Amy se ztratila v den pátého výročí svatby s Nickem. Vše naznačuje, že nezmizela dobrovolně. Zoufalý manžel organizuje rozsáhlé pátrací akce a snaží se dělat vše možné pro to, aby se jeho žena našla. Pokud možno živá. Paralelně s tím probíhá policejní vyšetřování, které kromě Amy hledá i člověka, jenž má její zmizení na svědomí. Všechny stopy, nalezené důkazy a svědectví Amyiných blízkých ale ukazují právě na Nicka. Kdo to vlastně je? Trpící oběť zločinu, nebo cynická zrůda, která vodí policii i veřejnost za nos, aby ze sebe sňala podezření? Kdo má pravdu? Jak ji poznat? A co se vlastně stalo s Amy? Na znepokojivé otázky se vrší další a odpovědi zoufale chybějí. Trpí tím především Nick, který se z miláčka médií proměnil ve veřejného nepřítele číslo jedna. Dobře ví, že když se Amy nebo strůjce jejího únosu nenajdou, ponese si cejch až do konce života, který možná stráví za mřížemi. Pokud ovšem nemá Amy skutečně na svědomí. (CinemArt)

BBrody

Perfektní film. Knižní předlohu jsem nečetla (ale teď se určitě chystám) a tak jsem do poloviny nevěděla, jak film dopadne. Chvíli člověk nenávidí Bena a je mu líto Rosamund a potom naopak. Ke konci už se člověk smál absurditě situací. Každopádně Rosamund Pike byla úžasná. Jakoby byla role napsaná přímo pro ni a zahrála ji opravdu brilantně. Určitě bych to viděla na nominaci na Oscara. Na film se určitě budu chtít podívat ještě jednou a najít vše nepoznané. Určitě to stojí za to! ()

mahatma

Tak jako je Vlk z wallu propagace na neúprosný a líbivý úpadek společnosti, tohle populistická reklama na zvrhlost těch upadlých. Konzumenti mají konečně zase nekýčovité (moje 3 hvězdy) vzrůšo s Afleckem, filmu rozumí asi tak napůl, ale hlavně, že ten zážitek se zaťatýma pěstma a spocenýma nohama, který ten film nabízí, uspokojí smysly a pohladí ten jejich obecný hněv, který mají kousek po kousku vybudovaný ze všech těch situací nedostatku ve svých zpackaných životech. Na předlohu kašlu, stejně tak, jako drtivá většina kritiků tohoto filmu, kteří předstírají, že rozumí. Opět populární zabrnkání na charakter naší současnosti, ze které je mi zle. Fuj tajxl. ()

Mates Hradecky

Sice chyběla hustá atmosféra, jak jsme u Finchera zvyklí, ale velmi chytrý scénář potěšil i přes obsazení Bena. Pokud se něco o zápletce filmu dozvíte předem, již nemá cenu na něj chodit. Jeho hodnota je v dokonalé hře s divákem. A geniální konec osvěží srdce kinofilovo. ()

hanca.uh

Jednoznačně nejlepší psychothiller za poslední dobu, co jsem viděla. Nicméně - udělala jsem tu chybu, že jsem jako první četla knihu (mimochodem opravdu vynikající!). Na film jsem šla ze zvědavosti a ze šance srovnávání....a od knížky se dějově vůbec nelišil...i první spěcificky zajímavá první věta: "Když si vzpomenu na Amy, vybavím si její hlavu". V knize jsou samozřejmě některé detaily více a záživněji popsané, ve filmu nebyly některé až tak jednoznačné. Bohužel - dost mi při sledování filmu chyběl ten zásadní moment překvapení a bod zvratu (ten TOP...kdo viděl nebo četl, tak dobře ví, co myslím - zde nebudu prozrazovat), který jsem přesně věděla, kdy nastane.....tím se (pro mě) tento filmový příběh jakoby "znehodnotil" (ale jen pro mě a asi zřejmě i toho, kdo četl dřív knihu). Takže doporučuji se rozhodnout buď pro čtení nebo pro filmové zpracování. Jinak ale dávám samozřejmě a zaslouženě tomuto dost dobrému snímku plných 5 hvězd! ()

Vasourek

Hodně velká paráda, ať už díky genialitě Fincherovy režie, záběrů a kompozice, scénáře věrného předloze a předloze samotné, tak díky výbornému obsazení, kde snad poprvé mám pocit, že Ben Affleck byl skvělej jako herec (jako režisér, to je zase jiná kapitola), role mu sedla, stejně tak detailní obsazení vedlejších rolí a ústřední "hrdinka", sakra, s tou bych nechtěl chodit.. ()

Psychic

Pred návštevou kina som si naschvál nepustil žiadny trailer, ani nečítal knihu a musím konštatovať, že tento Fincherov nový skvost považujem zatiaľ za to najlepšie, čo som tento rok videl. Vymazlený scenár, ktorý prekvapuje a pomaly naberá na obrátkach, úžasné herecké výkony a geniálny hudobný doprovod, ktorý má na svedomí Trent Reznor (Nine Inch Nails) a Atticus Ross. Reznorov drevný zvuk piána v kombinácii s ambientnými plochami a nervydrásajúcimi elekronickými gradovačkami dokonale doplňujú nemenej príťažlivý vizuál. Dialógy boli dobre napísané, občasným sarkazmom dokonca vykúzlili úsmev na perách. Páčil sa mi aj strih a časový aranžmán jednotlivých scén. Lepšie strávený narodeninový večer by som si nevedel predstaviť. Dávam plný počet a už teraz sa teším na ďalšie dielo z Fincherovej dielne. ()

Jevablo

Kdyby jen ten Fincher neměl tendenci všechno tak překombinovávat...Dvě hodiny se u filmu královsky bavíte, zjišťujete, že i Ben Affleck se po dvaceti letech naučil hrát, jste napjatí, jak jen to dopadne a pak přijde naprosto nevěrohodný závěr, který úplně zruší předchozí skvělý (to podtrhuji) dojem. Je to asi nějaká choroba těch tzv. nezávislých tvůrců - musíme to natočit strašně originálně, takže si v závěru střihneme ještě dva tři zvraty a budeme očekávat potlesk. No a nepřijde, smůla! Kdyby to Fincher v závěru tak netlačil do naprosto blbého směru, bylo by to pět hvězd jak vyšitejch, takto z manýry o jednu přišel...dobře mu tak. Ale teď pozitiva a sociální jistoty - dvě hodiny se opravdu nenudíte, chvíli je to tragédie, chvíli detektivka a chvíli fraška (byť dost mrazivá, třeba ukázky "investigativních" televizních show). Proti výkonům herců nelze říct ani popel, dokonce i Barney Stinson nepůsobí jako komik (no, ačkoli...chobotnice a scrabble...) Ale musím si i trochu zakritizovat a zaspoilerovat - kdyby takhle vyšetřovala policie v reálu, bylo snad lepší ji nevolat - nevyšetřují totiž vůbec nic a od začátku mají jediného podezřelého, Afflecka, sami na nic nepřijdou. Např. takový Patrick Fugit se z Pokraje slávy dostal až na roli blba měsíce, za což samozřejmě nemůže, má to ve scénáři. A teď k tomu závěru - absolutně jsem nepochopil, proč Affleck s tou ženskou zůstal a neutekl hned když se vrátila, zejména poté, když věděl, co provedla. To, jak zplodili dítě, asi nějak bezkontaktně, mi hlava rovněž nebere. Už vůbec nemluvím o tom, jak zakamuflovala vraždu Barneyho. Zkrátka podle Finchera "zlo" muselo zvítězit, i kdyby trakaře padaly a blbost nás fackovala. Proto jen ty čtyři hvězdy. ()

Monkys

Sklamanie roka. Trochu som tušila po remaku "Girl with the Dragon Tattoo", že to bude čistý marketing, ale že až tak... Trochu vykradnuté Fargo, miestami sarkasticky vtipné, ale ináč veľká natiahnutá nuda. Kde sú tie časy, keď Fincher nakrúcal filmy, ktoré ho bavili a nediktoval ich trh. Ale bude Oscar! ()

vladi3

Omg, jeden z tych perfektnych filmov, ktore staci vidiet raz... Druhe zhliadnutie uz nepotrebujem... chvalim tiez skvelu hudbu! ()

Fhilipo

Takýto alebo podobný námet sme mali možnosť sledovať už veľa krát či už vo filmovom alebo televíznom spracovaní no tentokrát je príbeh vyrozprávaný a podaný od špičkových filmových tvorcov a s výborným obsadením. Námet a žáner naplnený a vyčerpaný do poslednej bodky. Príbeh je viacvrstvový, môžte si v nom nájsť čo chcete či už je to analýza súčasných manželstiev, nenaplnených životných túžob a snov, ovládanie spoločnosti a verejnej mienky médiami, karierizmus, medziľudské a rodinné vzťahy. Každá z týchto tém je tu podaná dostatočne a presvedčivo a to bez toho aby bola sama o sebe primárnou témou filmu. A hoci ste mohli mať pri sledovaní pocit, že viete ako sa film skončí a že to nebude ani buď dobre ani zle ale že to bude o kompromise tak ako je to aj v skutočných prípadoch, ktoré píše sám život sa v podstate tomuto snímku nedá vyčítať nič. ()

LosBota

Rozhodně to není nejlepší Fincher, ale laťku si drží jeho filmy sakra vysoko. Bohužel pro tento film, já mám velké čekávání a ty se naplnila tak napůl.70% ()

JimWalker007

Ďalšia Fincherova hra s divákom na mačku a myš. Rosamund Pike hrá prvé husle - zvláda všetko - od krásneho vampa cez mrchu až po škaredé nevýrazné kačiatko. Zaujala aj Kim Dickens svojím uvoľneným prejavom v úlohe vyšetrovateľky. Dlhá stopáž - pre dnešných rozmaznaných divákov - sa dá ospravedlniť tým, že režisér sa pohral s detailným vykreslením charakterov a motívov postáv, aby potom v druhej polovici filmu mohol šokujúco odkrývať nové karty a improvizácie ťažko skúšaných hrdinov svojej snímky. Keby sa z toho spravila trojdielna miniséria, v seriálom rebríčku by dielo ťažko hľadalo konkurenta. ()

DirtyDozen

Třeba si někdy najdu čas na okomentování filmu i prožitku, který jsem zažil v kině. Teď už je ale na mě pozdě. Každopádně musím také předělat svých TOP 10 filmů, protože tenhle film mě prostě zasáhl. ()

Georginek

Žádné očekávání a parádní zážitek. Doporučuju tento snímek všem chlapům, který podvádí svou starou a myslí si, že je to svině....... Pak si to vynásobte 100x a s vidinou, že s tou krávou budete do konce života si pusťte toto dílo..... Nicméně gapa měla Pike slušnýho..... 98% za ten konec - já bych jí vykuchal jako to prase.... ()

Mesmeric

Hmmm kua dobrý. Nic tomu nechybělo, Affleck klátící studentky jak za mlada, psychopatická manželka, jejíž vrcholový orgasmus byl dosažen korkem, vypatlaná reportérka, které bych tu lahev zarval místy nejraději jinam a hlouběji a jako velké finále Barneyho nádobíčko vypadající jak po sexuálním maratonu s čerstvě menstruujícími týnkama.....u mě full, co s tím taky jiného. ()

chocobo

slušný film, první tři čtvrtiny mají dokonalé tempo a gradaci, ale závěr bylo velké zklamání. Především z hlediska absence pointy, hloubky. Zůstalo příliš mnoho otazníků, které si člověk zkrátka nemůže domyslet.. ()

Tim Burton chystá remake klasického sci-fi

Tim Burton chystá remake klasického sci-fi