v počínající fázi... /30%/ ()

Chrustyn

I přesto, že se jedná o jednu z nejlepších režií Luca Bessona za posledních několik let (což ve výsledku není moc velké plus), není výsledná podoba, tak poutavá a zajímavá, jak naznačovaly trailery. Ze začátku slušná a zajímavá podívaná, která se s přibývajícími minutami dostává do neuvěřitelně hloupé a divné filozofické roviny, která zabíjí vše, čím mohl film být. Pokud čekáte akční jízdu o hrdince s nadpřirozenými schopnostmi, v "Lucy" jí nenajdete. ()

hammer_head

Velké očekávání bylo nahrazeno zklamáním, které ale nebylo nijak fatální. Co se týče obsazení: Scarlett je prostě fešná baba na kterou se dobře dívá a Freeman byl také perfektní volba. Největší výhodou filmu je krátká stopáž, která tak napomáhá rychlému tempu, ale ten konec mě nijak zvlášť nenadchnul. Celkově se jedná o lepší průměr, který stačí vidět pouze jednou. ()

klerik

Mám rád COLOMBIANU aj TRI DNI NA ZBITIE, ale na Lucy pekne vidno rozdiel medzi režisérskymi bessonovkami a producentskými bessonovkami. Luc je skrátka stále vo forme, a ako vždy je jeho režisérsky talent zaujímavejší než ten scenáristický. Ale potešilo ma, že vlastne ani nejde o akčný film (je tam akcia, ale nie je na ňu kladený dôraz), skôr o prekvapivo seriózne rozobratie zápletky zvyšovania schopnosti využívania mozgu. Film asi nebude kralovať v rebríčkoch najlepších filmov roka, ale ide o poctivé ženské sci-fi. V podstate asi najlepšie ženské sci-fi od PIATEHO ELEMNTU. A dokonca s posolstvom... ()

SeBig

Námět je naprosto parádní, Scarlett to samý ale v průběhu už to začne být trochu nuda a ke konci už jsem ten film ani moc nepobíral. Freemana neberu jako plus, ten se poslední dobou nasere fakt všude (nic proti). ()

korbitch22

Akční film o stvoření vesmíru, buď mrdá mě, nebo definitivně mrdlo Bessona. Jestli čekáte stupidní akční výplach, kterých má tenhle pravidelný uživatel LSD na svědomí desítky, jste na špatném místě.Lucy je fascinujícím a vizuálně naprosto vypiplaným halucinogením výtvorem, který se snad ani nedá pořádně zaškatulkovat.Někde jsem četl, že je to mix Matrixu, typického Bessonova akčního výplachu, Malickova Stromu života a 2001: Vesmírné Odyssey a ono to tak vážně bude. Film, který spoustě lidem připadne strašně stupidní a ono když si to tak uvědomíte, scénář je vážně hodně blbej, jenže já na tu hru přistoupil a užil jsem si jeden né z nejlepších, ale nejzajímavějších filmů posledních let a Scarlett je mega sexy, dokonce i jako hypermoderní počítač buhehehe.Já chci stejnej fet co bere Luc.89%. ()

Jirka_Šč

Kdybych se na toto akční syntetické drogové high-tech sci-fi výhradně očima západního mainstreamového diváka, dám stěží tři hvězdičky. Když si ale představím, že to je asijský film a nastavím se na odlišný filmařský styl, musím dát čtyři. Dost nepárající se, místy zkratkovité (což koreluje s tím, že Lucy nemá čas), minimálně v úvodu dost experimentující. A ano, jízda ulicemi Paříže je unikátní. ()

lena60

Zhlédnuto jakýmsi nevysvětlitelným omylem. Zpětně vůbec nemůžu pochopit jak se mohlo stát, že jsem se v kině ocitla na tak pitomém a bezduchém filmu. Jednoduchý scénář se spoustou přestřelek, krve, drogovým gangem naháněným policií a hlavní hrdinkou, které se v těle roztrhne pytlík se syntetickou drogou, následkem čehož získá schopnost využívat vyšší procento kapacity mozku než je u člověka běžné...Můj první a zaručeně také poslední Besson. ()

mcb

Béčkový spin-off Her. Besson ještě nikdy nešel víc přes čáru, otázka je, jestli je to dobře - jeho Lucy za svou krátkou stopáž nebezpečně rychle přepíná mezi absurdní komikou a smrtelnou vážností, mezi béčkovým akčňákem a "filosofickým" sci-fi, že je velmi těžké určit, zda využívá svého potenciálu na 10 nebo 100%. Zřejmě nejrozporuplnější film, co jsem za poslední dobu viděl. ()

rollman1

Když všemocný Kurýra potkal. Lucy je strašnej nářez. Ať už po příběhové stránce, která sice není dobře dotažená a na konci hodně spadne dolů, tak i po stránce akční, kde každá scéna má něco do sebe. Nechybí automobilová honička, která je best of z celého filmu, začátek nervák jako prase a konec vytažený jako z nějakého hlubokého sci-fi. Scarlet je nehorázná pipina, která se s nikým nesrala a dávala všem pocítit její sílu. Luc Benson opět nezklamal. ()

heyda

Nesouhlasím s názorem, že krátká stopáž tomu pomohla. Naopak takovej nápad si úplně říkal alespoň o hoďku a třičtvrtě. Já jsem na to zíral celkem s otevřenou hubou, takže jsem musel vypadat ve vlaku jak idiot, ale bavilo mě to setsakramentsky moc. Škoda převeliká, že si s tím Besson víc nevyhrál, tohle totiž mělo minimálně potenciál se zařadit mezi nej filmy tohoto roku. Na jednu stranu škoda, na druhou stranu velká spokojenost, nevěděl jsem skoro nic, nečekal jsem skoro nic a dostal jsem co proto :) ()

Scarlett Johansson v Ghost in the Shell

Scarlett Johansson v Ghost in the Shell