Lucy je typická „blbá" blondýna, co se vždycky zamiluje do toho největšího ksindla v okolí. Ten poslední ji právě zapletl do obchodu s drogami, který řídí všehoschopný pan Jang (Choi Min Sik z kultovního Oldboye). Než se stačí pořádně rozkoukat, má v břiše zašitý balíček obsahující extrémně silnou syntetickou drogu, který má propašovat do Evropy, pokud chce přežít. Nešťastná náhoda nebo spíš brutalita strážců, kteří ji mají hlídat před odletem, zapříčiní, že se zásilka roztrhne a její obsah se začne vstřebávat do Lucyiina těla. Že se jedná o opravdu výjimečný „matroš", zjistí záhy, když bleskurychle zlikviduje všechny hlídače a uteče na svobodu. Ve všech směrech je najednou mnohem silnější, mnohem víc vnímá, rychleji uvažuje, dokonce si osvojuje nadlidské dovednosti. Může za to právě ta neznámá substance, která výrazně zvýšila procento využití její mozkové kapacity. Toto číslo navíc stále roste a Lucy si uvědomuje, že z daru by se mohla stát smrtelná hrozba. Vyhledá proto profesora Normana (Morgan Freeman), největšího odborníka na lidský mozek, aby jí zkusil pomoci. V patách má však Janga a jeho zabijáky, kteří nechtějí o svou kurýrku za žádnou cenu přijít. (Cinemart)

Lyli

Stylová lahůdka pro fanoušky neotřelého vizuálu a sexy Scarlett. Stačilo úvodních cca 10 minut, aby mě tenhle snímek měl v hrsti. Není šance to zastavit a vy jen čekáte, kam okolnosti vyděšenou blondýnku zavanou. Chladnokrevnost proti křehkosti, a rychlý obrat v chování hrdinky s rostoucím využitím její mozkové kapacity. Geniální? No, nechci přehnaně chválit, ale nejde neocenit superskvělá hudba! Díky zvuku to jde prostě celé o level nahoru. A to, že konec je lehce, ehm, mimo? No, přátelé.....natočte to samotní a lépe. Good Luck! *Scarlett na Hrad! ()

JohnCZ

Lucy je tak trochu film, kterej neví, jestli má být adrenalinovým akčňákem či intelektuálním zážitkem, protože neumí být úplně ani jedno. Akce je klasicky bessonovsky slušná, ale v kontrastu s častým vysvětlováním a bizarními výjevy, které ale nemají ani zdaleka tak velikou hloubku, jakou se prezentují, působí trochu nesourodě. Vizuálně je to lahůdka, Scarlett opět hraje o sto šest a její herecká poloha mi připomínala její nedávný festivalový film Under the Skin. Škoda, že nad číslem 42 film nefilozofuje trochu více, současná kinematografie si o moderní verzi Vesmírné odyssey vyloženě říká. Ale jo, jako sci-fi akčňák je to fajn. ()

corpsy

No, takže hlavne neberte LUCY ako ako nejakú akčnú pecku, berte film skôr ako úvahu o tom, čo by sa mohlo stať ak by sa filmová fikcia stala realitou. Je škoda, že Luc Besson svoje majstrovstvo vypumpuje v úvode ( rovnako je na tom aj Scarlett Johansson ) a tým pádom už potom neostáva nič, čo by diváka zaujalo, či nalákalo ( dokonca ani scény Lucyinej evolúcie nemajú svoju efektnosť ). LUCY je, a nebojím sa to napísať, typickým bessonovským produktom, bez nápadu, bez života, bez efektu. ()

M.Macho

Metamfetaminová metafyzika. Lucy je naprosto bizarní film, ale něčím velmi soudržný,neskutečně napínavý a místy dokonce na hranici videoartu. ()

ConanVJ

Na Lucy jsem se těšil od traileru z projekce Herkules (D.Johnson) protože do té doby jsem neměl o filmu ani tucha. Podle mě je filmek hodně chytlavě a chytře natočen a nechybí mu ani rychlá akce a skvělé efekty. Scarlett hlavní role sedla a tak se na ženu, která postupně začne používat větší a větší kapacitu mozku, parádně dívá. Freeman taky zahrál skvěle vědátora, který se lidským mozkem zabývá. Filmu sedla i celková délka, kdy filmek hrozně rychle uteče a nezačne nudit zbytečně natahovaným obsahem. I když to není klasický blockbuster, kterej vytříská tuny peněz a není jen o akci, jsem rád že jsem na to šel. Za mě 86% :) ()

DEXTER099

Přesně o takovém námětu jsem přemýšlel už x let a konečně ho někdo zfilmoval.Ty nářky kritiků a některých uživatelu,že to bylo přehnaný a bůh ví co...to se přece nedá říct,ví snad někdo jak by mozek opravdu pracoval při takovém výkonu jako je 100 % ?Je to přece jen na fantazii tvůrců a hlavně režiséra...a tento pojmul takto a já jsem spokojen.Za mě 80 %. ()

PauloZ

Lucovi muselo pěkně prcnout, že se pustil do tohoto mindfucku. Popravdě to ale neni zlé, jen je obrovská škoda, že z toho nevytřískal víc! Je to velmi prosté, v některých místech až moc uhozené a hlavně to jde všechno strašně rychle, snadno, bez sebemenší snahy řešit detaily či logiku. Závěr je ale fakt solidní námlat :) Jako scénaristické hrátky s podstatou využití maximální kapacity mozku, to ovšem mohlo být mnohem hlubší a razantně lépe vystavěné. 3* ()

Tryskomyš

Začalo to absolutně nezajímavě, pokud tedy pominu všude stříkající krev. Ovšem vyplatilo se počkat dál, kdy se film začal slibně vyvíjet ve stylu filmů Skleněný, Spiderman atd. A ještě konec mi přišel takový trochu nesrozumitelný a neukončený. ()

mad_ness

Jeden z mála filmov, pri ktorom som nemala pocit, že nás trailerom chceli ojekabátiť. A prvý krát sa takmer úplne stotožňujem s Lachtanovým komentárom. Rozptyľoval ma jedine ten Francúz s jeho prekrásnymi očami, no a Scarlet yebačka, ako stále. ()

ledzepfan

No sice chápu, kde Luc nabral inspiraci, ale 1. Nabízí se otázka jestli to bagatelizovat transformováním do tuctové mainstreamové vymývárny 2. Když už, tak se mohl aspoň snažit vystavět to na trochu solidnějších vědeckých poznatcích a teoriích než je jedna příliš obecná, zavádějící a zjednodušující hláška o 10%mozkové kapacity. 3. Když už to teda postavil na tak vratkém základu, měl se aspoň vyvarovat toho aby ten film více než polovinu stopáže působil, že to myslí fakt vážně. Kde je ten mistr nadhledu a lehkosti Besson? (o náznacích nadhledu se dá mluvit až po přesunu do Paříže, a to už je kapku pozdě protože se blíží finiš ve kterém už na nadhled místo není). Když k tomu připočtu, že se mi na ten scarletin rypáček nedívá zrovna hezky a ani ten maestro Serra se tentokrát nepřetrhnul (no já se mu nedivím). Vyleze mi z toho subjektivně dost mizerný výsledek.......... Lucu, o některých věcech je třeba mluvit s citem, ve správné formě a se správnými lidmi. Tady ses minul víceméně ve všem. ()

VojinRyan

Ako len opísať toto dielo. Neviem síce, čo si predstavoval Besson, keď tvoril niečo takéto ale úprimne, ja som pri tom zaspal. A to keď už ma pri vedomí neudržala ani Scarlett, tak neviem, čo si mám myslieť. Nehrala zle, len celý film pôsobil na mňa dosť zvláštnym dojmom. Pôsobí to dosť zvláštne a v podstate ani neviem o čom to malo byť. Hudbu som ani neregistroval a ani nedokázala ničím zaujať. Ale to som asi len ja nepochopil na prvý krát. Uvidím, čo to prinesie, keď to pozriem druhý krát. Zatiaľ 65% - 3*. ()

maddy

Transcendence featuring Limitless (Besson's Full Throttle Director's Remix). To, že film stavia zápletku na už dávno vyvrátenom mýte o tom, že človek využíva len cca 10% mozgu nemám najmenší problém akceptovať. V rámci sci-fi je povolená viac menej akákoľvek „vedecká teória“ a mnoho iných kúskov z tohto žánru prinieslo už oveľa väčšie nezmysly, ale na čom preboha Besson frčal, keď to písal? (no kto tuší, nech mi toho trocha pošle) Lucy tak trpí takmer rovnakými neduhmi ako tohtoročná Transcendence. Akurát tu sa vyslovene až prehnané filozofické bludy snažiace sa vysvetliť dokonca aj zrodenie celého vesmíru (wtf?!) miešajú s ultra coolovým akčňákom, v ktorom nechýba mutujúca Scarlett, ľudoop, dinosaury, ani cesta do preďalekých galaxií . Akokoľvek uletene to znie, tak spolu to prekvapivo vďaka našlápnutej réžii Bessona bez problémov funguje a na rozdiel od menovanej Transcendence ani na sekundu nenudí. Až sa mi žiada kričať, že Besson je späť v starej dobrej forme! Veď aj Leon bol vo svojej podstate len priamočiary akčňák a aj kultový Piaty Element je po príbehovej stránke dementné, ale zato neskutočne zábavné sci-fi Béčko. A taká je v podstate aj Lucy. Akčné sci-fi Béčko s Ačkovým vizuálom, priamočiara, no zábavná konina. Konina tak neskutočná, až je neskutočne zábavná. Audiovizuálne to je, aj napriek striedmemu rozpočtu, vypiplané doslovne v každom zábere a nemusí sa hanbiť ani v porovnaní s 200 miliónovými letnými blockbustermi. Množstvo scén tak ašpiruje na status kultu vďaka ich dynamike, s ktorou nemá Besson stále problém pracovať (viď snáď tá najštýlovejšia automobilová naháňačka po Paríži, ktorá v piatich minútach strčí do vrecka aj ktorýkoľvek závod zo série Rýchlo a Zbesilo). Do toho všetkého sa miešajú síce neskutočne prvoplánové, ale zároveň efektné prestrihy na zábery prírody – viď úvodná scéna v hoteli, kde je Lucy prestrihmi na divočinu prirovnávaná k antilope, na ktorú číha leopard. Tak gýčovité, až to je cool. Vo výsledku tak tá najcoolovejšia akčná jazda tohto roku a keby ostalo len pri nej bol by som nadmieru spokojný. Zhruba trištvrte stopáže som bol rozhodnutý udeliť aj tú „guilty pleasure“ štvrtú hviezdičku, no lenže potom prípade ten záver. Ten záver, kde Lucka dosiahne 100% mozgovej kapacity a človek sa pýta, či stále pozerá Bessonov akčňák alebo sa tu Morgan Freeman priplietol z jeho série Through the Wormhole. Za, síce stále efektnej, koláže záberov vesmíru sa film bez rozmyslu snaží vysvetliť až vznik všetkého života a pri scéne s „božským USB kľúčom“ (WTF?!) som sa až divil čo všetko Bessonovi dokáže ešte prejsť. Tu už sa pohybuje na tak tenkom ľade medzi ultimátnou blbosťou a štýlovým akčným sci-fi Béčkom, že byť Lucy o minútu dlhšia tak ide, ako hovoria bratia Češi, totálně do kytek. Končí však v tom najsprávnejšom momente, kedy sa z nej stáva čistý „mindfuck“ (v tom negatívnom slova zmysle), a preto sa vo výsledku na Lucy vôbec nemám začo hnevať. Je to síce jeden „what-the-fuck moment“ za druhým, ale Bessonova dynamika všetkých scén to dokáže predať s takou ľahkosťou, že tú skromnú hodinku a pol je vlastne jedno čo sa tam deje, hlavne, že to vyzerá cool. Má to dostatočne netradičný a uletený námet, je to svižné natočené, dynamické, s permanentným napätím, bez prestávky diváka zahlcuje audiovizuálnymi vnemami, hlas Morgana Freemana dokáže presvedčivo predať aj tie dementné vedecké teórie a božská Scarlett uhrá aj tie najdebilnejšie scény ako absolútne sa nehodiaci telefonát matke počas ktorého jej vyzná lásku zatiaľ čo ju operujú a pištoľou mieri na chirurga (wtf again?!). S iným obsadením a hlavne s iným režisérom si to ani nechcem predstaviť. V takomto podaní však stokrát zábavnejšie ako napríklad najnovší Bayovi, neskutočne ubíjajúci Transformers: Age of Extinction a to stáli štyrikrát toľko. Že to Besson ani na sekundu nemyslí vážne musí byť snáď jasné každému! A komu nie tak ruky preč a nech zapojí aspoň tých „10% šedej kôry“ pri výbere filmu a až potom sa rozhodne pustiť do sledovania takéhoto sci-fi akčňáku s blonďavou prdelkou v hlavnej úlohe. Pristúpiť na pravidlá filmu a baviť sa, to je všetko čo Lucy vyžaduje ...aha, a ešte aj vypnúť tých 100% mozgu, pre prípad. CELKOVO: 3* (6/10) () (méně) (více)

agentmiky

Luc Besson se v tomto filmu hodně překonal.Čekal jsem,že to bude film na jedno zhlédnutí,ale musím uznat,že film měl hlavu i patu.Už od začátku se vše začíná rozjíždět.Scarlett Johansson je skvělá herečka a opět to jen potvrdila.Hlavní nepřítel pan Jang je také skvělý,ale nejvíce se mi stejně líbila ta myšlenka,na kterou film klade důraz,a to využití 100% svého mozku.Bylo by to zajímavé a Luc Besson nám ukázal,jak by to vypadat mohlo.Někomu to možná přijde trochu přehnané,ale mně se to líbilo.Překvapení roku.Hodnocení:80% ()

depony

Otázka, jak by to vypadalo, kdybychom naši mozkovou kapacitu využívali z větší části než nyní, už byla položena dávno. Luc na to dává své vysvětlení. Prostřednictvím Lucy, respektive Scarlett. A jak s tím "žít" jí pomáhá charismatický Freeman. Jenže jen do chvíle, kdy Lucy začne učit jeho. Bylo to zvláštní, ale tohle "vysvětlení" se mi líbí - hlavně jako argument, proč nemusím vědět všechno. Protože všechno ví jen .... Lucy! ()

Alqarin

Lucy stojí za to už kvůli boží automobilový scéně v Paříži a docela cool cestování v čase, jinak je ale frekvence nepříjemných křečí v žaludku z trapnosti nad pokusy o vážné scény až příliš vysoká. ()

SaNcHeZ_cz

Tak tohle návrat Luca Bessona vážně nebude. Od pohledu možná něco jiného než jeho klasické akční výplachy, nicméně v jádru se jedná přesně právě o ně. Tentokrát ovšem obdařené o docela agresivní propagandu vědeckého poznání, která se díky výraznému akcentu na science fiction stává docela nesnesitelnou a sráží tento letní kousek přesně do vod béčkových akčních jednohubek, které jsem z produkční stáje tohoto režiséra zvyklí vídat čas od času. Sympatické obsazení a hudební složka na tom nic moc nezmění. [60%] ()

MartinezZ

"Cítím svůj mozek" (a já se málem smíchy potrhal) ~~~ Francouzský patlal, který od dob Pátého elementu na co sáhne, to průměrností zavání, a protože by nerad upadl v zapomnění, rozhodl se akčněji a s babou před kamerou adaptovat poněkud zapadlý Limitless. Jenže mu to zase nevyšlo, protože si sám zjevně něčeho šlehnul a začal se vnímat jako dobrý autor. OK, za přiznaných $40 milionů udělal efektní podívanou, jenže těmi efekty nezakryje pitomost dění na plátně. Začátek ještě dává ochutnat bessonovského stylu (byť ty prostřihy ze začátku jsou fakt pitomé a zjevně si to uvědomil i autor, protože později už absentují), ale od převezení kamsi (já vlastně ani nevím, kde se Lucy nachází na začátku, v Americe, Asii...?) a vstřebání látky musíte, na rozdíl od Lucy a po vzoru Bessona, mozek přestat cítit, odpoutat se od něj a nedovolit jedinému neuronu svojí aktivitou znásilnit vaši mozkovou síť, ani o 1%. Vše, co se děje, je tak ubohá pitomost, že je až za těžko uvěřit, že z toho někdo splácal film a není to jen myšleno jako sestřih reklam na Samsung. Ke konci už to zase začalo být o něco lepší sci-fi, přesto se to několika facepalmů neubránilo. No, byla to pitomost napěchovaná nesmysly a logickými kiksy a přitom to mělo takovou šanci rozehrát něco zajímavého... ale to by bylo jen další Limitless. Nakonec z toho zbyly jenom ty triky a ne-úplně blbý nápad. Kdyby Luc přiznal, že za vším stojí ta nemalá banda filmových studentů ze závěrečných titulků, udělal by lépe a neměl bych mu to za zlé. ~~~ PS: Při výčtu, co všechno Lucy cítí, to bylo poprvé a naposledy za film, co jsem se zasmál (ne, netrhal jsem se smíchy, protože mi konečně došlo, kam kvalita filmu dospěla). A nevím, jestli ten humor byl záměrem tvůrců. ()

Scarlett Johansson v Ghost in the Shell

Scarlett Johansson v Ghost in the Shell