Amy se ztratila v den pátého výročí svatby s Nickem. Vše naznačuje, že nezmizela dobrovolně. Zoufalý manžel organizuje rozsáhlé pátrací akce a snaží se dělat vše možné pro to, aby se jeho žena našla. Pokud možno živá. Paralelně s tím probíhá policejní vyšetřování, které kromě Amy hledá i člověka, jenž má její zmizení na svědomí. Všechny stopy, nalezené důkazy a svědectví Amyiných blízkých ale ukazují právě na Nicka. Kdo to vlastně je? Trpící oběť zločinu, nebo cynická zrůda, která vodí policii i veřejnost za nos, aby ze sebe sňala podezření? Kdo má pravdu? Jak ji poznat? A co se vlastně stalo s Amy? Na znepokojivé otázky se vrší další a odpovědi zoufale chybějí. Trpí tím především Nick, který se z miláčka médií proměnil ve veřejného nepřítele číslo jedna. Dobře ví, že když se Amy nebo strůjce jejího únosu nenajdou, ponese si cejch až do konce života, který možná stráví za mřížemi. Pokud ovšem nemá Amy skutečně na svědomí. (CinemArt)

Zahirica

Zaujímavý scenár, ale tak zbytočne natiahnutý film bez štipky napätia, spádu, ničoho... som sklamaná. Najradšej by som dala 2 hviezdičky, ale to si zas ten film nezaslúži. ()

wildhoney9

Prvu hodinu som sa totalne nudila a tu druhu, ked uz bolo jasne, ze to zinscenovala ( aj ) ona, som dufala ze Flak je v tom tiez a aspon tato cast pointy to zachrani. Bohuzial nie, takze katastrofa je slabe slovo. ()

Brunetka

Perfektní zápletka, která se zdá být na začátku jasná a většina z nás si udělá obrázek kdo je zlý a hodný. Postupem času si říkáte jestli je to Amy a nebo Nick stále častěji a konec vám vyloženě vyrazí dech! Hrozně se mi líbili obě hlavní postavy, nikoho jiného bych neobsadila lépe, drama do poslední minuty a vůbec vám nepřijde, že je film dost dlouhý, protože se ani minutu nenudíte a s napětím očekáváte rozuzlení a vysvětlení. Mohu jen doporučit! ()

ABC1

Ben Affleck vynikající (zamlada fakt nic moc, ale čím starší, tím lepší), Rosamund Pike na Oscara a scénář taktéž...většinou kritizuju délku filmů (i knih, viď Nesbo a spol), ale v tomhle filmu mi to skoro nevadilo, po dlouhé době skvělý film, pro ty, kdo milují černý humor, detektivky i zajímavou psychologii postav. ()

006.Trevelyan

Jelikož jsem si před nedávnem pouštěl znovu The Hunt a od Nejvyšší Nabídky tolik času taky neuběhlo, tak mi tento Fincher přišel jako něco tak akurát mezi tím. Film jsem si užil, těším se na druhou projekci, ale extázi jako například u Klubu Rváčů neprožívám. ()

barushka

Tak já nevím, asi tu budu za vyvrhela, ale mě ten film zas tak dech nevyrazil. Možná to bude tím, že Afflecka zas tak nemiluju a přišel mi poněkud prkennej. Nebo že pokud jde o Finchera, musím nutně porovnávat i s ostatní jeho tvorbou a je jasné, že on prostě umí líp. Ale jo, pointa dobrá, víceméně mě to bavilo, i když první hodinku se mi chtělo spát, protože mi bylo jasný, jak to bude a jen se na to čekalo. Rosamund Pike byla skvělá, skoro bych po tomhle filmu řekla, že je pěkná mrcha i v běžným životě :-)) ()

ANATHREIUS

Tedy sakriš,tady se mísí pěkně emoce. Chvíli člověk fandí jednomu, poté druhému, v jednom vidí chudáku a naopak, a pořád si člověk není jist co si o kom má myslet, až se dostane do finiše, kde vše vyvrcholí a vy odcházíte z kina plni emocí a přemýšlíte nad tím vším co jste viděli. Zatím jediný film roku 2014 u kterého musím říci: " stojí za to ho vidět". Dávám lepší 4 hvězdy a to Affleck není šálek mého čaje. ()

foils

Fincherovi věrní fanoušci si tady vylijí srdce, že poslední film jejich idola není, jak si ho vysnili, a my ostatní se můžeme v klidu nechat bavit dalším dílkem, jímž tvůrce opět dokazuje, že je pro film něčím jako will.i.am nebo David Guetta v popu. Tzn. nabízí nám technicky propracovaný kousek, který vtáhne do děje, nezarmoutí a z formálního (nebo formalistického ;) ) hlediska mu těžko lze něco vytknout. Ale hlavně ani na zlomek sekundy nenudí, protože to je přesně to, co si dnešní mládež žádá. Někdo v tom jistě bude vidět hrozně hlubokou reflexi současné Ameriky potažmo světa v krizi. Guilty pleasure a frajírek, co se točí na pětníku, říkám já. Pobavilo: Hrátky s mediálním obrazem Bena Afflecka, citace Základního instinktu aj. ()

jxr

Jak jsem byl na film natěšený, tak jsem z kina odcházel zklamaný. Jako thriller to mělo šmrnc, ale podruhé bych to vidět nemusel. Jako ukázka, co dokáží média dobré, ale to přeci v době internetu tak nějak všichni stejně víme nebo alespoň tušíme. Jediné, co mi doteď vrtá hlavou, je to vysoké hodnocení... ()

ToMY_SMOG

Tento film mě od začátku zaujal. Je velice zajímavý a s nečekanými zvraty, přičemž podtržený spoustou překvapujících okamžiků. Stále vybočuje z nějakých standardů, kdy se jedná o strhující podívanou na to, jak se může zvrtnout dobře fungující vztah. Napjatá atmosféra vzbuzuje pocit, že přesně víte, co se stane v následujících minutách, avšak VŠE je nakonec úplně jinak. A největším paradoxem je, že celou dobu jen přemýšlíte, jestli se to nemůže stát také Vám a modlíte se, aby tomu tak nebylo. PRO VZTAH VARUJÍCÍ! 9/10 => 5* ()

Mraxis

Dějově temný a precizní film u kterého budete hltat každou vteřinu dějové pavučiny, s nadšením rozplétat a snažit se odhadnout kam film směřuje. Za celé 2 a čtvrt hodiny v kině jsem se ani chvilku nenudil. Brilantní scénář a Fincherova precizní, temná režie zapůsobily. Od filmu jsem odcházel s úžasem a nadšením. Rosamund Pike v životní roli. Ben Affleck v roli šité na míru. Detektivní drama nejlepšího kalibru. 90% ()

montel

V den pátého výročí svatby se Nick (Ben Affleck) vrací domů a místo své ženy Amy (Rosamund Pike) nachází jen prázdný dům a obývací pokoj se známky zápasu. Nick okamžitě zkontaktuje policii a ti Amy po pár hodinách vyšetřování prohlásí za pohřešovanou. Policie nachází několik stop, které ovšem vedou právě k Nickovi. Vyšetřovatelé, rodiče Amy a také široká veřejnost přestávají mít v Nickovi důvěru a nepomáhají mu ani média, která z Nicka dělají vražednou zrůdu. Policii chybí už jen jediná věc, aby mohla Nicka obvinit z vraždy prvního stupně a tou věcí je tělo Amy...David Fincher natočil další pecku, kterou mu jako na stříbrném podnose naservírovala svým románem Gillian Flynnová. Film tak měl od začátku ambice stát se hitem tohoto roku a pravděpodobně se mu to také povedlo. Vyzdvihl bych zejména výkon Rosamund Pike, která zde předvedla takový výkon, že jej těžko bude překonávat. Na druhou stranu mě štvali naprosto nelogické věci zejména ze závěru filmu, které mi trošičku zkazili celkový dojem z filmu. Přes dvě hodiny dlouhá stopáž zde ani zase tak nevadila, zejména proto, že se film vyvaruje hluchých míst. Celkový dojem je tudíž vyníkající, jen chybí nějaká třešnička na závěr. 75% ()

myszak original

Silne me tento film zasahnul, necekal jsem, ze takhle dlouhy pribeh dokaze udrzet pozornost. Vzbuzuje plno otazniku a mnoho predem promyslenych tahu a vlastne i jednoduchosti muzu a vypocitavosti zen. Jednim slovem "pecka". ()

sigfried

Mam rad thrillery, mam rad Finchera, mam rad inteligentni zapletky a postavy se zvracenou psychikou. A vcera v kine mi namichali nejlepsi koktejl vseho zmineneho! ()

Bosvin

Místo "Zmizelá" by se to mohlo jmenovat "Pí.a k pohledání" :) Skvělá Rosamunda, určitě kandidátka na Oscara - vedle ní by jako gumovej méďa vypadal kdekdo, nejen Ben Affleck. ()

davebono

Výborná sonda do života dvou lidí žijících ve vztahu, ať už je to manželství nebo ne není podstatné, hlavně nezevšednět a nenudit se, to se potom začínají dít věci. 4* dávám proto, že jsem se párkrát začal skoro nudit v důsledku zpomalení děje a přešlapování na místě, ale bylo naštěstí jen párkrát a jen na chvilku :) Každopádně hudba je opět parádní, jak u posledních Fincherových filmů bývá zvykem, když mu hudbu dělá Trent Reznor a Atticus Ross. ()

Tim Burton chystá remake klasického sci-fi

Tim Burton chystá remake klasického sci-fi