Amy se ztratila v den pátého výročí svatby s Nickem. Vše naznačuje, že nezmizela dobrovolně. Zoufalý manžel organizuje rozsáhlé pátrací akce a snaží se dělat vše možné pro to, aby se jeho žena našla. Pokud možno živá. Paralelně s tím probíhá policejní vyšetřování, které kromě Amy hledá i člověka, jenž má její zmizení na svědomí. Všechny stopy, nalezené důkazy a svědectví Amyiných blízkých ale ukazují právě na Nicka. Kdo to vlastně je? Trpící oběť zločinu, nebo cynická zrůda, která vodí policii i veřejnost za nos, aby ze sebe sňala podezření? Kdo má pravdu? Jak ji poznat? A co se vlastně stalo s Amy? Na znepokojivé otázky se vrší další a odpovědi zoufale chybějí. Trpí tím především Nick, který se z miláčka médií proměnil ve veřejného nepřítele číslo jedna. Dobře ví, že když se Amy nebo strůjce jejího únosu nenajdou, ponese si cejch až do konce života, který možná stráví za mřížemi. Pokud ovšem nemá Amy skutečně na svědomí. (CinemArt)

junxi91

Ze začátku jsem si říkal: "Co jsem si to zase pustil za novodobou romantickou kravinu?" Nick alias sladký Ben Affleck se zamiluje do takové malé blonďaté zmije a hned první noc jí jazykem vyčistí jejich 20 deka prochcaneho masa, načež veřejně uzná, že má squělou vagínu. Tím ovšem vše skvělé na jeho nové ženušce Amy končí, protože je to vypočítává a manipulativní mrcha, které není nic svaté a rozhodne se prostě zmizet, a ideálně i chcípnout, aby šel její jeden a jediný na smrtící injekci. Stát Missouri má totiž stále trest smrti! Ale krasavec Nick samozřejmě taky nezahálel a našel si mladou blbku na takové to volnočasové šoustáníčko, přitom její kozi jsou dobré akorát tak na vysemenění, to souhlasím. Jediná sympatická a rozumná ženská je jeho nebohá sestra, která jej po právu nazývá sviní a hajzlem. Jak to vše dopadne a kdo vlastně umře, budou to oba nepovedení manžílci, nebo nějaký z bývalých od té blonďaté mrchy? Třeba Barney? To se dozvíte během dvou a půl hodiny tohoto filmu, který není špatný, ale moc z něj smrdí nová doba po roce 2010, kterou už na stará kolena moc nechápu. ()

samkko

7.9/10 aneb film natočen podle knihy, kterou jsem nudou nedočet. Zmizelá, co k tomu dodat? No ve zkratce film pro ty, kteří milují skvělé herecké obsazení, překombinovaný děj, podmanivě zvláštní hudbu, neuspokojivý konec a poměrně slušné vizuální zpracování. Bohužel mě dlouhá stopáž místy nudila, ale na druhou stranu to opravdu vypadalo, že se to podle nějaké knihy natáčí, tudíž věřím, že fanoušci předlohy byli tímto dílem více než uspokojeni. Ovšem pro všechny ostatní se může jednat zas o tu klasickou kriminálku, kterou viděli už tolikrát a bohužel takhle trošku to působilo i na mě. ()

Nix

Jak předloha, tak film jsou skvosty. Zamotanost je tady taková, že opravdu je dost možný se v tom ztratit, ale vše Vám ukáže a rozcupuje twist, který tu je parádní. Takže nic si nečíst a směle do toho. Ben jako vždy perfektní. ()

dwbmb

Řemeslně vypiplané do nejmenšího detailu, dobře obsazené a výborně zahrané. Můj oblíbený Fincher mne ale tentokrát zklamal v celkové atmosféře filmu a hlavně koncem. Jsem od něho zvyklý na to, že se s divákem nemazlí a nenasazuje růžové brýle, tady k tomu ale docela inklinuje. Kde je ta depka, co tam měla být a kterou přitom Fincher umí dodělat i tam, kde být nemá? Kde je ta rafinovaná surovost? Ne všechno se dá hodit na scénář, který spisovatelka musela napsat sama a vědomě tak z filmu, na který jsme se těšil jak malej, udělala skoro happy lovestory (tady mě berte s hodně velkou rezervou, už píšu obrazně). Když už naskočily titulky a já měl za to, že jsem právě viděl jednu z nejjednodušších detektivek všech dob, tak se na mne obrátila vedle sedící kolegyně a začala se ptát "a jaktože..." "a kde vzala..." "a to jako fakt byla...", což mě nakonec přeci jen utvrdilo v tom, že ten film není úplně blbej a tu šedou kůru člověk nevědomky nakonec zapojí. Tedy jak kdo :) ()

DD

Už nemá takovej drive jako v devadesátkách, ale Fincher holt pořád umí. Herecky famózní. ()

RAFT

A máme tu další snímek,zkušeného režiséra Davida Finchera.Režisér si umí ,projekty a scénáře pečlivě vybírat.Film natočil přímo dokonale.Režisér ,zatím všude u mě obstál na výbornou.Ve filmu nejsou žádná hluchá místa,vše odsejpá ,tak jak se dobrému a navíc vynikajícímu filmu,sluší a patří.Herci jsou vybráni špičkově.Ben Affleck dostal po dosti dlouhé době ,napsanou roli přímo na tělo.Herec mi ve filmu ,nijak nevadil,ba naopak se na tuhle roli hodí.A herečka Rosamund Pike,tuhle roli zahrála přímo dokanale ,že by dostala oscara za dobrý výkon ve filmu ,já sem pro.Každopádně má herečka, nalinkovanou skvělou budoucnost.A možná nás od herečky ,čekají další skvělé projekty.Trochu mi film ,nevím jestli jo,připomínal lonský thriller zmizení.A na co, bych neměl ve filmu zapomenout,tak na skvělý soundtrack ve filmu.Že by film roku, no uvidíme .Já sem pro ,ještě nás čekají 2 projekty,Interstellar a Fury.Těším se až,si film pustím v hd formátu.100% ()

Expertt

Překvapení s jménem "Dvou metrové 3D péro Bena Afflecka" se bohužel nekoná :-D -> Mnohé interview, recenze atd. Jinak dost dobrý kousek. ()

BrianMorello

Zvláštní to film. Velice zvláštní. Po shlédnutí snímku jsem již dlouho neměl onen pocit, že vůbec nevím co si myslet. Nadšení se však nekonalo. Čekal jsem zkrátka trochu něco jiného a to další ultratemný thriller alá Sedm či Muži, kteří nenávidí ženy. Ta temnota a deprese tam občas je, ale jen příležitostně. Naopak občas film působí jako čistokrevná romance a chvílemi se divák i pousměje. Rozhodně prvotřídní filmařina, ale v rámci Fincherových filmů už trochu rutinní. Naštěstí se jedná o jeden z filmů, který v člověku krásně doznívá a na podruhé bude výsledný dojem nejspíš podstatně lepší. Body navíc dostává film i za krásnou kritiku masmédií a společnosti celkově, stejně jako za zvláštní pohled na vztahy mezi mužem a ženou. EPILOG - 5.1.2015: Jak jsem čekal film je na podruhé již téměř bezchybný a především po přečtení famózní knihy musím zvýšit hodnocení na plný počet. Film prvotřídní, přesto je kniha ještě minimálně o level výše! ()

DogtownCZ

Už po přečtení knížky jsem měl velké očekávání, jak se povede filmové zpracování. Ale když za tím stojí David Fincher, nemohlo to dopadnout jinak, než skvěle. ()

IEO10

No tak to jsem nečekal ani za mák. Po absolutně nezáživnejch trailerech a ne moc přesvědčivim výkonu Finchera u Mužů, kteří nenávidí ženy, přišla na řadu Zmizelá, která mě rozsekala takovým způsobem, že ještě teď lapu po dechu jak pes na vodítku a nechápu co za genialitu jsem to vlastně viděl. Rosamund Pike bych snesl modrý z nebe, i kdyby mi provedla nevm co za ohavnosti, je v ní něco co vás k její postavě připoutá a vy jí dokážete odpustit absolutně cokoliv, teda aspoň já jsem to tak měl. Ben Affleck je tak sympatickej trouba, že si nepamatuju kdy naposled mi takhle přirostl k srdci a i díky kontrastu dvou naprosto odlišných postav, jejichž vnitřní boj s tím, co že je vlastně to dokonalý manželství, dostává film ten správnej říz, i díky tomu si film nádherně pohrává s divákem až do tý doby než přijde na řadu první zvrat, pak už je to jeden velkej kolotoč. V průběhu filmu hlavní postavy bojujou za nějakou věc o který jsou přesvědčený, že je dobrá pro jejich společný soužití a přemýšlejí jaký věci by měli přestat dělat aby se vyhnuli stereotypu a nezabředli tak do vod průměrnosti, jako každej druhej pár. Těžko popsat film do pár vět, to se prostě nedá, pro tyhle zážitky miluju filmy a všechno co se jich týká, pro mě je to ukázka filmový poezie se vším všudy, kde si každej najde svojí oblíbenou větu, scénu, životní moudro atd. Vím, že spousta lidí bude mít mnoho výhrad, ale já po skončení filmu nemůžu najít sakra žádnou, možná jí ani hledat nechci. Před filmem jsem si myslel, že se na ČSFD objevil další nadhodnocenej film, ale šeredně jsem se mýlil, tenhle film si zaslouží být opěvován a doporučován, nemám slov a i možná trošku přehánim, ale je mi to jedno. ;) 100 % ()

vZeč

Silných 90 % a zase jednou totální filmová slast, péra nepéra. Trochu mě mrzí, že Fincher si od SN pořád vydržuje stejný audiovizuální kabátek, spojenej i se střihovou skladbou a rytmem vyprávění i jistou odměřeností a sledováním nezainteresovaného člověka, na druhou stranu emoce, které se tam budují, jsou ještě naléhavější a smysluplnější, než kdyby nám je prvoplánově cpal do ksichtu. Plus samozřejmě každej záběr je lahoda, mně by stačil jeho film sestříhanej ze záběrů na město. Jinak z kina jsme odcházeli vyřízení. Manželství, lidský vztahy a vlastně i ti lidi jsou tu zase za prvotřídní záporáky, Fincher nám opět naznačuje, že život stojí za houby, že jsme všichni loutky vlastních představ, a že ty nejhorší krize a důvody, vedoucí k hrozným věcem, často vznikají na gauči v obýváku mezi dvěma obyčejnýma lidma, co se včera při nákupu v obchoďáku tvářili celkem mile. Ačkoliv je detektivní zápletka ta ústřední, odnáším si z toho hlavně to děsivý pozadí, ze kterého mě mrazí a které zpečeťuje prvotřídní depresivní "The Thing" konec, zahazující asi definitivně veškeré naděje na jakékoliv řešení. Chápu Finchera, že to chtěl zfilmovat, scénář je vynikající, slovní výměny a proslovy děsivě uvěřitelné, přesah na mnoha úrovních, aniž by řval kolem sebe "já jsem přesah!" Sice mě trochu znervózňuje, že to vymyslela ženská, ale vymyslela to skvěle. Affleck je bezchybnej a chytře obsazenej, nehraje drsňáka ale joudu, Pike je dokonalá, protože její postava má zkrátka trochu více úrovní, Perry je vtipnej, NPH spíš nevhodnej, i když nic nekazí. Reznorova hudba má klasické atributy nenápadného ambientu, který by vydoloval atmosféru a emoce i z reklamy na jogobellu. Má to dvě a půl hodiny, které uběhnou jak blesk (skvěle to graduje, jede se opravdu plynule od absolutního depresivního klidu do absolutních depresivních sra*ek) a to si tam většinou jenom povídají lidi a divák přemýšlí, co se jim honí v makovicích. Smekám, protože je to suverénní. Fincher je král a v období od Se7en do teď prostě nemám žádnou oblíbenější hollywoodskou perzónu. ()

Misulka93

Uz dlouho jsem nesedela v kine tak dlouho s ocima dokoran. Film s danym nazvem, od ktereho si myslite, ze vite, co cekat... Proste ji nekdo unesl. Ale pak jen koukate, co se to deje.. A proc.. A coze? A pak jedna scena vse prevrati a vy stale sedite a kulite oci do tmy, kdyz uz prechazi titulky.. Proste 5 z 5 a bez debat :-) ()

newstedson

Najkvalitnejší a najstrhujúcejší režisérsky počin z Fincherovej dielne, ktorý sa u mňa vyrovná jeho legendárnej Sedmičke. ()

Maniik88

Fincher to vie a keď sa k tomu pridá skvelá predloha a dokonca scenár písala samotná autorka, vznikla veľmi dobrá, povedal by som až Oscarová kombinácia. Najväčší problém som mal pozerať 140min na Afektov ksicht. Na moje počudovanie mu ale rola sadla a vystačil si so svojím dreveným kukučom. Životnú rolu dostala Rosamund Pike, s čistým svedomím by som jej udelil Oscara. Super výkon, psycho pohľad (pripomenula mi tak trochu našu riaditeľku, hihi), proste super. Film začína tak nejak rozporuplne a veru sme vyvaľovali oči, či toto má ozaj skoro 90%. Tak nejak sa to vlieklo a bolo to podivné. No potom všetko začalo do seba zapadať, nič sa neprezradilo príliš dopredu a mohli sme tak nejakú tú hodinku tápať. Všetko to spolu zahralo ako malo. Koniec sa mi už zdal prekombinovaný a nie moc uveriteľný, ale neskazil moc dojem. Po skončení som vlastne ani nevedel, či sa mi to páčilo a či nie. Rozhodne originálny film, ktorý je tak trochu sám v záplave mutantov, robotov, či Sci-Fi. Len tak ďalej Fincher. ()

xenopus

Bohužel to vypadá, že dnešní postmoderní doba a s tím související způsob (ne)řešení problému nebo krize mi v umění nevyhovuje. Asi jsem holt staromilec, který si chrochtá u tisíciletími ošlehaného dramatického schématu, kdy nakonec příběh dojde k nějakému rozuzlení. V takovém případě jsme schopen odpustit i chybky řemesla, hlavně, když jsem po skončení spokojen s klidně tázavým, ale jakžtakž vyřešeným koncem. Ale tady mi prostě zbývá stále moc otázek. Proč si mám s herci prožívat jejich příběh, který nakonec k ničemu nesměřuje, resp. směřuje do stejné/možná ještě horší prdele, v jaké byli před začátkem filmu? K čemu je bouře, když po ní nenásleduje očekávané zklidnění? Jediné, co je mi po skončení filmu jasné, je to, že jsem sledoval precizní filmařinu, ale bez koulí. Ty měla určitě první polovina filmu, jak se ke kecpultu dostala postava Amy, přestávala to být zábava, několik posledních dějových zvratů sice možná očekávaných, ale pro mě už trochu mimo reálný svět. Knihu jsem nečetl. To důležité, co jsem si z filmu odnesl, bylo: nežeň se, a když už, tak si dobře vyber. Vraždící psychopatku, byť v rouše beránčím, nechce nikdo. A chovej se opravdově, i kdyby veřejné mínění o tobě mělo být na bodu nula. Když budeš upřímný, jsou schopní ti odpustit všechno. A když ne, jsou to povrchní kokoti, se kterými nestojí za to se bavit. No a o takových lidech je v zásadě celý film... ()

TSZ

Mé původní obavy, že Zmizelá bude podobně mimo můj svět jako Zodiac, se ukázaly zcela lichými. Skutečně si nepamatuji, kdy naposledy jsem měl hned po skončení nového filmu v kině nutkání, pustit si ho znovu. David Fincher je opravdovým bohem režie - Rosamund Pike předvádí poprvé koukatelný herecký výkon, celé je to navíc vyšperkované úžasným černým humorem, přecházejícím místy až v cynismus + Trent Reznor složil geniální hudbu. Film roku 2014. ()

Lavinia

Často se stává, že je film znásilněn happy-endem, pro potěchu diváka. Ovšem znásilnění filmu koncem špatným, bez jakékoli logiky, jen za účelem zachování poselství, totiž že manželství je v zásadě hrozné, a děláme si v něm navzájem strašné věci, toť opravdu výkon. Kolik asi tak existuje manželství s narcisistickou psychopatkou? Kolik normálních chlapů s ní bude žít v obavách o vlastní život? Nejpozději v okamžiku, kdy se madam vynořila z nezvěstnosti by si i ten největší bambula dal rychlý odchod, navíc ještě když má po boku super právníka. A kdyby ne, i ten nejblbější policajt by objevil ty díry ve výpovědi údajně unesené, navíc ještě když tu máme mrtvolu, a ne zrovna bezvýznamnou. Nemají oni nakonec tvůrci spíš nějaké špatné zkušenosti z vlastního manželského života? ()

Tim Burton chystá remake klasického sci-fi

Tim Burton chystá remake klasického sci-fi